דילמה- צבא/חיים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Makelele, ‏6/7/08.

1. King Kenny Member

אין לו פאות כאלה ארוכות. :aaa021:

2. פרנקו בארזי Member

חרדים הם אנשים זבל כי הם חיים על חשבון משלם המיסים - כלומר אני, אתה וכולנו,
    הם לא עושים צבא ובכל זאת הם מקבלים זכויות שוות. הם לא עובדים ובכל זאת הם מקבלים כסף.
    ש"ס היא המפלגה הכי מזדיינת בממשלה, מאות מיליונים ואפילו מיליארדים שהולכים לשיפוץ ישיבות ולמימון משרד הדתות, יכלו ללכת לדברים חשובים באמת כמו סל התרופות, תקציב הרווחה, תקציב החינוך - אני יכול למצוא אלף ואחד דברים.
    וכל זה למה? כי הפרזיטים המזדיינים האלה לא רוצים ללכת לעבוד. ודרך כך הם גם מקטינים את שוק העבודה.
    ויש גם לי את העניין האישי בתור דתי, שהם הורסים את הדת.
    במה אבא שלי טוב יותר מאבא חרדי?
    אבא שלי עשה שירות קרבי 4 שנים
    אבא שלי עובד ומרוויח כסף ולא חי על חשבון משלם המיסים
    אבא שלי לא לומד תורה כל היום
    (אני משווה בין הורים כי בין ילדים אין הבדל. הילדים החרדים לא חיים על חשבון המדינה, זה ההורים שלהם)

3. A. Arshavin Member

יש לי משפחה דתית(לא חרדית) מצד אמא שלי, ואתה רואה כמה שהם מתנדבים ומשקיעים מעצמם למען הצבא והמדינה, כל הבני דודים הגדולים שלי הולכים לקרבי, וכל הבעלים של בנות הדודות שלי אותו הדבר. אני לא מכיר חרדים אישית ככה שלגביהם אני לא יכול להגיד הרבה, אבל פשוט צריך להצדיע לחבר'ה הדתיים על מה שהם עושים.

4. King Kenny Member

למה להצדיע? הם עושים מה שכל אזרח אמור לעשות, והם לא אמורים להיות שונים מאף אזרח.

5. פרנקו בארזי Member

מקללה מראש אני מתנצל שאני משחית לך את הדיון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    קני, זה לא סוד שאחוז המתגייסים לקרבי אצל הדתיים הוא גבוה בהרבה מאשר אצל החילונים.
    תלך למד"א, לארגונים ועמותות של עזרה לזולת - כולם מפוצצים בדתיים.
    זה לא סוד שאצל הדתיים ערכים תופסים מקום מאוד גבוה, באוד אצל החילונים (לא כולם כמובן, אני מדבר באופן כללי) ההתעסקות בדברים פחות חשובים היא מרכזית יותר.

6. King Kenny Member

נמשיך בפרטי...

7. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אתן לך דוגמא אישית, אני לפני הצבא הוצאתי ספורטאי מצטיין כדי שאני אוכל לצאת כל יום הביתה ב2. כשהגעתי למקום בו אני עכשיו, קיבלתי אחריות עצומה וסוג של חתמתי ויתור על הת"ש. לצאת הביתה ב2 אפילו לא קרוב, מה גם עכשיו אני עושה קורס מפקדים.
    תלך עם מה שטוב לך, אבל תדע שלך יהיה הרבה יותר קשה להגיע ממצב של ג'ובניק למשהו קרבי או "מיוחס" מהמקרה שלי

8. mrwhat Member

לצאת מג'ובניק לקרבי זה קשה?
    מי עבד עלייך? אחד הדברים שהצבא כן דוחף קדימה אלה הג'ובניקים שרוצים להוף להיות קרביים, אני עבדתי עם אנשים כאלה חודשיים, אז אני יודע מבפנים.
    אבל, כל מקרה לגופו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/08
  9. לא מצאתי כינוי Member

בקשר לויכוח פה, זה לא סתם קלישאה, זה הוכח סטטיסטית. אחוז הדתיים(הלאומיים) הנמצאים ביחידות מובחרות כגון שייטת, מטכ"ל, וכל הסיירות והפלס"רים למינהן בהשוואה לגודל שהם תופסים באוכלוסייה - הוא עצום!

ואני לא מדבר על החרדים, אלא על הדתיים הלאומיים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/08
  10. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נורא קשה לקיים אורך חיים דתי כשאתה בצבא. אני מסורתית ואני נתקלת בקשיים עם זה

11. Andrea21 Member

"מסורתי" - אדם בלי הרבה שכל שעושה רק את המצוות שנוחות לו,כמו להדליק נר ושאר הבולשיט,אבל לא להדליק את האור בשבת?לא,זה כבר מוגזם הרי,זה לא נוח לו!אז מה נעשה?רעיון!נשאיר את האור פתוח כבר לפני שבת וככה אין בעיות!!

מילא בן אדם דתי לגמרי,שהוא כמובן דביל בפני עצמו,אבל את זה אני עוד מוכן לקבל,אבל המילה "מסורתי" פשוט מוציאה אותי מדעתי.

12. Gass12 Member

מקאללה..ההתלבטות בבעייתך הובילה לדיון פורה ומעניין ..שזלג אגב אורחא לנושא חברתי
    לא פחות טעון ומעניין . ברשותך אנסה להיות פרקטי ולהציע לך מספר דפ"א...(אתה לפני גיוס כדאי
    שתתחיל להתרגל לרעיון שבצבא מדברים בהמון ראשי תיבות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ) דרכי פעולה אפשריות.

. עלה בדעתך ללכת על הדרך שנראית לכאורה הכי דבילית אבל יחד עם זאת תותיר אותך עם תשובה
    הכי נחרצת לכאן או לכאן? פשוט לבקש... כן כן תבקש .. תגלגל את תפוח האדמה הלוהט הזה לפתחם
    תן להם את האופציה לראות במה הם יוכלו לעזור בשבילך . גם אם קיים סכוי של 1 למאה.. עדיין
    ראוי ורצוי שתמצה עד תום את הסכוי הזה ולו בבחינת ללכת עם מגוון האמצעים מכיוון הקל אל הכבד.
    תגיע אל קצין המיון תשטח את בעייתך בפניו כולל ההתלבטות המוסרית ותציע הצעה ברוח הדברים
    הבאים: יש לי חלום מגיל אפס. לאור החלום הזה ומסביבו התנהלו כל חיי בערך עד היום
    אני מבקש שתתנו בידי פיתרון הולם שיתן מענה לשאיפותיי וחלומי אך יחד עם זאת יתן מענה לצרכיכם
    ולחובי המוסרי. החברתי למדינה שבה גדלתי ..אני מעוניין ורוצה לתרום למערכת אך אני מצהיר כאן
    הצהרה חד משמעית . לא אתן לאף אחד בעולם לגדוע את חלומי באיבו גם אם זה אומר מלחמות אין סופיות
    בכם. ככל שתהיה יותר נחוש ותפגין את נחישותך אני מניח שתקבל תשובה טובה יותר בעבורך.
    ישנם אין ספור תפקידים שתוכל למלא במסגרת הצבאית שיאפשרו לך להרגיש הרגשה טובה.שאתה תורם.
    אך בו זמנית גם תוכל להגשים את חלומך..אני מניח שבגלל פרופיל ה72 שלך יש מצב שתקבל תשובה
    נוחה..
    אז קודם תבקש.. אם תיענה בשלילה? הרי שהרווחת מכל הכיוונים כי עכשיו בסיטואציה הזו
    אתה לפחות יודע את תשובת הממסד וההחלטה שתצטרך לקבל פשוטה הרבה יותר.
    כי אתה את שלך עשית.. באת.. ביקשת.. עכשיו הם הדמות השלילית במחזה .הם הם שלא אבו להקשיב
    הם הם שמנסים לגרום לך לזנוח את שאיפותיך.. ויהיה לך קל יותר מוסרית להתחיל במלחמות!!!

לגבי הנושא השני שעלה כאן על השתמטות.. דתיים.. מסורתיים חרדים וכיו"ב ארחיב את הדיבור בתגובה נפרדת. בהצלחה לך.

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל שאתה לא מסורתי אתה לא יודע מה זה!
    זה לא ''לעשות את המצוות שנוחות לך''.
    זה לעשות את המצוות שההורים שלך חונכו וגודלו עליהם!

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

צר עולמך כעולם נמלה.

15. Engel Del Madrid Member

הצבא יהרוס לך את הכדורגל , גם אם תהיה ג'ובניק .