דיון תלבושות ליגת העל 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AVIVANK, ‏18/7/20.

1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

נייק חתומה על 10 הסכמי עלית (צ'לסי, ברצלונה, אתלטיקו, טוטנהאם, רומא, אינטר, לייפציג, גלטסאראיי, ליברפול ופ.ס.ז') במסגרתם היא מעצבת לכל מועדון - ניתן להניח שבשיתוף פעולה - 3 תלבושות ייחודיות בנוסף לליין בגדי אימון ופנאי. היא מספקת ציוד ייחודי גם למס' קבוצות בדרג נמוך יותר: זניט, הרטה, ברייטון ועוד. הנ"ל נכון לגבי כל מותג על וקטלוג הקבוצות שלו.

לקבוצות בישראל אין שוק שיכול לדגדג את המאזן השנתי של החברות המדוברות ולכן הן לא זוכות מהן לאיזשהו יחס. מכבי ת"א, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים - כולן היו חתומות מול השלוחה הישראלית של נייק או של אדידס ויכלו לבחור מתוך קטלוג - לעתים של אותה עונה ולעתים של עונה קודמת - את התלבושת שלהן. זהו לא הקטלוג ה'בכיר' אלא קולקציה של טמפלטים. כל החולצות של מכבי חיפה בעונות האחרונות הן הדגמים ה'פושטים' של נייק (התלבושת השלישית העונה היא שימוש חוזר בדגמי חולצות השוער מעונת 18/19), והדבר נכון גם למכבי כשלבשה אדידס. שאר הקבוצות בישראל פועלות מול ייבואנים שבמקרה הטוב מזמינים עבורן דגמים ישנים (כי אף אחד לא יוריד את הערך של מדי החוץ שעוצבו במיוחד עבור אינטר ע"י כך שיילבשו במקביל גם ע"י מ.ס. אשדוד. אלו לא עיצובים שנייק משחררת לזכיינים) בצבעים הרלוונטים ובמקרה הטוב זורקים עליהם את מה שנשאר במחסנים (כך היה במכבי בשנות התשעים. היו עונות שבהן נלבשו 5 סטים שונים, תלבושות שחזרו לשימוש לאחר 3 שנים כי הסט החדש נתקע במכס ועוד סיפורים נפלאים). המחסנים הנ"ל הן מקום מופלא לכל מי שרועדות לו הרגליים כשהוא נזכר בחולצות הברגר קינג הירוקות-צהובות של מכבי הרצליה או בתלבושת האנרג'ייזר של הפועל כפ"ס.

לענייננו, לנייק אין תועלת בכך שמכבי נתניה תייצר לעצמה חולצה ותדביק עליה את הסווש. אני מכיר רק עסקה אחת כזו, זו שמכבי ופילה חתומות עליה, וכפי שכתבתי בדיון של מכבי לא מזמן מדובר בעניין קצת שונה כיוון שפילה לא מייצרת ציוד כדורגל ומדובר בעסקת חסות מסחרית לכל דבר ועניין (כמו מת"ב של נתניה, גלובוס גרופ של בית"ר, מחסני הרכבת של ב"ש, תנובה של פ"ת... בחיי, אני יכול להמשיך ככה ימים).

Roma ו-שי אוהבים את זה.
  2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כך, למה קבוצות ישראליות לא מייצרות לעצמן את המדים דרך חברה מקומית שמייצרת בגדים? למה לא לחפש חלופות ועל הדרך "לגזול" מעט מהכוח של תאגידי הענק בשביל עסקים מקומיים קטנים יותר? אותי, כאוהד, לא יטריד בכלל אם על המדים של מכבי נתניה לא יופיע לוגו של מותג ספורט (באופן כללי, כל מה שהוא לא צהוב או שחור, מבחינתי הוא כמו כתם על החולצה).
    מועדונים בישראל ניסו את זה בעבר? יש לזה תקדים בעולם? זוכר בתור ילד כמה וכמה חנויות תפירה בעפולה ובגדים שאנשים היו מציעים למכירה ותופרים בעצמם. מבין שחברות הענק חיסלו עסקים שכאלה, אבל אין היום לקבוצה כדורגל שום אפשרות לצאת מהתבנית המוכרת של להמתין לשאריות?

3. avivank Member

הכדורגל התקדם חברות מקומיות לא יכולות ליצור חולצות DRYFIT לדוגמה כמו נייקי או אדידס ובסופו של דבר אפילו אם העיצוב פשוט וגנרי העובדה שזה נייקי מעלה לזה את המחיר באיזה 100 שקלים אבל האיכות אמורה להיות הרבה יותר טובה כמו מ.ס אשדוד יש להם את החולצה הכי משעממת בעולם אבל בגלל שזה נייקי אז האיכות עולה

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שלא אצליח לייצר חולצה באותה האיכות אם אני משתמש באותם החומרים?
    בהנחה שאני בעלים של קבוצה ולא מעניין אותי מותג, אלא המדים עצמם, אני יכול לפנות לאדם פרטי שיעשה לי תלבושות או שיש חוק מסוים בהתאחדות או במנהלת שמונע את זה ממני?

נשמע לי בזבוז כסף משווע ובעיקר הזנה של תאגידי ענק.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מכבי עשו את זה וחזרו לייצר אצל פירמה. כנראה שזה יותר משתלם כלכלית.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. avivank Member

ההפך הוא הנכון עדיף לשלם לחברה עם איכות בטוחה מאשר להתחיל לדאוג לחומרים וכ"ו ומשאמרת על להשיג את החומרים זה כמו שתשאל מה ההבדל בין דיאדורה לאדידס

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בפעם המיליון, הם לא משלמים על זה.

8. avivank Member

אפילו אם הם לא משלמים העובדה שיש שם לוגו של חברה מוכרת מראה איכות

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה עולה כסף. לסגור עם יבואן שיספק לך ציוד - לא.

10. avivank Member

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/116344674_4214208555287580_1146072657834645915_o.Xxx?_nc_cat=107&_nc_sid=5b7eaf&_nc_ohc=EhIeHZMjzYkAX-_xpPK&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=ec89e40a38832cec5421830dc919f725&oe=5F48A7CA מכבי חיפה העלו את זה אתמול יש לי הרגשה שזה שזה קשור למדים לעונה הבאה

11. avivank Member

אוי ואבוי

12. ~Omri~ Member

מדים סתמיים כמו של קבוצה מליגה א'.

13. avivank Member

זוועה

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה אפילו לא כמו בהדמייה.
    בכל אופן מה שהכי גרוע פה זה עריכת הוידאו. מדהים שמשלמים על דבר כזה.

WellNeverDie אוהב/ת את זה.
  15. avivank Member

לא נראה לי משלמים