דיון שאר הקבוצות בליגת העל 2017/18

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Melikson24 Member

מה זה בכדורגל של פעם? כי דן היה חלק חשוב מאוד במכבי המרשימה ביותר בעידן קרויף, ופאולו סוזה תפס ממנו מאוד.

2. סמואל אטו Member

למה שב"ש תחפש בנוער מחליף לשחקן צעיר כמו אורן ביטון?
    מבחינת ב"ש הם כבר הביאו את אורן ביטון בתור ה"צעיר" שרוצים לבנות אותו להיות המגן הקבוע לעשר שנים הבאות.
    מבחינת השחקן מהנוער - הוא צריך להיות במקום בו הוא יהיה הבחירה יוכל להתקדם דרך דקות משחק.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. עידן444 Member

משה היקר, קראת לי ״מר אובייקטיבי״ ואז התחלת לדבר איתי על מכבי נתניה. כשאני מדבר על מכבי נתניה אני רחוק מלהיות אובייקטיבי. במקרה שמדובר בהפועל חיפה והפועל ב״ש אני בהחלט אובייקטיבי וזה היה קצת מצחיק שאוהד ב״ש אומר למשתמשים אחרים ״כשתהיו אובייקטיבים אפשר יהיה לדבר״.
    למה ללכת לנתניה? לך לארסנל ותמצא גם דוגמאות שיותר מתאימית לסיטואציות כאלה.

מה הקשר הפירוק של נתניה?
    אנחנו, ומי כמוך יודע, אוהדים של מועדון כדורגל. זה לא שכשאלי זינו היה הבעלים עברת לאהוד קבוצה אחרת כי הוא בעלים חרא וכשאלונה הגיעה אמרת- איזה יופי, זו הבעלים שאני רוצה להיות האוהד של הקבוצה שלה- יאללה, נחזור לב״ש.

מכבי נתניה היתה יורדת לליגה ג׳ אם אף אחד לא היה לוקח אותה במכרז. לבית״ר נתניה למשל זה מה שקרה. אבל מכבי נתניה מועדון מספיק גדול וחשוב כדי שלא יתנו שזה יקרה. הסכומים בכדורגל הישראלי הם לא הסכומים שרצו בגלאזגו ריינגרס ומן הסתם שלהגיע להסדר נושים במאות מיליוני פאונד זה לא אפשרי כפי שב 20 מיליון ש״ח שחצי מהם זה חוב לעיריית נתניה שמקוזז מההקצבה העירונית. על 10 מיליון ש״ח לא שולחים מועדונים כמו מכבי נתניה והפועל פ״ת לליגה ג׳ ועל כמה עשרות מיליונים לא שולחים מועדונים כמו הפועל ת״א ובית״ר ירושלים לליגה ג׳ כי אם כך כבר מזמן לא היה כאן כדורגל.
    אתה גם ממש לא מדייק בפרטים וכעו״ד אתה מכיר אותם יותר טוב ממני. הנפגעים מפירוק מכבי נתניה הם בודדים(׳לאן׳ למשל) וההפסד הכספי שלהם היה לא יותר ממכה קלה בכנף. השחקנים קיבלו את מירב כספם מביטוח לאומי, שחקנים בכירים יותר כן הפסידו כסף אבל הם גם לא רבים, וגם עדיין במועדון, וזה אומר משהו.

כשחשבתי שאלונה לא אשמה כמו במקרה בכר- אמרתי את זה. כשיש לי טעם רע לגבי ההתנהלות של ינואר- אני אומר את זה. החוק הזה בעייתי מאוד מבחינת הפייר פליי. הוא בא לטובת השחקנים שמנצלים אותו מעט יותר מידי שלא נדבר על הקבוצות עם הבעלים שמכניסים יד עמוקה מאוד לכיס.
    אם נתניה היתה בפוזיציה הזו(אגב, זה היה כך בתקופת יאמר ואני לא זוכר שהיינו דורסניים- להפך הלכנו ראש בראש מול מכבי ת״א ומכבי חיפה בעיקר בעונה של ברקוביץ וגוטמן ולא מול חלשים) יכול להיות שמה שהיה מעניין אותי- היה נטו הפן המקצועי הבעייתי לא פחות מהאתי במהלכים האלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

EO11, oFiRzZz ו-גלץ אוהבים את זה.
  4. henry1 Member

אין קשר למה היה קורה באנגליה או בסקוטלנד לבין העונש שנתניה, או כל קבוצה אחרת שהגיעה למצב של נתניה, קיבלה. מה זה מעניין מה קורה שם? אנחנו חיים לפי החוקים שם או כאן?

נתניה לא עלו בגלל שהורידו "רק" 9 נקודות ולא פירקו אותה מנכסיה כפי שקורה באנגליה או בסקוטלנד, אלא בגלל שידעה לבנות את הקבוצה הכי טובה באותה עונה ולמרות 9- עלתה. שוב, אין קשר למה שהיה קורה בארץ אחרת. כאן, בארץ, קיבלנו את העונש המקסימלי וידענו להתמודד איתו. לא עשו לנו הנחה בכלום.

שום דבר לא "מסריח" בהתנהלות. קבוצה קיבלה את העונש המירבי, שילמה את המחיר הספורטיבי והתדמיתי וידעה להתמודד איתו על הצד הטוב ביותר. אם היינו מקבלים הנחות אולי היינו צריכים להרגיש "לא נעים" לרגע, אבל אני חי בשלום עם כל מה שנעשה.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הבעיה שלנו בצעדים האלה היא אך ורק מקצועיים, אנחנו ממלאים את הסגל בשחקנים שלא יהיו מסוגלים לדגדג את הרף שהקבוצה בשנה שעברה הציגה, זאת אומרת שאנחנו שוב ניפול ונקום על הזרים, אם הם לא יתנו תרומה כמו העונה... אז נראה במקרה הטוב כמו העונה, רעים מאוד.
    יש את הסיבה ש"אין ברירה ואין ישראלים טובים היום" אפשר לקבל את זה ואפשר לגחך על זה, מבחן התוצאה יגיד אם אלו עוד בלופים או שחקנים שקידמו את הקבוצה מהעונה החלשה הנוכחית.

מבחינת ההתנהלות, כבר רשמתי, אפס תלונות, זה הכדורגל, ככה זה עובד, מי שמרים גבה כאילו התחיל לראות כדורגל מהיום.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

6. סמואל אטו Member

אין כמעט ישראלים שמסוגלים להחליף את אלה שהיו חלק מהקבוצה הגדולה שלכם. זה בדיוק הנקודה.
    אין מליקסונים, אין ברדות ואין בוזגלו. הבאר התייבשה.
    מה שנשאר זה ישראלים שהיתרון היחסי שלהם על האחרים הוא קטן יותר ממה שהיה(ממן, אייבינדר, קבהא, שיימן) וישראלים עם פוטנציאל עתידי(ביטון, אלחמיד, אוחנה, זריהן).
    בסה"כ ב"ש פועלת נכון בשוק ההעברות. איפה שהיא נתקעה זה בזרים ובישראלים הצעירים שלא מתקדמים מספיק.

Sir Alex Ferguson, hbs7 ו-Melikson24 אוהבים את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

והגיע לבית"ר שבועיים אחריי תום מועד ההעברות, זאת לאחר שחוזהו הותר ע"י מכבי ת"א. זה יכול ללכת לשני הצדדים.

אפשר להתווכח על היכולת של ההחתמות הישראליות האחרונות של ב"ש, אבל אלו החתמות מוצדקות סה"כ. הנקודה השלילית בהן היא, כמו שדיברנו, הסכומים ביחס לטווחים. אף אחד מבין ההחתמות האחרונות לא הוכיח משהו ששווה חוזה ארוך טווח בסכומים עצומים.

8. Melikson24 Member

אנחנו רצינו אותו באותו קיץ, גם הפועל חיפה והפועל ת"א. נפל בגלל סכומים כספיים. הפועל כי לא רצה לשרוף את עצמו בבית"ר. אחר כך באמת נתקע וחתם אצלכם על חוזה נמוך.

9. סיונרה Member

מבחינה מוסרית אין שום דבר בעייתי בהחתמות הללו של ב"ש, אבל אני לא רואה שום צורך מקצועי בשיימן. הייתי שמח שהוא ישחק בהרכב של קבוצה בליגת העל מאז ישב על הספסל בכסף כפול, זה לא טוב לו, לא טוב לליגה ולדעתי גם לא טוב לב"ש שהרמה שלה תהיה נמוכה יותר בגלל שהיריבות שלה חלשות יותר.
    אולי החבר'ה אוהדי בית"ר האחרים יוכלו לחדד את הנקודה, אבל אני לא זוכר ששמעתי על קלטינס לפני שהשתתף בניצחון על מכבי.
    יש בכדורגל הישראלי מספיק שחקנים לא רעים שיכולים להשתלב בקבוצות טובות אם רק יקבלו הזדמנויות, התפוקה שב"ש תקבל משיימן כמגן מחליף לא תהיה גבוהה בהרבה מזאת שתקבל משחקנים פחות יקרים כמגינים מחליפים. זה בסך הכל דורש אי-עצלות מחשבתית.

10. סמואל אטו Member

יש לך דוגמא למגן שמאלי עם התכונות של שיימן שמסיים חוזה השנה?

אגב, שיימן לקראת סיום קריירה יקבל לכאורה חוזה של קרוב למיליון דולר. זה רחוק מלהיות רע בשבילו, זה חוזה שהוא חייב לקחת גם אם זה אומר לשבת על הספסל.

11. Melikson24 Member

לדעתי העצלות המחשבתית כאן היא דווקא שלך, כי החלטת על משהו ואתה לא סוטה ממנו.
    הסבירו לך מה עומד מאחורי ההחתמה של שיימן. ישראלי, שחקן חופשי, לא יפגע בהתקדמות של אורן ביטון ומספיק טוב להיכנס להרכב שלנו במצב נתון. והכי חשוב, יפנה מקום של זר. האם היה אפשר להמר על שחקן אחר וצעיר עם פרופיל דומה לשל בלטקסה שחתם במכבי בקיץ האחרון? בהחלט. אבל אם הוא היה נכשל (מעבר מלאומית לאלופת המדינה זה אף פעם לא קל), שוב כל הנטל היה נופל על אורן ביטון, כמו שקורה בחודשים האחרונים מאז הפציעה של קורהוט, ואז זה לא משרת אף אחד.

12. סיונרה Member

אין טענות לשיימן, אבל זה פשוט בזבוז כסף.
    בתפקיד שיהיה לשיימן בהפועל ב"ש אז גם שחקן בהרבה פחות כסף יכל להספיק. בסוף חלק גדול מיכולת טובה של שחקן מגיע מכושר שיכול להגיע רק מרצף משחקים.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהצד של שיימן חוזה נהדר, בגילו הזדמנות אחרונה כמעט להסתדר. מהצד של באר-שבע זה נראה לנו האוהדים הפשוטים כמו בזבוז כסף אבל כנראה שאלי ברקת חושב שהסכם גירושין יעלה לו יותר מאשר חוזים מופרכים לשחקנים בינוניים וסבירים אז הוא בולע רוק ומהנהן בהסכמה.

14. hbs7 Member

מגן מחליף אצלנו משחק לא מעט דקות.
    לא יודע מאיפה הקביעה פה שאפשר בכיף להמר על איזה שחקן צעיר (אגב, יש שם של אחד כזה?) או סתם בן צעירי כזה מבלי לעשות נזק ממשי לקבוצה.
    יותר ממוזמנים לבדוק כמה דקות שיחקו הביטונים, קורהוט ואלו. תגלו שכל אחד מהם צבר לא מעט קילומטראז'.

15. Melikson24 Member

"בתפקיד שיהיה לשיימן", אתה מודע לזה שאנחנו קבוצה שרצה לכל התארים ולכן שיימן יוכל להחליף את אורן ביטון ב:
    1) גביע הטוטו.
    2) גביע המדינה.
    3) אירופה, בהנחה שנגיע לבתים.
    4) ליגה.

וזה כשאותו ביטון הוא ממש לא שחקן מוכח ובאנקר בלטה בהרכב שידחק שחקני ליגה בכירים החוצה, כמו בן ביטון-אלו העונה, כן?

אין לי זמן כרגע לחפש את הנתונים, אבל לא אופתע אם אותו דור אלו שהוא נחשב לשחקן ספסל מובהק וכזה שרק עכשיו מתחיל להראות ניצוצות שיחק אצלנו העונה יותר מששיחק בשלב הזה של העונה במכבי פ"ת שנה שעברה, שם היה באנקר ושחקן מפתח.

באמת שווה להחתים שחקן פחות טוב ומנוסה משמעותית בשביל ה-50 אלף דולר האלה? תראה מה קורה בחיפה עם רז מאיר ויונתן לוי.

רמ"ג.

מצב נושא:
הנושא נעול.