דיון קבוצות הצמרת: ע"ש אלון מזרחי - באירופה ובספרד. מה יהיה ולנסיה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/06/14993237196603.Xxx

המגן השמאלי יורי עוזב את ריאל סוסיאדד שקיבלה הצעה מפתיעה מפאריס סן-ז'רמן הצרפתית - 15 מיליון יורו. כמובן שבקבוצה לא חשבו אפילו לעמוד בדרכו, ומצד שני המועדון עשה כאן צעד גדול לקראת השחקן. סוסיאדד מכרה את יורי במחצית מסעיף השחרור שלו.
    עוד שחקן שבדרך החוצה מסוסיאדד והפעם אף-אחד לא יתאכזב יותר מדי - אסטבן גראנרו שהפך לשחקן יציע במדי הקבוצה הבאסקית בעונות האחרונות. הוא מקווה 'לשוב לחיים' במדי אספניול. "אני מעריץ את קיקה ולא יכול להגיד 'לא' כשהוא בתמונה" מסר גראנרו שלא מזמן חגג 30.

- בסביליה לא מדברים בינתיים על שחקני רכש שבדרך, אלא במארקה כותבים על כך שסביליה מאמינה שתשיג 50 מיליון יורו ממכירת שחקנים הקיץ - ויטולו, איבורה שעזב כבר וכן נז'ונזי שכנראה לא יישאר.
    - ויאריאל תפגוש ב-10 ביולי את אינטר למשחק ראשון בקדם העונה ובתקשורת כבר מעלים נשכחות ממשחקי רבע גמר ליגת האלופות ב-2005/06, העונה בה הצוללת הגיעה לרבע הגמר. ויאריאל אמנם הפסידה 2:1 בסאן-סירו אך ניצחה 1:0 בגומלין במדריגל ועשתה היסטוריה.

2. riquelme1 Member

בינתיים הליגה רק הולכת ומתחלש., הרבה עזיבות, מעט מדי רכישות.

עצוב.

3. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/07/14994258890048.Xxx

את ייראי אלברס, הבלם הצעיר והמוכשר של בילבאו ושחקן נבחרת הצעירה של ספרד, לא רבים מכירים בשל הכישרון הגדול שלו כי אם לצערינו דווקא בגלל מחלת הסרטן הארורה שהכתה בו שוב.
    בתמונה כאן ניתן לראות איחוד מיוחד של ייראי, במרכז התמונה, יחד עם חבריו לקבוצה שהזדהו עימו וגילחו את השיער כמוהו, בשל טיפולי הכימוטרפיה שהוא עובר. "אנחנו איתך ייראי", כתבו במועדון והעלו את התמונה המרגשת ברשתות החברתיות, תמונה שקיבלה לייקים רבים, שיתופים ותגובות חמות. אנחנו מקווים שהשחקן יחזור לשחק בעוד שלושה חודשים, ובצוות הרפואי אומרים שהוא נהנה מהתמיכה של הקרובים לו ונראה טוב פיזית ונפשית.

muller אוהב/ת את זה.
  4. AS R Member

מבול החתמות בסביליה:
    - מוריאל נרכש מסמפדוריה בשיא מועדון של 20 מיליון אירו פלוס בונוסים ו-20% ממכירה עתידית. כבש 11 שערי ליגה ובישל 5 אשתקד. קצת קשה לי להבין איך רוכשים אותו בסכום כזה כשאומרים שאין מספיק כסף כדי לרכוש את יובטיץ' שסעיף הרכישה שלו נמוך יותר.
    - גווידו פיזארו, קשר בן 27 של טיגרס יגיע כמחליף לאיבורה. נחשב לקשר מאוד מוערך במקסיקו.
    - גו'רדן אמאבי, מגן בן שמאלי 23 מאסטון וילה מגיע גם הוא.

5. gilad16 Member

אמאבי טוב גם כקשר שמאלי, הגנתית הוא בעייתי.

6. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/10/14996691154994.Xxx

סביליה וחסוס נאבאס עולים שלב? הפגישה בין סוכנו להנהלת סביליה אמנם נדחתה למחר אך נראה שמדובר ביום קריטי בנוגע לעיסקה. חסוס נאבאס דורש חוזה לשלוש עונות וסביליה מסכימה לתנאי הזה אך הבעייה היא שורת השכר. הקשר סירב להצעה הראשונית של סביליה. נאבאס התרגל לטוב במנצ'סטר סיטי וצריך שכל צד יתגמש. בתקשורת טוענים שצירופו של נאבאס יהיה סימן הקריאה לגבי יציאתו של ויטולו 'לשדות זרים'.

7. RubberSoul Member

די עם ההספדים חסרי המשמעות על הליגה. בכל שנה שחקני פח בליגה הספרדית כמו קיקו פמנייה עוברים לליגה האנגלית, ושחקני מפתח כמו רוקה מסה גם כן, וגם שחקני ספסל. לא מצאתי את הנתונים המלאים, אבל לא התפלא אם באנגליה הספרדים משחקים יותר מאשר אנגלים מתחת לגיל 22.

הכדורגל הספרדי כל כך איכותי, שבכל שנה התחלופה מתחדשת ומגיעים שחקנים צעירים, כשרוניים לא פחות. ידוע שהאנגלים משלמים בקלות על כל נגר עשרות מיליונים. אז אולי בכל שנה שחקנים עוזבים, והאנגלים ימשיכו לקנות, אבל בספרד בכל שנה יצוצו כשרונות חדשים.

והכי חשוב, תראו את המשחקים בליגה, לא רק בארסה וריאל, כדי להבין איזה איכות אדירה יש פה. פה לא מעיפים כדורים מרחבה לרחבה, גם לא במשחק תחתית.

8. gilad16 Member

גם ברוב משחקי תחתית באנגליה מזמן לא מעיפים כדורים מרחבה לרחבה.
    השנה קבוצות התחתית בספרד היו באמת רעות יחסית למה שהתרגלתי,
    אבל אני לא חושב שזה קשור לכמות השחקנים שעברה לאנגליה או לליגות אחרות.

9. Raulito Madridista

התחתית בספרד באמת הייתה חלשה מאוד, אוססונה וגראנדה ירדו כבר בחורף. ומצד שני גם סלטה ויגו שהיא פאקינג מקום 13 בטבלה - כמעט עברה את מנצ'סטר יונייטד בחצי הגמר.

'התופעה' הזו של בריחת שחקנים טובים לפריימרליג התחילה פחות או יותר עם פרננדו טורס לליברפול, אני לא מתייחס למקרים נקודתיים כמו צ'אבי אלונסו או עוד קודם לפניו חוסה רייס. ולמרות שספרד מגדלת עוד ועוד ועוד שחקנים טובים - מתישהו זה יפסק והליגה תאבד מהאיכות שלה כי אין מספיק כסף. הייתי מעדיף לראות שחקן ליגה טוב כמו רוקה מסה מתקדם לסביליה\ולנסיה\ויאריאל ולא בורח לקבוצה בינונית באנגליה.
    בשנה האחרונה גם הגרף של הספרדיות באירופה ירד. רק ריאל מדריד וסלטה ויגו באמת הצליחו. את בארסה ואתלטיקו אני שם בחוץ, תעיפו מבט על הליגה האירופית - אתלטיק בילבאו איכזבה, ויאריאל קרסה מול רומא בלי מאבק בכלל. גם סביליה בצ'מפיונס לא באמת הייתה טובה, לעוף מול לסטר זה מאכזב.

10. AS R Member

דיווחים על כך שאמאבי לא עבר את המדיקל בסביליה והעסקה תתפוצץ.

מקווה מאוד שנבאס לא יחזור. הוא לא מספיק טוב כבר, לא מספק מספרים ובתור מחליף פוטנציאלי לויטולו זה בכלל בדיחה רעה. העונה ב-1060 דקות במדי הסיטי הוא הצליח לכבוש 0 שערים ולבשל עוד 0. השער האחרון שלו במדי הסיטי היה לפני 3 עונות (!).

11. Raulito Madridista

חסוס נאבאס אף-פעם לא היה סקורר גדול, אבל עד שהוא כובש - אל תיקח זאת ממנו. בעונה שעברה הוא כבש בגביע, וגם בעונה לפניכן הוא כבש. תמיד הוא היה שחקן שמבשל שערים ואם נוציא את העונה האחרונה הכושלת אז יש לו 35 בישולים בשלוש שנים שזה סביר. מצד שני אני לא חושב שהוא כבר מספיק טוב להרכב, ויטולו מגוון ממנו וסביליה אולי מנסה לפנות כאן יותר לרגש ולהחזיר אייקון. הילד כבר לא ילד ויהיה בן 32. מבחינה מנטאלית הוא לא האיש להיכנס 20 דק' לסיום ולהוליד רמונטאדה, לא כולם גוטי.
    תמוהה בעיני למה הקבוצה מתמהמת לגבי יובטיץ', עם הסכומים שמשתוללים היום בכדורגל - לא חושב שסביליה מתבקשת לשלם מחיר לא צודק. בסוף יהיה כאן מחטף מתחת לאף שלה.

12. AS R Member

התכוונתי לשערי ליגה. לא רואה איך הוא יכול לתרום לסביליה של העידן הנוכחי.

במסיבת העיתונאים היום, בה הוצגו גווידו ובאנגה, הכריז הנשיא קאסטרו שויטולו ישאר במועדון.
    שחקן הנבחרת הספרדית חתם על חוזה חדש בסביליה עד 2022. סימאונה שמאוד רוצה את השחקן ועוקב אחריו כבר כמה שנים כנראה לא יקבל אותו. האמת, יש משהו קצת מוזר שסביליה מוותרת על אפשרות להרוויח המון כסף על שחקן, שלפחות לדעתי הוא לא כזה טוב ולא כזה משמעותי לקבוצה. לפי הדיווחים גם השחקן עצמו סירב לאתלטיקו.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בלאנוס גידו פיסארו נראה כמו שחקן צעיר מבטיח בזמנו, דווקא היום כשהרייטינג שלו גבוה עם הופעות נבחרת ומעבר לקבוצה גדולה בספרד הוא נראה לי הרבה פחות טוב. כבד ולא עובד מספיק קשה כמצופה משחקן בעמדה הזו, בטח כשהוא לא ממש מפצה על כך ביכולות התקפיות יוצאות דופן. אולי הקטע של העבודה הקשה נבע ממעמדו במקסיקו ועכשיו בסבייה הוא כן יחזור לקרוע את התחת, אבל בכל מקרה אני פחות מתרשם מההחתמה הזו.

14. Raulito Madridista

יום מעניין בסביליה:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/10/14997098743316.Xxx

- ויטולו הגיע לסיכום על הארכת חוזהו עד 2022, קרי שנתיים יותר מהמקורי. שכרו ישודרג לסביבות ה-3.5 מיליון יורו ויהיה המשתכר הגבוה בקבוצה יחד עם באנגה, וסעיף השחרור שלו צומח עד ל-50 מיליון יורו בקירוב.
    - אבר באנגה הוצג רשמית במדי הקבוצה ואמר - "טעיתי כשעזבתי את סביליה לפני שנה. אני רוצה לשחזר את ההצלחות מן העבר ומאוד נרגש לשוב. אנחנו רוצים את הטובים ביותר בסביליה - ו-ויטולו הוא כזה".
    - יחד איתו הוצג הקשר החדש פיסארו שיהיה הרכש השני של הקבוצה והוא הודה לבריזו על האמון. "אני שמח שיש לי הזדמנות לשחק במועדון גדול באירופה". הקשר נשאל על המכנה המשותף בינו לבין נז'ונזי ואמר שהוא ינסה לתרום גם בצד ההתקפי.
    - והיום - זמן קריטי לגבי החתמתו של חסוס נאבאס. סביליה תשדרג את הצעתה ממיליון וחצי יורו ל-2 מיליון יורו לחוזה של שלוש עונות. חסוס נאבאס העביר מסר שהוא מאוד רוצה לחזור אבל דווקא משום שהוא לא ילד מדובר בחוזה הגדול האחרון שלו כמאמר הקלישאה והוא רוצה הכרה על השנים הטובות שלו בקבוצה.
    - עוד שלושה שחקנים שיעסיקו את סביליה: נוליטו שעדיין מפנטזים להביא אותו, ראמי שבדרך החוצה וכן מריאנו שבו מעוניינת גלטסראיי.

15. AS R Member

מוריאל הוצא רשמית.
    ראמי הגיע למארסיי, ירכש תמורת 6 מיליון אירו. הרוח של מונצ'י עדיין מרחפת בסביליה כנראה.
    מריאנו קרוב לגלטסראיי. מגן ליל קורצ'יה מיועד להחליפו.

מצב נושא:
הנושא נעול.