דיון קבוצות הצמרת: ע"ש אלון מזרחי - באירופה ובספרד. מה יהיה ולנסיה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אריץ אדוריס האריך את חוזהו בבילבאו עד 2018. חוזהו של החלוץ הוותיק בן ה-35 הוארך בשנה נוספת וכנראה שזה לא החוזה האחרון. החלוץ מה-זה קרוב למשחקו ה-300 במדי בילבאו(297 הופעות) וכבש עד עתה 133 שערים כשהקדנצייה השנייה שלו בקבוצה מוצלחת הרבה יותר. אשתקד הוביל אותה בקיץ לתואר ראשון מאז שנות ה-80 כשפירק את בארסה בסופר-קופה הספרדי עם שלושער במהלך הניצחון 4:0 בסאן-ממס. במארקה סיפרו שאדוריס קיבל הצעות מעניינות מסין וקטאר מה שהיה יכול להוות שדרוג כלכלי עצום עבורו וגם תרבות חדשה אבל הוא לא ממהר לעזוב את הבית. ההצעות יחכו. "אני מאוד שמח להמשיך לשחק עוד עונה בקבוצה שלי אתלטיק בילבאו ולהמשיך את החלום. מודה לכולם", אמר בחיוך. "אני רוצה להמשיך לתרום". אשתקד כבש 36 שערים ב-52 הופעות והעונה יש לו 12 שערים.

- עוד בבילבאו, חדשות נוראיות: ייראי אלברס, תגלית העונה של בילבאו, סובל מגידול סרטני באשכים וינותח בשבוע הבא. המועדון הוציא הודעה רשמית ומחזיקים לו אצבעות בחג המולד!!!

נערך לאחרונה ב: ‏23/12/16
  2. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/12/24/14825842081966.Xxx

צ'אבי פרייטו משתבח עם הזמן. הקשר הוותיק הוא שחקן השדה שרשם הכי הרבה הופעות במדי ריאל סוסיאדד ב-2016. הוא שיחק 37 מ-38 משחקי הליגה האחרונים, כולל העונה כמובן. הוא קיבל מנוחה רק בשני משחקי הגביע נגד ויאדוליד. בשנה שעברה הוא לא שיחק במשחק הראשון בגביע בגלל השעייה(ראיו וייקאנו). רק השוער רולי יכול להתגאות במס' הופעות גבוה יותר - שותף העונה בכל 18 המשחקים של סוסיסאדד ועוד 20 אשתקד. השוער לא שיחק נגד חטאפה בסיום העונה שעברה בגלל השעייה. החלוץ קרלוס ולה והקשר הצעיר אויזרבאל מככבים בהמשך עם 36 הופעות. ייראמנדי שפתח את העונה שעברה פצוע, שיחק 35 משחקים ואחריו מדורג איניגו מארטינס שרשם 32 משחקים, גם בגלל פציעות.

- בסביליה: המאמן חורחה סמאפולי מרוצה מאוד מהחצי הראשון של העונה - "אנחנו ניתן הכל בכל משחק כדי להצליח בכל המסגרות". "השחקנים אימצו את השיטה ומבינים את הרעיון, אנחנו כמו יחידה אחת לוחמת, ממש דבק". סמפאולי הבהיר שהמטרה היא להגיע גם לעונה הבאה בליגת האלופות וכן לעבור את לסטר. המאמן אמר 'השחקנים ינוחו עם המשפחות ויהנו', והבהיר - 'ואחר-כך יצטרכו לחזור חזקים יותר עם הרבה אנרגייה ומוטיבצייה, הציפיות שלנו עלו'.

- ולנסיה נפרדת בטעם מר מ-2016, השנה הנוראית: שיחקה 37 משחקים - 14 נצ', 11 תוצאות תיקו ו-12 הפסדים. גם במשחקי הבית זו הייתה עונה נוראית - 12 נצ', 9 תוצאות תיקו ו-8 הפסדים. "הווילון נסגר על 2016 וטוב שכך", כתבו במארקה. העונה בלבד, ולנסיה ניצחה בביתה רק את אלאבס ועוד משחק אחד בגביע, ובליגה המאזן הוא 1-2-4, קבוצת הבית הגרועה בליגה חוץ מאוססונה!

3. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/12/29/14830407797297.Xxx

"שלום, אני פראנדלי, מאמן ולנסיה - אתה רוצה להגיע?". במארקה מדווחים שהמאמן של ולנסיה מאוד מודאג ממצב הקבוצה, שמדורגת במקום ה-17 בשיוויון נק' עם זו שמתחת לקו האדום, ודורש לחזק את הקבוצה בקיץ בכל מחיר למרות שמבחינתו הוא עדיין לא הוציא את המיטב מהסגל. פראנדלי לוחץ לפגישה עם ההנהלה והמנהל הספורטיבי והוא מבין שייאלץ למכור ארבעה שחקנים שלא השתלבו - כדי לבצע רכש. השם החם מבחינתו הוא סימונה זאזא אלא שגם ליברפול הוזכרה בעניינו. נכתב שהמאמן מתקשר באופן אישי לשחקנים, עדיף כאלה שיבואו בהשאלה - ושואל אותם האם רואים את עצמם משחקים בולנסיה. פראנדלי יודע שבקבוצה יש בעיית זמינות קשה מבחינה כלכלית. מעבר לכך עד לסיום הסיבוב הקבוצה עוד תפגוש את אוססונה, אספניול ו-ויאריאל ויש לה גם משחק דחוי נגד ריאל מדריד.

4. Raulito Madridista

בטח כבר שמעתם שכמה שעות אחרי העדכון שלי על ולנסיה - פראנדלי 'הטיל פצצה' והתפטר מאימון הקבוצה. מה שהיה בהמשך היום הוא על גבול ההזוי - הכפשות עתידיות בין הקבוצה למאמן. פרנאדלי עזב על רקע הבעייתיות בחיזוק הקבוצה בינואר ואמר שיש אנשים שמדברים אבל כדורגל לא מעניין אותם. בקבוצה מנגד הביעו צער על המומנט, דווקא רגע לפני חלון ההעברות ובהודעה רשמית ולנסיה הודיעה שזה הזוי שמאמן שהוציא 6 נק' בלבד ב-8 מחזורים בא בטענות. הייתי מציע לולנסיה את מרסליניו כמאמן אבל ספק אם כדאי לו להכניס ראש בריא למיטה חולה. ולנסיה עם סגל שנופל משמעותית משאר קבוצות הצמרת אבל כן חשבתי שהיא תהיה בעשירייה הראשונה.

5. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/01/14833053063967.Xxx

לפעמים הכדורגל שנראה כל עולמינו - מתגמד. הבלם יראי אלבארס שהתגלה אצלו סרטן האשכים - שולח הודעת תודה גדולה דרך הרשתות החברתיות. "זו לא הייתה הדרך הטובה ביותר להתחיל את 2017 מן הסתם אבל אני אדם חזק ואלחם. וככה למדתי להבין מי האנשים שאוהבים אותי ותומכים בי גם ברגעים הכי גרועים ולא נעימים שיש, כמו הרגע הזה. אני רוצה לשלוח תודה גדולה וחיבוק חם לכל מי שניסה לעודד אותי בכל דרך אפשרית". השחקן, התגלית של בילבאו בינתיים, עבר את הניתוח ב-27 בדצמבר ונשאר לישון לילה נוסף בבית החולים ושם דובר על אופטימיות זהירה בנוגע למצבו. החלמה מהירה!

6. yakov_y YNWA

הסגל של ולנסיה עד כדי כך רע ?
    החלק הקדמי נוראי נכון, ההחלטה להשאיל את פיאטי מטומטת אבל החלק ההגנתי על הנייר נראה טוב ו-ולנסיה סופגת בצרורות.
    מישהו עוקב ויכול לעדכן ?

7. Raulito Madridista

אין לולנסיה חלוץ, אני חושב שגם עם פאקו אלקסר שאני אישית לא מחזיק ממנו - המצב היה לא טוב, אז עכשיו בכלל. צירופו של נאני היה במקום וכשהוא משחק הוא בדרך-כלל בסדר אבל אין לו פרטנרים מספיק טובים והוא סובל מפציעות. דני פארחו עוד נראה סביר אבל קשה לציין עוד שחקנים טובים בולנסיה העונה להוציא את התמנון דייגו אלבס. ההגנה טובה על הנייר, גאראי ומנגלה זה יותר ממה שחשבתי שולנסיה תשיג אחרי מכירתו של מוסטאפי. לטעמי גאיה נשאב ליכולת הכללית והוא עילוי התקפי ולא הגנתי. ברור שהקבוצה בלחץ עצום וכל שחקן נותן פחות ממה שהוא צריך. הלוואי ומרסליניו היה לוקח את ולנסיה כפרוייקט. השנה המטרה היא לסיים בעשירייה הראשונה. אבל הדג מסריח מהראש.

8. Raulito Madridista

סזאר פראנדלי שהתפטר לפני ימים ספורים מולנסיה - ממשיך לדבר בתקשורת ומוציא הכל החוצה לגבי המועדון, אם כי בצורה מכובדת. הנה חלק מדבריו בראיון ארוך ואינטנסיבי למארקה:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/04/14835538937881.Xxx

"ולנסיה חושבת רק על חיסכון וככה קשה מאוד להצליח. אם אני הסמכות המקצועית אז יש לי אחריות אבל אני צריך גב מהמערכת".
    "לא אני צירפתי שחקנים בסכומים גבוהים ושילמתי משכורת שלא תמיד עולה בקנה אחד עם המציאות - אני ירשתי קבוצה כזו וניסיתי להוציא את המיטב".
    "התקופה שלי בקבוצה לא הייתה מוצלחת, אבל היו לנו הרבה פציעות. גאראי, מנגאלה, אנזו פרס, נאני, גאיה. ניסיתי להתגבר על זה אך זה היה קשה".
    "לאחר השיחה עם הנשיא בה נאמר לי לבחור בין צירופו של זאזה לבין קשר - החלטתי שככה אני לא יכול להמשיך ואין טעם להישאר בולנסיה".
    "זה מעליב אותי לשמוע שאומרים שעזבתי את ולנסיה כדי להגיע לקבוצה אחרת. זו לא הדרך שלי בחיים, גם לא ברמה המקצועית בכדורגל".

9. Raulito Madridista

קצת חדשות:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/06/14837174973615.Xxx

- אופטימיות זעירה בולנסיה? 'זאזא כפסע מהמאסטייה', נכתב במארקה. החלוץ שמשחק בווסטהאם אך שייך ליובה צפוי להיות מושאל עד לסיום העונה עם אופצייה רכישה ב-15 מיליון יורו. ולנסיה מקווה להכריז רשמית על העיסקה בשעות הקרובות. 572 דקות שהתחלקו על פני 11 הופעות בהן לא כבש אף שער, זה הרקורד העצוב של החלוץ האיטלקי שהמעבר לפריימרליג לא היטיב עימו.
    - סביליה בבעייה: נז'ונזי צפוי לדחות את ההצעה לחוזה חדש. ב-'לאקיפ' הצרפתי דווח שהקשר שמשתכר 2.5 מיליון יורו קיבל הצעה לשדרוג בשכרו במטרה להעלות את סעיף השחרור מ-30 מיליון יורו ל-50 מיליון יורו. הקשר מקווה להגיע ליובנטוס בחינם בקיץ הבא אם כי גם צ'לסי וסיטי מעוניינות בשירותיו.
    - ויאריאל תחשוף מחר לפני המשחק נגד ברצלונה את השם של האצטדיון החדש. מעבר לכך הבעלים פרננדו רויג לא הבטיח למאמן רכש בינואר אבל כן ייעשה מאמץ להארכת חוזיהם של שחקני הבסיס של הקבוצה במטרה לשמור אותם לזמן רב - השוער אסנחו, המגן מאריו גספר, הבלם מוסקיו וכן חואנמה קוסטה והקשר טריגורס.

10. AS R Member

סביליה מתחזקת בבלם סוף סוף. קלמון לונגלה, צרפתי (איך לא) בן 21 מגיע מנאנסי תמורת 5 מיליון יורו.
    לא מכיר את השחקן אבל אני שמח שסביליה מתחזקת במקום שהיה דרוש בו חיזוק, וכהרגלה היא מביאה שחקן אלמוני יחסית בסכום נמוך.

חדשות לא פחות משמחות הן שטימותי קולודז'יז'אק, שחקן שאני אישית לא אהבתי, עבר לגלדבך תמורת 7.5 יורו.

כשחושבים על זה, זה די מדהים. סביליה מכרה שחקן הגנה שאכזב ולא שיחק כמעט (ועדיין מכרה אותו ברווח של 3 מיליון יורו ממה שהוא עלה לה), והחליפה אותו בשחקן הגנה מבטיח וצעיר, ועוד נשארה עם עודף בכיס.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/17
  11. AS R Member

עוד חדשות מסביליה:
    כל כלי התקשורת מדווחים שיובטיץ' מאינטר יושאל לקבוצה עם אופציה לרכישה על סך 14 מיליון יורו. אני פאסימי לגבי המעבר הזה, אבל נחכה ונראה. פוטנציאל תמיד היה לו.

12. riquelme1 Member

סביליה חיפשו חלוץ, יובטיץ לא ממש חלוץ קלאסי, למעשה הוא מתחת לחלוץ יותר.

שחקן שאני אישית מאוד אוהב ומחזיק, שאחרי ההצלחה בפיורנטינה עשה החלטות שגויות. עם יממשש, סביליה הרוויחה שחקן אדיר.

13. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/10/14840699769009.Xxx

סטבן יובטיץ' הוצג רשמית כשחקן סביליה
    . הוא מגיע בהשאלה מאינטר עם המון תשוקה ורצון להוכיח. הוא מתאחד שוב עם סמיר נאסרי איתו שיתף פעולה לפרק זמן קצר במדי מנצ'סטר סיטי. החלוץ בן ה-27 מיעט לשחק העונה בשורות אינטר שם תחילת דרכו בקבוצה דווקא הייתה חיובית. "הפציעות מנעו ממני המשכיות", אמר החלוץ שסיפר שהוא דובר ספרדית מעולה - "למדתי בעקבות צפייה בתור נער באופרות סבון וטלנובלות בספרדית". הוא מצפה להילחם על אליפות עם סביליה ולעשות עונה גדולה כולל הצלחה באירופה. "סביליה מועדון ענק עם מסורת וקהל אוהדים. נאסרי דיבר איתי ושיכנע אותי גם להצטרף". יובטיץ' דיבר על סגנון המשחק ההתקפי של סביליה והוא בטוח שלא יהיו בעיות התאקלמות. מעבר לכך הוסיף שהוא לא רוצה לשחק כחלוץ בודד אלא עם פרטנר.

- מאריו סוארס מולנסיה התווכח עם אוהד באינסטגרם. הרוחות בקבוצה סוערות. אחד האוהדים כתב לו - "תעשה טובה ואל תשחק יותר כבלם", וסוארס ענה - "מעולם לא שיחקתי בלם אבל אם יצטרכו אותי שוב בתפקיד הזה כמובן שאשחק ואתן הכל, אני לא מפחד משום דבר. ביקורת שקטה היא הכי נכונה". עוד הוסיף הקשר - "לא כל מה שאתם רואים זוהי המציאות של הדברים".

14. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/10/14840785260698.Xxx

עם וורו עד הסוף. ולנסיה פירסמה אתמול הודעה רשמית כדי לשים סוף לכל הספקולציות בנוגע לעתידו של המאמן וורו, שמסתמן שהוא אינו מאמן זמני. המאמן יקבל זמן רב - עד סיום העונה - כדי להציל את ולנסיה מירידת ליגה כשהמטרה היא להגיע לעשירייה הראשונה, והקבוצה מקווה לצרף לפחות שחקן אחד בינואר. "המועדון רוצה להבהיר שוורו ייאמן עד סיום העונה ובקבוצה בטוחים ביכולתו לשפר את ביצועי הקבוצה ולהביאה למקום טוב יותר", כך לשון ההודעה. וורו נפגש כבר עם נציג הבעלים ודן איתו בחיזוק הקבוצה.

- סביליה: לפחות לפי המארקה, בקבוצה גיששו לגבי אבר באנגה וקיוו לקאמבק מצד הקשר המרכזי אלא שאינטר דורשת עבורו 30 מיליון כך שזה לא יקרה.

15. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/01/19/primera/1484825019_354295_1484826172_portada_normal_recorte1.Xxx

הפתעה נעימה: ייראי יחזור למגרשים בקרוב. ייראי, תגלית העונה של בילבאו, הבלם שעבר ב-27 בדצמבר ניתוח להסרת גידול סרטני באשכים - התראיין לראשונה לתקשורת וקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת שגררה עניין גדול בספרד. הבלם קיבל אישור לחזור לשחק, המועדון הודיע על כך בשמחה באתר הרישמי שלו והבלם עצמו אמר בחיוך - "חושב רק על לחזור לשחק ואני לא מפחד מכלום". ייראי שסבל מטיפולים לא קלים כמובן ונזקק להתאוששות - אמור לחזור בקרוב והוא שוחח כבר עם המאמן. במשך החודש האחרון הוא נעדר מהמגרשים כמובן אבל אחרי שניצח בקרב האמיתי - מה זה בשבילו לחזור לכושר משחק..ייראי הודה לכולם על התמיכה הגדולה בו, החל מהמשפחה ועד אתלטיק בילבאו, שחקנים אחרים מהליגה הספרדית ובכלל כל העולם ואמר שזה מה שהותיר אותו שפוי ברגעים הקשים".

מצב נושא:
הנושא נעול.