דיון מעמד הישראלי בעולם: בקודקוד - זהבי ורפאלוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י סמואל אטו, ‏15/5/16.

1. alexshw Member

משפחה של שחקן מקצוען מתנהלת לפי קריירה של השחקן בדרך כלל.
    וסתם דוגמא נימני בגיל של זהבי הלך לדרבי קאונטי. מה זה עיר כזו מיוחדת?
    סתם אתם ממציאים תירוצים. גם לחמד יש משפחה והוא תקוע באיזה חור בדרום אנגליה ויכל מזמן להיענות לתחנונים של ג'ורדי, לקבל חוזה עתק ולקבל כסף קל ולהיות ליד כל החברים.

אם להרבה שחקנים שלנו היה אופי של חמד או ברדה כבר היינו בטורניר גדול ולא אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/16
  2. DRORIKO Member

קבוצה משוגעת, ועדיין שחקנים כמו פסטורה וקבאני,שכמו זהבי לא ידעו מילה איטלקית, כן השתלבו שם. עכשיו לא שאני משווה אותו אליהם,אבל היא אפשר לנקות גם את החלק של זהבי בכשלון. זהבי באותו הזמן לא היה מספיק טוב לרמות האלה. כשהוא שיחק בהפועל אמרת שזה שחקן טוב אבל לא ראית שום וואו. רק במכבי הפך לכוכב שהוא,וגם זה בעונה השניה. אפשר גם להגיד ששינוי התפקיד שלו תרם לכך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אם זהבי היה ברמה של פאסטורה וקבאני, הוא לא היה כאן היום. השחקנים היחידים שבאמת הצליחו ומצליחים בפאלרמו אלה שחקנים ברמה גבוהה של כדורגל. אני גם חושב שזהבי לא נכשל לגמריי בפאלרמו, וכן היה שחקן די מעניין שאם היה במשחק בקבוצה יותר יציבה היה יכול להגיע הרבה יותר רחוק ואולי לעשות קריירה אחרת לגמרי. אני לא חושב שהוא אחראי עיקרי לכשלון שלו בפארלמו.

כשהוא היה בהפועל הוא לא היה דומיננטי ואדיר מבחינת אינטליגנציית משחק וסיומת כפי שהוא היום, אבל הוא כן היה כבר אז ווינר ושחקן מאוד יציב שתפס מקום של קבע בקבוצת כדורגל מאוד חזקה. אין ספק בכלל שהתקופה באיטליה שיפרה אותו והפכה אותו למפלצת שהוא היום.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אז הדוגמה של שחקן שנכשל טוטאלית בחו"ל אמורה לשכנע אותי למה כדאי לזהבי לצאת? יפה מאוד.

תן לי סיבה נורמלית למה לעזוב את הכל וללכת לברייטון או דרבי קאונטי. וסיבה נורמלית זה לא התקדמות עלק מקצועית. זה כסף, זה תהילה, זה תארים, זה הכל חוץ מהתירוץ העלוב הזה.

5. alexshw Member

שחקן ישראלי שיוצא לחו"ל רוצה התקדמות מקצועית וכמובן גם כסף. מגוחך לחשוב ששחקן ישראלי צריך לחפש רק תארים בחו"ל.
    מה חזן חיפש תארים בווטפורד?

6. DRORIKO Member

היא שיפרה אותו ברמה האישית, אבל לא ברמה האירופאית כמו במקרה של ברקו ובניון.
    את הקפיצה הכי גדולה לדעתי הוא עשה אצל סוזה.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חזן חיפש להגשים את החלום האירופאי. זהבי כבר עשה את זה. זהבי היום מרוויח מיליון יורו, משחק במפעלים האירופאיים כל עונה ונהנה ממעמד גבוה מאוד בכדורגל הישראלי. בהחלט בר השוואה ליציאות של כל מיני שחקנים בתחילת גיל העשרים לאירופה. תעשה לי טובה...

8. alexshw Member

אבל הוא כבר השיג הכל בארץ. אין לו לאן להתקדם. וזה לא שבחו"ל משלמים גרושים. הכל תירוצים.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בכל שנה הוא מבצע שיפור וזה רק מראה עד כמה הדיבורים על התקדמות מקצועית הם לא יותר מהבל הבלים. מאוד יכול להיות שאם הוא יצא לקבוצת אמצע טבלה באירופה הוא יפגוש במאמנים פחות טובים מפטר בוס, סוזה ופאקו, שבהחלט תרמו לו ולמכבי המון מהידע שלהם ושיפרו את הקבוצה בהמון תחומים. אני חושב שגל אלברמן הוא גם דוגמה נהדרת לשחקן שיודע איך ללמוד וליישם את הלמידה שלו, וזה למה אנחנו לא רואים אצלו ירידה ביכולת אלא רק עלייה. זה, אם כבר, זן שחקנים שנדיר מאוד למצוא בכדורגל הישראלי והלוואי שהיו יותר. כאלה שיודעים ללמוד ולעבוד קשה.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה צודק בהכל, הכל תירוצים. זו תרבות דיון? באמת?

11. alexshw Member

הדיון לא רציני כשמפריחים לאוויר טענות הזויות לשחקן ישראלי - מחפש תארים באירופה.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גבר, ואני לב שזה ריטואל קבוע בדיונים שלך, בוא לא נזלזל באינטליגנציה של הפורום - אני לא חושב שיש משהו הזוי כשמיניתי תארים כסיבה אמיתית והגיונית לצאת לאירופה. אם מגיעה לך הצעה מקבוצת צמרת, שיכולה להגיע רחוק במפעלים המקומיים או אפילו במפעלים האירופאיים, לא תיקח? תיקח, לא מבין מה הבעיה בזה. יש הבדל עצום בין מה שרשמתי לבין מה שאתה מציג שרשמתי, כאילו זהבי צריך לצאת רק לקבוצות ששואפות לתארים.

הדיון לא רציני כשאחד שכותב "הכל תירוצים" מתעקש להתעלם ממשתנים שמשפיעים מאוד על זהבי ומבדילים אותו מכל השחקנים הישראלים שיצאו לאירופה. אתה ממשיך להשוות אותו לאלון חזן ואבי נימני, כשאי אפשר להשוות שכר של מיליון יורו לעונה והתמודדות קבועה במפעלים האירופאיים למה שהיה לאלון חזן ואבי נימני, או לבניון וברקוביץ' במקרה הצורך. לזהבי יש הרבה יותר מה להפסיד.

orimor2212 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

שוב אין לזהבי מה להפסיד. נכנס לתמיד לפנתיאון של הלגיה המקומית. היה בצ'מפיונס וליגה אירופית. יותר מזה הוא לא ישיג בארץ.

14. DRORIKO Member

גם אתה לא סותר את דברי. זה בדיוק מה שאמרתי בהתחלה. מה שמייחד את זהבי,ולדעתי צריך לשמש דוגמא לכל ילד בישראל, זה לא איזה כשרון יוצא דופן, אלא שילוב של יכולת למידה+עבודה קשה. יש משפט כזה "מכל מלמדי השכלתי", אז זהבי באמת יישם אותו,הוא למד מגוטמן,הוא למד מסוזה,הוא למד מפאקו, ובסופו של דבר הוא הפך למפלצת שהוא היום. איפה ה"בעיה"? שבגלל שהיה לו הרבה מה ללמוד אז הוא מגיע לעונת השיא שלו כשהוא בן 29, בזמן שעונת השיא של ברקוביץ' (בארץ) היתה בגיל 22. זה מה שמבדיל ביניהם.

EO11 אוהב/ת את זה.
  15. סמואל אטו Member

לא ישלמו את מה שמשלמים לו במכבי, זה בטוח.
    ולאן לרפאלוב יש להתקדם בברוז׳? הוא בעצמו אומר שסימן וי על הכל.
    בגלל זה בלגיה אז זה בסדר וזה מגניב, נו באמת.