דיון מעמד הישראלי בעולם: בקודקוד - זהבי ורפאלוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י סמואל אטו, ‏15/5/16.

1. oranfu Member

דודו דהאן דיבר בקיץ על רפאלוב ואמר שהוא לא מצליח למצוא לו קבוצה באנגליה, זה למרות שהוא כן מוכר שם. הוא בקבוצה מוכרת באירופה, נבחר לזר הטוב בבלגיה, לנבחרת העונה בליגה האירופית, הבקיע שערים שהביאו תארים בבלגיה. אל תהיו מצחיקים, כל המועדונים בלבל בינוני לפחות מכירים את השם שלו. במשחקים של ברוז' (ובכלל בליגה הבלגית) נוכחים הרבה יותר סקאוטים ממשחקים של מכבי ת"א והליגה הישראלית.

אגב, זהבי יותר מוכר מחמד? לא בטוח, לא באנגליה.

אם בניון נשאר פה בשנות השיא שלו ולא רק כשהוא פנסיונר, הוא נשאר פה אגדה שבחיים אף אחד לא התקרב אליה. הוא היה מקרקס קבוצות שלמות בגיל 17. זה מבלי לדבר בכלל על רביבו או ברקוביץ' (שלא הצטיין בכיבושים אבל איפה הרמה שלו כשחקן ואיפה זהבי).
    אפילו חמד, עם איך שנראה בעונה האחרונה שלו בחיפה ואיך שנראה בספרד ואנגליה, היה עשוי (לדעתי) להעמיד פה מספרים רציניים ביותר אם היה משחק בקבוצה הכי דומיננטית בשנות השיא שלו.

אז נכון, זהבי עשה\עושה את זה וזה לא תיאורטי לגביו, אבל האחרים מלכתחילה החליטו לאתגר את עצמם ברמות גבוהות יותר.

2. DRORIKO Member

אם משווים את זהבי לאגדות כמו ברקו,בניון ורביבו, אז הנחיתות העיקרית שלו לעומתם זה שהוא הפך לסופרסטאר רק בגיל 26-27. אני מניח שאם זהבי בגיל 22 היה נראה כמו היום היה לו ביקוש בליגות הגדולות. אני לא צריך להזכיר לכם איך ברקו נראה בגיל הזה.

3. alexshw Member

אין מה להשוות בכלל. ברקוביץ' השחקן הכי מוכשר שנולד בארץ.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/16
    oranfu אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מי שחושב שכל עיניי סקאוטרי אירופה נשואות לבלגיה ולישראל לא חי במציאות מדומה. הרבה קבוצות עוקבות אחריי מה שקורה כאן, אני מבטיח לכם.

ואני גם בטוח שלערן זהבי יש מספר הצעות מקבוצות באירופה. אני מצדיק אותו לגמריי אם הוא רוצה לעבור לקבוצה בכירה או להישאר במכבי. יש לו משפחה, הוא מרוויח המון כסף, אליל של האוהדים ומשחק בקביעות במפעלים האירופאיים. למה לעזוב את זה?

amn אוהב/ת את זה.
  5. alexshw Member

כדי להתקדם מקצועית. בניון גם יכל לשחק קבוע במפעלים אירופאים בארץ ובכלל הוא פספס את הצ'מפיונס בגלל מעבר לחו"ל.
    ולכולם יש משפחה.
    רק לזהבי יש תירוצים מפגרים.

6. DRORIKO Member

לא סותר את מה שכתבתי. ברקו זה אחד שהראה ניצוצות מהרגע הראשון שעלה לבוגרים(כמו בניון). זהבי מעולם לא נחשב לעילוי, ובגלל זה הוא הפך לכוכב בגיל כל כך מאוחר,לקח לו כמה שנים טובות לשפר את האספקטים במשחק שלו. בגלל זה אני אומר שאם הוא היה נראה ככה בגיל צעיר אז כן היה לו ביקוש באירופה, כמו שיש לכל כשרון בגיל הזה שאפשר לפתח אותו לשחקן עוד יותר טוב.

7. סמואל אטו Member

מה יצא לו מזה?
    הוא לא בגיל שהוא עוד יכול להיות שחקן רוטציה נחמד ולקוות שהוא יצליח לפרוץ קדימה. הוא כבר נושק לגיל 30 ויש לו חוזה שאף אחת לא תתן לו במקום אחר.
    צריך להיות גם מציאותי.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבורה של אנשים יושבים מול מחשב ומקשקשים על מה אדם - עם רצונות, שאיפות, פחדים, מחויבויות, משפחה, סוכנים - צריך לעשות עם חייו. תהיו בריאים.

amn, אלעד, orimor2212 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. alexshw Member

אז שיתאמץ. מה זה בגיל לא בגיל? הוא בשיא הקריירה עדיין. אם הוא אוהב את הכסף הקל של הביצה המקומית ולשחק ברמה נמוכה ממה שיכול אז הוא לא כזה גדול באמת כי הוא לא ממצה את הפוטנציאל.
    שיעשה מה שהוא רוצה. אני לא יתלהב מתלמיד כיתה י"ב שיושב על מאיות בכיתה ט'.
    ומי שכן ולא אוהד את הקבוצה, אז הוא חסר מושג.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

הבעיה של זהבי שהוא יצא לאירופה לקבוצה הכי לא מתאימה שיכולה להיות.
    ליגה איטלקית, נשיא משוגע, מאמן שמתחלף 6 פעמים בשנה, על המשבצת של חביאר פסטורה וציפיות להתברג באירופה.
    זהבי עבור פאלרמו היה הימור שלא התממש, קצת כמו דני פרדה עבור טביב.
    הדבר הכי קריטי להצלחה בקריירה אירופאית זו הקליטה של השחקן בקבוצה הראשונה שלו. אם זה מתחרבן, הוא בסה״כ הופך לפלופ שרוצה לחזור הביתה.
    זהבי היה צריך לעבור למועדון קטן בספרד או צרפת שם היה יכול לבנות את עצמו לאט לאט.

11. סמואל אטו Member

לא הבנתי מה אתה מנסה להסביר.
    ערן זהבי נמצא כרגע על גג העולם מבחינתו. אתה רוצה שהוא יוותר על כסף בשביל הצ׳אנס שאולי הוא יתן שנתיים טובות בסטוק ?

זהבי כבר לא משחק כדי לבנות לעצמו שם או להשיג חוזה שיבטיח לו את חשבון הבנק. הוא כבר עושה את זה עכשיו במכבי, אז למה לו לעזוב?

12. alexshw Member

כתבתי שיעשה משהו רוצהה. לא זוכר שחקן ליגה שכל כך רעד מלשחק בחו"ל כמו זהבי.
    המספרים שלו נובעים מכך שהוא באופן מכוון נשאר ברמה נמוכה יותר. אני לא מתלהב מזה. אוהדי מכבי ת"א מתלהבים כי זה שחקן שלהם וזה טבעי.
    התלהבות של אחרים פשוט מצחיקה.

בכדורגל העולמי המקביל שלו זה זלאטן. מורשת של מלך הביצה. שחקן שלא איתגר את עצמו.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ההשוואה לבניון כל כך לא נכונה. בניון יצא לספרד בגיל הרבה יותר צעיר, בלי ילדים ורק עם בת זוג, בדיוק כפי שזהבי יצא לפאלרמו. יש הבדל עצום בין לקחת את כל המשפחה שלך לחו"ל, ולא כל עיר בחו"ל היא לונדון או רומא, בטח כשאתה מסודר מכל הבחינות. תפסיקו לחשוב כמו ילדים שמשחקים יותר מדי במנג'ר.

זלאטן לא איתגר את עצמו? מתי, כשבחר לשחק באינטר הכושלת ולא במילאן? כשבחר לצאת מבארסה למילאן שלא הייתה פקטור בצמרת האיטלקית במשך כמה שנים? איזה שטויות. אם זהבי הוא זלאטן של ישראל אז זו מחמאה אדירה.

amn ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  14. alexshw Member

סנטאנדר או ויגו זה לונדון?

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יפה אמרת והדגשת את הכוונה שלי. הייתם עוברים לעיר סטייל יקנעם או אפילו אשדוד (מבלי לפגוע חלילה) בחו"ל, כשאתם סוחבים את כל המשפחה, בגיל כזה רק בשביל להתקדם עלק מקצועית?