דיון מעמד הישראלי בעולם: בקודקוד - זהבי ורפאלוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י סמואל אטו, ‏15/5/16.

1. סמואל אטו Member

אתה רוצה להגיד לי שהאימונים של פאולו סוזה(מאמן פיורנטינה) ופאקו אייסטרן( מאמן ולנסיה) לא אינטנסיביים?
    שמכבי לא הצליחה באירופה והתמודדה עם לו״ז צפוף עם זהבי?

אבל ניחא, אני זורם איתכם שהצלחה בבלגיה זה יותר מרשים בישראל.
    אם רפאלוב הצליח ומיצה את עצמו בבלגיה שהיא ליגה טובה מהישראלית, אז למה אני לא שומע פה טענות שהוא פחדן שהוא לא מנסה את עצמן עכשיו בגרמניה או בספרד?
    אולי אני מפספס משהו.

orimor2212, EO11, עומר ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. Butragueño מנהלים

האימונים של פאולו סוזה בפיורה קשים, וכך גם של ולנסיה. אבל אני לא חושב שבמכבי ת"א אפשר ליישם את אותם האימונים, קודם כל, בגלל המנטאליות של הישראלים, שגם בקבוצה מקצוענית כמו מכבי ת"א, היא די ירודה. תוסיף לזה את המתקנים ומאמני כושר שיש בקבוצות האלו.

מכבי ת"א הראתה שכשהיא התמודדה באירופה היא ספגה את ההפסדים שלה. אז כנראה שהיה קושי בלו"ז צפוף.

לגבי פחדות וכו', זה עניין סובייקטיבי. לדעתי זהבי יכול היה להתחרות בליגות בכירות יותר, וכך להוציא מעצמו יותר ולהגיע לרמות שהוא בכלל לא תיאר לעצמו שהוא יכול להגיע. כי יש בו משהו שאין בהרבה מאוד שחקנים ישראלים שכן ניסו את מזלם בחו"ל.
    אם נח לו לשחק במכבי ת"א, עם ההכרה המטורפת בארץ, לנפץ שיאים מלפני עשרות שנים, והוא רוצה להחשב לישראלי הכי גדול ששיחק בארץ(!), אז יש בזה טעם של פחדות. אבל אם זה כי נח לו בגלל המשפחה והילדים, אז זה שיקול אחר. אלרוי כהן פרש מכדורגל כי מצא לעצמו עיסוק שיותר עניין יותר, זה לא אומר שהוא פחדן.

3. amn Member

לגבי הלו"ז הצפוף - אני אף פעם לא מבין את הסוגייה הזו של שלב בתים בצ'מפיונס ליג אל מול שלב בתים בליגה האירופית.
    מבחינת כמות משחקים - אין הבדל, אז מה? כשמשחקים נגד צ'לסי מוציא יותר אנרגיות מאשר לשחק נגד דורטמונד? בגלל זה אני לא מבין מה הטענות שהיה קושי לשלב את ליגת האלופות עם הליגה. בסופו של דבר, בשביל שמכבי תנצח את בורדו 2-1 בצרפת, גם אם זה הרכב משני של בורדו, צריך להוציא כמות אנרגיות שלא אמורה להיות שונה מהותית מכמות האנרגיות שיוצאת כשמפסידים 4-0 לצ'לסי.
    עשו את זה יופי לפני שנתיים בליגה האירופית, אז מה השתנה?

4. alexshw Member

קודם כל ברוז' הגיעה לרבע גמר בעונה שעברה והיא כמעט דרך קבע עושה עונות אירופאיות משמעותיות וגם בליגה היריבות ברמה יותר גבוהה.
    אני בהחלט חושב שרפאלוב הגיע לתקרה וזהבי יכול לשחק למשל בקבוצות מהדרג של ברוז', אנדרלכט והוא בכוונה מסתפק בכסף קל.
    גם ברדה עשה דברים גדולים בהרבה מזהבי כשלקח אליפות בבלגיה והוביל את גנק לבתים בצ'מפיונס.
    הוא נחשב לאחד השחקנים הגדולים בתולדות המועדון הזה ואולי אפילו שחקן הזר הגדול ביותר.
    זה מועדון שלפניו לקח אולי אליפות אחת וגם שיחק בצ'מפיונס רק פעם אחת.
    מספיק לשמוע את דה ברויינה וקורטואה מה הם אומרים עליו.

oranfu ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  5. Butragueño מנהלים

מבחינה פיזית אין הבדל, לפחות מאז שהמפעל שונה מגביע אופ"א לליגה האירופית (בגביע אופ"א היו 4 משחקים בלבד), מבחינה סטטיסטית מכבי ת"א לא הצליחה להתאושש מהמסע הזה ונכלה 3 הפסדי בית, וכאמור, היחידים שלה העונה. יכול להיות שיש הסבר מנטאלי אחר שקטונתי מלהסביר אותו.

6. amn Member

בסופו של דבר, מכבי וב"ש עשויות לסיים את העונה במאזן דומה.
    אפשר להגיד מהיום ועד מחר שמכבי איבדה את האליפות במשחק אחד נגד ב"ש, בשני המשחקים שאיבדנו נקודות מול רעננה, או בהפסד מול בית"ר.

בשורה התחתונה, בעונת האליפות של סוזה (הטובה והדומיננטית מבין השלוש האחרונות) למכבי היו 6 תיקו ו-4 הפסדים, לעומת 9 תיקו ו-3 הפסדים (עם עוד משחק). כלומר אם מנצחים בשבת, ההפרש יהיה 3 נקודות מהעונה של סוזה.

מכבי לא הפסידה העונה אף משחק חוץ, לעומת העונה עם סוזה שבה איבדו רק 6 נקודות (3 תוצאות תיקו) בבית. בסופו של דבר, זה מתאזן.

אם מכבי לא תיקח אליפות השנה, זה כי הייתה יריבה מצויינת ועיקשת, שעשתה עונה מדהימה בכל קנה מידה, עם ובלי קשר למכבי, ואם מכבי תיקח אליפות השנה, זה לא "למרות" ליגת האלופות, אלא כי גם היא, עשתה עונה מדהימה בכל קנה מידה, עם ובלי קשר לב"ש.

אני מרחם על אוהדי הקבוצה שלא תיקח אליפות (ושוב אגיד שאני מניח שזה יהיה עלינו, בלי קשר בכלל לסכנין), כי העונה הזו, של שתי הקבוצות, ראוייה לאליפות, ושתי הקבוצות ראויות כמעט באותה המידה - אולי לבאר-שבע קצת יותר בגלל הרצף המדהים ללא הפסדים, אולי למכבי קצת יותר כי שילבה את זה עם עוד מסגרת אינטנסיבית, ושיחקה 10(?) משחקים יותר מב"ש?

מי שלא תהיה האלופה - תהיה אלופה ראויה בזכות עצמה.

יכול לאחל לבאר-שבע שלב בתים אירופי בעונה הבאה, וגם למכבי, וריצה צמודה בצמרת גם בעונה הבאה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/16
    orimor2212, סמואל אטו ו-לירן אוהבים את זה.
  7. amn Member

ורק כדי לחזק את הטענה שלי - מאז המעבר ל-3 נקודות (ב-83/84) - הייתה עונה אחת בלבד שבה הסגנית לקחה יותר נקודות ממה שמכבי לקחה כבר עכשיו (78) - עונת 93/94 (39 מחזורים) שבה מכבי לקחו 88 נקודות (לעומת 95 של חיפה).

יתרה מכך, בהסתכלות על האלופות מאז 83/84, העונות היחידות שבהן 80 נקודות (בתרחיש שבו ב"ש מפסידה ומכבי לא מנצחת) לא הספיקו לאליפות:
    2013/14 - מכבי תל-אביב (36 מחזורים) - 84 נקודות
    2012/13 - מכבי תל-אביב (36 מחזורים) - 80 נקודות (הפרש שערים עדיף על ב"ש ומכבי).
    2000/01 - מכבי חיפה (38 מחזורים) - 82 נקודות
    1999/2000 - הפועל תל-אביב (39 מחזורים) - 85 נקודות
    1993/94 - מכבי חיפה (39 מחזורים) - 95 נקודות

(במודגש אלופות שב"ש לא יכולה "לעקוף")

ואני מניח שאילו היו משחקים פה 39 מחזורים היו עוקפים את כל האלופות הנ"ל למעט כמובן מכבי חיפה של 93/94 (ובאופן תיאורטי ב"ש הייתה יכולה להגיע מאוד קרוב, ל-92 נקודות).

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  8. Butragueño מנהלים

בקשר הזה הייתי כן מחשיב את עונת הקיזוז, בו מכבי חיפה צברה 77 נק' עד שלב הפליאוף.

amn אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

בקיזוז מכבי חיפה צברה 88 נקודות ב35 משחקים.
    הפועל תל אביב צברה 85 נקודות ב35 משחקים.

אבל, באותה עונה הייתה ליגה של 16 קבוצות. כלומר היו יותר משחקים קלים ופחות משחקים קשים.
    הפליאוף כלל רק 5 משחקים בניגוד לפליאוף הזה שכולל 10.

תיאורטית, אם תהיה פה ליגה של 20 קבוצות ו38 מחזורים, בלי פליאוף, סביר להניח שמכבי תל אביב תצבור בעונה כזאת לפחות 90 נקודות.

10. amn Member

האמת שחילצתי נתונים יבשים ולא חשבתי על הקיזוז, אבל כן, אתה בהחלט צודק.

11. סמואל אטו Member

במכבי חיפה רפאלוב הגיע לשמינית גמר גביע אופ״א ועלה לשלב הבתים של ליגת האלופות.
    זהבי הגיע ל-32 האחרונות באירופית ובתים באלופות וזה רק בשלוש ניסיונות הראשונות שלהם.
    הטיעון על מפעלים אירופיים לא תופס.

גם רפא וגם ברדה עשו קריירה גדולה בבלגיה, אף אחד לא מוריד מהם.
    העניין פה הוא - למה ממה שזהבי עושה כן מורידים?

12. alexshw Member

בגלל הליגה בה הוא משחק.

לירן ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. סמואל אטו Member

הליגה הבלגית לא גדולה על הישראלית באופן משמעותי לדעתי. בטח לא בהשוואה לליגות הבאמת חשובות באירופה.

amn אוהב/ת את זה.
  14. amn Member

זה וויכוח סרק.

בשורה התחתונה, ואיך שלא יסובבו את זה, זהבי מוכר יותר בקנה מידה עולמי. זה בעיקר קשור לממוצע של 30 שערי ליגה בעונה יותר מאשר להישגים בקבוצה, אבל בודדים האנשים שאני בקשר איתם, כולל כאלה שאין להם דבר או חצי דבר עם הליגה הישראלית, שלא מכירים את זהבי.
    לצערי (כי אני מאוד אוהב אותו), אי אפשר להגיד את אותם הדברים על רפאלוב.

כאוהד מכבי אני יכול רק לקוות שזהבי ימשיך להתבוסס ב"בינוניות", ושימשיכו לקטול אותו עלה, והוא ימשיך להתבסס ולהיות מגדולי השחקנים שראיתי במועדון שלי, ובעיקר - שימשיך להוביל אותנו להישגים ותארים.

אלמוג כהן כבר שנים בגרמניה וזו הייתה העונה השלישית שלו(?) כשחקן לגיטימי בבונדסליגה. מישהו חושב שבעוד 15 שנים יזכרו אותו יותר מאת זהבי?

orimor2212 ו-yakov_y אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

בכל פרמטר שתבחר ובפער די רציני, וזה כשהיא אחת הליגות הכי צעירות באירופה מבחינת גיל ממוצע.
    העניין הוא שבשנים האחרונות לדעתי היא עלתה ברמתה גם בגלל שהצעירים הבלגים יותר איכותיים.

זהבי מוכר יותר ברמה בינלאומית מרפאלוב? לדעתי זה בולשיט. אז באיזה כתבה זוטרה מציינים שיש שחקנים כאלה שכבשו יותר מ -30 שערים באיזה ליגה קיקיונית נו אז מה?

oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.