דיון מעמד הישראלי בעולם: בקודקוד - זהבי ורפאלוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י סמואל אטו, ‏15/5/16.

1. amn Member

זהבי 2,676 דקות.
    דמארי 2987 דקות.

הפרש של 311 דקות, כלומר כמעט 3.5 משחקים מלאים.

זהבי הוסיף גם 2 בישולים לעומת 0 של דמארי.

2. Butragueño מנהלים

אפשר לשחק עם הנתונים שלך בכל מיני דרכים. לדוגמה, אם בעונה של דמארי, בה כבש 26 שערים, זהבי כבש 29. כלומר, אותה עונה הייתה קצת קשה יותר מבחינתה הגנתית מהעונה הנוכחית. דבר נוסף, זה שזהבי כבש בפחות משחקים, בסה"כ מראה על התפרקויות של קבוצות, למשל העונה אפשר לקחת את מכבי חיפה של המשחק האחרון, שלושער קל של זהבי מול קבוצה שלא שחקה כדורגל.
    גם על דמארי אמרו שהוא סקורר נהדר, בעונה הראשונה כבר 17 שערים, בעונה השניה 13, הפך להיות מלך השערים של הפועל ת"א במסגרת האירופית, בעונהה שלישית כבש 26 שערים. יצא לאוסטריה וכבש 8 שערים ב-13 משחקים ומיד כשעבר לליגה קצת יותר חזקה, ליגה גרמנית שניה, ראית שזה לא זה. מה שמצוין פה לא עובד כל כך טוב בליגות אגרסיביות יותר.
    בניגוד לרובכם, אני לא אומר שהוא לא יצליח באירופה חד משמעי, בדיוק כמו שאני לא חושב שהוא כן יצליח חד משמעי.

3. amn Member

הנתונים שלי לא דיברו על הצלחה אפשרית של זהבי בחו"ל, אלא התייחסו לאמירה שלכבוש פה 30 שערים זה לא משימה רק ללבנדובסקי.

הראיתי שיש רק 3 מקרים שכבשו יותר מ-28 שערים, כש-2 מתוכם היו של אותו השחקן.

לגבי הצלחה בחו"ל? בקבוצה שמתבססת על החזקה בכדור זהבי יצליח (והצלחה זה אומר לדעתי יותר מ-10 שערים בעונה, הליגות שהוא מכוון אליהם, או יותר מ-15 בקבוצה כמו אייאקס אם זה אכן היה רלוונטי). בליגה כמו האיטלקית או האנגלית הוא לא יצליח.
    לצורך העניין בספרד או בצרפת אני חושב שהוא יכול היה להצליח בכל קבוצת חצי טבלה עליון שהיא לא ברצלונה, ריאל מדריד או אתלטיקו, ופריז.

ליגות משוחררות, עם הגנות לא אגרסיביות מדי, שבהן שחקנים שעושים תנועה בכמות ובאיכות של זהבי בדרך כלל מצליחים.

4. Telkiyski Member

השוויתי בין דמארי של 13/14 לזהבי של 15/16.

בכל מקרה גם אני לא משוכנע במליון אחוז זהבי ייכשל באירופה אם יינסה שם את מזלו. אני כן משוכנע בזה שהוא פוחד לצאת לאירופה כי הוא קנאי למעמד האל שיש לו פה.