דיון התקשורת וה-Social Media של ה-Calcio

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Fratelli d'Italia, ‏20/7/13.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איך מונופול אם יש שני ערוצים שמחזיקים בזכויות שידור?
    האם לצ'רלטון יש ערוץ ייעודי לשאר הליגות שהם מחזיקים בזכויות שלהם, כגון הגרמנית?

יש בדיון הזה צד שמסרב לקבל את העובדה שבקרב קהל הצופים הישראלי הכדורגל האיטלקי רחוק שנות אור מהפופולריות שחווה בעבר. מרבית אוהדי הכדורגל בישראל מעדיפים לראות משחקי פרמיירליג על פניי הסרייה א.

במקרה של מילאן ויובה, הטענות מוצדקות. זה משחק מספיק גדול בשביל לא לשלב אותו עם משחק אחר. אבל בכללי? אתה מאשים את צ'רלטון שהם פועלים בשם הרייטינג? הרי אם וואן2, שהיה ייעודי לליגה האיטלקית, היה מציג אחוזי רייטינג גבוהים, סביר גם שלא היה חולק בזכויות של הליגה עם צ'רלטון.

ואם בצ'רלטון יראו שיש דרישה רחבה לכדורגל איטלקי, הם ינצלו את זה.

Mamadu ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  2. itzik.miro Member

הטענה היחידה שלי היא לגבי משחקים כמו מילאן - יובה, אינטר - יובה, רומא - אינטר וכו'.

לגבי השאר מסכים.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

EO11 אוהב/ת את זה.
  3. itzik.miro Member

אני כצרכן כבר רכשתי TV CLUB - כל הערוצים הישראלים + ערוצים ברוסית שמשדרים כדורגל איטלקי בלי פריצות, בלי משולבים, בלי כלום ושום דבר.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

uri אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

עם זה חד משמעית מסכים. לדעתי יש 4 קבוצות עם קהל אוהדים יחסית גדול בארץ (אלו שציינת) כשמילאן ויובה יותר מהשתיים האחרות וגם נאפולי מעוררת עניין. אבל מי שחושב שהצופה הישראלי הממוצע יעדיף לראות נאפולי - טורינו על פניי טוטנהאם - ברייטון למשל, טועה ובענק.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  5. טל. Member

לעניין זכויות הליגה האיטלקית בכלל - מדובר בדואופול. בגלל האופי החוקי הארכאי של זכויות שידור משודרות בישראל:
    (בזמנו וואן היתה מונופול. ואחרי אישור העסקה בין וואן לצ'רלטון: מדובר בדואופול).

לעניין המוצר שנקרא שידור המשחק בין מילאן ליובה בפרט - מדובר במונופול.

אני כצרכן ואזרח במדינת ישראל, יכול לצרוך את המוצר, חוקית, רק בדרך אחת ורק מתאגיד אחד... שקיבל רשיון/אישור רגולטיבי לספק את המוצר תמורת תשלום בתחומי המדינה.

אם אני כצרכן, משלם כסף ולא מקבל תמורה - אז א' יש פה כשל רגולטיבי. של הרשויות הרלוונטיות שאמורות לפקח ולמנוע כשלים.., הן כשל ישיר של הרגולטור במשרד התקשורת/המועצה לשידורים.
    והן באופן עקיף בתחמי פיקוח רחבים יותר של רגולטורים אחרים. שנוגעים לרשות התחרות למשל.

הסתתרות מאחורי שיקולי רייטינג, בפעם האלף: הם לא רלוונטים. -מבחינת הרגלוטור.
    אלו שיקולים שהתאגיד הפרטי (צ'רלטון) היה צריך לעשות לפני שרכש את זכויות השידור בסכום שרכש.
    מהרגע שהחליט כן לרכוש אותם - עליו לספק תמורה חוקית לצרכן ששילם תשלום חוקי.

גם בדנמרק וגם באקוודור - אני לא יודע כמה אוהדים וחובבים יש לכדורגל איטלקי או למשחקים בין לצ'ה לסלרנטינה. ואם אין מספיק צופים אז שלא יקנו את זכויות הליגה האיטלקית מלכתחילה.
    אבל מרגע שיש מישהו שכן מפיץ את זכויות השידור האיטלקיות במדינות הללו - הרגולטור באותן מדינות, הן הרגולטור הישיר במשרד התקשורת והן הרגלוטר העקיף במשרדי מסחר כלכלה וכו': לא יתנו לתאגיד לגבות מצרכנים כסף מלא ולספק מוצר חלקי.

אני לא חושב שיש מדינה אחת בעולם כולו שבה מלכתחילה משדרים כדורגל איטלקי, שלא משדרים היום משחק בין מילאן ליובה באופן מלא.
    חוץ מישראל.

בישראל, כשאשרו את מכירת זכויות הליגה האיטלקית לצ'רלטון או זכויות הליגה הגרמנית, למשל. לא משנה. -הרגולטור היה צריך להתנות את האישור המונופוליסטי שהוא נתן לצ'רלטון לגבות כסף מלקוחות - בהקמת פלטפורמה שתאפשר לצ'רלטון לספק תמורה.
    אני מבין שבישראל זה בעייתי לפתוח ערוצים ואפיקים חדשים.
    אבל היה אפשר למצוא פתרונות ביניים, כמו למשל שידור באתר האינטרנט של צ'רלטון.

הסיבה שהרגלוטור כבר 20 שנה לא לוחץ על צ'רלטון, ומועל בתפקידו, ולא עושה לא עשה ולא יעשה כלום. היא:
    א- כי אני מאמין שהרגלוטור מקבל שוחד.
    ב- כי הצרכן הישראלי הוא טיפש, ולא מעניש את אלו שלוקחים את כספו ואח"כ פוגעים בו.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

הזיה מוחלטת. א׳.לא מבין למה לבאיירן-דורטמונד יש ערוץ יעודי ואת מילאן-יובה דוחפים עם עוד משחק. לכל אחת מבין מילאן ויובה יש לבדה יותר אוהדים מלבאיירן ודורטמונד ביחד. ב׳.למה לעזזל יש פריצות לברייטון-טוטנהאם, את מי המשחק הזה מעניין ת’תחת?

7. DRORIKO Member

אבל אני כבר מזמן הפסקתי להילחם בתחנות רוח. אין לי כבר אנרגיות. שיעשו מה שהם רוצים.

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש מצב שבוואן 2 אין שידור ישיר באותו זמן, אם זה נכון, אז חבל שצ'רלטון לא נתנו את השידור לוואן.
    בכל מקרה, קיבלתם עוד סיבה לעבור לאלטרנטיבות מחו"ל.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

כן אבל הבעיה שזה הכל או ברוסית או בערבית ולך עכשיו תשחק עם הגוגל טרנסלייט. גם אני לא מת על לשלם למישהו בחו״ל שאני לא מכיר, לך תדע אם יפלו לי פתאום על הכרטיס.

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מדבר על האופציות החוקיות באנגלית.

11. DRORIKO Member

יש לך משהו פשוט לאחד כמוני שהוא לא איזה גאון מחשבים?

12. טל. Member

דפדף כמה עמודים אחורה אבא'לה. ממדו ואנוכי העלנו פה 2 אופציות בעבר.
    עם הסברים מפורטים.

והאופציה שאני העלתי פה אומנם יקרה יותר (50 שקל בחודש) מאשר של ממדו, ופחות תוכן, ובצרפתית. -אבל ללא שום סיבוך או צורך לפתור בעיות. וקיים גם באפל.
    למעשה חוץ מ- vpn פעיל ברקע אתה לא צריך כלום.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא צריך להיות גאון מחשבים, גם אני לא כזה.
    אתה צריך לעקוב אחרי ההנחיות שכתבתי ולא אמורה להיות בעיה.
    כל הגורמים שתשלם להם הם גורמים רשמיים וחוקיים, לא מפוקפקים בשום צורה.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  14. טל. Member

נפלה החבילה הצרפתית שהייתי משתמש בה עד היום ב 15 יורו לחודש פלוס VPN דולק ברקע.
    beIN SPORTS CONNECT - Boutique CANAL+

לא מחדש לי את התשלום מנויי, עם הכרטיס אשראי שלי... אז ניסיתי להחליף. וואלאק את כל הכרטיסים שיש לי ניסיתי.
    -לא מצליח.

קיבינימט.

-----------------------------------
    יש הצעות? מישהו פה (שגר בישראל) ניסה משהו והצליח פראמונט דרך אמאזון פריים?
    או סיפור אחר חוץ מפראמונט?

15. DRORIKO Member

תהנה עם אורן קדוש