דיון התקשורת וה-Social Media של ה-Calcio

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Fratelli d'Italia, ‏20/7/13.

1. טל. Member

המשאב הכי נדרש והכי במצוקה מבחינת צ'רלטון זה חלונות שידור.
    יש להם זכויות ל 100 תכנים שונים.
    ורק 4 ערוצים פנויים.
    והכל בד"כ משודר בבת אחת בשעות הצהריים והערב של ימי שבת וראשון.

(במאמר מוסגר אני לא מבין איך צ'רלטון קיבלו רשיונות ל 4 ערוצים בלבד - ואילו חבילת ערוץ הספורט שהיא ריקה לחלוטין מבחינת תוכן, ועדיין קיבלה מהרגולטור רשיון להחזיק ב 5 ערוצים שונים. אבל כנראה שזה פונקציה של מס' מעטפות לרגולטור פר שנה)

לענייננו:
    לדעתי החלטות במשרדי צ'רלטון בראש ובראשונה מתקבלות על בסיס חלונות שידור פנויים.
    אם יש להם חלון שידור, שבו כבר יש משחקים של ליגת העל והליגה האנגלית ו/או תכנים אחרים שהם מעדיפים יותר, ושממלאים להם את ה 4 ערוצים - אז הם לא יקחו משחק מהליגה האיטלקית בשעה הזו, גם אם זה יהיה וואו רומא נגד אינטר.

-הם יעדיפו לקחת אפילו אודינזה נגד טורינו - בשעה אחרת, שהיא פנויה מבחינתם.

ורק לאחר מכן החלטות יתקבלו על בסיס מה שהם חושבים שמעניין את רוב הצופים. (=מדרג שכבר הוכח: קודם כל ולפני הכל יובה והמילאנזיות. אח"כ אטאלנטה או קבוצה לוהטת אחרת. אח"כ נאפולי. אח"כ רומא. אח"כ לאציו).

הבעיה עם צ'רלטון מבחינת חובבי הכדורגל האיטלקי היא שיהיו ימים שבהם צ'רלטון לא ימצאו מקום בכלל, אפילו לאחר שנעשתה בחירתם.
    ומשחקים שלהם מהליגה האיטלקית פשוט לא ישודרו.
    (או שכן ישודרו בחגיגה אירופאית מזופטת ביחד עם משחקים מהליגה בהולנד).

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למעט ליגת העל והפריימרליג, אין משהו שהם יעדיפו יותר מהסרייה א' וזה כולל הגרמנית. יובה, מילאן, אינטר, רומא וכו עדיין יותר מעניינות מהבונדסליגה.

itzik.miro ו-Clichy אוהבים את זה.
  3. טל. Member

חולק עליך. לדעתי הם כן יעדיפו בונדסליגה.
    ויעדיפו משחקים מקבילים של ליגיונרים בטיזי נאבי ובטח ובטח ערן זהבי.
    ולפעמים גם יש להם תכנים אחרים שהם מרגישים מחוייבים אליהם כדורעף וכדורסל מאירופה.

כל אלו יועדפו על פני כל דבר מהליגה האיטלקית (אולי למעט משחקים פנימיים בין יובה והמילאנזיות.).

הרי המדרג הזה כבר הוכח בהזדמנויות בעבר כששידרו כדורגל מהסריהa.

וגם ב 3 שנים האחרונות כשהיו משחקים של קבוצות איטלקיות מהגביע האיטלקי והליגה האירופאית.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הם יעדיפו מה שיתן להם רייטינג. אם הסרייה א לא הייתה חשובה להם, הם לא היו עושים מה שעשו בשביל להביא שידורים מהליגה. הבונדסליגה כיפית לצפייה אבל כמות האוהדים של יובנטוס בארץ יותר גדולה מכל הגרמניות ביחד לדעתי. הלגיונרים זה משהו אחר ובעיקרון רק זהבי משודר שם. יש לזכור שדור פרץ הוא גם לגיונר.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי סלקום TV זו החבילה הכי שווה.
    שני מנויים סלולאריים, אינטרנט 100 מגה כולל תשתית, סלקום TV יחד עם סטרימר אפל, הכל ביחד סביב ה-250 ש"ח, יחד עם צ'רלטון ושאר הערוצים של ספורט 5 (לא חייב), זה יוצא סביבות ה350.

6. טל. Member

EO11

לך תמדוד רייטינג.

מבחינת כדורגל הם מרגישים מחוייבים רק לליגת העל. ולכדורגל אנגלי.
    זה ב dna של הערוץ. וקברניטיו. זה הדגל שלהם.

כל השאר מבחינתם לדחוף בחגיגה אירופאית אחת גדולה. ולשדר גולים.

זו דעתי. הלוואי שאני טועה ואתה צודק. ימים יגידו.

7. טל. Member

Mamadu

סלולרי אני בפלאפון עם כל המשפחה. כבר מיליון שנה. ות'כלס טוב לי. לא מסתכל על גרוש לפה גרוש לשם. אני יוצא עם חברים לרכיבות. יחסית אליהם יש לי קליטה טובה בכל חור. (עד כמה שבכלל יש כיסויי). לא זז מזה.

סלקוםtv הציעו לי מה שהם מציעים לכולם. 50 שקל לחודשיים ואח''כ מאה שקל. 5 מכשירים.
    צרלטון תוספת 70 שקל. צ'רלטון וחבילת 5 הערוצים הריקים של ערוץ הספורט הכל ביחד 80 שקל..
    אז 180 בכל חודש. ועוד יש לי 60 של הנטפליקס ו 60 של ה bein שלא נראה לי שאפסיק בינתיים.

אינטרנט יש לי בבית את העיראקית עם הנטפליקס שלה והריאלטי המטופש כל ערב ב 12-13, יש 4 טלביזיות ו 2 מחשבים וטאבלט ב 2 קומות וגינה. איך אני אדחוף את הכל בחבילה של 100 מגה?

עד שיחברו את הבית שלי לפייבר אני חייב להשאר באינטרנט של הוט. חבילת 500 מגה, כשמקבל בפועל מקסימום חצי מזה.
    (אבל עדיין יותר מכל מה ששאר המתחרים מציעים).

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו שניים בבית, אז זה מתאים לנו.
    אגב, יש מקומות רבים שבהם יש אופציה לסיב אופטי בסלקום.

בכל מקרה, תן תובנות על Bein...
    באיזה שירות VPN אתה משתמש? איך רכשת את המנוי לBein ולמה דווקא הצרפתי?

9. טל. Member

אנחנו גם רק זוג בבית. פשוט המון מכשירים מחוברים וצורכים נון סטופ.
    לשאלתך:
    יש לי Express Vpn חשבון למכשיר אחד בלבד. הוא יציב הוא אחלה.
    חינם אין כסף.
    קרוב משפחה גיק האקר מילניאלי אבל הארד-קור ארגן אותי עליו.

כשהסירו את ערוץ וואן 2 מ-יס נכנסתי לשוק. אבל אז קראתי ש 5 משחקים כל מחזור בסריהa משודרים בחינם בערוץ יוטיוב הרשמי של מנהלת הליגה במדינות ערב וצפון אפריקה.
    אז ניסיתי עם ה vpn אבל לא הצלחתי. לא התעמקתי. דילגתי הלאה.

רציתי לעשות מנוי לDzan איטליה. גם לא הצלחתי. לא זוכר למה. דילגתי הלאה.

ניסתי פראמאונט פלוס שהם בעלי זכויות השידור בארה''ב - וזה בדולרים אז זול. אבל גם לא הצלחתי. ביקשו כתובת אמריקאית לכרטיס אשראי אני חושב. לא התעמקתי. לא הלך. דילגתי הלאה. כבר אוטוטו עמד להתחיל המשחק הראשון של העונה.

היתה את הכתבה הזו בזמנו על ''למי יש זכויות שידור של הסריהa ברחבי העולם''

Dove vedere la Serie A all'estero, tutti i canali in oltre 200 Paesi

יכול להיות שאם הייתי נובר הייתי מוצא משהו יותר זול אבל לא היה לי כוח. אז הלכתי על sports bein צרפת של canal plus.
    -צרפתית אני מבין. קשה לי לדבר. אבל אני מבין. אז עשיתי כאמור את ה bein הזה.
    -15 יורו בחודש.
    -אין התחייבות מבטל מתי שאני רוצה.
    -ליגה איטלקית וספרדית וגרמנית וצ'מפיונס ליג.

beIN SPORTS CONNECT - Boutique CANAL+

מרוצה מאוד.

10. רוברטו באגיו31 Member

אם לצ'רלטון לא היו חלונות פנויים לשידור המשחקים של הליגה האיטלקית, הם לא היו רוכשים חצי מהמשחקים של הליגה .
    יש להם 4 ערוצים, הם יצליחו לשלב בלי בעיה משחקים מהליגה האיטלקית עם שידור מלא ובלי פריצות למשחקים אחר .

בימי ראשון או שני לא תיהיה בעיה, אולי בשבת בשעות מסויימות אבל למשל במשחק של 21:45 בשבת אין משחקים מהליגה האנגלית או הגרמנית .

אני מאוד מרוצה מהמהלך הזה של צ'רלטון, זה גם יגרום לכך שערוץ וואן 2 יהפוך בקרוב שוב לחינמי לדעתי .

EO11 ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  11. טל. Member

אני לא יודע מה צ'רלטון היו עושים ומה לא. אני לא במשרדים שלהם.
    מה שאני כן יודע זה שעכשיו אנשים שמכורים על ליגה איטלקית צריכים לשלם גם לצ'רלטון על הפירורים וחצאי הזכויות שבידיהם, שאולי הם כן ישדרו ואולי הם לא ישדרו.

בדיוק כמו האנשים שמכורים על הליגה הגרמנית וההולנדית והפורטוגלית ועל כדורעף וכדורסל אירופאי.

במאמר מוסגר, אף אחד לא יודע אם צ'רלטון בכלל שילמו כסף לוואן תמורת החצי שכעת ברשותם:
    זכויות השידור של הליגה האיטלקית במכרז השנה - נמוכות בחצי - בהשוואה למחירים לפני 3 שנים.
    ואולי התמורה שניתנה לוואן בכלל איננה כספית? -ותהיה בדמות זליגת תכנים הפוכה בשווה כסף?
    -אינני יודע.
    נחיה ונראה.

כך או אחרת, אני נתתי את ההערכה שלי:

-או שללפעמים צרלטון יעשו סלט של חגיגות אירופאיות מאולתרות של כל מיני ליגות שישודרו במקביל עם הסריהA
    -או שלפעמים יהיו משחקים ששיכים להם ושלא ישדרו בכלל.

נחיה ונראה. מעבר לזה אין לי מה להוסיף.

נערך לאחרונה ב: ‏21/9/21
  12. RubberSoul Member

לא תמיד אני יכול להבין את התעדוף של צ'רלטון. אני עד היום זוכר איך הם ויתרו על גמר גביע המלך בין ריאל סוסיאדד לאתלטיק בילבאו בשביל משחק בין פורטו לסנטה קלרה.

13. טל. Member

מה זה איך, צ'רלטון קנו את הזכויות של הליגה הפורטוגית בכסף.
    סביר להניח שביותר כסף מאשר החצי סריהa.

יש להם גם מחויבויות רגולטוריות אני מניח. למשל חייבים לשדר לפחות משחק אחד בשבוע מכל ליגה x.

יש להם גם מחויבויות שיווקיות. אתה לא יכול להציג את עצמך כ''המשדר הבלעדי של כדורגל מפורטוגל'' ולא לשדר כלום. במשך מחזור שלם.
    אתה מסתכן בכך שחובבי הכדורגל הפורטוגלי יתנתקו. יעזבו לאופציית vpn כלשהיא.

חייבים לזרוק עצם מידי שבוע. למנויים. ולרגולטור.

אומנם זה לא מוצר ברמת על מבחינתם כמו כדורגל אנגלי ישראלי וליגיונרים. זה לא במקסימום. אבל עדיין הם מחוייבים למינימום מסויים.

לסיכום,
    אין להם מספיק ערוצים. בקיצור ולעניין. גוף עם כל כך הרבה זכויות שידור צריך פלטפורמה של לפחות 7-8 ערוצים כדי שיוכל להביא לידי ביטוי באופן ממצה את המוצרים שלו.

במקום זה הם לא משדרים כמעט כלום.
    -או סתם ''עורמים שידורים'' אחד על גבי השני - בחגיגות אירופאיות ושידורים מקבילים/מפוצלים.

14. RubberSoul Member

מצד שני, הם רוכשים זכויות שידור לגביע המלך הספרדי, אבל לא משדרים את משחק הגמר שלו?

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הפרטים מאחורי ההסכם של one וצ׳רלטון על שידורי הליגה האיטלקית בכדורגל במקביל:

אחרי ש-one רכשו את הזכויות החל משא ומתן בין שני ערוצי הספורט על שידורי הליגה, ואחרי מספר שבועות סוכם כי בחירת המשחקים תהיה שווה.

המשמעות היא ש-one יחליטו איזה משחקים לשדר אצלם ובשבוע שאחריו צ׳רלטון יבחרו את המשחקים שהם ירצו לשדר אצלם.

בכל שבוע ערוץ אחר מקבל את זכות הבחירה.

(רן בוקר)

טל. ו-itzik.miro אוהבים את זה.