דיון התקשורת, השידורים והמולטימדיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏29/7/10.

1. danielone Member

אגב מצאתי שידור מצוין למשחקים בליגה הספרדית במדיה פלייר
    שידורים שאין בערוץ הספורט משודר שם עכשיו המשחק בין
    סביליה למלאגה אני מקווה שיהיה עוד שידורים !
    למי שרוצה
    http://sites.google.com/site/sport58one/spain

2. Raulito Madridista

אמש לראשונה צפיתי בתוכנית 'לה ליגה' - מגזין כדורגל ספרדי, או לפחות קוראים לזה ככה. הציפיות לא היו גבוהות מלכתכילה ולכן לא התאכזבתי. אני מאוד מכבד את נדב יעקובי, אבי מלר וגם את עמיחי שפיגלר(את לימור בלדב שבעיקר הינהנה עם הראש והתעסקה בטפל ולא בעיקר - קצת פחות) - אבל התוכנית מאוד פרווה. פרומו חביב, אולפן גדול, זוהר וחדש, הראיון עם פויול היה נחמד(והוא בעיקר איש נחמד וסבלני) אבל זהו. לא באמת מתייחסים שם לשאר הקבוצות או מנתחים את מה שקורה. כל אחד יכול להלל את ברצלונה ואין אחד שלא מודע לשיא שלה. מה עם דיון למשל על המצב הרעוע של אתלטיקו מדריד? דעיכתה של סביליה?

ומה הקטע שהתוכנית משודרת בידיוק באותה השעה בה משודרת גם תוכנית 'סיכום המחזור' המקורית?

ואם בנושא זה עסקינן - תוכנית סיכום המחזור נמצאת בנסיגה גדולה, הגרף ממש יורד משנה לשנה. אני זוכר איך לפני 6-7 שנים מעבר לתקצירים שהיו נרחבים ובאיכות צילום גבוהה, מה שקשה להגיד עליהם היום - בסיום כל תוכנית היו בוחרים את שחקן המחזור ומציגים את חמשת השערים הכי יפים, כמובן שאני זוכר גם כמה ואסילינות יפות של ראוליטו. אגב, היום אורך התוכנית הוא קצת פחות מ-50 דקות ובעבר הסיכום התפרס על פני שעה שלמה. אבל כל ערוץ הספורט מקרטע כבר זמן רב אם אתם שואלים אותי...

3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני חשבתי שיראו תקציר של כל משחק וידברו לפחות כמה מילים על כל קבוצה(בין אם זה גיחון או סביליה) ועל ריאל ובארסה קצת יותר...

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דבר אחד טוב בלה ליגה: לא רואים את הפרצוף השמן של שגיא כהן.

5. riquelme1 Member

כבר דיברו על המצב של אתלטיקו במחזו הקודם, דיברו גם על סביליה, מדברים על מאלגה ועל המון קבוצות, אני באמת לא מבין מה אתם רוצים.

גם שמקבלים תוכנית שמוקדשת לליגה הספרדית אנשים מתלוננים, וזה כולל גם את התקצירים הקודמים.

אבל כרגיל שתמיד יהיו תלונות, למרות שאנחנו מקבלים עכשיו הרבה יותר שידורים(5 כל שבוע), וגם תוכנית מיוחדת, וגם תקצירים מלאים.

מה אנשים עוד רוצים?

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה ראית טענה?? פשוט חשבתי שעל כל תקציר יזרקו כמה מילים גם אם זה סראגןסה ואם זה אוססונה..יש כמה משחקים שבכלל לא מתייחסים אליהם ואני לא חושב שזה יהיה כזה קשה במקום מדד מסי-רונאלדו המפגר לדבר על כל הקבוצות

7. riquelme1 Member

התגובה הייתה בעיקר לדור, שאמר שלא מדברים על המצב של אתלטיקו, ועל הדעיכה של סביליה, שדיברו על זה בתוכניות הקודמות, למה לדבר סתם בלי שראית?

אני גם חושב שהמדד מסי-רונאלדו הוא מיותר וטיפשי, אבל אין מה לעשות ואי אפשר לבקש כל דבר, על סארגוסה ואוסאסונה לא ידברו יותר מדי כי הם לא מושכות קהל ואוהדים בארץ אין להם יותר מ10 ביחד, אז זה לגיטמי.

מצב ערוץ הספורט ישתדרג משמעותי בשנה, שנתיים האחרונות, הרבה יותר תוכניות, הרבה יותר שידורים, פעם היינו מתפללים ל2 שידורים מהליגה הספרידת, היום אנחנו מקבלים 5, ולעיתיים גם 6, שידורים מהליגה הצרפתית, מהליגה האיטלקית, יותר שידורים מליגת האלופות וכו'.

אפילו המגזר הערבי קיבל תוכנית משל עצמו בראדה על חמייסה.

8. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא נותנים לנו כי אנחנו אנשים טובים..אנחנו משלמים עבור זה

הטענות שלי זה בעיקר כשיש משחקים שכן אפשר לשדר אבל במקום זה בכל הערוצים אין שום שידור ישיר..

וזה מה שקורה כשיש תחרות ויותר ערוצים... ושוב אני חוזר, הם לא נותנים לנו את זה כתרומה..אנחנו משלמים עבור השירות הזה

9. riquelme1 Member

בוודאי שמשלמים, לא אמרתי שלא, אבל צריך לקחת בפורפרציות.

היתי בטורקיה לפני שנה, הם לא מקבלים יותר מ4 שידורים מהליגה הספרדית, ומדובר במדינה סופר מודרנית, מודרנית שכמות התושבים שם גדולה מהארץ יותר מפי 10.

10. RubberSoul Member

תזכיר לי רק לכמה ליגות יש לערוץ הזה זכויות?
    זו הסיבה שמשדרים חצי מהמחזור. החלום של כל צופה כדורגל הוא שערוץ הספורט וצ'רלטון יתאחדו, אבל זה לא יקרה.
    לא יכול להיות שיש לי את ערוץ הספורט ואת רב המשחקים שאני רואה בשבוע אני רואה באינטרנט.

11. danielone Member

זה שלערוץ הספורט אין כמעט זכויות כולם יודעים
    אפשר לראות את הלוח העמוק והצפוף של צ'רלטון לעומת
    של ערוץ הספורט שחוץ מהליגה הספרדית וכמה משחקים
    שצ'רלטון העבירו להם מהאיטלקית אין להם כלום !

12. riquelme1 Member

אתמול צפיתי בספורט 5 גולד, והיה שם קלאסיקה שלעולם לא ישכח, אולי המשחק הכי גדול שראיתי בחיים שלי.

אני מתכוון כמובן ל4-0 של דפורטיבו על מילאן ברבע גמר ליגת האלופות ב2004, אותו יום שלעולם לא ישכח בתור צופה כדרגל, מילאן הגיעה למשחק הזה אחרי 4-1 בסן סירו לריאזור, יהירה ובטוחה שהיא בשלב הבא כבר, וזה לא הייתה מילאן של היום, זאת הייתה גראנדה, גראננדה מילאן הגדולה, עם נסטה ומאלדיני בשיאם, עם קאפו המגן הימני הטוב בעולם דאז, עם שלישיית קישור של גאטוזו, פירלו וסיידרוף שהיו בשיאם באותה תקופה, עם קאקא בכושר הכי טוב בקריירה שלו, עם אינזאגי.

וסופר-דפור עושה את הבלתי יאמן, פאנדיני, ואלרון האדיר שהיה בשיאו, לוקה שעצוב לראות לאן הגיע ואיזה שחקן אדיר הוא היה, פראן האגדי, ודפור עושה את הבלתי יאמן ומנצחת, איזה מנצחת, מפרקת את מילאן הגדולה של אנצ'לוטי ועולה לחצי הגמר.

המשחק הזה לא מוזכר יותר מדי, אין לי מושג למה, אבל זה אחד המפכים הגדולים שנראו בעולם הכדורגל, אני מוצא את עצמי צופה במשחק שהיה לפני 7 שנים ופשוט מקבל צמרורת ומתלהב כאילו המשחק הזה היה אתמול.

לא היה דברים כאלה, ולא יהיו.

איי איפה סופר-דפור של אירורטה, אחת הקבוצות הכי מהנות והטובות שהיו בכדורגל הספרדי, עם מנואל פאבלו, רומרו, מולינה, מאורו סילבה, ואלרון, ויקטור, פאנדיני, טריסטאן.

http://www.youtube.com/watch?v=mozL3sBNcrQ

http://www.youtube.com/watch?v=a24-wD3PLIc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=vO5EyQ5i8vI&feature=related

נערך לאחרונה ב: ‏3/3/11
  13. xavi6 Member

מה שלוקה היה אז, פשוט שחקן מדהים. ריאל וברסה רדפו אחריו, אטו ניסה לשכנע אותו לבוא לברסה, כי שניהם היו החברים הכי טובים עוד ממיורקה. והוא התחיל גם אצלינו, הוא אוהד ברסה. כ"כ עצוב לי על השחקן הזה שפשוט נעלם, ואפילו מלאגה לא רוצה אותו. איזה בעיטות היו לו, ואיזה מהירות. אני עוד זוכר איך הוא נתן לסלגאדו לאכול קש, כאילו הוא אומר לו "חביבי, אתה לא בליגה שלי בכלל..."

14. riquelme1 Member

רק אתה תבין אותי ירדן....

לוקה אכן אחד הפיספוסים הגדולים של הכדורגל הספרדי, ביום שהוא עזב לניוקסאל הוא גמר את הקריירה.

15. Raulito Madridista

אם כבר מדברים על נוסטלגיה - אני מתגעגע לימים שבברצלונה היו כושלים כמו רייזיכר, רושמבאק וכו' וכו'.

ועכשיו ברצינות - אני גם מאוד חיבבתי בעבר את דפורטיבו לה-קורוניה, אלף-אלפי הבדלות מהקבוצה המכוערת שישנה היום. התאכזבתי שהיא הפסידה בריאזור לפורטו בזמנו(04\2003) בטח אחרי הקאמבק המטורף נגד מילאן שהייתה אז קבוצה אדירה, הטובה באירופה יחד עם ארסנל. בכל-מקרה צריך להתנחם בעובדה שדפור של אז החזיקה מעמד להרבה זמן וסחטה את הסגל ההוא עד הסוף - בין 1999 ל-2004 היא זכתה באליפות אחת סנסציונית, הגיעה לחצי גמר ליגת האלופות ופעם אחת לרבע הגמר וגם זכתה בגביע המלך כשניצחה את ריאל מדריד בברנבאו בידיוק כשריאל הייתה אמורה לחגוג מאה שנה להיווסדות המועדון. דפור של אז הייתה טובה יותר מסביליה של אמצע העשור ובטח שיותר משכנעת מויאריאל או אתלטיקו מדריד.

דווקא את הדוגמא עם סאלגדו הבאת? מיצ'ל אז כבר היה 'בא בימים'. השער שלו בברנבאו אגב היה שוד כי ריאל שכבה על השער של דפור באותו משחק. באותה עונה אגב דפור לראשונה מזה זמן רב לא השיגה את הכרטיס לאירופה ושם החלה ההתפרקות.