דיון התקשורת הרשמי לעונת 09/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏10/7/09.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה האנגלית במאה אחוז תשודר בצ'רלטון.
    ליגת העל זאת סבטוחה גדולה, אני מעריך שבסופו של דבר אנחנו הצופים נצטרך לשלם יותר משנה שעברה.

2. Beitar Member

כן. ליגת העל - כרגע אף גוף לא רכש את השידורים למשחק המרכזי. ערוץ 10 לא "מאמין" בליגת העל; ערוץ 2 - קשת לא משדרת ספורט על בסיס קבע, ורשת סירבה להצעה של ההתאחדות לשדר את המשחק המרכזי בימי שבת ולאחר השינוי בימים - בימי שני; ערוץ 1 כרגע לא מעוניין לשדר את המשחק המרכזי ולכן נשאר רק ערוץ הספורט שאיתו כנראה מנהלת/תנהל ההתאחדות מו"מ לרכישת הזכויות.
    לגבי שאר המשחקים - לצ'רלטון יש חוזה עם ההתאחדות לעוד 3 שנים (כל המשחקים למעט המשחק המרכזי), אבל לאחרונה החברה הודיעה שהיא לא תשדר את משחקי ליגת העל בעונה הקרובה, ולמעשה היא לא מכבדת את החוזה. לכן, מתנהל מאבק משפטי בין ההתאחדות לצ'רלטון. ההתאחדות העלתה את ההצעה להקים ערוץ או 2 חדשים בתשלום ושם לשדר ולהפיק בעצמם את המשחקים בתשלום כמובן.
    כרגע לא רק אתה לא יודע איפה ישודרו משחקי הליגה שלנו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

לגבי הליגה האנגלית - לפי מה שהבנתי, החוזה של צ'רלטון ממשיך ולכן גם העונה צ'רלטון תשדר את הליגה (אלא אם כן צפוי להיערך מכרז כבר הקיץ, וגם אז הסיכוי שערוץ הספורט ירכוש את הזכויות הוא קלוש בגלל הקשיים הכלכליים שלו).

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  3. Beitar Member

4. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

• מחר, ב-11 בבוקר, תיערך במשרדי ההתאחדות לכדורגל הגרלת לוח המשחקים של עונת 2009/10.
    תאריכי המחזורים של העונה הקרובה כבר קבועים וידועים, כאשר ביום חמישי המחשב ישבץ את הקבוצות בסדר מסוים.
    שריקת הפתיחה של עונת 2009/10 תהיה ב-22 באוגוסט, אז ייערך המחזור הראשון של העונה החדשה. המחזור ה-35 יתקיים ב-15 למאי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750733,00.html

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשנים האחרונות בד"כ בית"ר פותחת במשחק קשה במחזור הראשון:
    03/04 מכבי חיפה חוץ
    04/05 מכבי חיפה חוץ
    05/06 מכבי ת"א בית
    06/07 מכבי ת"א חוץ
    07/08 בני יהודה בית
    08/09 בני סכנין חוץ

מצד אחד זה כיף לפתוח עונה במשחק גדול אבל הפסד יכול לערער את המערכת, בכל מקרה אני צופה כבר במחזור הראשון משחק גדול בין 4 הגדולות.
    ההתאחדות צפוייה יותר מסגנון המשחק של טוטו תמוז...

6. Beitar Member

עדיף לנו שלא. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    ולגבי ההתאחדות - הלוואי שזאת הייתה הבעיה העיקרית שלהם ושל מר לוזון.

7. COYS Member

8. Ariel Member

מ.ס אשדוד

אני לגמרי בעד עומר. רק שבמקום יום שני הייתי מעביר את המשחק למוצ"ש.
    7 משחקים בשבת- אחד בראשון (או שני).

9. Beitar Member

העניין הוא שבמידה והמשחק המרכזי נערך בימי שני, הטוטו מעביר להתאחדות סכום כסף נוסף, זאת בשל הרצון של מועצת ההימורים לשלב משחקים אטרקטיביים גם ביום שני שנחשב לחלש יחסית.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיברנו על זה בדיון הגדלת הליגות אבל אני רוצה להתייחס לכשרות ההגרלה, אני מאמין שהיה משהו מלוכלך בהגרלה בשביל ליצור עניין ולמכור את זכויות השידור.

הנה ההודעה שלי מאתמול:

תחליטו אתם אם זה כשר או לא.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד דבר שמעניין אותי למה לא עושים זה:

1. כשקבוצה ישראלית משחקת באירופה למה לא שולחים שדר ופרשן לשם?

2. כשקבוצה ישראלית משחקת באירופה בבית ובחוץ למה לא עושים אולפן עם מנחה ופרשן? בכל אירופה עושים את זה, זה כיף לראות את זה במיוחד במשחקי החוץ כשעוברים למגרש ורואים את הקבוצה עולה לכר הדשא בחימוםפ ובמשחק עצמו. במקום זה אנחנו מקבלים שדר ופרשן מהאולפן שמשדרים בדיוק שהמשחק מתחיל.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כסף. במיוחד תקף לגבי ערוץ 10 וערוץ הספורט שמשדרות את רוב משחקי הישראליות באירופה. להקים אולפן כרוך בעלויות רבות, שבמצב הנוכחי, במיוחד של הערוצים האלו, הם מעדיפים לוותר.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לערוץ הספורט אולפן מוכן שיעשו את זה בזה של חדשות הספורט. הכל שם לא צריך להקים תפאורות כאלה ואחרות.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הכוונה לעוד שעות עבודה לצלמים/מפיקיםכל מי שקשור. הוצאות חשמל וכו'.... זה עוד שעתיים לפחות של שידור ישיר. מצבו הכלכלי של ערוץ הספורט הוא עגום ביותר. מעדיפים להשקיע שם בתוכניות שבועיות על מנת למשוך צופים על בסיס קבוע מאשר להשקיע במשחקים של ישראליות שמשוחקים בחלק קטן של העונה, בדרך כלל.