דיון התקשורת הרשמי לעונת 09/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏10/7/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה היא מי זה כולם. אתה מצפה שערוץ זה או אחר יילך עם הראש בקיר ויפסיד כסף, למען רווחת הצופים? בעידן שבו כל הערוצים מסובכים כלכלית, זה לא ריאלי.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מדבר על ההתאחדות בעיקר וגם על הערוצים פה ושם,סך הכל הם צריכים גם קצת היגיון זה שהם מפסידים כסף ופותחים מיליון ערוצים זה לא הגיוני.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, במקרה של פותחים מיליון ערוצים, הרי שמדובר רק בגוף שידור אחד. בסופו של דבר, אם זה לא מתאים כלכלית לערוץ, הוא לא יעשה את זה. ערוץ 2 עשה את זה וגילה שזה לא משתלם, ערוץ 10 עשה את זה וגילה שזה לא משתלם.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולמרות התגליות של כולם עדיין נפתחים ערוצים חדשים על ימין ועל שמאל

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הגזמת בכלל. בסך הכל ערוץ הספורט עם שני הערוצים שלו מלפני קצת יותר משנתיים. במידה רבה, הם נובעים מההסכמים הגרועים שהוא חתם עם חברות הכבלים והלווין, שלא מאפשרים לו להתקיים על בסיס שני הערוצים הוותיקים. אז הוא ניסה למצוא דרך חדשה לעשות כסף.

6. Beitar Member

פיתרון יצירתי של המצב, הן מצד ערוץ הספורט והן מצד ההתאחדות: ערוץ הספורט ירכוש את כל המשחקים של ליגת העל, כולל המשחק המרכזי שישודר בחינם בספורט 5. בערוצי LIVE ו-GOLD, אולי בשמות חדשים, ישודרו אך ורק, ואולי בתוספת כמה משחקים כמו בערבי ליגת האלופות כשבמקביל משודרים משחקים בספורט 5 ו-5+, משחקי ליגת העל. ככה ישודר המשחק המרכזי בחינם, ישודרו 2-3 משחקים מלאים בערוץ הספורט וגם סוג של "ערוץ הקיבוץ" שיחזיר את המתח, הדרמה - כמה משחקים במקביל עם ההפקות המושקעות של הערוץ. וגם, יהיה לערוץ הספורט מה לשדר בלייב וגולד. השאלה הגדולה היא אם המועצה תאשר לערוץ הספורט צעד כזה - אני חושב שיש סיכוי, כי משחקי ליגת העל שודרו בעונות האחרונות באופן קבוע בתשלום.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשכח שיש דיונים על זה שאולי יפתחו עוד ערוצים מיוחדים לליגת העל ועל זה הייתה התגובה שלי.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

Beitar, הפתרון שהצעת הוא בהחלט טוב וראוי, אבל כמו שאמרת - יש את שאלת המועצה. וכל עוד המועצה פועלת כדי למנוע שידורים בשני ערוצי הגזל של ערוצי הספורט במידה שאין שידורים באותה שעה בשני הערוצים הוותיקים, פשוט לא יאשרו דבר כזה. זה יהיה מגוחך אם המועצה תפעל כדי למנוע שידורים מהליגה הספרדית, ממשחקי גביע המדינה וממשחקי טניס בערוצים הללו, רק כדי לאפשר שידורים מליגת העל, לא פחות.

rainman, מסכים לחלוטין. פתיחת ערוץ בתשלום לליגת העל תהיה בדיחה. צריך, אגב, לזכור גם ששידורי מכבי תל אביב ביורוליג מרחפים כרגע ללא רוכש. מדברים על כך שהם יירכשו על ידי הוט, אבל השד יודע איפה היא תשדר אותם וגם שמעתי איזה לחשוש (או שאולי זה היה כתוב איפשהו, לא יודע) שהיא תקים ערוץ כדי לשדר שם (בחינם) את מכבי ומשחק מרכזי מליגת העל. לא יודע. בלגן.

אישית, עם זאת, לא יקרה שום אסון במידה שהמשחק המרכזי יירכש, והוא יהיה היחיד. המשחק השישי הכי חשוב במחזור בליגת העל לא חייב להיות משודר. גם לא הרביעי וגם לא השני. לא כל דבר שמתרגלים אליו הוא טוב, ואם להתאחדות כל כך חשוב להחזיר קהל למגרשים, זה חייב לעבור דרך צמצום השידורים. אם באנגליה הגדולה אוסרים לשדר משחקים בשידור ישיר בתוך המדינה בשעה המרכזית של המשחקים (שבת ב-3), לא יכול להיות שבישראל הכל יהיה פרוץ.

9. Emil Member

קשה לי להסכים עם הקביעה שבימי איצ'ה וגברי לא זז כלום. אל תשכח שגברי הוא זה שהקטין את הליגה ויצר את "ליגת העל", וגם עשה את זה בצורה קצת יותר שפויה במהלך שתי עונות, 16 ל-14 ל-12 כדי שאף ליגה לא תאבד את הטעם והתחרותיות לחלוטין. זאת בניגוד לידידנו לוזון, שרץ ל-16 ובעצם הביא לעונות חסרות תוחלת בלאומית ובארצית.

לא אומר שגברי עשה דברים טובים, הוא הסתבך בלא מעט פרשיות ותחת שרביטו הכדורגל הישראלי חווה כמה רגעי שפל, כמו פרשת נערות הליווי או שופטים באדום, אבל להגיד שהוא ישב בחוסר מעש זה פשוט לא נכון

בקשר לעוד ערוץ בתשלום...אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק
    יאללה, שילכו על זה

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/09
  10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו מסכימים לפחות שבימי איצ'ה לא נעשה ולא זז כמעט כלום.
    במקרה של גברי,אולי זזו דברים אבל בדרך כלל לרעה וגם שזזו דברים זה לקח אחרי הרבה זמן לוזון אמנם שכונתי אבל לפחות כלפי חות(כלפיי אירופה וכו..) הוא מנסה להראות יותר מקצועי וזה כבר יותר ממה שגברי הביא.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפיתרון הכי טוב לשידורי הכדורגל בארץ הוא זה:

ערוץ הספורט ירכוש את המשחקים של ליגת העל את כולם כולל המשחק המרכזי.
    יעביר במקביל 3 משחקין בספורט 5, 5+ וגולד כשבלייב יהיה ערוץ הקיבוץ עם המשחקים האלה ועוד 3 משחקים, סה"כ 6 משחקים במקביל.
    יום ראשון משחק בספורט 5
    יום שני משחק בספורט 5

12. Butragueño מנהלים

מישהו יכול לעזור לי .. מאור פרץ.. איפה הוא משחק ?

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

רק שאתה יודע מה בפועל ייקרה?
    שערוץ הספורט ישדר משחק אחד מרכזי בספורט 5, אחד בחמש פלוס ועוד שניים בשני הערוצים בתשלום הנוספים. בסך הכל 4 משחקים, נשמע הוגן נכון? יש לי את התחושה החזקה שאומנם המשחק האטרקטיבי ביותר אמור להיות משודר בערוץ הספורט אך אני לא אתפלא אם המשחק היותר מעניין יהיה דווקא בחמש פלוס לייב, זאת כדי למשוך את התעניינות הצופים ולגרום להם למעשה לרכוש גם את הערוץ הזה.

14. Number 8 Member

מישהו יכול לתת לי תמונת מצב בנוגע לשידורי ליגת העל והליגה האנגלית נכון לעכשיו?

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקשר לליגה האנגלית אני לא חושב שיש שינוי, רק אם שידורי ליגת העל יש בעיה ועדיין לא ברור מי ישדר בעונה הקרובה. הזכויות שייכות עדיין לצ'רלטון, אבל בחברה טוענים שההתאחדות הפרו איזשהו הסכם ולכן לא ברור מה יהיה עם השידורים.