דיון השיפוט :: ויכוחים ומחלוקות

הנושא בפורום 'פורום יורו 2020' פורסם ע"י RubberSoul, ‏12/6/21.

1. DRORIKO Member

אם הם נשארו אחרי היד של מראדונה הם ישארו גם אם ימציאו נגדם פנדל. לצערי בשבת זה לא יקרה, יותר סבירות שזה יקרה לצד השני.

2. LFC-Gerrard1 Member

ראשית - היה שיפוט לטובת אנגליה? עד ה"טעות הקריטית שהרסה את עולם הכדורגל" השיפוט היה ממש ממש לא אוהד עבור אנגליה.
    את הגול של דנמרק היה צריך לפסול אבל את אבירי הצדק כאן זה לא ממש מעניין. היה פנדל קצת הרבה פחות גבולי בתוך ה-90 דקות, מה מנע מהשופט המושחת לתת אותו לאנגליה ולגמור את הסיפור?

ואם להתייחס לשאר ההודעה... שמע... מתוך כל ההגזמות הפרועות שהולכות פה אתה לוקח את כל הקופה. ברור. דווקא בגלל אתמול הילדים בעולם יאבדו אמון בכדורגל והוא לא יעניין אותם יותר. ג'יזס איזו דרמטיות.
    כמו שהאנגלים איבדו אמון בכדורגל אחרי יד האלוהים? כמו שהם איבדו אמון בכדורגל אחרי הביזיון עם הגול של למפארד? כמו האירים שאיבדו אמון אחרי הגול של הנרי ביד? כמו האוהדים של צ'לסי שאיבדו אמון בכדורגל אחרי השוד נגד ברצלונה? כמו כל אוהדי הכדורגל בעולם שאיבדו אמון אחרי הטורניר המבזה של 2002? ואני יכול להמשיך עוד ועוד ועוד ועוד.

את אוהדי איטליה זה בכלל מצחיק לשמוע מתלוננים. מישהו זוכר שב-2006 (כן כן אותה שנה בה הם לקחו את המונדיאל) הם עלו מהשמינית גמר כי הם ניצחו את אוסטרליה מפנדל שלא היה ולא נברא? שלא שרקו להם יד גבולית ברחבה כמה דקות לפני זה?

אני יכול להמשיך ככה עד בלי סוף...

אובר-דרמטיות מוחלטת.

עריכה:
    זה האמ-אמא של ה"פנדל גבולי" גם אם זה לא נראה כך במבט ראשון.
    אני שוב מצרף וידאו לטובת כל מי שטוען שלא היה מגע. זה כל כך הרבה פחות שערורייתי ממה שעושים מזה.

הטעות הכי גדולה כאן היא שלא קראו לשופט להסתכל במוניטור להחליט בעצמו, ואז בהחלט סביר מאוד לחשוב שהוא היה מבטל את הפנדל. יכול להיות גם שלא.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/21
    Sturridge אוהב/ת את זה.
  3. Sturridge Member

אבל זה יותר לא-פנדל מ-17 הלא-פנדלים האחרים שנשרקו לכל אורך הטורניר אז זה בטוח מכור.

השנאה לאנגליה כאן קשה.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אישית אף פעם לא חשתי סימפטיה לנבחרת האנגלית, אבל בבירור יש נגיעה של ברך ימין בברך ימין.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הריפליי הזה לא מחדש כלום, ראו אותו גם בשידור המקורי.

זה שהיה מגע הכי מינימלי שיכול להיות לא הופך את זה לפנדל וגם לא לפנדל גבולי, וסטרלינג בבירור מפיל את עצמו(מתחיל עוד לפני הנגיעה). החלטה מחרידה שקיומו של הVAR הופך אותה לפושעת.

רוברטו באגיו31 אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

אז אני אשאל את מה ששאלתי באחד המשחקים של היורו. אסור לשחקן הגנה לנגוע בשחקן התקפה NO MATTHER WHAT? אם בזמן קרן אני מחזיק לשניה ביד של החלוץ, לא מונע ממנו לקפוץ רק מחזיק לו ביד והוא צולל זה גם פנדל? גם אם היתה חצי נגיעונת בסטרלינג על זה להכריע משחק? בלי קשר עכשיו לכן אנגליה לא אנגליה, אני שואל ברמה הכללית.

7. LFC-Gerrard1 Member

לא, זה לא אומר שום דבר מהדברים האלה.
    זה גם לא אומר שהיה כאן פנדל. זה בכלל לא האישיו. האישיו זה שזה הרבה הרבה פחות "שערורייתי" ולא משתמע לשתי פנים מאשר חוסר הפרופורציות המוחלט כאן ובמקומות אחרים. זה אפילו לא מאוד חריג לקבל על דבר כזה או דומה לו פנדל. כלומר, בין אם היה פנדל או לא, ואני מקבל את זה שלא היה, אין פה איזו החלטה של שופט שמצביעה על מכירה או על איזו לקיחת צד כי רצו להעלות את אנגליה לגמר. לגבי זה שקל יותר לשרוק דבר כזה לאנגליה לעומת דנמרק (ועוד בוומבלי) אין בכלל עוררין. אבל זה הכדורגל מאז ומתמיד.
    אני בכלל לא מתווכח על אם הייתה טעות שופט או לא. בוא נצא מנקודת הנחה שזו 100% טעות שיפוט.
    היא פשוט לא מאוד יוצאת דופן. גם בעידן ה-VAR. וזה כל הסיפור.
    היא לא טעות גדולה יותר מהרבה מאוד טעויות בטורנירים קודמים. במעמדים דומים.
    בליגות אפשר לראות אינספור דוגמאות לטעויות עוד הרבה יותר מסמרות שיער עם ה-VAR. תן לעוד איזה טורניר-שניים לעבור עם ה-VAR וגם שם יהיו דוגמאות.

8. רוברטו באגיו31 Member

כפי שכבר רשמתי מספר פעמים, הבעיה הכי גדולה של הvar היא שהוא פשוט מכשיר החלטות מוטעות של השופט .
    ב 99% מהמקרים ה וואר בכלל לא מתערב בפנדלים שגויים של השופט, וגם לשופט אין אינטרס לשנות את ההחלטה שלו, הרי מורידים לו נקודות על זה .

אם לפני ה וואר, היד של השופטים הייתה רועדת לפני שהיו שורקים לפנדלים כל כל הזויים, אז היום מה שקורה שהשופט יודע שהוא יקבל גיבוי של מערכת הווידאו בכל מקרה,ואף אחד לא יכול לבוא אליו בטענות.

בלי קשר לטעות של השופט במשחק ביום רביעי ( לדעתי מדובר ביותר מטעות, השופט פשוט העדיף שאנגליה ינצחו ), הוואר זה האסון הכי גדול של הכדורגל ב 20 השנים האחרונות.

לא רק שאי אפשר לחגוג גולים כמו שצריך, גם היישום של המערכת הוא כל כל גרוע שבהחלט עדיף בלעדייה.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הייתה טעות קרובה לזה מאז עידן הVAR, אם משלבים את המעמד ואת כמה שהאירוע הזה הוא בבירור לא פנדל. וכן, המעמד רלוונטי כשנושא הדיון הוא רמת התגובה של אנשים לאירוע.

כשיהיה אירוע כזה והתגובות יהיו שונות אז תודיע לנו, עד אז אתה מתעסק בספקולציות.

10. DRORIKO Member

היו גם היו. אני אומר לך חד משמעית שהסיבה היחידה שיובה נלחמה על העפלה לצ'מפיונס זה שיפוט עויין נגדינו. שלא לדבר על טעויות שיפוט שעלו לנו בשתי הדחות מליגת האלופות.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוודאי שלא. גם טענתי בזמן אמת שזה שוד, מאותו ריפליי. סך הכל אמרתי שהייתה נגיעה לא פנדל.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי לא הבנת מה כתבתי.
    משחקי העפלה לצ'מפיונס בליגה האיטלקית זה לא אותו מעמד כמו חצי גמר יורו. אפילו חצי גמר צ'מפיונס זה לא כמו חצי גמר יורו, וההדחה שלכם היו בכלל בשמינית גמר(גם לא זוכר מה היו הטעויות שם אם היו, אבל הן לאו דווקא בוטות כמו הפנדל שאנגליה קיבלו).

13. DRORIKO Member

קויפרס המציא לפורטו פנדל שלא היה. הדחה משמינית גמר היא לא רק עניין של יוקרה אלא הפסד של הרבה מאד כסף.

ליגת אלופות זה לא פחות חשוב מיורו.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  14. רוברטו באגיו31 Member

ביחס למעמד שבו נעשתה הטעות הקריטית הזאת, ברור שזו הפאדיחה הכי גדולה של הוואר.

מה שאני לא מבין זה מה כאב כל כך לשופט ללכת שנייה למערכת הווידאו ולבדוק אם ההחלטה נכונה או לא, הרי האינטרס של השופט הוא כביכול לבדוק שנעשה צדק ולא חלילה שטעות שלו הכריעה את גורל המשחק.

בעבר יכולנו לייחס לטעויות שופטים תום לב, היום כשיש מערכת ווידאו ועדיין שופט מקבל גיבוי משופטי הוואר ומוסיף חטא על פשע ולא הולך לראות בעצמו את המהלך, אי אפשר כבר לייחס תום לב, אלא החלטות בזדון שנעשו מתוך העדפה לאנגלים/ הימורים בלתי חוקיים/ הוראה מאופ"א להעלות את האנגלים לגמר .

כשהדבר כזה קורה - האמון במשחק שכולנו אוהבים יורד ל 0 .

טל. אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

השופט לא הולך למוניטור ביוזמתו. שופטי הואר צריכים לקרוא לו.