דיון השידורים 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏27/7/11.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין לי מושג איך מה ששפכת לפני שם קשור לדיון. אני רואה שזה לא מגיע לשום מקום ולכן אבקש ממך כדלקמן: אם יש לך דרך להוכיח את הטענה שערוצי הטלויזיה משדרת באיירן למרות שרוב הקהל רוצה משהו אחר, אז אשמח לראות את המספרים והנתונים. בלי 'נראה לי', בלי 'לדעתי או 'שמעתי'. אם אין לך את הכלים לעשות כן, אז מבחינתי בעל המאה הוא בעל הדעה. עד שלא תוכיח שרשתות הטלויזיה (בוא נגיד שאתה צודק לגבי ספורט 1, תן לי נתונים למה האחרות גם מתנהלות כך) לא נותנות לרוב הקהל מה שהוא רוצה, אז הן יודעות הכי טוב והן צודקות. הם הרי ניסו כבר הכל במהלך השנים ולמדו איך ומה מייצר להם הכי טוב את הרווחים. זה או שהם יודעים ומכירים את הנתונים או אתה, בבקשה הבמה שלך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/7/11
  2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע נתונים אין לי, ואם לא הבנת מה הדוגמא שלי קשורה, אז כנראה שיש פה בעית הבנה.
    ואם כבר יש לך נתונים שסותרים את הטענות שלי?

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כן, המתרחש בשטח. ערוצים ריווחיים אוספים נתוני צפייה של קהל בערוצים ומשדרים בשל כך מה שהקהל רוצה לצפות בו, אז הם יודעים טוב מאוד מה הם עושים. אחרת הם היו משנים טקטיקה ומשדרים משהו אחר. אתה הוא זה שצריך להוכיח שהם טועים בכל שיכלול הנתונים שלהם, לא אני.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, שוב, והדוגמא שלי מלמעלה מסבירה את זה, ריווחיות לא אומר בהכרח יעילות וזה אומר שזה לאוו דווקא מהווה את דיעת הקהל אלא מהווה אינטרס של ענק תיקשורת זה או אחר.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה האינטרס של כל ענקי התקשורת בגרמניה לשים את באיירן לפני כולם? אם אין להם שום קשר לבאיירן, ולרובם הגדול אין, אז זה נטו רדיפה אחרי העניין של מרבית הקהל, בשפה אחרת - רייטינג, שהוא שווה ערך לכסף. אין לי ספק שהם מכירים את הנתונים ולכן מבחינתם פועלים בשיא היעילות כל עוד הרייטינג\כסף ממשיך לזרום.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

דוגמא קטנה לרווחיות שלא קשור לדיעת הקהל...פירסומות.
    תהיה בטוח שפירסומות במשחקים של באיירן עולות הרבה יותר מאשר במשחקים של באייר לברקוזן. בחייך סלע תן לי קצת קרדיט, אתה לא חייב לקבל את הדברים שלי, אבל לדחוף אותם למגירה ולהגיד שזה שטויות זה לא בסדר

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בדיוק לכן אני דווקא מופתע ממך, כי הפרסומות במשחקים של באיירן עולות יותר כסף לא סתם אלא מסיבה (כי יש יותר רייטינג, יותר קהל צופה בהם). סתם משלמים יותר כסף כי החיוך של רומניגה יפה יותר?

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, על חולצה של לקוסט ושל H&M אתה משלם אותו דבר?
    כי אם כן אני רוצה שתיתן לי פירוט של החנות בהן אתה קונה את החולצות..

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יפה אתה בדיוק בנקודה. למה המפרסמים משלמים יותר כסף על פרסומת על החולצה של באיירן או במגרש? כי זה חשוף ליותר קהל יעד. על חולצה של קוטבוס משלמים פחות כי פחות קהל רואה אותם.

גם נתוני הצפייה של ערוצי הטלויזיה לא טועים ועכשיו גם הוכחנו יחד שהמפרסמים לא טועים בנתונים שלהם. אז כנראה שהם כן יודעים מה רוב הקהל רוצה.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, זה פשוט לא נכון מה שאתה כותב.
    באיירן זה מותג כי הקבוצה הזאת שנים על גבי שנים הקבוצה הבולטת בגרמניה מבחינת הצלחות, רכישה של שחקנים איכותיים וכו. מה עוד שבאיירן הפיוניר של מערכת השיווק לכדורגל בגרמניה.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הכל נכון. באיירן אכן שיווקה עצמה מצויין ולכן היום יש לה קהל צופים בבית שהרייטניג שלו נרשם עלידי ערוצי הטלויזיה והמפרסמים. כדור שלג של הצלחה שאכן משפיעה מאוד על דעת הקהל, אין ספק שבאיירן יצרו מותג אדיר. עכשיו שמספר הצופים בבית גדול, אפשר לעלות את מחיר הפרסומת על החולצה ולכן כל שנתיים הוא אכן עולה. בלי ההוכחות שיש קהל יעד לבאיירן, המפרסמים לא יעלו את המחיר. הקהל של באיירן גדל מיום ליום, בעיקר עלידי מארקטינג לילדים צעירים שאוהבים ריברי ורובן. לצערך הם כמות גדולה יותר מקהל הכדורגל שמבין עניין, אבל את ערוצי הטלויזיה והמפרסמים זה לא מעניין מי מבין בכדורגל ומי לא, אלא הנתונים היבשים בלבד שכמובן מביאים את הרווחים.

12. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

זה צועק בצורה ברורה כל השנאה והקנאה בבאיירן מאחורי המילים "היפות והתמימות".

13. אפנברג Member

אני לא חושב אח שלי: ממה שאני יודע לבאיירן יש הכי הרבה אוהדים בגרמניה (אין מה לדבר שהיא הקבוצה הגרמנית הכי אהודה באירופה: במדרג שעשו לא מזמן היא היתה בעשירייה הראשונה של הקבוצות האהודות ביבשת, לפני קבוצות כמו ארסנל, יובנטוס, אינטר). נכון שיש לה גם הכי הרבה שונאים ובכך היא היא בגרמניה סוג של מכבי ת"א כדורסל בארץ: הקבוצה הכי מצליחה הסטורית שבגין כך יש לה הכי הרבה אוהדים והכי הרבה מתנגדים.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל לגבי השנאה והקנאה מר הונס (המשתמש)
    בא נראה אותך סובל כל היום לשמוע דיווחים על קבוצה לא סימפטית עליך במדינה שלך ואילו על שאר קבוצות הליגה (ובא נגיד שאתה חובב הליגה ולא רק את הקבוצה שלך) כמעט ולא.
    בלי הבעיתיות הזאת אולי היה אפשר לגלות סימפטיה לחברה מהסבנר שטרסה שבאמת עושים מזה עשרות שנים עבודה מדהימה.

כפיר, אני לא יצליח לשכנע אותך, בדקתי כל מיני סטטיסטיקות שהלכו לכאן והלכו לשם, אבל אף אחת מהן לא היתה רצינית מספיק בשביל להשתמש בה כאמת מידה.
    מבחינת MITGLIEDER באיירן אולי מובילה (וזה ברור, האוהדים הכי עשירים), מבחינת אוהדים ברמה הכללית לבאיירן להערכתי בשום מצב אין את כמות האוהדים הגדולה ביותר בגרמניה (אני בספק אם במינכן יש לכם את קהל האוהדים הגדול בעיר).

הדבר שהכי קרוב אולי לפשרה ביננו יהיה המשפט הבא שקראתי: באיירן הוא המועדון עם הכי הרבה אוהדים והכי הרבה שונאים בגרמניה! הכי הרבה אוהדים אבל כחצי מהם אוהדים פסיבים"

עם זה אני יכול לחיות, אוהדי הצלחות שמתחברים לקבוצה רק בגלל ההצלחות שלה. מזכיר לי איזה משתמש ב TM שהיה אוהד של גלדבך (בגלל קולאוטי ואלברמן כנראה) ואיך ששכטר ווורמוט עברו ללאוטרן הוא נהפך אוהד לאוטרן. מזכיר לי שדברתי עם חבר שלי מהעבודה אוהד של באיירן שסיפר לי שהוא נהפך אוהד של באיירן עם הזכיה בליגת האלופות. ב 11 הפותחים שלכם הוא מכיר את ריברי, נוייר, רובן ושווייני ולאם, את כל השאר הוא "לא זוכר"
    ואני מדבר על בן אדם שהולך לכל המשחקים של באיירן באיזור פה (שטוטגארט, פרנקפורט, לאוטרן, הופנהיים אבל..."רק שנוח לו"
    את משחקי ליגת האלופות שנה שעברה הוא ראה במלואם, את משחקי הליגה...בחלקם...הוא ישן צוהריים..

וסלע, אני מרגיש שאני מדבר עם הקיר, ככלכלן ואיש שיווק אני אומר לך שאתה טועה בהנחת היסוד שלך, גם מהסיבה שאם דורטמונד תשחק היא תזכה לרייטינג גם מאוהדים של קבוצות אחרות, בעוד אצל באיירן זה פחות. מעבר לזה אתה פילוסוף ולכן קשה לך לקבל פרטי שיווק כלכלים, אבל אני ממליץ לך בחום לקרא על המשמעות של מותג, זה איכות, זה חומרי גלם יקרים, זה מוכר, זה לא אומר שזה הכי הרבה אהוב.
    אל תעשה אותי טיפש!

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/11
  15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אוהד פאסיבי מביא את אותה כמות הרייטינג כמו אוהד שרוף כשהם צופים במשחקים בבית בטלויזיה אחת כל אחד, לכן אם יש לבאיירן יותר אוהדים פאסיבים זה מספיק עבור ערוצי הטלויזיה בקבלת ההחלטה מה ישודר. המספרים מדברים בעד עצמם, הם משדרים למי שיש יותר אוהדים ולכן עבור תחנות הטלויזיה זו חשיבה כלכלית נטו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/7/11