דיון השחייה הרשמי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏5/8/08.

1. Maayan#19 Member

סמים והבגד ים...

2. צחי לייבמן Member

מה רע בבגד הים?

3. samoel Member

אני לחלוטין מאמין שהשחייה נקיה מסמים להוציא מקרים פה ושם.
    אני חושב שהאימונים (לאמריקאים יש מלגות על כל מקצוע ספורט זוטר ) המפרכים וההתמדה והכשרון המולד (פלפס) זה מה שגורם לשבירת השיאים, בסופו של דבר אתה רואה שהם מתאמצים וכמו שהצרפתים הפתיעו את כולם הם גרמו ל-לייזק ולאחרים למשוך קדימה, זה גם הרבה בראש.

אגב, גם אני כמו שון התעוררתי למקצה ב- 8:00 הרבה יותר קל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. shlomydavid מנהלים

יום רביעי ב'קוביית המים':

5:03 - 5:12 בבוקר: חצי גמר 100 מ' חופשי גברים.
    5:14 בבוקר: גמר 200 מ' חופשי נשים (הופ, איסקוביץ' ופלגריני, קרב משולש על הזהב).
    5:21 בבוקר: גמר 200 מ' פרפר גברים (האם מישהו יכול למנוע מפלפס את הזהב הרביעי ?)
    5:28 - 5:40 בבוקר: חצי גמר 200 מ' פרפר נשים.
    5:50 - 6:02: בבוקר: חצי גמר 200 מ' חזה גברים.
    6:12 בבוקר: גמר 200 מ' מעורב נשים (קובנטרי, רייס והופ, קרב משולש על הזהב).
    6:19 בבוקר: גמר 4*200 מ' חופשי גברים (האם מישהי תוכל להפתיע את ארה"ב ?)

13:33 - 13:53: 100 מ' חופשי נשים (7 מקצי מוקדמות).
    13:54 - 14:17: 200 מ' גב גברים (6 מקצי מוקדמות).
    14:18 - 14:41: 200 מ' חזה נשים (6 מקצי מוקדמות).
    14:42 - 15:05: 200 מ' מעורב אישי גברים (6 מקצי מוקדמות).
    15:06 - 15:23: 4*200 מ' חופשי נשים (2 מקצי מוקדמות/חצאי הגמר).

* כל המשחים ישודרו ביורוספורט.

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/08
  5. משוגע בירוק Member

תגידו האם היה איזשהו שחיין שניסה סגנון אחר חוץ מחתירה במקצה חופשי כלשהו בכל הזמנים? ברור שחתירה הוא המהיר ביותר אבל בכל זאת מעניין לדעת...

ועוד שאלה: למה אין מקצה לחתירה באופן רשמי כמו לשלושת הסגנונות האחרים?

6. samoel Member

נראה לי שהופ מחר תאכזב לא מעט היא לא פלפס וןאני מתקשה לראות אותה מצליחה בשני המקצים הכל כך חשובים האלה והדחוקים האלה, מול שחייניות ברמה כה גבוהה(במיוחד במעורב, במקצה השני אני פחות מכיר)

יאללה 4,5 מחר!! Let`s Go Michael Let`s Go!

7. צחי לייבמן Member

חתירה, היא שחייה חופשית, לכן אפשר לשחות בכל סגנון. והסגנון הכי מהיר הוא החתירה.

8. Pipe Member

שחיית חתירה זה שם ספציפי לאחד מסוגי השחייה המותרים במסגרת המשחים החופשיים.
    בעיקרון סגנון החתירה זה Front Crawl באנגלית, כשיש שני סוגים אחרים שמותרים אך כמובן שאף שחיין לא משתמש בהם כי הם פחות מהירים מהנ"ל. יכול להיות שבעברית שני הסוגים האלה נחשבים גם כן כחתירה, אך באנגלית השמות שלהם נפרדים ושונים זה מזה. (Slidestroke ו- Dog Paddle)

סמואל,
    היא עדין בת 19 והמטרה של חמש מדליות הזהב תהיה יותר ריאלית בלונדון מאשר בבייג'ין, אך אני עדין מאמין שהיא חייבת לזכות במדליית זהב אחת באול' הזו. הניחוש שלי היא שהיא מוכנה "לוותר" על אחד המשחים מחר ולתת הכל במשחה אחד וללכת על כל הקופה, ובעיני אין לה גם הרבה ברירות. היא לא נמצאת בשיא הכושר השנה כמו שראינו בשלושת המשחים הקודמים שלה, ולוח הזמנים שלה יותר עמוס מאשר היריבות שלה.
    היא לא פייבוריטית ברורה באף אחד מהמשחים ואם אני במקומה אני מתרכז רק בחופשי. קובנטרי ורייס בכושר פנומנלי ויהיה לה קשה מאוד לנצח את שתיהן במ"א, לכן אני מהמר על כך שהיא תתן את כל מה שיש לה במשחה הראשון כשבשני היא פשוט תשחה עם מה שנשאר במיכל ותסתפק גם במקום על הפודיום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/8/08
  9. shlomydavid מנהלים

5 מ-5 למייקל פלפס + 2 שיאי עולם.

* מייקל פלפס השלים מדליית זהב נוספת, והפעם במשחה החזק שלו ל-200 מ' פרפר. פלפס גם קבע שיא עולם נוסף, 1:52.03 דק', שיפור של 6 מאיות לשיאו הקודם. פלפס נראה קצת עייף בסיום, אבל עדיין השלים מדליית זהב 10 באולימפיאדה, ובכך הפך לספורטאי המועטר ביותר בתולדות המשחקים האולימפים.
    לאסלו צה ההונגרי קצת הקשה עליו בסיום, אבל זה לא הספיק לו כמובן, והוא יסתפק בכסף עם 4:16.16 דק'. ריאן לוכטה האמריקאי סיים רק שלישי עם 4:08.09 דק'.

* בגמר האחרון של היום ל-4*200 מ' חופשי לגברים, ארה"ב השאירה אבק למתחרות, וסיימה ראשונה עם שיא עולם מדהים של 6:58.56 דק', ירידה לראשונה בהיסטוריה מגבול 7 דקות. מייקל פלפס שזינק ראשון ופתח פער אדיר משאר הנבחרות, השלים מדליית זהב 5 בבייג'ינג ו-11 מוזהבות בסה"כ באולימפיאדות.
    אוסטרליה (7:03.70) ו-רוסיה (7:04.98) סיימו במקומות השני והשלישי בהתאמה.

* בגמר ה-200 מ' חופשי לנשים, פדריקה פלגריני האיטלקיה שיפרה את שיאה העולמי בדרך למדלית זהב עם 1:54.82 דק'. שרה איסקוביץ' העניקה לסלובניה מדליה ראשונה בבריכה עם 1:54.97 דק'. ג'יאינג פאנג שמחה מעט את הקהל המקומי כשזכתה בארד בזמן של 1:55.05 דק'.

* סטפני רייס האוסטרלית השלימה דאבל במעורב, אחרי שזכתה גם ב-200 מ' מעורב אישי עם שיא עולם של 2:08.45 דק'. קירסטי קובנטרי מזימבבואה זכתה בכסף עם 2:08.59 דק' ו-נטלי קופלין האמריקאית הסתפקה בארד עם 2:10.34 דק'.

* במשחי חצי הגמר ל-100 מ' חופשי נשברו 2 שיאי עולם ברציפות, כשאלן ברנרד הצרפתי מחזיר לעצמו את שיא העולם עם 47.20 שנ', אבל בחצי הגמר השני, אימון סאליבאן האוסטרלי החזיר לעצמו את השיא עם 47.05 שנ'.

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/08
  10. Pipe Member

סטפני רייס מדהימה לא רק מחוץ לבריכה. שני משחים, שתי מדליות זהב, שני שיאי עולם.
    אני לא אתפלא אם קירסטי קובנטרי תפרוש משחייה אחרי האול' הזו. ב3 משחים שהיא השתתפה בהם היא שברה בכולם את שיא העולם, אך בשלושתם זה הספיק רק למדליית כסף. "נערת הזהב" מזימבאבואה צריכה לשקול הסבת שם. לא בטוח אם יהיו לה עוד משחים אבל אני מאוד מקווה בשבילה שהיא תזכה בזהב כי באמת שמגיע לה כי היא אחת משלושת השחייניות בכושר הטוב ביותר בבייג'ין.

ליבי יוצא אל קייטי הוף. פעמיים מקום רביעי היום וסך הכל מדליית ארד וכסף במשחים האישיים, כשרק נבחרת השליחים תוכל להניב לה מדליית זהב במשחקים האלה. בנוסף לעומס הפיזי, שניכר מאוד במשחה המ"א בו נגמר לה האוויר ב150 מטרים האחרונים, אולי אין לה את החוסן המנטאלי עדין וציפיות ה5 מדליות זהב היו גדולות עליה. בכל אופן, אסור לשכוח שלמרות שזו כבר אול' שנייה שלה והיא נחשבת לשחיינית מהטופ העולמי, היא רק בת 19 ויש לה עוד 4 שנים את לונדון שם היא תוכל לכפר על הכישלון היחסי שלה בבייג'ין. לפחות קופלין הצילה את הכבוד האמריקאי בנשים עם ארד.

על פלפס אין טעם להרחיב. כל אות שאני אכתוב רק תגרע מההישגים השחיין הגדול בכל הזמנים.

בחזה אין מה לדאוג לקיטאג'ימה למרות הזמן החמישי בטיבו בלבד בחצי הגמר. הוא תמיד מתעלה כשצריך ואני לא רואה מישהו שמסוגל ברצינות לאיים עליו. לא הייתי פוסל גם שיא עולם של היפני.

משחה ה100 מ' חופשי היה נהדר - שיא עולם בשני חצאי הגמר, שוב ברנארד נגד סאליבאן (החבר של רייס, אגב. הם לקחו פסק זמן כדי להתרכז באול', ועד עכשיו זה הוכיח את עצמו. 3 שיאי עולם בין השניים ושתי מדליות זהב) ולקראת מחר יש כבר אנשים שמצפים מהם לשבור את מחסום 47 השניות. VDH עם תוצאה הנדרת של 47 גבוה אבל זה כנראה יספיק במקרה הטוב למדליית ארד כי המשחה הזה הוא אחד האיכותיים ביותר בבריכה ולפחות 5 שחיינים אמורים לרדת מחר מגבול ה48.

11. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם קל לדבר עכשיו אבל הוף עשתה טעות עם ההתפזרות הזאת בכל המשחים שהיא בחרה לעצמה. היא אולי בטופ של השחייה הנשית אבל פלפס היא לא. לפעמים עדיף להתמקד במס' קטן של משחים, דבר שממנו אגב גם קובנטרי סובלת לדעתי. היה לי די ברור אחרי ה-200 חופשי היום כשהיא לא הצליחה בכלל להשיג פודיום, שהיא תקרוס גם במעורב אישי. מעבר לעייפות הפיזית, זה היה בעיקר בפאן המנטאלי. מה שגם קצת מפתיע כי זה לא שמדובר על איזה צ'וקרית מדופלמת, תסתכלו על ההופעה שלה באליפות העולם במלבורן אשתקד כדי להבין זאת. פשוט קריסה לא מובנת אבל אני מניח כנראה שהציפיות של האמריקאיים ל"מייקל פלפס הנשית" הרגו אותה...

בכל מקרה כמו ששון (?) אמר, אסור לשכוח שהיא בסה"כ בת 19 ויש לה עוד קריירה ארוכה ורצופת אליפויות עולם וכנראה גם 2 אולימפיאדות בשיא הקריירה.

החצאי גמר של ה-100 חופשי היו לא פחות ממדהימים, פיטר קצת הפתיע אותי ולדעתי הוא מסוגל לעקוץ מחר ולהשיג מקום כלשהו על הפודיום (ארד מן הסתם) כשהדו קרב העיקרי במשחה הקלאסי הזה מתנקז לסאליבן VS ברנארד, אני שם את הז'יטונים שלי על הצרפתי. לאוו דווקא מסיבות הגיוניות, יותר על סמך תחושת בטן.

בקשר לפלפס, רק לי יש הרגשה שמעבר ל-8 המדליות בהן הוא רוצה לזכות, הוא גם רוצה להשיג בכל אחד ואחד מהמקצים שיא עולם כדי לעלות באופן מוחלט על ספיץ? אחרי ה-200 פרפר הוא היה נראה סחוט לגמרי מה שגם גרם לשדרים לצאת קצת מפרופורציות על כך ש"החומה נסדקת" אבל מזל שהיה את השליחים אחרי זה כדי להזכיר לנו עם מי יש לנו פה עסק. קראתי ב-ESPN דיווחים סותרים; אחד אומר שהוא קצת חולה, השני אומר שהיה סדק במשקפת.
    שורה תחתונה - Three more to go baby! :aaa021:

12. King Kenny Member

זאת מדליית הזהב ה-11 שלו (6 באתונה וכאמור 5 בבייג'ין כרגע), והמדליה האולימפית ה-13 שלו.

13. shlomydavid מנהלים

התכוונתי המדליה ה-10 אחרי המשחה הזה. בהמשך הוא השיג את ה-11, כפי שגם רשמתי.

14. King Kenny Member

אז סבבה, טעות שלי. ותכתוב מדליית הזהב ה-11, כי יש לו עוד שתי מדליות ארד.

15. shlomydavid מנהלים

יום חמישי ב'קוביית המים':

5:03 בבוקר: גמר 200 מ' חזה גברים (האם מישהו יעצור את קיטאג'ימה בדרך לזהב ?)
    5:10 - 5:20 בבוקר: חצי גמר 100 מ' חופשי נשים.
    5:21 - 5:33 בבוקר: חצי גמר 200 מ' גב גברים.
    5:42 בבוקר: גמר 200 מ' פרפר נשים (ליו, שיפר וג'יאו, קרב משולש על הזהב).
    5:49 בבוקר: גמר 100 מ' חופשי גברים (סאליבאן, ברנארד וואן דן הוגנבנד, קרב משולש על הזהב).
    5:56 - 6:08: בבוקר: חצי גמר 200 מ' חזה נשים.
    6:10 - 6:22 בבוקר: חצי גמר 200 מ' מעורב אישי גברים.
    6:32 בבוקר: גמר 4*200 מ' חופשי נשים (צרפת וארה"ב, ראש בראש על הזהב.)

13:33 - 13:58: 50 מ' חופשי גברים (13 מקצי מוקדמות).
    13:59 - 14:53: 800 מ' חופשי נשים (5 מקצי מוקדמות).
    14:54 - 15:20: 100 מ' פרפר גברים (9 מקצי מוקדמות).
    15:21 - 15:41: 200 מ' גב נשים (5 מקצי מוקדמות).

* כל המשחים ישודרו ביורוספורט.

נערך לאחרונה ב: ‏14/8/08