דיון השחיה הרשמי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת לונדון 2012' פורסם ע"י shlomydavid, ‏21/7/12.

1. shlomydavid מנהלים

http://p2pic.com/images/masterworklici.Xxx
    http://p2pic.com/images/bgsw.Xxx

כ-900 שחיינים ושחייניות צפויים להשתתף בתחרויות השחייה בלונדון 2012 (ובנוסף 50 בשני מקצי המרתון במים הפתוחים).
    מוקד העניינים בבריכה יהיה המאבק האדיר בין מייקל פלפס לחברו לנבחרת ארה"ב, ריאן לוכטה.
    כזכור, בבייג'ינג 2008 זכה פלפס ב-8 מדליות זהב, ובכך שבר את שיאו האגדי של מארק ספיץ ממינכן 1972.
    אבל מאז בייג'ינג, פלפס מעט נחלש ובאליפות העולם בשנגחאי אשתקד, זכה פלפס רק ב-4 מדליות זהב, 2 מכסף ו-1 מארד.
    מי שמנע מפלפס 2 מדליות זהב נוספות היה יריבו הגדול, ריאן לוכטה.
    ריאן לוכטה בן ה-28 הפך בשנת 2011 לשחיין הבכיר בעולם, אחרי שזכה ב-5 מדליות זהב בשנגחאי וניצח את פלפס במקצים ל-200 מ' מעורב ו-200 מ' חופשי. בנוסף הוא היה הראשון שקבע שיא עולם בעידן שאחרי החליפות שחייה משפרות הביצועים.
    לוכטה גם ניצח את פלפס במבחנים האמריקאים ללונדון 2012 במקצה ל-400 מ' מעורב.
    פלפס גמל לו ב-200 מ' מעורב וב-200 מ' חופשי.
    פלפס ולוכטה ישתתפו ב-2 משחים משותפים (200 ו-400 מ' מעורב אישי), והקרב בינהם צפוי להיות לוהט.
    בלונדון פלפס ישחה ב-4 משחי יחיד (100 ו-200 מ' פרפר, 200 ו-400 מ' מעורב) ו-2 משחי שליחים (200 מ' חופשי ו-100 מ' מעורב), כשהוא מחזיק בשיאי עולם בכל המשחים הללו פרט ל-200 מ' מעורב.
    לעומתו, לוכטה ישחה בלונדון ב-4 משחי יחיד (200 מ' חופשי, 200 מ' גב, 200 ו-400 מ' מעורב) ומשחה אחד בשליחים (200 מ' חופשי).
    לוכטה מחזיק בשיאי העולם ב-200 מ' מעורב, ושותף לשיא ב-200 מ' חופשי בשליחים.

פלפס סיפר על הכנותיו ותחושותיו לקראת האולימפיאדה: "לאורך כך הקריירה שלי אף אחד לא יכל לעמוד בדרכי. היו לי עליות וירידות, אבל אף אחד לא הולך להגביל את מה שאני עושה.
    אני הולך לעשות מה שארצה לעשות ומתי שארצה לעשות. זו הדרך לפיה עבדתי תמיד. אם אני רוצה משהו אני פשוט אלך ואשיג אותו. מיד כשהגעתי לספורט הזה רציתי לעשות דברים שמעולם לא ראו לפניי.
    אני חש שמח ובטוח בעצמי כעת. אמרתי כבר שבקיץ הזה אני מרגיש שמח יותר וזה משהו שלא הרגשתי מזה זמן מה. אני שמח במים.
    היום אני עושה דברים שבעבר בוב (מאמנו האישי) ביקש ממני ולא הייתי מוכן לעשות. היום אני פשוט מקבל את זה, מבין מה אני צריך לעשות בשביל להשיג את המטרות שלי.
    פלפס אף התייחס ליריבות בינו לבין השחיין האמריקאי הבולט בעולם לאחרונה, ריאן לוכטה, ואמר: "אני בטוח שאנשים יגידו מה שהם רוצים בתקשורת או במקומות אחרים, אבל אני וריאן עדיין חברים. הדברים שיגידו או לא לא יפגעו בחברות שיש בינינו. בכל מקרה, אני מתכוון לתת לו הפעם פייט, שלא כמו בעבר".

לעומתו, לוכטה לא הרבה במילים על לונדון כשאמר: "לא משנה אם אזכה במדליה אחת או 20, בכל מקרה אהיה שמח".
    הוא הוסיף על הפאן האישי: "השחייה לא מגדירה אותי, אני לא מתכוון לוותר על שום דבר עבורה. אשאר מי שאני ואהנה מהחיים. יש הרבה שחיינים שהופכים את השחייה לחיים שלהם, עבורי זה רק ספורט שאני עושה. אם אנחנו רוצים לקדם את השחייה, אנחנו חייבים להתחיל להראות קצת מהאישיות שלנו וזה מה שאני מנסה לעשות".

http://mscwne.walla.co.il/w/w-248/1152431-41.Xxxhttp://mscwne.wcdn.co.il/w/w-248/1107817-41.Xxx
    פלפס ולוכטה. מי יהיה מלך הבריכה בלונדון ?

אבל חוץ מפלפס ולוכטה יש עוד כמה שחיינים מצויינים שבהחלט שווה לשים לב אליהם:

משחי החתירה (חופשי):

סזאר סיילו (ברזיל) - שיאן העולם והאלוף האולימפי ב-50 מ' חופשי מבייג'ינג, ינסה להגן על תארו גם בלונדון.
    סיילו בן ה-25 וחצי פרץ לתודעה העולמית אחרי שזכה במדליית הזהב במשחה ל-50 מ' בבייג'ינג.
    כבר במוקדמות שבר סיילו את השיא האולימפי במשחה זה, ובהמשך שבר אותו פעמיים נוספות בחצי הגמר ובגמר.
    בזכות הזכייה בזהב, הפך סיילו לאלוף האולימפי הברזילאי הראשון בענף השחייה.
    סיילו זכה גם במדליית הארד בבייג'ינג במשחה ל-100 מ' חופשי.
    באליפות העולם ברומא 2009, זכה סיילו במדליית הזהב ב-100 מ' חופשי, כשקבע שיא עולם חדש של 46.91 שנ'.
    סיילו הוסיף זכייה בזהב גם ב-50 מ' חופשי ברומא, אחרי שקבע שיא אליפות של 21.08 שנ'.
    באליפות ברזיל בשחייה שנערכה בדצמבר אותה שנה קבע סיילו שיא עולם חדש במשחה ל-50 מ' חופשי - 20.91 שנ'.
    בשנת 2011 הגיע הרגע הקשה בקריירה של סיילו, כשבבדיקות אחרי תחרות בריו דה ז'נרו נמצא בדמו ובדמם של שלושה מחבריו חומר אסור, שנועד בעיקר להפחתת משקל מהירה. סיילו טען שמדובר בחומר שאינו משפר ביצועים, אותו צרך דרך מזון מקולקל.
    סיילו אמר על המקרה: "אני רואה בעצמי ספורטאי שאמור לתת דוגמה בכל הקשור לאחריות על חומרים שנכנסים לגופי".
    אחר חקירה החליטה ההתאחדות הברזילאית לנשלו מהמדליות שקטף בריו, אך מעבר לכך הסתפקה באזהרה בלבד.
    אבל גם אז לא יכול היה סיילו לנשום לרווחה. פינ"א, ההתאחדות העולמית המאגדת את מקצועות המים, פנתה ל-CAS (בית הדין לענייני ספורט) וערערה על העונש הקל.
    רק שלושה ימים לפני אליפות העולם בשנגחאי התקבלה ההחלטה של CAS שצידדה בהתאחדות הברזילאית ולא הטילה עליו עונש השעייה כלשהו, לא שכנעה רבים.
    רולנד שומן, האלוף האולימפי מאתונה, לא אהב את ההחלטה ואמר: "שני הגופים האלה עשו שירות רע לענף, הם יצרו תקדים מסוכן מאוד".
    הוא לא היה היחיד שהתבטא נגד ההחלטה.
    סיילו הגיע לאליפות עם לחץ כבד וסיפר על כך: "הסתובבתי ליד הבריכה, ואפשר היה לראות שאנשים רוצים לזרוק לך איזו הערה. ניסיתי להתעלם מכך ולהתרכז, אבל זה לא תמיד עבד".
    כנראה שהלחץ השפיע לטובה על סיילו, והוא סיפק הופעה מצויינת בשנגחאי כשזכה ב-2 מדליות זהב ב-50 מ' פרפר וב-50 מ' חופשי.
    שניות ספורות אחרי שנגע בקיר במשחה הפרפר, פרץ סיילו בבכי.
    אבל לא כולם התרגשו מהבכי של סיילו. ג'ייסון דנפורד, שסיים שביעי במשחה, סימן עם אגודליו כלפי מטה כשיצא מהבריכה. הרמז היה ברור.
    דקות ארוכות אחר כך, כשניצב על דוכן המנצחים, נשבר סיילו פעם נוספת ושוב פרץ בבכי, כשהוא נעזר בסגניו על מנת להתייצב.
    אחרי האליפות אמר סיילו: "זכיתי בהרבה מדליות בחיי, אך לשתיים הללו היתה משמעות מיוחדת. הן הושגו אחרי סיפור לא קל.
    עברתי ימים קשים, אבל לשמחתי הדברים הסתדרו בסופו של דבר. החוויה הזאת עיצבה והפכה אותי לאדם חזק יותר. מעולם לא חשבתי שמשהו כזה יקרה לי, אבל זה חלק מהספורט. מעכשיו ארצה להתמקד רק בשחייה ולא בדברים מסביב".
    בראיון לקראת לונדון שנערך במחנה אימונים בקריסטל פאלאס, אמר סיילו: "אנחנו (ברזיל) יכולים לזכות בהרבה יותר מדליות ממה שזכינו בבייג'ינג.
    בסאו פאולו מזג האוויר די דומה. אפרורי רוב הזמן, על אף שאני ציפיתי למעט יותר שמש. המטרה הכי חשובה מבחינתי היא לשחות הכי מהר שאני יכול ולייצג את המדינה שלי בצורה הכי טובה שאפשר לעשות. בנוסף, אני רוצה לזכות שוב במדלית זהב ב-50 ולעשות את המיטב שלי ב-100".
    סיילו התייחס לשאלה האם העובדה שהצליח באולימפיאדה הקודמת מוסיפה לו ביטחון ואמר: "אני מתחיל מההתחלה ואף אחד לא חושב על מה שהיה בעבר. שיאן העולם ומי שסיים במקום התשיעי בשנה שעברה נלחמים על אותו הדבר בדיוק ואתה חייב להילחם כאילו זו הפעם הראשונה בה אתה משתתף".

http://img28.imageshack.us/img28/4632/311082.Xxx
    סיילו אחרי משחה הפרפר בשנגחאי. יתרגש גם בלונדון ?

ג'יימס מאגנוסון (אוסטרליה) - אלוף העולם ב-100 מ' משנגחאי אשתקד, ינסה לזכות במדליה אולימפית בלונדון.
    מאגנוסון בן ה-21 פרץ לתודעה העולמית שזכה ב-3 מדליות בשנגחאי אשתקד, אחת מהן במשחה היוקרתי ל-100 מ' חופשי. הוא הוסיף מדליית זהב במקצה השליחים (100X4) ומדליית כסף במשחה המעורב (100X4).
    מאגנוסון נראה מצויין באליפות אוסטרליה שהיוותה גם את המבחנים ללונדון, וקבע שם שיאים אישיים ב-50 מ' (21.74 שנ') וב-100 מ' (47.10 מ').
    מאגנוסון ישחה בלונדון במשחים ל-50 ו-100 מ'.
    למרות גילו הצעיר יחסית וחוסר הניסיון באולימפיאדה, מאגנוסון הוא המועמד המוביל לזהב ב-100 מ'.

http://www.ozzienews.com/wp-content/uploads/2011/08/James-Magnussen.Xxx
    מאגנוסון והזהב משנגחאי. יעשה זאת גם בלונדון ?

טה הון פארק (קוריאה הדרומית) - האלוף האולימפי ואלוף העולם ב-400 מ', ינסה לעשות זאת שוב בלונדון.
    פארק בן ה-22 ניסה להשתתף כבר באתונה 2004, אבל פסל בזינוק במוקדמות.
    באליפות אסיה 2006 הוא עשה את הפריצה שלו כשזכה ב-3 מדליות זהב ב-200, 400 ו-1,500 מ' חופשי, ובנוסף גם בכסף ב-100 מ' וב-3 מדליות ארד בשליחים.
    שנה אח"כ באליפות העולם במלבורן, הוא זכה בזהב ב-400 מ' ובארד ב-200 מ'.
    ואז הגיעה האולימפיאדה בבייג'ינג, ושם זכה פארק במדליית הזהב ב-400 מ' ובכסף ב-200 מ' (אחרי פלפס).
    דווקא באליפות העולם ברומא 2009 הוא איכזב, כשסיים רק במקומות ה-12 ב-400 מ' וב-13 ב-200 מ'.
    פארק תירץ את הופעתו המאכזבת בהחלטתו ללבוש את חליפת הלייזר המיוחדת של ספידו (שכבר נאסרה בנתיים לשימוש).
    באליפות העולם בשנגחאי אשתקד, הוא ניצח את הכוכב המקומי, סון יאנג, וזכה בזהב ב-400 מ'.
    פארק ישחה בלונדון ב-3 משחים ל-200, 400 ו-1,500 מ', כשב-400 מ' וב-1,500 מ' הוא מועמד למדלייה.

http://img338.imageshack.us/img338/4537/2008olympicsparktaehwan.Xxx
    פארק והזהב מבייג'ינג. יעשה זאת גם בלונדון ?

סון יאנג (סין) - שיאן העולם ב-1,500 מ', ואלוף העולם ב-800 מ' וב-1500 מ', ינסה לזכות במדליה אולימפית בלונדון.
    יאנג בן ה-20 השתתף גם בבייג'ינג 2008, שם סיים במקומות ה-8 ב-1,500 מ' וב-28 ב-400 מ'.
    באליפות העולם בשנגחאי אשתקד, שבר יאנג את שיאו של גרנט האקט מ-2001, שעצר את השעונים על זמן של 14:34.14 דק' (שיפור של 42 מאיות).
    יאנג זכה בשנגחאי גם בזהב ב-800 מ' (לא אולימפי), ובכסף ב-400 מ' (אחרי פארק).
    יאנג מועמד לזכייה ב-2 מדליות זהב ב-1,500 וב-400 מ'.

http://p2pic.com/images/sunyang1500ror.Xxx
    יאנג חוגג עם הדגל הסיני את הזהב בשנגחאי. יחגוג גם בלונדון ?

פאול בידרמן (גרמניה) - שיאן העולם ב-200 ו-400 מ' מרומא 2009, ינסה לזכות במדליה אולימפית ראשונה בקריירה.
    כזכור, באליפות העולם ברומא בידרמן ניצח את פלפס וזכה בזהב ב-200 מ' כשהוא מנפץ גם את שיאו העולמי של פלפס וקובע 1:42.00 דק'.
    גם ב-400 מ' ברומא זכה בידרמן בזהב, תוך כדי שהוא שובר במאית את שיאו העולמי הוותיק של איאן ת'ורפ מ-2002, וקובע זמן של 3:40.07 דק'.
    בידרמן זכה במדליית הארד ב-200 מ' באליפות העולם האחרונה בשנגחאי אשתקד, כשסיים אחרי לוכטה ופלפס.
    בידרמן זכה במדליית הארד גם ב-400 מ' בשנגחאי אשתקד, כשסיים אחרי טה הון פארק וסון יאנג.
    בהיעדרם של פלפס ולוכטה (שישחה רק ב-200 מ'), בידרמן מועמד לזכייה במדלייה ב-400 מ' ואולי גם ב-200 מ'.

משחי החזה:

קויסוקי קיטאג'ימה (יפן) - האלוף האולימפי ב-100 ו-200 מ' מאתונה וביייג'ינג, יבוא להגן על תאריו גם בלונדון.
    קיטאג'ימה בן ה-30 לא סתם הפך ל-Big In Japan, הוא הרוויח זאת ביושר לאחר שזכה ב-6 מדליות אולימפיות, 4 מהן מזהב.
    קיטאג'ימה, שמכונה בתקשורת היפנית "מלך הצפרדעים", פרץ לתודעה בסידני 2000, כאשר סיים רביעי בגמר ל-100 מ' חזה, שנה לאחר מכן כבר קטף מדליה בינלאומית ראשונה, כשזכה במדליית ארד ב-200 מ' באליפות העולם שנערכה בעיר פוקוקה המקומית.
    את הטופ העולמי הוא כבש כבר בגיל 21 כשזכה בשתי מדליות זהב ב-100 ו-200 מ' באליפות העולם בברצלונה ב-2003.
    קיטאג'ימה אמנם זכה ב-11 מדליות באליפויות העולם השונות מאז 2001, אך רק 3 מהן היו מזהב. לאליפויות הללו הוא לא תמיד הגיע מוכן, לא תמיד היה בשיא כושרו ולכן איכזב מספר פעמים ובעיקר באליפות העולם האחרונה בשנגחאי, אותה סיים מחוץ לפודיום במקצוע העיקרי שלו - 100 מ'.
    אבל מבחינת קיטאג'ימה התחרות, שאליה לעולם יופיע בכושרו המיטבי וירסק את שיאיו השונים, היא האולימפיאדה.
    ב-2008 הוא שוב עשה בית ספר לברנדן האנסן המתוסכל וגם ניצח את אלוף העולם הנוכחי ב-100 מ', אלכסנדר דלה אואן הנורבגי שמת לאחרונה בשל כשל בליבו.
    קיטאג'ימה ניפץ את פעם אחת שיא העולם ופעמיים את השיא האולימפי בדרך לדאבל נוסף ב-100 ו-200 מ'.
    בבייג'ינג קבע קיטאג'ימה 58.91 שנ', ובכך היה לשחיין הראשון ששחה מתחת ל-59 שנ' במשחה זה.
    לאחר בייג'ינג הגיע המשבר. קיטאג'ימה החליט שבגיל 25 הוא צריך לקחת הפסקה ולשים בצד את הדבר היחיד שעשה מגיל 5. אחרי שהחליט לא להופיע לאליפות העולם ברומא ב-2009 ואיכזב את אוהדיו באליפות אשתקד בשנגחאי, נראה היה שהיפני קרוב מתמיד לתלות את בגד הים שלו. אלא שאז הגיע המהפך. קיטאג'ימה החליט לעבור להתאמן באוניברסיטת דרום קליפורניה שבמערב ארצות הברית, שהחלטה שהפיחה חיים חדשים בקריירה של קיטאג'ימה.
    קיטאג'ימה סיפר על ההחלטה: "אחרי בייג'ין החלטתי לקחת פסק זמן מהשחייה, אבל ההחלטה לעבור להתאמן בארצות הברית סייעה לי לחזור לכושר, אני נהנה כאן מהאווירה ומהמתקנים ואני מרגיש שהגוף שלי חוזר לעצמו".
    באליפות העולם האחרונה אשתקד בשנגחאי, זכה קיטאג'ימה במדליית כסף במשחה ל-200 מ', וסיים רק רביעי במשחה ל-100 מ'.
    קיטאג'ימה אמר לקראת לונדון: "זה כבר לא משנה מה עשיתי בעבר, אני עדיין צריך לתת כמות עצומה של השקעה ולהתאמן הרבה כדי שאוכל להיאבק במתחרים האחרים באולימפיאדה. הראש כרגע ממוקד אך ורק על לונדון. אני יודע שיש לי גם מתחרים רבים. הם מדרבנים אותי להגיע לשיא ונותנים לי מוטיבציה ודחף להצליח ולהיות הטוב ביותר".

http://img96.imageshack.us/img96/5379/2008olympicskosukekitaj.Xxx
    קיטאג'ימה חוגג אחרי בייג'ינג. יחגוג גם בלונדון ?

דניאל גיורטה (הונגריה) - אלוף העולם בשתי אליפות העולם האחרונות ב-200 מ', ינסה לזכות בלונדון במדליה אולימפית שנייה בקריירה.
    בגיל 15 הדהים גיורטה את עולם השחייה כשזכה בכסף ב-100 מ' באתונה, ובכך הפך לאחד הספורטאים הצעירים בהיסטוריה שזוכים במדליה אולימפית.
    גיורטה סיים 5 ב-200 מ' בבייג'ינג, ולא הצליח להעפיל במוקדמות ב-100 מ' (סיים 24).
    גיורטה בן ה-23 כיום, נחשב למועמד למדליית זהב בלונדון ב-200 מ'.

ברנטון ריקארד (אוסטרליה) - שיאן העולם ב-100 מ' ומדליסט הכסף מבייג'ינג ב-200 מ', ינסה לזכות במדליה אולימפית שנייה בקריירה.
    ריקארד בן ה-28 קבע את שיא העולם באליפות העולם ברומא 2009 כשזכה בזהב בזמן של 58.58 שנ'.
    באליפות העולם האחרונה בשנגחאי אשתקד, איכזב ריקארד שסיים 5 ב-100 מ'.
    ריקארד ישחה בלונדון במשחים ל-100 ו-200 מ'.

כריסטיאן ספרנגר (אוסטרליה) - שיאן העולם ומדליסט הארד מרומא 2009 ב-200 מ', ינסה לזכות במדליה אולימפית שנייה בקריירה.
    בבייג'ינג 2008 זכה ספרנגר במדליית הכסף במקצה השליחים 100X4 מ' מעורב.
    ספרנגר בן ה-26 שבר את שיא העולם ב-200 מ' בחצי הגמר ברומא 2009, כשקבע 2:07.31 דק'.
    ספרנגר ישחה בלונדון במשחה ל-100 מ'.

בראנדן האנסן (ארה"ב) - שיאן העולם לשעבר ב-100 מ' וב-200 מ', ומדליסט הכסף ב-200 והארד ב-100 מאתונה, ינסה לזכות במדליה שלישית בלונדון במשחה ה-100 מ'.
    האנסן בן ה-31 שעשה השנה סוג של קאמבק אחרי שלא התחרה בשנים האחרונות, נראה נפלא במבחנים האמריקאיים ב-100 מ' כשניצח בזמן של 59.68 שנ'.
    ב-200 מ' סיים האנסן רק רביעי, ולא ישחה בלונדון במשחה זה.

* שווה לראות גם את המשחה ל-100 מ' גב, שם צפוי קרב לוהט על הזהב בין מאט גרוורס (ארה"ב), מדליסט הכסף בבייג'ינג, ל-קאמי לאקור (צרפת), אלוף העולם משנגחאי.

גם אצל הנשים יש כמה שחיינות מצוייניות שבהחלט שווה לשים לב אליהן:

משחי החתירה (חופשי):

ראנומי קרומידידג'וג'ו (הולנד) - מדליסטית הכסף משנגחאי אשתקד ב-50 מ' חופשי, תנסה לזכות במדליה אולימפית שנייה.
    קרומידידג'וג'ו בת ה-21 הייתה שותפה לזהב האולימפי של הולנד במשחה השליחות 100X4 מ' בבייג'ינג 2008.
    היא עשתה זאת יחד עם פמקה המסקר, אינגה דקר ומרלן ולדהויס.
    קרומידידג'וג'ו הייתה שותפה איתן גם לזהב העולמי של הולנד במשחה השליחות 100X4 מ' בשנגחאי אשתקד, וגם לזהב העולמי ולשיא העולם של הולנד ברומא 2009.
    באליפות העולם בשנגחאי זכתה בכסף ב-50 מ' ובארד ב-100 מ'.
    קרומידידג'וג'ו נחשבת למועמדת המובילה לזהב ב-50 וב-100 מ' חופשי בלונדון.

http://p2pic.com/images/6820535f496oro.Xxx
    קרומידידג'וג'ו עם הזהב בשליחות בבייג'ינג. תעשה זאת גם ביחידות בלונדון ?

פדריקה פלגריני (איטליה) - שיאנית ואלופת העולם ב-200 ו-400 מ', והאלופה האולימפית ב-200 מ', תנסה לזכות בזהב גם בלונדון.
    פלגריני בת ה-23 זכתה להיות אלופה אולימפית ראשונה בשחייה מאיטליה, וכן השחיינית הראשונה מאיטליה שקובעת שיא עולם ביותר ממשחה אחד.
    פלגריני שולטת כבר מ"ס שנים במשחים ל-200 ו-400 מ', וזכתה במדליות הזהב במשחים הללו בשתי אליפויות העולם האחרונות בשנגחאי וברומא.
    פלגריני נבחרה ב-2009 לשחיינית השנה ע"י מגזין השחייה העולמי (Swimming World Magazine), ובנוסף בין השנים 2009 ל-2011 נבחרה לשחיינית השנה באירופה.
    כרגע פלגריני מחזיקה ב-3 שיאי עולם (2 בבריכות אולימפיות), 3 שיאים אירופים ו-10 שיאים לאומיים.
    פלגריני שברה 4 פעמים את שיאה העולמי ב-200 מ', וקבעה את האחרון ברומא 2009 כשעצרה את השעונים על 1:52.98 דק'.
    פלגריני קבעה ברומא גם את שיאה העולמי ב-400 מ' כשעצרה את השעונים על 3:59.15 דק'.
    בכך היא הפכה לאישה הראשונה בהיסטוריה שיורדת מ-4 דק' ב-400 מ'.
    פלגריני מועמדת ברורה לזהב ב-200 מ', אבל ב-400 מ' צפוי לה קרב קשה מול קאמיל מופאט ורבקה אדלינגטון.

http://img577.imageshack.us/img577/112/federicapellegrini2.Xxx
    פלגריני ומדליית הזהב בבייג'ינג. תעשה זאת גם בלונדון ?

קאמיל מופאט (צרפת) - מדליסטית הארד משנגחאי אשתקד ב-200 ו-400 מ', תנסה לזכות במדליה גם בלונדון.
    מופאט בת ה-22 תשתתף באולימפיאדה שנייה, אחרי ששחתה בבייג'ינג במשחי ה-200 ו-400 מ' מעורב, ולא הצליחה שם כ"כ.
    מופאט זכתה כאמור ב-2 מדליות ארד באליפות העולם בשנגחאי אשתקד ב-200 וב-400 מ'.
    ב-200 מ' הקדימו אותה פלגריני וקיילי פאלמר, וב-400 מ' פלגריני ואדלינגטון.
    למרות גילה הצעיר, מופאט היא הפייבורטית לזכייה בזהב ב-400 מ'.

http://p2pic.com/images/151432camilbsb.Xxx
    מופאט ומדליית הארד משנגחאי. תצליח לזכות בזהב בלונדון ?

רבקה אדלינגטון (בריטניה) - שיאנית העולם, אלופת העולם והאלופה האולימפית ב-800 מ', והאלופה האולימפית ב-400 מ', תנסה לעשות זאת גם בלונדון.
    אדלינגטון בת ה-23 היא השחיינית הבריטית המובילה כיום, והיא השחיינית הבריטית הראשונה שזכתה בשתי מדליות זהב באולימפיאדה אחת מאז הנרי טיילור ב-1908.
    בבייג'ינג 2008 אדלינגטון שברה את השיא העולמי הותיק ביותר שהיה קיים עד אז, כשעצרה את השעונים על 8:14.10 דק' (שיפור של 2.12 שנ' משיאה של ג'נט אוונס מ-1989).
    אדלינגטון זכתה גם בזהב ב-400 מ' בבייג'ינג. אדלינגטון זכתה בזהב ב-800 מ' באליפות העולם האחרונה בשנגחאי אשתקד.
    אדלינגטון היא המועמדת הבכירה לזהב ב-800 מ', אבל יכולה להפתיע ולזכות בזהב גם ב-400 מ'.

http://p2pic.com/images/rebeccaadlingto.Xxx
    אדלינגטון ושתי מדליות הזהב מבייג'ינג. תצליח לשחזר זאת גם בלונדון ?

משחי החזה:

רבקה סוני (ארה"ב) - האלופה האולימפית ב-200 מ' ומדליסטית הכסף ב-100 מ' מבייג'ינג, תנסה הפעם להשלים דאבל מוזהב בלונדון.
    סוני בת ה-25 נחשבת כבר מ"ס שנים למלכה במשחי החזה, ונבחרה בשנתיים האחרונות לשחיינית השנה ע"י מגזין השחייה העולמי (Swimming World Magazine).
    סוני זכתה בזהב ב-100 מ' חזה בשתי אליפויות העולם האחרונות ברומא 2009 ובשנגחאי אשתקד, והוסיפה גם זהב ב-200 מ' בשנגחאי.
    ברומא 2009 סוני שברה את שיא העולם ב-100 מ' שהיה שייך ללייזל ג'ונס, והייתה האישה הראשונה שיורדת מ-1:05 דק', כשקבעה 1:04.84 דק' (שיפור של 25 מאיות).
    דווקא במשחה ל-200 מ' חזה, איכזבה מעט שסיימה רק רביעית. סוני פתחה בסערה את המשחה, בקצב מדהים של 1:05.73 דק' לאחר 100 מ', כמעט 3 שניות לפני היגל.
    על סף הסיום כוחה לא עמד לה, ושלוש שחייניות הקדימו אותה.
    בבייג'ינג 2008 זכתה סוני בזהב ב-200 מ', ושברה גם את שיא העולם כשקבעה 2:20.22 דק'.
    במשחה ל-100 מ' סיימה סוני שנייה, אחרי יריבתה הגדולה, לייזל ג'ונס האוסטרלית.
    סוני תבוא ללונדון במטרה ברורה לזכות בדאבל במשחי החזה, והיא אמורה גם לעשות זאת.

http://p2pic.com/images/tumblrm6ansqhq.Xxx
    סוני ושתי המדליות מבייג'ינג. תנסה ללכת על דאבל מוזהב בלונדון.

לייזל ג'ונס (אוסטרליה) - האלופה האולימפית ב-100 מ' ומדליסטית הכסף ב-200 מ' מבייג'ינג, תנסה לזכות במדליה אולימפית נוספת גם בלונדון.
    ג'ונס בת ה-27 תשתתף באולימפיאדה הרביעית שלה, ובכך היא תהפוך לשחיינית האוסטרלית הראשונה שעושה זאת.
    בכל האולימפיאדות שהשתתפה, זכתה ג'ונס לפחות ב-2 מדליות. באמתחתה 3 מדליות זהב, 4 מכסף ואחת מארד.
    ג'ונס זכתה במדליית הכסף ב-100 מ' באליפות העולם בשנגחאי אשתקד, כשמי שהקדימה אותה הייתה סוני.
    ג'ונס לא השתתפה באליפות העולם ברומא 2009 בגלל לימודי הקוסטמטיקה שלה.
    סגנון החזה של ג'ונס ניחן בטכניקה הקלאסית של תנועות איטיות ועמוקות, והיא ידועה בזינוקים האיטיים שלה.
    ג'ונס החזיקה בשיא העולם ב-100 וב-200 מ', אבל שיאיה האחרונים נשברו ע"י רבקה סוני.
    ג'ונס תשחה בלונדון רק במשחה ה-100 מ' ותנסה להמשיך את המסורת ולהשיג מדליה אולימפית ב-4 אולימפיאדות רצופות.

http://p2pic.com/images/lieseljonesbeij.Xxx
    ג'ונס והמדליות מבייג'ינג. תנסה להמשיך את המסורת ולזכות במדליה גם בלונדון.

משחי הגב:

מליסה 'מיסי' פרנקלין (ארה"ב) - אלופת העולם ב-200 מ', תנסה להשיג 7 מדליות זהב בלונדון.
    פרנקלין בת ה-17 בסה"כ, ניסתה כבר בגיל 13 להשתתף במבחנים האמריקאים לבייג'ינג 2008, אבל לא הצליחה להעפיל לשם.
    באליפות העולם הראשונה שלה בבריכות ארוכות, זכתה פרנקלין במדליית הזהב ב-200 מ', והוסיפה 2 מדליות זהב נוספות במקצה השליחות (200X4 מ' חופשי ו-100X4 מ' מעורב). בסה"כ זכתה פרנקלין ב-5 מדליות בשנגחאי (3 זהב, 1 כסף ו-1 ארד).
    פרנקלין מחזיקה בשיא עולם ב-200 מ' בבריכות קצרות, והיא קבעה אותו אשתקד בגביע העולם של פינ"א.
    פרנקלין הייתה מצויינת במבחנים האמריקאים ללונדון, כששברה את השיא האמריקאי ב-100 מ' של נטלי קופלין, ועצרה את השעונים על 58.85 שנ'.
    בנוסף לניצחונה ב-100 וב-200 מ', היא סיימה שנייה ב-100 וב-200 מ' חופשי, ותשחה גם במשחים הללו בלונדון, כמובן בנוסף למשחי השליחות.
    בסה"כ פרנקלין תשחה ב-7 משחים בלונדון, והיא נחשבת מועמדת לזהב בכולם.
    פרנקלין מועמדת בכירה לזכות בזהב ב-100 וב-200 מ' גב, ומסוגלת להפתיע ולזכות בזהב גם ב-200 מ' חופשי.

http://p2pic.com/images/missyfranklzvz.Xxx
    פרנקלין ומדליית הזהב משנגחאי. תצליח להגשים את חלום 7 מדליות הזהב בלונדון ?

* מי שתנסה להפתיע את פרנקלין לפחות ב-100 מ' גב, היא אנסטסיה זואבה (רוסיה), מדליסטית הכסף משנגחאי אשתקד ומרומא 2009.
    זואבה בת ה-22 זכתה בזהב ב-50 מ' גב בשנגחאי (משחה לא אולימפי).
    זואבה קבעה שיא עולם ב-100 גב באליפות העולם ברומא 2009, אבל השיא נשבר יום אח"כ בגמר ע"י ג'מה ספופורת' הבריטית.

משחי הפרפר:

* במשחה ל-100 מ' צפוי קרב מעניין על הזהב בין דנה וולמר (ארה"ב), אלופת העולם בשנגחאי אשתקד, ל-שרה שיוסטרום (שבדיה), שיאנית העולם ואלופת העולם מרומא 2009.
    וולמר בת ה-24 נכשלה במבחנים האמריקאים לסידני 2000 כשהיא רק בת 12, אבל הצליחה להעפיל לאתונה 2004 וזכתה שם בזהב במקצה השליחות 200X4 מ' חופשי, ובו הייתה שותפה גם לשיא העולם שכבר נשבר מאז.
    שיוסטרום בת ה-18 בסה"כ, שברה פעמיים את שיא העולם ברומא, והעמידה אותו על 56.06 שנ'.
    שיוסטרום סיימה רק רביעית בשנגחאי אשתקד.
    וולמר פייבורטית לזכייה בזהב, אבל שיוסטרום שחוזרת לעצמה השנה יכולה להפתיע אותה.

משחי המעורב:

סטפני רייס (אוסטרליה) - שיאנית העולם והאלופה האולימפית מבייג'ינג ב-400 מ', והאלופה האולימפית גם ב-200 מ', תנסה לשחזר זאת גם בלונדון.
    רייס בת ה-24 קבעה את שיא העולם בביג'יינג 2008, כשעצרה את השעונים על 4:29.45 דק'.
    בכך הפכה רייס לאישה הראשונה שיורדת מ-4:30 דק' במשחה זה.
    רייס קבעה שיא עולם בבייג'ינג גם במשחה ה-200 מ', אבל שיאה נשבר באליפות העולם ברומא 2009 ע"י אריאנה קוקורס האמריקאית.
    אחרי בייג'ינג הגיעה הנפילה של רייס שהתחילה לצאת למסיבות ולבלות ודיי זנחה את שגרת אימוניה.
    במקביל התחילו סביבה כל מיני סיפורים ושמועות שקשורות לחייה הרומנטיים והאישיים.
    בנוסף, ציוץ שטותי בטוויטר על קבוצת הרוגבי של אפריקה (כינתה אותם 'הומואים'), סיבך אותה שוב.
    ואז הגיע המפנה, דווקא בגלל פציעה שעברה בכתף ב-2010 והחזירה אותה למקום. היא חזרה להתאמן כמו שצריך והורידה ממשקלה 10 ק"ג.
    באליפות העולם בשנגחאי זכתה בארד ב-400 מ', ובנוסף סיימה רק 4 ב-200 מ'.
    אחרי משחה ה-200 אמרה רייס: "אני יודעת שאני מסוגלת לשחות מהר יותר, אבל המטרה האמיתית שלי היא לצבור ביטחון אחרי שנעדרתי לא מעט זמן מתחרויות, ואני חושבת שאני עושה את זה.
    אני חושבת שאני חכמה וחזקה יותר כעת מכפי שהייתי, ואם זה לא יבוא לידי ביטוי עכשיו, יראו זאת בשנה הבאה. אין עלי שום לחץ באליפות הזו, וזה למעשה די נחמד לא לשחות כפייבוריטית".
    רייס תגיע ללונדון לא כפייבורטית ברורה כמו בעבר, אבל היא עדיין מועמדת מובילה למדליה ב-200 וגם ב-400 מ'.

http://blogs.abc.net.au/grandstand/images/2008/08/14/stephanie_rice.Xxx
    רייס ומדליית הזהב בבייג'ינג. תצליח לשחזר זאת גם בלונדון ?

אליזבת בייזל (אוסטרליה) - אלופת העולם ב-400 מ', תנסה להשיג מדליה אולימפית בלונדון.
    בייזל בת ה-19 כיום, השתתפה כבר בבייג'ינג 2008, והייתה לשחיינית הצעירה ביותר בנבחרת ארה"ב.
    בייזל סיימה רביעית במשחה ל-400 מ' מעורב בזמן של 4:34.24 דק', וחמישית במשחה ל-200 מ' גב.
    באליפות העולם ברומא 2009, זכתה בייזל במדליית ארד ב-200 מ' גב. במקצה ל-400 מ' מעורב אישי סיימה 5.
    באליפות העולם בשנגחאי אשתקד, זכתה בייזל במדליית הזהב ב-400 מ' מעורב אישי, אחרי שקבעה 4:31.78 דק'.
    בייזל תשחה בלונדון ב-400 מ' מעורב אישי וב-200 מ' גב, אבל המטרה העיקרית שלה היא כמובן הזהב ב-400 מ'.

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_popular_article_padding/hash/d0/e9/d0e94ef28641299c513d55242a614436.Xxx
    בייזל ומדליית הזהב בשנגחאי. תצליח לזכות בזהב גם בלונדון ?

* מי שמועמדת לתת קרב לרייס על הזהב ב-200 מ' היא הי שיוון (סין), אלופת העולם משנגחאי אשתקד.
    שיוון בת ה-16 בסה"כ, זכתה כאמור אשתקד בזהב ב-200 מ', כשהקדימה את אליסיה קוטוס האוסטרלית, אריאנה קוקורס האמריקאית וגם את סטפני רייס.

* מועמדת נוספת לזהב ב-200 מ' היא אליסיה קוטס (אוסטרליה), מדליסטית הכסף משנגחאי ב-200 מ' מעורב וב-100 מ' פרפר.
    קוטס בת ה-25 נחשבת למועמדת למדליה גם במשחה ה-100 מ' פרפר בלונדון.

* מועמדת נוספת לזהב ב-200 מ' היא אריאנה קוקורס (ארה"ב), שיאנית העולם ומדליסטית הארד משנגחאי אשתקד.
    קוקורס שברה פעמיים את שיא העולם כשזכתה באליפות העולם ברומא 2009 עם זמן של 2:06.15 דק'.
    קוקורס שיפרה את השיא שקבעה יום קודם לכן בחצי הגמר ב-48 מאיות.
    קוקורס בת ה-23 תשחה רק במשחה זה בלונדון, ותנסה לתת את כולה כדי לזכות בזהב.

זהו, כעת כשסקרנו את רוב השמות הבולטים בבריכה בלונדון אפשר להתרווח על הכסא ולהנות מ-10 ימים של תחרות איכותית, שיחלו ב-28 ביולי במרכז ספורט המים בלונדון.
    תחרויות השחייה צפויות להניב לנו דרמות אינספור, שיאים אולימפיים, אולי גם שיאי עולם, עשרות שחיינים נהדרים, ואולי כמה הפתעות שידהימו את כולנו.
    מה נשאר עוד להגיד, פרט לתבלו, ושתהיה לנו אחלה של אולימפיאדה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/12
  2. Ice Cream חסה

שימו לב גם לשחיינית מיסי פרנקלין (ארה"ב) שתתחרה ב-7 תחרויות שונות: 100 (שיאנית ארצות הברית) ו-200 (שיאנית עולם) גב (בהן סיימה ראשונה במשחקים האמריקאים), 100 ו-200 חופשי (בהן סיימה שנייה אחרי ג'סיקה הארדי ואליסון שמיט בהתאמה)- וכן בנבחרות ה-4X100 וה-4X200 חופשי, וה-4X100 מעורב.

קטונתי מלהעריך את סיכוייה להשוות את מה שקבע ספיץ (אפשר לקבל מדליה בשחייה הקבוצתית בלי לשחות בגמר? בלי לשחות בכלל?), והיא לא הדומיננטית במשחים שהיא משתתפת (אולי בגב), אז למה בכל זאת כתבתי עליה? כי מדובר בבחורה בת 17. בחורה שכבר לפני שנתיים בדובאי זכתה ב-2 מדליות כסף, ושנה שעברה בשנגחאי לקחה עוד חמש. 3 מהן מוזהבות. הנה הכתבה מוואלה שבה נחשפתי אליה ואל האהבה הכנה שלה לשחייה (סירבה להסכמי חסות בשביל להישאר שחיינית חובבנית ותוכל להתחרות במכללה) וגם כתבה שנתקלתי בה עכשיו של אמיר ע מהפורום, שמוסיפה יותר על היכולות הפיזיות שלו שנותנות לה יתרון במשחי הגב. ואתם יודעים מה עוד יותר מפתיע? שאיתה בנבחרת השחייה נשים של ארצות הברית יש מתחרה יותר צעיר ממנה. הרבה יותר צעירה ממנה- קייטי לדצקי ב-800 חופשי, סיימה ראושנה במבחנים, ילידת מרץ 97', אין לי שמץ מה הסיכויים שלה, אבל אם לסנכרן עם התוצאות במקצה הגמר בבייג'ין 2008 רק רבקה אדלינגטון הזוכה עוקפת את התוצאה שעשתה באומהה...

קלישאתי, אבל פשוט לא ייאמן!

3. shlomydavid מנהלים

http://p2pic.com/images/swimming.Xxx

יום שבת ב'מרכז הספורט הימי':

החל מ-12:00 בצהריים: 400 מ' מעורב אישי גברים (5 מקצי מוקדמות).
    החל מ-12:34 בצהריים: 100 מ' פרפר נשים (6 מקצי מוקדמות).
    החל מ-12:52 בצהריים: 400 מ' חופשי גברים (4 מקצי מוקדמות).
    החל מ-13:17: 400 מ' מעורב אישי נשים (5 מקצי מוקדמות).
    החל מ-13:53: 100 מ' חזה גברים (6 מקצי מוקדמות).
    החל מ-14:11: 100X4 מ' חופשי נשים (2 מקצי מוקדמות/חצי גמר).

21:30: גמר 400 מ' מעורב אישי גברים (פלפס ולוכטה במאבק על הזהב).
    21:40: חצי גמר 100 מ' פרפר נשים.
    21:49: גמר 400 מ' חופשי גברים (פארק ויאנג במאבק על הזהב).
    22:09: גמר 400 מ' מעורב אישי נשים (בייזל ורייס במאבק על הזהב).
    22:30: חצי גמר 100 מ' חזה גברים.
    22:40: גמר 100X4 מ' חופשי נשים (הולנד וארה"ב במאבק על הזהב).

* כל המשחים ישודרו ביורוספורט.

תהנו !

4. shlomydavid מנהלים

* מייקל פלפס ו-ריאן לוכטה (ארה"ב) העפילו לגמר ה-400 מ' מעורב.
    לוכטה עלה מהמקום השלישי (4:12.35 דק'), פלפס עלה רק מהמקום ה-8 והאחרון (4:13.33 דק')
    מי שהפתיע ולא יהיה בגמר ה-400 מ' מעורב הוא לאסלו צה (הונגריה) שסיים 9 בזמן של 4:13.40 דק'.
    צה הוא אלוף אירופה מ-2012 ומדליסט הארד הכסף מבייג'ינג 2008 ב-400 מ' מעורב.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

המקצה האחרון, 400 מטר גברים חתירה, היה מקצה איכותי. זכה הקנדי שאני לא זוכר את שמו, אחרי שבידרמן הגרמני הוביל בהתחלה, אחר כך רנוויק הוביל וב50 מטר האחרונים הקנדי זכה. ממש יפה וגם השתתפות יפה של הקהל שעושה את זה מעניין ומותח יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/12
  6. Roger_Federer Member

וואו אלוף העולם,פארק נפסל

7. shlomydavid מנהלים

* טה הון פארק (קוריאה הדרומית), האלוף האולימפי ואלוף העולם ב-400 מ' נפסל במוקדמות !

8. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

למה הוא נפסל?

9. shlomydavid מנהלים

אני מניח שבגלל הזינוק. לא ראינו את זה עדיין..

10. Valencianista Member

גרטל הזה הזוי ברמות, צריך לפתוח טופיק מיוחד לציטוטים שלו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx מצד שני הפרשן שאיתו דווקא מדבר לעניין (מה שמו אם מישהו יודע?).

11. shlomydavid מנהלים

דר' בוקי צ'יש - דר' בחינוך גופני וספורט מאוניברסיטת אוהיו סטייט, ארה"ב. שיאן ישראל בעבר ב- 100 מטרים חתירה, מאמן שחייה בכיר שאימן מספר שחיינים אולימפיים ישראלים, אימן שחיינים בכירים מארה"ב, קנדה ומבלגיה, רכז קורסי מאמני שחייה, מרצה בנושאי מינהל הספורט והמשחקים האולימפים במכללת וינגייט, פרשן שחייה בעיתונות ובטלביזיה- במשחקי אטלנטה, סידני ובייג'ינג.

12. דימה Member

איזה הזוי שלאסלו צ'ה (עד המשחה הייתי בטוח שהארד מובטח לו) לא עלה בכלל לגמר, ופלפס מקום 8 ב400 מעורב אישי.. הופעה נחמדה של גל נבו, וגם עמית עברי פספסה את החצי באיזה 5 מאיות..

13. SeRgInHo Member

צ'ה זייף גם באליפות העולם במשחה הזה וסיים במקום ה 22 עם 4:22 (6 שניות מהמקום בגמר!)

בלתי נתפס שפלפס היה רחוק 7 מאיות מהדחה...

14. adirda Member

מישהו יכול להביא לי קישור למשחה שהיה לפלפס שסיים שמיני, וללוכטה שסיים שלישי?

15. shlomydavid מנהלים

הפתעה אדירה !
    פלפס רק 4 במשחה החזק שלו ל-400 מ' מעורב.
    ריאן לוכטה זוכה בזהב !