דיון השופטים הרשמי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏10/6/10.

1. alexshw Member

השיטה הפוליטיקלי קורקט של פיפ"א בפירוש פוגעת ברמת השיפוט.
    אני רוצה לראות במונדיאל את השופטים הטובים ביותר.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יואב, אני מה זה מבסוט שואן באסטן משחק גולף, האמן לי אתה לא תרצה את 'סן מרקו' כמאמן בקבוצה שלך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני חייב להגיד שלא ברור לי איך הגעת לואן באסטן ולדונאדוני, אבל ברור שבלאטר לא משנה דבר. אני רוצה להאמין שבזמן שבכדורגל העולמי הכסף יותר חשוב מכל דבר אחר שנשיא פיפ"א היה עוזר לשופטים לעשות כמה שפחות טעויות קריטיות. זה אולי עוזר להפחתת האלימות בעולם של האוהדים, אבל נשיא פיפ"א מעדיף להסתכל לצד השני. עם משכורת וכח השפעה כמו שלו אולי הייתי עושה אותו דבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה היא למה אמור להיות מובן מאליו שדווקא השופטים האירופיים הם הטובים ביותר.

4. cazzo Il Capocuoco

ואן באסטן פעם אמר בראיון שהכדורגל חייב לעבור רפורמה, והוא בעד השינויים ובעד המצלמות שיעזרו לשופטים באמצע המשחק.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה טובה Nereo Rocco, שופט טוב לא צריך בהכרח להיות אירופאי. לדעתי בדרום אמריקה מסתובבים גם כמה שופטים טובים. אז נכון אולי שופט מאנגליה יותר טוב משופט מניו זילנד או מלזיה, אבל אני מעדיף לשפוט כל שופט במשחק שלו. הראייה שהאנסון מבחינתי לא היה צריך להיות במונדיאל מחזק את הטענה שלא כל השופטים האירופאיים שופטים טובים...

יואב, ואן באסטן משחק גולף כי הוא מאמן לא מוצלח ולאו דווקא בגלל שהוא בעד שימוש בממצלמות. גם ואן חאל אחד מהתומכים הגדולים ברעיון הזה, והוא עדיין מאמן (ובנתיים חושף רגליים על המרפסת במינכן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )
    לדעתי אם המאמנים ביחד עם אנשי כדורגל כמו פלה, בקנבאור וקרויף יתאחדו בשביל לשנות משהו בלאטר לא יכול להמשיך במחבואים. חבל לי שזה לא קורה כי השמות שהזכרתי תרמו יותר לכדורגל מאשר שוויצרי שצריך לצאת לפנסיה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/10
  6. alexshw Member

כיוון שהם שופטים בליגות ומפעלים הכי גדולים בעולם.
    אולי לא כולם צריכים להיות מאירופה, אבל הליך בחירת השופטים צריך להיות יותר מקצועי.
    ראינו תצוגות שיפוט איומות במונדיאל וראיתי מונדיאל שלם, זה של 2002, שהיה שערוריית שיפוט אחת גדולה.

זה כבר על סף הבלתי נסבל.

לגבי הטכנולוגיה, הרי שזה דבר נחוץ ביותר וכמובן לא רק במונדיאל.

7. מראדונה Member

המצלמות זה דבר בלתי נמנע,ונראה לי שכל מי שראה את מונדיאל 2002 מבין את זה.
    אני מוכן להסתכן ב"פגיעת שטף המשחק".

8. קטלוני Member

אם אני זוכר נכון אז כל השופטים ביורו 2008 היו אירופאים ועדיין השיפוט הזה זוועתי פשוט.טעויות יעשו גם השופטים הטובים ביותר.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי, זה הביטוי הכי דיבילי שכבר שמעתי שנים מפיהם של אנשים שנגד השימוש במצלמות: "הפגיעה בשטף המשחק".

אם מסתכלים על המספרים היבשים ברב המשחקים זמן הנטו בתשעים הדקות לא עובר את החציה שעה...אם רוצים לשמור על שתף המשחק צריכים פשוט בכל עבירה או קרן לעצור את השעון ואז תראו שגם ההצגות של זיוף פציעות יתחיל להעלם.

"פגיעה בשתף המשחק", לא, עדיף לשחקנים לרמות ע"י זיוף פציעות ומשיכת זמן מאשר לתת לשופט רביעי את הכח כדי שהוא תוך דקה או שתיים יגיד לשופט הראשי באוזנייה אם כן או לא היה שער או פנדל. אני חוזר ואומר, לדעתי חוסר הרצון של בלאטר וחבריו לשתף פעולה הוא בגלל סיבות אחרות ולדעתי אי אפשר למנוע מהמחשבה שהכל תלוי בשחיתות.

10. 亚历山大帕托 Member

הא? הכדור משחק רק חצי שעה?

11. מראדונה Member

לא בהכרח שחיטות,לשפוט זה דבר מאוד קשה ויקרו תמיד טעויות.
    אני יודע גם שכל השופטים מתנגדים בצורה נחרצת לעניין הטלוויזיות והם רואים בזה העלבה.

12. Pipe Member

אני חושב שאתם אילו שמדברים שטויות.

ההסתברות ששופט ששיא הקריירה שלו זה משחק בין אל אהלי לדינאמו אבו טריקה יקבל פיק ברכיים מהקהל/המעמד/תהיה לו נטייה להלחץ ולהיות מושפע מהם כשהוא יראה מולו שחקנים כמו רוני, רונאלדו או טרי צועקים לו באוזן ומתלוננים אחרי כל שריקה לרעתם גדולה יותר מההסתברות שופט שמכיר אותם ושופט אותם בתדירות גדולה הרבה יותר יעשה זאת. השופטים האירופאים הם המתאימים ביותר לשפוט משחקים גדולים כי יש להם את כמות הניסיון הגדולה ביותר. לגאון שדיבר על גזענות - אם השופטים האפריקאים היו שופטים בליגת האלופות, צוברים קרדיט וקילומטראז', הם היו זוכים אצלי לאותו יחס. אני לא אומר שאירואפים חכמים יותר. אבל מה לעשות שהכדורגל ברמה הגבוה ביותר בעולם משוחק באירופה, ובהתאם גם שופטים מגיעים מהיבשת הזו. זה לא הופך אותם לחסינים מטעויות. אבל זה בהחלט מקנה להם מעמד גבוה יותר מאלמוני מאקוואדור.

רק בספורט שמנוהל בצורה פריהיסטורית ע"י ארגון פרימיטיבי דברים כאלו קורים. בספורט האמריקאי סופרים את כמות המשחקים שיש לשופטים במשחקי גמר ומביאים את צוות ה"אולסטאר" של השופטים לסדרות המכריעות. במשחק בין הלייקרס לבוסטון אתמול בין שלושת השופטים היו 43 הופעות במשחקי גמר לאורך תקופה של 20 שנה. זה לא אומר שהשיפוט מושלם. רחוק מכך. אבל תתארו מצב בו את המשחק היו שופטים ירון זריף, אלחנדרו רודגיגז מספרד וסלביו מיליציץ' מסרביה שמעולם לא ראו במו עיניהם שחקן כמו קובי בראיינט. אם זה נראה לכם מגוכך, תתארו מצב בו טקאדו נקאמורה, סושי ג'פאניקה ופאק יו מסין ישפטו את חצי גמר המונדיאל. לכל המתייפיפים, אם זה משמח אתכם, או מקנה לכם תחושה טובה בלב שלא הפליתם את האירופאים הרשעים, תהנו. אני מאחל לכם שהנבחרת שלכם תודח בעקבות פיאסקו של צוות שיפוט ממוזמביק.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שהתכוונתי זה שמשחק נערך 90 דקות, אבל אם שמת לב לסטטיסטיקה אתה תראה בהרבה מאד מקרים שאם היינו עוצרים את השעון מתי שיש עבירה או זריקת חוץ שאנחנו בסך הכל נראה משחק מאד מאד קצר.
    בקיצור, אני גם בעד שימוש במצלמות וגם בעצירת השעון מתי שיש עבירה או זריקת חוץ. סביר להניח שאז צריכים להוריד את זמן המשחק הכולל מתשעים דקות למשהו כמו שעה. אני מאמין שתראה אז משחק הרבה יותר נחמד עם הרבה פחות בזבוזי זמן.

14. alexshw Member

אתה צודק, וכאן זה בדיוק הסיפור של הטכנולוגיה.

אבל הליך יותר מקצועי ופחות פוליטקלי קורקט עדיין יפחית את כמות הטעויות. אין לי ספק בזה.

15. Pipe Member

ההצעה השנייה שלך שי היא קיצונית מדי. אבל אין שום ספק שאמצעים טכנולוגיים חייבים להיות בשימוש. במידה והמשתתפות בגמר יהיו שתי נבחרות שאין ל שום יחס אליהם, אני אחזיק אצבעות לקריסה מוחלטת של השופט שמעולם לא נראתה בעבר, כזו שתשפיל את אופ"א מול מיליארד איש בעולם. כנראה שרק פגיעה תדמיתית רצינית תגרום לדינזואורים שמנהלים את הספורט להזכר שאנחנו ב2010 ולא ב1930.