דיון הקיזוז: הקיזוז בוטל - יש פלייאוף עליון ותחתון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שלו, ‏11/4/10.

1. אלי מתחן Member

גם לבית"ר היה מאוד נוח אם המשחק בגביע היה בטדי ולא בבלומפילד, אבל לצערנו יש דבר כזה שנקרא הגרלה, וטבעה של הגרלה שהיא עוזרת לחלק ופוגעת בחלק השני.
    או שגם במקרה הזה שחר סידר את המזל?

2. Telkiyski Member

אני יודע שיש דבר כזה שנקרא הגרלה, לא אמרתי שסדר המשחקים נקבע במשחקי עץ או פלי.

הבאת בתור דוגמא את משחק רבע גמר הגביע בין הפועל לבית"ר, אבל אתה שוכח שבמשחק כזה תמיד תהיה אורחת ומאחרת ולכן אין ממש על מה להתלונן לכאן או לכאן.

במשחקי ליגה לכל קבוצה יש בדיוק את אותם משחקים, מול אותן קבוצות באותם מקומות.
    ברגע שיש שתי קבוצות שמאוחר יותר מסתבר שהולכות ראש בראש, ואחת מהן משחקת במחזורי הפתיחה בטדי ובוסרמיל והשניה משחקת מול עכו ורעננה, בתחילת העונה שהיא שלב תמיד מאוד קריטי להמשך - יש חוסר הגינות.
    במיוחד כאשר עבור שתי הקבוצות 3 המחזורים הראשונים היו בין משחקים באירופה.
    אני אשאל שאלה פשוטה
    תאר לך שאחרי המשחק הראשון בזלצבורג מכבי חיפה יוצאת לטדי, אחרי הגומלין בר"ג מארחת את מכבי פ"ת ולפני המשחק הראשון מול באיירן משחק בבאר שבע.
    לעומתה הפועל בין שני המשחקים מול טפליצה מארחת את עכו, אחרי הגומלין מול טפליצמה בארץ מתארחת את רעננה ולפני סלטיק מארחת את הפועל ר"ג- גם אז אתה חושב שחיפה הייתה פותחת כזה פער?

3. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

עם כל הכבוד לטפליצה האלו זה ממש לא זלצבורג ואפילו לא אקטובה וכנארה גם לא עכו...

4. Telkiyski Member

אתה באמת מאמין למה שאתה אומר?

אתה מוזמן להתסכל בטבלת הליגה הצ'כית ולגלות ש-4 מחזורים לסיום העונה אותה טפליצה נמצאת במקום ה-4 כשמפרידות בינה לבין המוליכה ספארטה פראג בסך הכל 4 נק', כאשר עד לפני 3 שבועות היא הוליכה את הליגה מפתיחת העונה, ולפני מה שאני יודע הליגה הצ'כית טובה מהליגה שלנו, ככה שמהפועל עכו טפליצה בטוח טובה יותר וגם מאקטובה.

התגובה שלך בכל מקרה לא ממש עניינית ודי מוכיחה את מה שטענתי למעלה.

5. eran levy Member

אז טפליצה זו לא הפועל עכו וגם לא אקטובה, באמת שהשוואה כזו לא שווה התייחסות, אבל לגבי זלצבורג? זו לא תהיה טענה שרחוקה מהמציאות. הליגה הצ'כית, למרות ההילה שיש לה, בעיקר בגלל הנבחרת, היא ליגה חלשה יחסית באירופה, ואפשר לטעון (בלי להיות רחוק מהמציאות) שלרד בול זלצבורג (או כל קבוצת צמרת אוסטרית לצורך הענין, וכן - הליגה האוסטרית טובה יותר מליגת העל הישראלית, ואל תקחו שני משחקים בעונה של זלצבורג מול חיפה כדוגמא מייצגת) יש איכויות גבוהות יותר מאשר לקבוצת צמרת צ'כית, במקרה הזה טפליצה.

6. Telkiyski Member

גם הליגה הצ'כית טובה מהליגה הישראלית.
    השחקן הצ'כי טוב מהישחקן הישראלי, וזו עובדה.

אבל זה גם לא ממש משנה, העניין הוא שבין שני המשחקים הכ"כ חשובים האלה ולפני תחילת שלב הבתים הפועל הייתה צריה לשחק בטדי,ב"ש ומול מכבי פתח תקווה בבלופמילד.
    בית"ר בין שני המשחקים מול זלצבורג, שאני לא צריך לכתוב פה עד מה היו חשובים לה, אירחה בבית את עכו, ולפני באיירן שיחקה מול רעננה והפועל ר"ג

כל אחד מ3 המשחקים שהיו לחיפה בשלושת המחזורים הראשוניפ קל בהרבה מכל אחד מ3 המשחקים שהיו להפועל ב-3 המחזורים הראשונים.

מישהו באמת חושב שעם היכולת שחיפה הציגה ב-3 המשחקים האלה (למרות ששיחקה מול עכו רעננה והפועל ר"ג נצחה בקושי את רעננה ועכו), עם הלחץ של זלצבורג והאלופות היא הייתה עושה 9/9?
    ואם לא הייתה עושה 9/9 הרי העונה הייתה נראית אחרת לגמרי

7. שער 7 Member

לכל אלו שמדברים על כך שמכבי, בית"ר ובני יהודה יפתחו רגליים לחיפה - חוץ מבית"ר (וגם לגביה אני בספק), אני לא רואה אף קבוצה שהולכת להתבטל בפני חיפה.
    למכבי יש את הכבוד המקצועי והאגו, שחקנים ירצו להוכיח לאבי נמני שיש להם מקום בסגל לקראת עוד עונת גלאקטיקוס בשנה הבאה, וחוץ מזה המקום באירופה עוד לא מובטח, בוודאי אם תיפול הכרעה במשחק בין בית"ר לבני יהודה.
    בית"ר לא תפתח רגליים, היא תפסיד לחיפה משום שהיא פשוט קבוצה גרועה, מנטלית ומקצועית.
    בני יהודה? אל תזלזלו בה, יש לה עוד על מה לשחק, בליגה ובגביע. אם בני יהודה עולה לגמר הגביע ומפסידה להפועל, היא תצטרך לקוות שהפועל תיקח גם את האליפות, כדי להגיע לאירופה מהמקום הרביעי. לפיכך, המשחק האחרון של בני יהודה מול מכבי חיפה יהפוך ל"מלחמת עולם" מבחינת הזהובים, ואתם מכירים את המצב רוח הלוחמני של גיא לוזון בלי שום קשר למשחקים קובעים.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הפועל ת"א זוכה באליפות ובגביע אז הפיינאליסטית באירופה ולא המקום הרביעי, רק אם מכבי חיפה אלופה והפועל זוכה בגביע אז המקום הרביעי מוליך לאירופה.
    אז ככה זה שאם בני יהודה מפסידה בגמר אז היא צריכה לקוות שהפועל לא תזכה באליפות כדי שהמקום הרביעי/חמישי(בהנחה שבית"ר לא תקבל אישור לשחק באירופה) יוביל אותה לליגה האירופאית, בקיצור כל הפסקה האחרונה שלך לא שווה כלום.

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/10
  9. אלי מתחן Member

אז מה אתה מצפה שיעשו? שחיפה והפועל ישחקו במקביל כל שבוע נגד אותן קבוצות רק כי יש סיכוי שהן יתמודדו על האליפות בסוף? מה זה פה wwe?

יש ה-ג-ר-ל-ה והיא קובעת מה יהיה
    אני עדיין לא מבין על מה הויכוח. למה אתם חייבים להיות תמיד כאלה בכיינים???

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה רוצה?
    אתה העלת את נושא המשחק בטדי.

11. אלי מתחן Member

אני העלתי את המשחק בטדי? אתם אלה שמדברים על כל מני דברים שלא קשורים בכלל לעולם שבגללן מגיעה לכם האליפות.
    אנשים פה טענו שזה לגיטימי שלוקחים לחיפה 3 נקודות יתרון בפסגה בגלל איזו טעות שיפוט במשחק במחזור 4, כאילו חיפה לא שחטה לכם את הצורה במשחק הזה.

12. Telkiyski Member

"טוב שמענו אתכם, כל נקודה שהושגה על הדשא מגיעה לקבוצה. גם הפועל בטדי נהנו ממזל אז ניקח את הנקודה וניתן 2 לבית"ר. אולי גם נבוא בדיעבד וניקח לברצלונה את הצ'מפיונס, כי הם נהנו משיפוט בחצי גמר."

זה ציטוט שלך מכמה הודעות למעלה.
    טענת שהפועל בטדי נהנתה ממזל, הסברתי לך שגם חיפה בטדי בסיטואציה של מחזור ראשון לא הייתה מוציאה יוצא מתיקו ביכולתה אז ובטח שלא בין שני המשחק מול רד בול.

13. אלי מתחן Member

אבל מה זה משנה?!?!?!
    היא הרוויחה יתרון של 6 נקודות בפסגה, זה אומר 2 משחקים, זה אומר שאם הפער קוצץ ל3 היא קופחה בצורה לא ספורטיבית. זה לא משנה מי שיחקה יותר טוב, לא משנה למי הייתה הגרלה יותר קשה ולא משנה מי שיחקה באירופה ומתי.
    בפועל, אם הפועל ת"א תיקח אליפות בפער של פחות מ6 נקודות אז מכבי חיפה נשדדה. חד וחלק.

14. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

בדיוק וגם תוסיף לזה עם היתרון היה נשאר על שש אני מוכן לחתום שלפחות לא היינו מפסידים להפועל ת"א .

15. Telkiyski Member

שיטת הקיזוז דבילית אין ספק בכך.
    אבל (!), למכבי חיפה אין מה להתלונן בטח לנוכח שהעובדה שבועידה שאישרה את הקיזוז ישב יענקלה שחר שהביע הסכמה מוחלטת לעניין, כנראה בגלל שחשש מהשתלטות בית"ר על הליגה, מה שהיה נראה די הגיוני באותם ימים של ארקדי.
    במקרה הספיציפי של השנה אני חושב ששיטת הקיזוז אכן דבילית, אבל העובדה שחיפה נהנתה מטעויות שיפוט לפחות ב-4 משחקים השנה ולנוכח העובדה שכמו שכבר ציינתי פה - 3 המחזורים הראשונים היו באופן מובהק הרבה יותר נוחים למכבי חיפה רק "מקזזת" את הקיזוז כי חיפה בזכות הגרלת משחקים נוחה מאוד בתחילת העונה וטעויות שיפוט הרוויחה הרבה יותר מאת אותן 3 נק' שקיזזו לה.

ד"א, גם אני מוכן לחתום שבלי הקיזוז חיפה לא מנצחת כ"כ הרבה משחקים בעונה הסדירה.