דיון הקהל הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏13/5/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מדבר? בכניסה לכל יציע (לא יציע א', ב', ג', אלא 1,2,3) יש מספר של כמות האנשים ואם ביציע 3 (הכבוד) יש 1748 גם כן (מזיכרון שלי) אז לא יתכן שב6-8 יש ביחד 1748.
    אבל הויכוח הוא טפשי לא? אני חושב שאתה מבין למה לא היו 17,000 ביום שבת עכשיו נכון?

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בגללנו זה בטוח...אלא בגלל שהיציע ההוא היה מכוסה בדגל ומה גם ששערים 14-15, איפה שאנחנו היינו יושבים לא היו מלאים (90 אחוז מהם) וגם הזה שלידנו היה רובו מלא...

מילא היית אומר ששחר הוציא לנו 1,700 כרטיסים...הוא אפילו לא הוציא חצי מזה...

וכן שערים 6-7-8 מאכלסים 1,700 איש לא יותר מזה..., תסתכל בעצמך על הגודל הקטן שלו...אתה מוזמן לבוא במשחק הבא מולנו ליציע : )

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/04
  3. יוסי ביתר Member

טוב אני יכנס איתכם ל-4 הקבוצות הגדולות מבחינת קהל ויגיד לכם ת'דיעה שלי לגביי העונה..

נתחיל עם האלופה הטרייה מכבי חיפה: קהל מפולג!
    אוהדי חיפה י ודעים את זה טוב מאוד יש מלחמות בין הקופים לבין השאר..
    כל היציע מתחיל לשנוא את המנהיג לעכשיו שזה אהרון מאז שאודי הורחק...
    הם קהל צבוע שפוחד להגיד ת'דיעה שלו.. למה???? כי יש להם פרוקטקציות להכנסת פרוטכניקה למגרש..
    זה מין הסכם כזה עם ההנהלה: ניתן לכם להכניס, אל תקללו את לוי... קילבו משהו סותמים ת'פה קהל שקונים בתפאורה...
    לגביי בכמות יש להם אוהדים אבל לקבוצה שלוקחת אליפות זה לא מספיק...
    יש להם תצוגות יפות אני לא יגיד שלא אבל זה בא על חשבון מריבות ופילוג... זה יענו המחיר..
    דבר שמראה על נקודה רעה בקהל של חיפה....
    שירים: יש יפים יש רעים!!! קונפיטי.. ראיתי תצוגות יפות..אבל הרוב לא ככה כי בחיפה לא שמים דגש על זה, הם מתלהבים יותר מפרוטכניקה.. שלדעתי זה דבר מעפן מה הוא מוסיף? צבע לדקה.
    יש להם קהל מאוד מוזר ת'אמת...

לגביי מכבי תל אביב האלופה היוצאת.. :
    יש להם קהל והם הוכיחו את זה שמילאו איצטדיונים בעבר..
    יאמר לזכותם שהם הביאו הכי הרבה אוהדים העונה לטדי (קבוצות אחרות לא מביאות ככה)..
    כמות יש,תצוגות יש, שירים יש יפים יש רעים.. מה שאני אוהב בקהל של מכבי תל אביב..
    שער 11 כולו צהוב כחול פשוט יפה...
    אבל דבר נורא שנעשה שם השנה זהה המחנאות דבר שגרם רק לרע לקהל שלהם...
    כמות יש להם... עידוד יש להם... פילוג גם כן.... פרוטכניקה פעם היו הטובים בארץ כיום לא בגלל המחאה..
    קונפיטי-בחיים לא שמו על זה דגש בבלומפילד כנראה...
    הם יכולים להיות טובים כמו בדרבי ובטדי.. הם יכולים להיות רעים כמו בעניין המחאה...

הפועל תל אביב- קהל מסריח... מקום שני ומביאים למשחק חוץ 50 אוה'דים ממש גועל נפש..
    יש להם עידוד בן זונההה.. תצוגות קונפיטי אדירות ... אבל קהל כל כך מסריח שמקום שני מביא בקושי 2000 איש למחשק בית.. כפויי טובה...
    יש להם שירים יפים, היו להם תצוגות יפות.. אבל זה השתנה העונה....

בית"ר ירושלים- כמות כבר הוכיחו... תצוגות יפות ת'אמת רק לעיתים רחוקות...
    תמיד היה דגש על קונפיטי אבל יש בעיה בגלל המשטרה...
    עידוד היה הכי טוב בארץ אבל כבר לא!!!!!!!!!
    קהל נאמן אבל חייב להשתפר מבחינת עידוד וכדומה....
    קהל שלא מתלהב מפרוטכניקה,אלא משחקנים שרצים....

אם אני צריך לדרג בכלליות.. :
    1.בית"ר
    2.מכבי ת"א
    3.מכבי חיפה
    4.הבועל ת"א

4. אלי מתחן Member

מה שבאמת יפה בקהל של מכבי ת"א זה העניין של התפאורה, שלטים, דגלים, מקוריות, ביצוע.
    הדגל פריסה לנימני, דגל ישראל הענק, השלטים היפים: "מי כמוך באלים ה'", "one love one life", התצוגה עם השלטי חכות והדגל פריסה בדרבי וכו'. זה באמת דבר שהקהל שלנו צריך ללמוד מהם.
    היו לנו 2 שלטי חכות שיכולים בקלות להתעלות על מה שיש למכבי, אריה חונק אוהד הפועל ונרקומן מזריק לעצמו סם שרשום "בית"ר ירושלים סם האבה. אבל בכללי היציע שלנו לא יפה במיוחד. לחיפה יש שלטים באמת לא משהו, ורואים שהם לא משקיעים בחלק הזה, בדיוק כמו הפועל ת"א שיש להם בדיוק שלט אחד שבאמת שווה הסתכלות.
    אני מקווה שבתחילת העונה הבאה הקהל שלנו יתחיל להתקדם ואתם תראו למה הוא מסוגל, עם המוח והיצירתיות שיש לכמה אנשים בקהל שלנו (אל תבהלו, אין הרבה. אוהדי בית"ר לא נהיו חכמים), אפשר להגיע רחוק.

5. MaDot Member

טוב יזיין מוח בוא נתחיל בזה -
    מאז שאודי הורחק אהרון היה על הברזלים באותה תדירות שהוא היה לפני
    אף אחד לא שונא אותו והוא לא המנהיג.. ב"קופים" אין מנהיגים..
    אודי ירד מלמד עלה מלמד ירד דרורי עלה הוא ירד יוסי עלה
    אל תדבר שטויות כל פעם כמה אחרים עומדים שם ומדליקים תקהל
    מה הזיון מוח על רוני לוי הקללות והאבוקות? אני מקורב לנושא יותר ממך ואתה עכשיו עשיתה תפדיחות של עצמך
    קונפטי יותר יפה מפירוטכניקה? קונפטי מלכלך ומציק פירוטכניקה מדליקה את הקהל מכניסה אותו לאטרף וזה משפיע על הקבוצה שהדם שלה זה הקהל..
    2 נקודות שאתה צודק זה הבלאגן בין המבוגרים לקופים.. אני אישית לא אוהב את הקופים מכל מיני סיבות שלי אבל אין מה להגיד הם שינו את ג' חידשו אותו הביאו זרם אחר של נוער פעם ילדים בני 15 לא יכלו לשבת ב-ג כי היו מרביצים להם כל אחד היה תופס בעלות על מקום והם היו עומדים בפינה היום הם יושבים חופשי אבל בכל זאת יש בלאגן עם הקופים שאני לא יפרט אבל זה בשלבי סיום.
    עוד דבר שאתה צודק זה קהל.. הסיבות (לדעתי כמובן) הם...

קודם כל כמו בצפון הרבה קבוצות (אחי נצרת סכנין הפועל חיפה נצרת עלית עכו וכו..) שהקימו גושים של עידוד אנשים באים לערים שלהם במקום לחיפה כי הם יותר מזוהים ויותר קרוב ונוח להם להגיע למשחקים כאלו דבר שני הרבה אנשים נגעלים מהצורה שמכבי חיפה משחקת פשוט קשה לאנשים לראות את חיפה משחקת הגנתי בבית מול אשדוד.. בכל זאת ממוצע הקהל של מכבי חיפה בבית ובחוץ היה ה2 בליגה אחרי בית"ר ירושלים

6. lltk Member

מבחינת מסות ועוצמה - האוהדים של מכבי חיפה וביתר מביאים את הכמות הכי גדולה ומעודדים בד"כ יפה )הקהל של ביתר השתנה לטובה בכל הנוגע לדחיפת הקבוצה ועידוד וגם ירידה בשירי נאצה עד שמגיעים לבני מיעוטים וזה גועל נפש(. גם הקהל של מכבי בא בהמוניו אבל המחנות בקרב קהל זה גורמים לעידוד חזק לעיתים ואפסי מצד שני כמו כן מדובר בקהל נצחונות.

מבחינת איכות עידוד שירים ומקוריות - הקהל של הפועל ת"א ללא ספק, למרות שיש להם גרעין קטן ביחס לחיפה ביתר ומכבי הם הכי מאוחדים, כמות שירים הכי גדולה, שירים מקוריים ורוב הליגה העתיקה מהם לחנים, שירי הנאצה שלהם מקוריים ועוקצניים כאחד אך ישנם כאלה שעוברים את גבול הטעם הטוב.

תפאורה, שלטיים, דגלים, קונפטי וכו' - שוב הפועל ת"א הקהל שלהם תורם המון כסף שתהיה אוירה מחשמלת בעיקר במשחקים גדולים וישנם אנשים שממש יושבים ומתכננים מה לעשות, גם הקהל של חיפה השתפר במחינה זו ורואים יותר שלטים ואבוקות.

קהלים רעים/ לא תומכים - של מכבי תל אביב השנה, קהל מפולג, סכסוכים עם הנהלה ושחקנים כעקרון הפוטנציאל שלהם גדול מאוד אבל השנה הם פגעו בקבוצתם.
    אוהדי הפועל ב"ש ב-10 שנים האחרונות לא ראיתי מאמן שלא נצלב על ידיהם לא משנה לאיזה הישג הגיע, לא הסתדרו עם לחמן, עם לופא, עם גוטמן - אף אחד לא טוב בשבילם כמו כן הם מתרכזים בכך ולא בעידוד קבוצתם בנוסף נטפלים לשחקנים שלא מגיע להם הסבל הזה כמו אופיר חיים, סתיו וכו'...

7. גלילי Member

אם קבוצה מקום 9 בליגה מכניסה כפול 1.8 מהאלופה ממכירת כרטיסים (בעוד שהכרטיסים בטדי הם הכי זולים בארץ) אז זה אומר הכל.

8. MaDot Member

אל תשכח שלבית"ר יש מלא אוהדים מירושלים עצמה
    ואצל חיפה הרוב זה מהמרכז שעושים נסיעה של שעתים בשביל משחק בית

9. אלי מתחן Member

ממש אבל ממש לא.
    יש לבית"ר מלא אוהדים מהמרכז כמו שיש לה מלא מירושלים, וגם מי שבירושלים יש לך מלא שומרי שבת שבאים למשחקים ברגל מפסגת זאב ומשאר השכונות בצפון העיר שזה כמה שעות הליכה.

10. מכביכיף Member

עידוד - מי מעודד הכי טוב = השחקן ה-12
    מקוריות - מי הקהל הכי מקורי = השחקן ה-12
    יצירתיות - הקהל הכי יצירתי, רעיונות יצירתיים = השחקן ה-12
    שירים - לאיזה קהל השירים הכי טובים? = השחקן ה-12
    נאמנות - מי הקהל הכי נאמן ופנאטי לקבוצה שלו? = השחקן ה-12
    פירוטכניקה - למי יש את הפירוטכניקה הכי מרשימה? = מכבי חיפה
    תפאורה - שלטים, דגלים, שלטי חכות, דגלי פריסה = השחקן ה-12
    אירגון - איזה קהל הכי מאורגן ומאוחד? = השחקן ה-12
    השפעה על המשחק - איזה קהל משפיע הכי הרבה על הנעשה במגרש? = השחקן ה-12
    כוח במועדון - איזה קהל יש לו הכי הרבה כוח לשנות דברים במועדון? = ביתר ירושלים

11. אלי מתחן Member

תתקן אותי אם אני טועה, אבל השחקן ה-12 זה לא קבוצה...

12. MaDot Member

שיניתי לך "קצת"

13. אלי מתחן Member

תעשו טובה תנמקו מה שאתם אומרים, זה נותן לדיון נפח ויותר עניין.