דיון הפרה-מונדיאל הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏23/4/10.

1. JR-Riquelme Member

לברזיל יש אולי את מרכז השדה הכי חלש מבין הגדולות וגם דונגה יודע את זה. הם מחפים על זה בהגנה רצחנית וחוד מצוין. בכלל החמישיית הגנה שלהם מדהימה. סזאר, לוסיו, מאייקון, ז'ואן, באסטוס\אלבס\מי שלא יהיה מגן שמאלי, לדעתי זו החמישייה הכי טובה בעולם, וגם דונגה טקטיקן מצוין, בניגוד למאמנים הברזילאים המצויים.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יואב, אין לי שום בעיה לנחס את בראזיל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx אבל לדעתי אין שום קשר בין מה שהשחקנים מראים בקבוצותיהם ומה שהם מראים כשהם לובשים את מדי הנבחרת ועוד במונדיאל. קאקא יכול להיות גרוע בריאל, אל יכול לתת גם חודש מצויין שיסחוף את בראזיל עד לגמר. מדובר בשני סיגנונות שונים, שחקנים שונים ומאמנים שונים ומה שלא הלך לו בספרד, יכול מאוד לעבור לו בנבחרת.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכרים את ברזיל של המוקדמות לפני מונדיאל 2002? הם כמעט לא עלו וכל התקשורת בברזיל כינתה את סקולארי "חמור", רונאלדו עוד לא היה החלוץ הטוב בעולם וכל העינים הופנו לעבר צרפת וארגנטינה שלא עברו בכלל את שלב הבתים ובסוף זה נגמר עם טורניר ענק של רונאלדו וזכיה.
    אותו דבר עם צרפת של מונדיאל 2006 שאת הבית החלש שלה עם אירלנד, שווייץ וישראל התקשתה לעבור עד שזידאן חזר והם היו רחוקים ראסיה אחת מלזכות במונדיאל, לעומת זאת ברזיל עם רונאלדיניו, רונאלדו, קאקא ואדריאנו נתנה טורניר חלש ועפה ברבע הגמר לאותה צרפת.
    אני לא יתפלא אם ארגנטינה המושמצת תגיע עד הסוף(היגיוני מאוד ביחס לכל השחקנים הסופר מוכשרים שנמצאים שם) וספרד הפייבוריטית הגדולה תיכשל.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/10
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ושלא לדבר על העומק שיש לדונגה לבחור ממנו בעמדות הבלמים מעבר ללוסיו וז'ואן המצוינים: נאלדו, אלכס, לואיסאו, דויד לואיז, סילבה...ואלו רק השמות שקופצים לי לראש כרגע, בטוח שגם בליגה המקומית יש תותחים (יש גם אחד בבראגה שאני לא זוכר את שמו) - ברזיל הפכה לבית חרושת ליצור בלמים מצוינים.

5. 亚历山大帕托 Member

זוכר את המונדיאל? קאפו, רוברטו קרלוס, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו, ז'ילברטו סילבה, אדמילסון... כולם בשיאם. מי יש היום שמתקרב לשמות האלה? מי השחקן שמוביל את ברזיל? קאקא? פףףף.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/4/10
  6. itay7 Member

קשה לי לבחור נבחרת שאני באמת ארצה בהצלחתה, אולי ספרד אבל היא יותר מדי "בארסאית". נבחרות שאני רוצה שייפלו לעומת זאת לא חסר - ארגנטינה כי נמאס ממסי (וכי הם ידברו על זה עד קץ העולם בערך), ברזיל בגלל דונגה, צרפת בגלל דומנק והנרי, אנגליה כי זה כיף לראות אותם בוכים וצ'ילה כי הם צ'יליאנים.
    לכן אני אצטרך לאהוד נבחרת ממש לא אהודה, אבל שסביר להניח שאשים את כספי עליה - גרמניה. למה? כי 20 שנים מאז הפעם האחרונה שהם הניפו את הגביע זה יותר מדי זמן, ובהתחשב בזה שהמונדיאל הבא הוא בברזיל, נראה לי בלתי-נמנע שהגביע יגיע לברלין.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

רונאלדיניו בשיא? הוא היה עוד ברזילאי מוכשר בפריס סן-ז'רמן שלא הסתדר עם המאמן שלו, כמה הכירו את רונלדיניו לפני מונדיאל 2002?
    רונאלדו היה חלוץ שמתאושש מפציעות ועדיין זכרו לו את הגמר ב-98 ששם הוא לא ממש הופיע, את החותם להפיכתו לחלוץ הטוב בעולם רונאלדו עשה במונדיאל 2002 עם 8 שערים שהובילו את ברזיל לזכיה ולא השוויתי בין ברזיל של אז לזאת של עכשיו אלא בעיקר לזה שכל עניין הפייבוריטיות לפני מונדיאל לא שווה הרבה ובחודש בדרא"פ הכל יכול לקרות.

8. 亚历山大帕托 Member

כולם הגיעו בשיא הכושר למונדיאל, אחרי עונות טובות בקבוצות שלהם. טוב, אולי חוץ מרונאלדו שסבל מפציעות לפני כן, אבל הוא פנומן ואין עוד אחד כזה. אתה השווית בין המצב של אז, כאשר ברזיל העפילה אחרי שלב מוקדמות צולע, אבל בפועל המשחקים האלה לא אומרים כלום והכושר בו שחקני הסגל מגיעים למונדיאל הוא הרבה יותר חשוב.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מסכים לחלוטין עם נייג'ל. אין מה להשוות בין עונה שלמה עם הקבוצה שלך לבין חודש אחת עם הנבחרת, שבו הכל יכול לקרות ויותר מזה, לרוב היכולת במהלך העונה לא משקפת כשהמונדיאל מתחיל. לא הייתי חורץ את גורלה של הסלסאו, כמו שלא הייתי ממהר לבטל את מראדונה וארגנטינה למרות המוקדמות המזעזעים.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברזיל תמיד מגיעה לשלבים הגבוהים גם לא מעט בזכות היחס המועדף לו היא זוכה מפיפ"א. אני בספק אם יש מישהו שראה את ברזיל נגד טוריקה בגביע העולם ב-2002 ולא הרגיש זאת היטב. בכל אופן, אם השנה ברזיל תגיע רחוק זה יהיה בעיקר בזכות ההגנה שלה! ז'וליו סזאר, לוסיו, ז'ואן, תיאגו סילבה, מאייקון.

באשר לדיון, אני כמו בכל דבר, אירופצנטרי.

11. cazzo Il Capocuoco

אליאס ועידן מחכים לך באיזה סמטה חשוכה....ותזהר!

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יואב, שאתה אומר אליאס ועידן זה לא נשמע מפחיד מספיק......תגיד "תזהר מהארגנטינאי ומהקולומביאני", זה יישמע הרבה יותר מסוכן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

כולם מהמרים על סרביה כהפתעה. זיכרון קצר אה? כמעט כל טורניר הם מגיעים כחביבי הקהל וכמועמדים להפתעה ובסוף חוטפים איזה שישייה מארגנטינה בינונית או סתם מקבלים בראש מסלובניה.

איטליה מעל כולם כמובן, חביבות יהיו ארגנטינה, סרביה ואחרי המשחק של איטליה נגדם גם פרגוואי לה יש לי סימפטיה לא מובנת.

אשמח לראות את אנגליה, ברזיל, ספרד, צרפת ודנמרק הולכות כמה שיותר מוקדם.

14. איגור .פ. Member

התקווה היחידה שלי היא הכדורגל ההגנתי ,האנטי כדורגל יודח בהתחלה והכוונה לאיטליה.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי ההשוואה עם מונדיאל 2002 - אנא אל תשכחו שמבחינת רמת הנבחרות החזקות זה היה אחד המונדיאלים החלשים בכל הזמנים. אף נבחרת שם לדעתי לא הייתה עוברת את הרבע ב-2006. אפילו ברזיל וגרמניה גירדו מאוד בקושי ניצחונות מול טורקיה, ארה"ב ופראגוואי.