דיון הסרטים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏29/6/03.

1. Reyes Member

ראיתי אתמול את "סודות המסדר" בסינמה 3. יפה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. Reyes Member

http://www.splicedonline.com/01reviews/behindenemy.Xxx
    היום ב-22:00 בסינמה 3 - מאחורי קווי האויב.
    http://images.allposters.com/images/99/003_BEHINDEROS.Xxx

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי אתמול את הג'וב האיטלקי, סרט טוב... מומלץ בחום, למרות שהקטעים הבאמת טובים בסרט הם רק בהתחלה ובסוף...

4. Barcik Member

חרא של סרט.

ראיתי כמה סרטים מעניינים בזמן האחרון. אתמול ראיתי את "בלייד ראנר" (גרסת הבמאי). סרט מעניין ויפה מאוד, שמעלה כמה שאלות מרתקות בלב הצופה. שלשום ראיתי את "סנאץ'" בפעם המי יודע כמה, וזה עדיין הסרט הכי מבדר שאני אי פעם ראיתי. לפני ארבעה ימים ראיתי את "היו זמנים באמריקה". לא סרט שקל לראות אותו, ובהחלט מצאתי את עצמי משועמם בדקות רבות מן הסרט, אך זהו אחד מאותם סרטים שנהיים טובים יותר ויותר ככל שחושבים עליהם יותר. ובנימה קצת פחות בומבסטית, ראיתי "אקס-מן 2" לפני שבוע. כיף, לא יותר מזה.

5. AFC AJAX Member

סרט שאני ממליץ עליו:
    הבת של הבוס...סרט מצחיק ביותר.

6. Barcik Member

השבוע ראיתי:
    1) תא טלפון - סרט מותח ביותר, אם כי הוא מאבד מקסמו בפעם השנייה.
    2) חיי בריאן של מונטי פייטון - לפי דעתי, הקומדיה הטובה בכל הזמנים. סאטירה, פרודיה, קומדיית טעויות, קצת מהכל. שילוב מנצח.
    3) הג'וב האיטלקי - אחלה סרט מבדר, כיף לצפייה.

7. Reyes Member

ואני ראיתי הבוקר "כך נדפקנו" בסינמה 2... סרט מצחיק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    אני אחפש לכם שידור חוזר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ולמי שראה "אדון ומפקד" - איך זה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/12/03
  8. Reyes Member

הלכתי בסוף ל"אדון ומפקד"... סרט מאוד נחמד, אם כי קצת ארוך...

9. Julian Joachim Member

בוריס פספסתי את ההודעה שלך פעם קודמת.

לייף אוף ברייאן זה שם הסרט באנגלית לא?
    סרט גאוני, הקומדיה הכי שנונה שנעשתה לפני שנות התשעים (ואולי חוץ מכמה קומדיות פשע הכי שנונה בכלל), ובלי ספק מופיע בה הקטע הכי גדול בתולדות הקולנוע, כשכולם צלובים ושרים Always look on the bright side of life...

ע-נ-ק.

10. Barcik Member

כן, זה האחד.

שבוע שעבר ראיתי:

1) "חומות של תקווה", בפעם הראשונה מאז... הרבה זמן. סרטמ מרגש ואיכותי, למרות שאני חושב שהוא מוערך קצת יתר על המידה ברשימת הסרטים של IMDB.
    2) "פחד ותיעוב בלאס וגאס" - מבחינת סינמטיקה, אחד מהסרטים הטובים בכל הזמנים. זויות צילום גאוניות, תאורה פסיכולדית, אווירה מסוממת. מושלם. לתוכן קצת קשה יותר להחבר, במידה רבה כי אנחנו לא ממש מודעים למצב החברתי-תרבותי של ארה"ב של תחילת שנות ה- 70. אבל כל זה פרטים שוליים - הסרט הזה הוא פשוט ממתק לעיניים.

11. Reyes Member

מי כבר הספיק ללכת ל"שר הטבעות - שיבת המלך"?
    http://www.bbc.co.uk/home/images/main_promo/films/lotr_return_king_ebdbca_l_1.Xxx

12. נדב Member

היום זה יצא , נכון ??

אמרו שניגמרו כל הכרטיסים לשר הטבעות בשבוע חנוכה .
    אני לא בטוח שזה הגיוני ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר שלי איכשהו השיג אצמול כרטיסים להקרנת מרתון של שלושת הסרטים ב-70 ש"ח!!! שווה הייתי הולך למרות שזה היה מחמש אחה"צ עד 4 לפנות בוקר
    הוא סיפר לי שהסרט השלישי ממש מעולה והכי טוב מבין השלושה, בעיקר סצנות הקרבות כך שיש למה לצפות.

עריכה: היום הייתה כתבה על הסרט בוואלה
    אם לא בא לכם לקרוא, הבאתי שני ציטוטים:
    1. אחרי ש"אחוות הטבעת" העיר לחיים ב-01' את הארץ התיכונה על כל השוכנים בה, כשהוא יוצר ומציג עולם עשיר ואמין באופן חסר תקדים בהיסטוריה של הקולנוע, ולאחר "שני הצריחים", שפרץ גבולות רבים נוספים עם הדמות הדיגיטלית הריאליסטית ביותר שנוצרה, הקרב המרשים ביותר שנראה על מסך הכסף, וכל זה מבלי ליפול באיכותו מהסרט הראשון, ולפעמים אף לעלות עליו - אי אפשר שלא לתהות, לפני הצפייה ב"שובו של המלך", מה עוד כבר יש לפיטר ג'קסון בשרוול, מוכן לשליפה? אז זהו – שיש לו, והרבה.
    2. ג'קסון מצליח ליצור כאן קרב ארוך יותר, טוב יותר, עם כמות כל כך גדולה של לוחמים, יצורים, אירועים וריחופי מצלמה משוגעים שקשה להאמין שאנחנו באמת רואים את זה. אני יודע שאני נשמע קצת כמו יחצ"ן, אבל האמינו לי - "גלדיאטור", "לב אמיץ", "שני הצריחים" – כל סצנת קרב מרשימה שהכרתם תיראה פתאום קטנה ומסכנה לעומת מה שתקבלו כאן.

נערך לאחרונה ב: ‏19/12/03
  14. Barcik Member

*מכיל מיני-ספוילרים, לא משהו שיפגע בהנאה*

אני הלכתי להקנת הבכורה אתמול. מה עוד אפשר לומר? כלום, אז אני אחזור. מדהים! ספטקולורי! מרתק! זוהי יצירת מופת אמיתית, וכלום לא ישתווה בזמן הקרוב. הטרילוגיה הזו היא החוויה הקולונעית האולטימטיבית.

אחרי אקסופוזיציה די ארוכה (שבאופן מעניין נגמרת כאשר גאנדלף אומר "The board is set, the pieces are moving.") זה מתחיל. תאמינו לי, אתם עוד לא ראיתם שום דבר כמו "זה" בחיים שלכם. פילים, נשרים, נאזגול, טרולים, אורקים, אנשים, רוחות - הכל מעורבב כדי ליצור את סצינת האקשן הטובה ביותר בכל הזמנים. הספקטקולריות של הקרב מועצמת על ידי עבודת הצילום המעולה. לעתים קרובות, קשה להאמין שבני אדם הצליחו לעשות משהו בקנה מידה כזה.

מאוד אהבתי את האופן שבו פיטר ג'קסון פירש עבודתו של טולקין. המאבק של פרודו מול העול של הטבעת מועבר באופן טוב מאוד לצופה. הנאמנות של סאם לאדונו הייתה נוגעת ללב. כמו כן, מאוד התרשמתי מהאופן שבו ג'קסון הצליח להדגיש את הרצון של אאווין לשוויון בין כל עלילות המשנה. הבמאי גם נשאר נאמן לקטעים היותר "מרוחים" של הספר, מתעלם מהרצון של הקהל לראות דם. ג'קסון באמת הבין את הדמויות בסרט, למרות שאני עדיין לא אוהב את האופן שבו הוא בחר להציג את גימלי כליצן של החבורה.

לפי דעתי, ההיבט היחיד של הסרט הזה שנופל מקודמיו הוא הפסקול. היצירות לחלק השלישי הן פחות דרמטיות ונוגעות ללב מהקודמות.

בסך הכל, הטרילוגיה הזו היא אחת מיצירות המופת הגדולות של הקולנוע המודרני. כאשר ההוביטים בוכים בגלל עזיבתו של פרודו, הקהל בוכה כאשר המסע המדהים הזה, 2 שנים, 10 שעות, מגיע לקצו.

15. ג'רי בית הלוי Member

בוריס הרסת..
    "בוכים בגלל עזיבתו של פרודו"? זה גרם לי להעלות חששות/השערות רציניות לגבי הסוף, תבהיר למה התכוונת או שלא יודע, תשתדל להיזהר לגבי דברים כאלה בפעם הבאה.

אגב, יש טענה של מעריצי הספר לגבי הצגת סמיאגול בסרט כדמות טובה יחסית. בספר הוא מוצג כשטן, אבל ג'קסון מציג אותו לצופה בתור דמות חביבה, מסכנה ועלובה שלא ממש מחפשת לעשות רע לאף אחד. חבל שדווקא פה הוא שינה את מהלך הדברים.