דיון המוזיקה הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏7/2/04.

1. DRORIKO Member

הקרב על הטאלנטים בין אייל גולן לאמרגנו

@Michael Carrick אני שומע אותך מתלונן הרבה על היחסי המתנשא/מזלזל/גזעני/צבוע כלפי זמרי המזרחית. האם אתה יכול למצוא לי מקרה זהה ברוק הישראלי? האם אתה מסוכל לדמיין את דני סנדרסון רב עם סוכן מסויים על "טאלנטים" וכמעט מגיע איתו למכות? את פורטיס? את אהוד בנאי? את יוני רכטר? זאת התנהגות בהמית שיכולה לקרות רק במוזיקה המזרחית, מוזיקה של אנשים מפוצצי שתן שלא סופרים אף אחד חוץ מאת עצמם. ואני מחזיק מאייל גולן, הוא זמר גדול וגם עושה רושם של בחור חביב ומצחיק. אבל בסופו של דבר הוא עדיין ערס, כמו כל חבריו. אפשר להגיד שהם תמונת ראי של הכדורגלנים שלנו(אפרופו פרשת הקטינות...)

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

להזכיר לך מה הלך בין אריק איינשטיין והאמרגן שלו מיכאל תפוח? זה הגיע לבית משפט עם טינופים הדדיים ועסיסיים. ריבים בין אמנים למנהלים זו אחת המסורות הותיקות של הרוק, לא רק בארץ.

3. DRORIKO Member

כן אבל שהאמן בעצמו הופך לסוכן בזמן שהוא עדיין אמן ורק עם הסוכן שלו לשעבר על טאלנטים?

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אם הפרטים הספציפיים של הריב זה מה שמעניין אותך-אז כן, כנראה שמדובר במקרה די ייחודי. אבל אם אתה בכללי מדבר על לכלוך בין אמן ומנהלו, זה לא המצאה של ז'אנר מסוים.

אריק איינשטיין שלא הכרתם

Maccabi Diamond ו-Roma אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

אניו מוריקונה האגדי הלך לעולמו בגיל 91. חתום על אינספור פסקולים בלתי נשכחים לסרטים כמו הבלתי משוחדים, ימים ברקיע, סינמה פרדיסו אבל הפסקול שהוא הכי מזוהה איתו הוא כמובן לטוב הרע והמכוער ובראשו נעימת הנושא, שמבוססת בכלל על סרף רוק. אגב היה אוהד שרוף של רומא.

Lebron אוהב/ת את זה.
  6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בזמנו היה לי דיסק של מוריקונה קבוע במערכת בשביל להתעורר עם המנגינה הזאת.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

200 אמנים פנו במכתב לשרים: קדמו יצירה ישראלית

אני בעיקרון בעד. יש הרבה מוזיקה ישראלית איכותית שאפשר לשדר. הבעיה היא שבגלל שכאן רדיו על פי חוק מנותק מהממשלה היא לא יכולה לכפות עליו לשדר יותר שירים ישראלים. אם הוא יעשה את זה זה רק מרצונו הטוב(ואנחנו הרי יודעים שלקובלנץ אין כזה) מה שנשאר זה גלי צהל שזאת תחנת אקטואליה.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מעבר לזה שאני בעד היוזמה הזאת של שירים ישראלים בלבד, אולי אפשר על הדרך גם לנצל את המצב וטיפה להעלות את הרף של השירים שמגיעים לגלגלצ?
    התת רמה שהולכת שם עם שירי פופ ברמה הנמוכה ביותר מכל יוצא הכוכב הבא.. זה חייב להפסק.

9. DRORIKO Member

אני לא נכנס עכשיו למה יותר איכותי ומה פחות איכותי. אני כן חושב שגלגלצ צריכה לשדר רק מוזיקה ישראלית.

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לתאגיד יש תחנה שלמה שמשדרת רק מוזיקה ישראלית (רשת ג’), מה עוד הם רוצים?

11. DRORIKO Member

אפשר לשלב יותר ישראלית גם ב-88. גם ככה זה כבר מזמן לא באמת 88

12. DRORIKO Member

אפשר גם לחלק אותן לשתי תחנות. שרשת ג׳ תשדר מוזיקה מכל הזמנים, וש-88 תשדר מוזיקה יותר עכשיוית. לדוגמא.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

500 Best Albums of All Time - Rolling Stone

הרולינג סטון פרסם גרסה מעודכנת לרשימת 500 האלבומים הגדולים בכל הזמנים שפורסמה לראשונה ב-2003. ברוח התקופה, רשימה הרבה יותר מגוונת מבחינת מגדר, צבע ותקופות לעומת הרשימה הקודמת שהייתה ברובה רוק-קלאסי-לבן.

14. DRORIKO Member

4 מתוך 10 האלבומים הראשונים הם של מוזיקאים שחורים, כולל המקום הראשון. מניח שיש עוד הרבה כאלה ברשימה. הרולינג סטון מבינים את רוח התקופה ולא רוצים לעצבן יותר מדי. אישית הדירוגים האלה משעממים אותי, בסופו של דבר לכל אחד יש את האלבומים הגדולים שלו. לטעמי האלבום הכי גדול בהיסטוריה זה בוסאנובה של הפיקסיז. מבלי לעבור על הרשימה אני אומר לך שהוא לא ב-500, SO WHAT? העיקר שלורן היל במקום העשירי, עכשיו היא יכולה להשוויץ בפני החברות שלה בחנות בגדים שהיא עובדת בה.

15. golding מנהלים

אלבום חדש לפליט פוקסס הכיפיים:

Enzo Maresca אוהב/ת את זה.