דיון המוזיקה הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏7/2/04.

1. golding מנהלים

לא, אבל הייתי בהופעה של אנדרסון פאק בשוטקהולם לפני שבועיים - מומלץ בחום. חתיכת פרפורמר!

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תתנחם:

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אלכס טרנר אמר, הוא רק רצה להיות אחד מ'הסטרוקס' ותראו את הבלאגן שגרמנו לו לעשות.

4. DRORIKO Member

לא מזמן יצא לי לשמוע ברדיו את השיר של סטפן הזה שכל הזמן מזבלים את המח עליו. תקשיבו, זה אחד השירים הכי גרועים ומעצבנים שנתקלתי בהם. אתם יודעים מה הכי מעצבן בשיר? שמי שכתב אותו יודע שקומסי קומסה זה הדבר היחיד שהישראלים מבינים בצרפתית אז הוא חגג על זה בפזמון. אין מצב שתשמעו ברדיו הצרפתי זמר ששר 500 פעם ברצף ״קומסי קומסה״. לפני קרוב ל-20 שנה שלום חנוך הוציא שיר עם אותו השם-ככה וככה. זה שיר שנכתב לחלוטין בבדיחות הדעת, ועדיין הוא פי 10 יותר מכבד את המאזין מהשיר הזה של סטפן. רק מעיד על כמה שהפופ הדרדר עם השנים. קומסי קומסה.

5. ~Omri~ Member

כמעט של השירים של סטטיק ובן אל הם ברמה הזאת (טודו בום).

עצוב לראות את ההדרדרות. בתחילת שנות ה-90 הנוער צרך בעיקר מוזיקת רוק עם טקסטים ברמה שהיא אלפי מונים מעל הטקסטים המביכים של הפופ של ימיני. אח"כ מתפלאים למה צומח פה דור של עילגים שלא יודעים לחבר משפט אחד תקני.

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

1964:
    "שמעתי במקרה ברדיו את השיר החדש של הלהקה הזאת שכל הזמן מדברים עליה, חיפושיות הקצב או משהו כזה. הטקסט הכי עילג שראיתי, בפזמון יש "יה יה יה" שלוש פעמים. לא פלא שהנוער כל כך עילג בימינו אם אלה האלילים החדשים שלו, איפה הימים היפים של שנות ה-40".

7. cheddar Member

חשבתי קוראים להם רק חיפושיות בלי עוד מילים.
    לא חשבתי עד עכשיו על המשחק מילים הזה, ההבדל בין לכתוב Beet או Beat בשם שלהם.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בשנות השישים כינו אותם בארץ "חיפושיות הקצב", רק מאוחר יותר יואב קוטנר הפך את "החיפושיות" לשם המקובל.

9. ~Omri~ Member

אני לא מבין איך אתה בכלל משווה...נכון שאז כמו היום ישנה טענה לעילגות וגעגועים לתקופות אחרות, אבל ניתן לבחון את המצב במעיין גרף שהולך ויורד. אז הייתה הרגשה מסויימת של ירידה ברמה. היום ההרגשה היא שאין כבר לאן לרדת.

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא משווה. אני אומר שכל דור חש עליונות מוסרית על הדור שמגיע אחריו. בעיני זה לא אסון שיש כוכבי נוער שמדברים לצעירים בשפה שלהם.

11. ~Omri~ Member

אסון זה בטח לא, אבל זה משקף במידה מסויימת את המציאות וזה עצוב. לכוכבי הנוער ישנה השפעה גדולה עליהם, וכולנו היינו שמחים אם הרמה של הטקסטים הייתה קצת יותר סבירה. בלי קשר לנוער, מתקבלת תחושה שבה יש פחות ופחות אמנים ראויים ששווה להאזין להם. תראה את השפע שהיה בתחילת שנות ה-90 לעומת היום. עצוב.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אבל זה בדיוק העניין. בשנות ה-90 היו פאנלים בתוכניות אקטואליה על איך אביב גפן המסוכן מדרדר את הנוער, היום מתגעגעים לתקופה שהוא היה המיינסטרים. הכל יחסי.

13. ~Omri~ Member

הנקודה הובנה כבר לפני כן. אני רק מציין שהתחושה היא שכבר אין לאן לרדת. אם תבחן את הטקסטים של אביב גפן של שנות ה-90, תראה שמלבד כמה קללות, הרמה שלהם טובה אלפי מונים מהטקסטים של מה שהנוער היום אוהב. אם אני לא טועה, רוב הביקורת כלפיו אז הייתה בעיקר כלפי המסרים שבשירים שלו, ופחות בנוגע לרמה של הטקסים שלו (אולי מלבד כמה קללות).

אז נכון שמתקבל הרושם שאנחנו חשים היום עליונות מוסרית על המוזיקה של היום ומתגעגעים למוזיקה של פעם, כשגם עליה חשו בזמנו עליונות מוסרית, אבל האם לדעך קיימת האפשרות שבעתיד נחוש עליונות מוסרית על המוזיקה שתהיה ונתגעגע לטקסטים כמו שב"קומסי קומסה", "טודו בום", "דובי גל" וכו'? אני חושב שזה לא אפשרי כי אנחנו בתחתית ונמוך מזה אי אפשר לרדת. אם זה כן יקרה, אז אבוי לנו.

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

האם יום אחד יתגעגעו לזה? בהחלט כן.

15. DRORIKO Member