דיון הליגיונרים 14/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

1. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

לא יהיה מעניין, יהיה צפוי. הוא יעשה שם בערך מה שהוא עשה בחיפה.

2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברשותכם, יש לי שאלה תמימה.
    למה לאלף אלפי עזאזל, מועדון ברמה של הכוכב האדום בלגרד, בכלל מגיע למצב שההחתמה של עידן ורד עומדת על הפרק?
    מה מועדון עם מסורת וקהל שכזה, שאיפות שכאלה, מועדון שמתמודד כל עונה בצמרת הליגה הסרבית, מחפש רכש זר, משחקן ספסל בקבוצה שכבר כמה שנים לא מתמודדת בצמרת של הליגה הישראלית?
    למה? למה? הכל פוליטיקיה? הכל סוכנים? אוקיי, זה מובן כאשר איתי שכטר אחרי חצי עונה טובה עובר לקייסרסלאוטרן, כשזהבי אחרי חצי עונה טובה עובר לפלארמו, מובן. אבל מה הקטע עם עידן ורד? זה שחקן שלא הוכיח את עצמו בישראל. למה קבוצת כזאת רוכשת אותו? למה?

3. alexshw Member

פשוט כי זה מועדון בצרות כלכליות שלפני שנה גם לא הורשה לשחק באירופה(מוקדמות הצ'מפיונס) וגם הליגה הסרבית בעיקר מטפחת שחקנים צעירים ומוכרת מהר מאוד לאירופה והיא לא ליגה ברמה גבוהה עקב כך. אין שם כסף.

"מועדון ברמה של הכוכב האדום" - סליחה אבל מה הוא בדיוק עשה באירופה נגיד בעשור האחרון?
    הזכיה שלו בגביע אלופות הייתה בעידן אחר לחלוטין

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/15
    Nave ו-עומר אוהבים את זה.
  4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם צריכים להבין שכל המועדונים האלה, להוציא את דינאמו זאגרב שעוד ילמדו במדינות הבלקן את מה שהיא עושה מבחינת כסף והשחקנים הצעירים, הם מועדונים שהעבר המפואר שלהם תחת יוגוסלביה הגדולה כבר לא קיים, מדובר במדינות שהתפרקו לרסיסים, קודם כל הן היו שבויות שנים תחת הקומוניזם ואחרי כן תחת יוגוסלביה, ובאמצע שנות ה-90 היו שם מלחמות עקובות מדם, ורק בתחילת המילניום, סוף סוף הכל הסתדר שם, להוציא את עניין קוסובו, שהיא הפלשתין המקבילה למה שיש לנו פה. לצפות שהמדינות האלה, שעדיין מושחתות בגלל הפירוק של מה שקרה ביוגוסלביה, תוך 20 שנה, המדינות האלה יצמיחו מועדוני פאר, זה כמעט חסר כל סיכוי, אני מדמה את מדינות הבלקן היום למה שישראל היתה בשנות ה-60-70, רק עכשיו. עוד 30-40 שנה, המדינות הללו, ברגע שאנשים יבינו את הפוטנציאל האמיתי שבהן, וייקחו את העסקים שלהם לשם, וברגע שיהיו דורות חדשים, שלא נולדו למלחמות והכל, אז דברים ישתנו שם. פרט לדינאמו זאגרב ופורטו שהן הרוויחו מאות מיליוני יורו בעשר השנים האחרונות ועשו דבירם שעוד ילמדו אותם בבתי ספר למנהל עסקים (כן גם החבר'ה של בארסה וריאל יכולים לקחת אצלם השתלמויות בקלות), אין כמעט מועדונים כאלה, לא רק באירופה, בעולם.

סה"כ אני אוהב את ההחמתה של עידן ורד בכוכב האדום, דווקא מתאים לו, רק שיראה יציבות ולא ייפצע ולדעתי הוא יצליח שם.

5. DRORIKO Member

דווקא הנבחרות שלהם לא רעות,שלא לדבר על הנבחרת הקרואטית

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא משליך בכלל על הקבוצות שלהם, 99.99 אחוז מהשחקנים שמשחקים בנבחרות לא משחקים בליגות המקומיות, הם נמכרים לרוב בגילאים 16-18 החוצה, מקסימום 21. ויש חלק מהמדינות שבכלל רוב רובם של השחקנים, כמו בוסניה לדוגמא, בכלל לא גדל בבוסניה...

7. DRORIKO Member

גם הליגיונרים של בלגיה עוברים בגיל מאד צעיר. מה שכן הליגה שם יותר טובה.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה משווה בין הליגה הבלגית לזו של הבלקן? זה אפילו לא על אותה פלנטה, בין ברוז', אנדרלכט וסטאנדרד לדינאמו זאגרב?
    במדינות הבלקניות הכדורגלנים עוברים בגילאים הרבה יותר צעירים מאלה של בלגיה, חלקם אפילו לא מספיק לשחק בבוגרים בקושי, או עושה זאת בגילאים מאוד צעירים, 16-17, מה שמראה גם שהרמה היא די נמוכה שם. בבלגיה כמעט כל שחקן עושה כמה עונות בליגה.

9. Telkiyski Member

קבוצה מרגשת מליגה מרגשת. כיף לו
    בעונה האחרונה אגב שיחקו שם סאבו פביצביץ ואורלנדיץ הנגר.

10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשם אוהדי מכבי חיפה,ואני תודה לכוכב האדום. לפחות את פלופ הזה לא נראה בשידור חי.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

שידור חי אני מניח שהתכוונת ל'מול העיניים', כי אני בכלל לא אתפלא אם ערוץ הספורט או ספורט 1 יקנו כעת את הליגה הסרבית.

בכלל, לשדר את הדרבי של בלגרד זה תמיד דבר מעניין גם מבלי שיש שם שחקן ישראלי.

חאתם עאבדאלחמיד וליאור ראפלוב כובשים ב0-10 של ברוז' במשחק אימון .

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/15
    עומר אוהב/ת את זה.
  12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע אם אתם מודעים לחוק בסרביה שמגביל את מספר הזרים שיכולים להירשם בטופס המשחק לארבעה. לא בדיוק משרת את עידן ורד.

נ.ב אני חושב שהגדרת הזרים בסרביה היא כל שחקן שלא פליט יוגוסלביה לשעבר כזה או אחר, ככה שגם עם הדרכון הרומני של ורד הוא עדיין זר. אבל לגבי זה אני לא בטוח !

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/15
  13. Drama Guest

סרביה לא חלק מהEU לכן כנראה הוא יחשב כזר. חוץ מזה סרביה ובעיקר מונטנגרו אחלה מדינות לחיות בהן. מתגעגע לשליחות שלי בקוטור, נופים עוצרי נשימה.

14. alexshw Member

זה יכניס כנראה עוד שחקן בית לסגל, ריאן, אבל כלל לא בטוח שזה שדרוג

מי שיאמן את עידן ורד זה מיודרג בוז'וביץ' שמגיע אחרי מספר שנים ברוסיה שם חווה הצלחה עם מועדונים קטנים וכישלון עם מועדונים גדולים

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ורד בכלל לא ייחשב כשחקן זר, אם אני לא טועה יש לו דרכון רומני.