דיון הליגות הנמוכות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏15/11/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הגיל עושה את שלו, אבל תמיד תישאר פינה חמה לפאנדיאני.

כתבת הרבה דברים נכונים ולא ביקרתי לרגע את הקבוצות מבחינה מקצועית, אני פשוט לא מתחבר לסגנון המשחק של ברסה ב' (גם אם העונה הוא יותר בעייני מהעונה שעברה). יש שם 2-3 כישרונות מאוד גדולים ועוד כמה שחקנים מוכשרים, הם משחקים כדורגל פתוח וההגנה די חלשה, לכאורה חגיגה לאוהד כדורגל. בפועל, לטעמי לפחות, המשחק של הקבוצה מתנדנד בין שכונתיות מצד אחד להנעת כדור משעממת מצד שני. עניין של טעם, לא ביקורת מקצועית. עונה שעברה אגב, הקבוצה הייתה פחות שכונתית בעיני אבל יותר משעממת עם עוד פאס ועוד פאס עד שיוצאת הנשמה. ולא, זה לא בדיוק כמו הסגנון של ברסה הגדולה והיעילה.

לגבי אראוחו נקודתית, למרות הופעה טובה בקלאסיקו לפי מה שקראתי (לא ראיתי את המשחק), אני לא חושב שכיום הוא רמה מעל הליגה ואם אני חייב להמר על המשך הקריירה שלו אני הייתי שם את מרבית הצ'יפים על קריירה בינונית למדי כרגע. יכול להיות שאני טועה, הוא מראה פה ושם הברקות ולא סתם הוא נחשב ליהלום בבוקה ולמטרה לשתי הקבוצות הגדולות בספרד ואולי בעולם, אבל כרגע זה הרושם שלי (שאולי מושפע גם מההופעה המחרידה בנבחרת הצעירה).

אגב שחקנים בולטים בסגל הזה של ברסה "הצעירה", הקיצוני הבלונדיני הוא אכן מפלצת ביחס לגילו ואולי לא רק, אבל יש במרכז הקישור שחקן צנום שאני מאוד נהנה לראות ואני לא יודע האם הוא מקבל "תקשורת" כמו שחקנים בולטים אחרים, מספר 10 אם אני לא טועה (לא זוכר את השם כרגע).

את הקבוצה ממדריד ראיתי פחות אבל ממה שראיתי גם לא התחברתי לסגנון, אולי מהסיבות שאתה ציינת. אגב קבוצות שכיף לראות, ג'ירונה היא אחת כזו. ומסיבות שונות, אני משתדל לעקוב אחרי הסניף של באנפילד הארגנטינאית, מורסיה - קבוצה שקשה לי להאמין שיש בליגה אחרות שבמשחקיהן יש כל כך הרבה אירועים של תגרות, הרחקות, שיפוט הזוי והרבה הרבה עצבים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כצפוי, מרסלינו לא עצר בפאנדיאני וגם קאבנאגי משוחרר מהצוללת המאכזבת.

3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפחות שלושה חלוצים עזבו את ויאריאל בחלון ההעברות הזה (רוסי, פנדיאני ועכשיו גם קבאנגי). נשאר לה רק את ג'ונתן פריירה המוכשר שעכשיו אמור לקבל יותר דקות משחק, עד היום הוא בקושי שיחק בצוללת הצהובה, בבטיס הוא בכלל לא היה רע לדעתי וצריך לפחות לתת לו הזדמנויות בנוסף לאוצ'ה הניגרי בעל השם הארוך, כרגע ויאריאל אפילו לא במקום שמוביל לפלייאוף וזה יהיה מאוד מביך מבחינתה אם היא לא תחזור ללה ליגה. מה שכן, שני חלוצים זה לא מספיק וקשה לי להאמין שבשעתיים הקרובות היא תמצא חלוץ מספיק טוב בשביל שיעזור לה להעפיל לליגה הראשונה, במיוחד עקב המצב הכלכלי העגום שלה.

בקשר לדיון הקודם, גם אראוחו וגם דאולופאו הם שחקנים שלא מזכירים לי שום שחקן שיש כרגע בקבוצה הבוגרת. במיוחד הספרדי הצעיר שכל מי שראה אותו משחק בברצלונה ובנבחרת הצעירה יודע שהוא לא שחקן שיחבר 30-35 מסירות רצופות עם חבריו לקבוצה בלי להתמהמה עם הכדור, המשחק שלו הוא הרבה יותר אינדיבידואלי והוא מזכיר בצורת המשחק שלו את כריסטיאנו או די מריה הרבה יותר מאשר אינייסטה או פדרו. דווקא בגלל שהוא שונה מחבריו לקבוצה הוא יוסיף לדעתי ממד חדש להתקפה של ברצלונה אם יחליטו לתת לו את ההזדמנות (ואני מניח שכן, אין שום סיבה שברצלונה תמכור את הכישרון הכי גדול שלה כרגע בקבוצות הנוער). הבעיה שלו היא שהוא צריך להתבגר ולא ללכת עם הראש בקיר כפי שהוא נוהג לעשות הרבה פעמים.

מס' 10 שלהם זה סרג'י רוברטו אם אני לא טועה, אין ספק שמדובר גם בכישרון גדול, השחקן שמחזיק את הקישור של ברצלונה ובינתיים הוא עושה עבודה טובה לדעתי בקבוצת הנוער בתור המחליף של תיאגו שעלה לבוגרים. סרג'י הוא גם שחקן הנבחרת עד גיל 21 ויחד עם דאולופאו נראה אותו בקיץ הקרוב בארץ, שניהם אמורים לפרוץ ולהשיג שם בטורניר אם יקבלו את ההזדמנויות. הבעיה היא שיש כ"כ הרבה כישרונות בנבחרת שקשה לדעת אם הם יצליחו לשחק הרבה.

עריכה: אליאס, עכשיו אני רואה שריאל מדריד קסטיליה החתימה את קאסמירו המוכשר והנהדר. פעם יצא לי לצפות בו בסאו פאולו ולפי מה שראיתי מדובר בקשר נהדר שיודע לעשות את העבודה השחורה, כישרון גדול אך ההצלחה קצת עלתה לו לראש יותר מדי. אשמח לעוד קצת מידע עליו אם יצא לך לצפות בו לאחרונה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/13
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תחילה, בקשר לויאריאל, זה שחרור של שלושה חלוצים רק על הנייר. רוסי רק היה רשום בקבוצה ופאנדיאני לא היה גורם משפיע. מה גם שבפועל הביאו מחליף לכל מי שעזב (את רוסי כאמור אני לא סופר), מלבד פריירה שכבר כבש שער אגב, הגיע גם חלוץ עם מספרים יפים מהליגה הבלגית שהזכרתי בתגובה הקודמת (או לפניה) ואני לא מכיר אותו.

לפני שנה התייחסו בזלזול להתעניינות בשחקן שהגיעה מרוסיה, עכשיו הוא מגיע לליגה הספרדית השנייה. ענף לא יציב הכדורגל, גם אם יכול להיות נדיב לא פעם.

מפלצת (פיזית) טכנית מאוד מבטיחה עם פוטנציאל גדול מאוד, מזכיר קצת את הקשר האחורי הברזילאי של טוטנהאם. מדברים על זה שהשתן עלה לו לראש, עם או בלי קשר היו לו גם בעיות עם המאמן בעונה האחרונה שפגעו בדקות המשחק שלו. אני רוצה להאמין שהוא עוד יכול לצאת מזה, יש לו את הנתונים להצליח כמעט בכל מקום אם ישקיע (צריך גם מזל).

לא ראיתי אותו משחק בזמן האחרון, אבל לא נראה לי שבחצי שנה מאבדים את כל מה שהיה לפני כן. סיבה טובה לעקוב יותר אחרי הקבוצה השנייה של ריאל מדריד.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/13
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מועדון הפאר הכושל הרקולס נמצא במצב מקצועי וכלכלי קשה למדי, ביכולת הנוכחית אני לא רואה איך הקבוצה המהוללת תשרוד בליגה והליגה השלישית נראית קרובה למדי. אולי קצת אופטימיות עקב שתי ההחתמות של הימים האחרונים - נאצ'ו גונסאלס האורוגוואי, שבאופן לא ברור אפילו נכח במונדיאל האחרון, מגיע מבלגיה. קריירה כמו שצפו לו כבר לא תהייה, אבל בשביל לעזור לקבוצה מהליגה השנייה, ועוד כזו שנראית כמו הרקולס, נאצ'ו אמור לעשות את העבודה. מלבדו הגיע גם מאריו פאגליאלונגה (עובר את הבדיקות בתמונה למטה), קשר אחורי סולידי שאולי יצליח לעזור בייצוב מרכז השדה הבעייתי. מאריו, קצר יותר ככה, לא עשה עלי רושם של שחקן טוב יתר על המידה, הוא גם לא שיחק כבר הרבה זמן, אבל תנו לי לקוות שבשביל הרקולס והליגה הזו זה יספיק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

http://i45.tinypic.com/dljo0i.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/13
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הרכש ההתקפי של ויאריאל מבלגיה מתחיל לפרוע שטרות כבר בבכורה עם צמד, גם ג'ונתן פריירה כובש ומעלה את מאזנו בקבוצה לשניים מאז הצטרף לפני כחודש. הצוללת הצהובה כבר במקום שמוביל לפלייאוף, תלוי בתוצאה של לאס פאלמאס עכשיו, אבל הדרך עוד ארוכה.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כתבנו קצת על פאנדיאני, אז מסתבר שהוא לא היחיד שחתם בקבוצה הקטנה מהליגה השלישית. הפאנדיאני הנוסף הוא לא אחר מאשר בנו בן ה-19 של החלוץ!

אני מכיר כבר שני מקרי עבר של אב ובן יחדיו על המגרש, לפחות שאני זוכר כרגע, אבל תרשו לי להתפלא כל פעם מחדש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

8. aloneli Member

גם קראתי שעוד ילד שלו משחק בקבוצת הילדים של המועדון.בעצם כל המשפחה נמצאים באותו מועדון.לי לא זכור סיפור כזה ש3 מאותה משפחה משחקים באותו המועדון,אב ושני בניו.האמת גם אב ובן לא עולה לי לראש אולי המבוגרים יותר פה כן זוכרים סיפור כזה.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא קראתי על בן נוסף שחתם בקבוצה מלבד ניקו, יש לך מקור לבן השלישי שהצטרף?

בינתיים נזרתי בעוד מקרה, זה של הצמד האורגוואי לבית מוראלס ששיתף פעולה - קרלוס (האב) וחואן מנואל (הבן). כמו גם את האיסלנדים גודיונסון שהיו ביחד בסגל הנבחרת אבל לא ממש שיתפו פעולה באופן רשמי, שכן הבן החליף את האב במשחק של הנבחרת. גם בקבוצת סיאנסיאנו הפרואנית אב ובן שיתפו פעולה, לא זוכר את השמות כרגע. בטוח שהיו עוד.

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/13
  10. aloneli Member

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה.

אבל זה בויאריאל, לא בקבוצה החדשה שלו. למרות שסביר להניח שהוא יעבור לגור עם משפחתו בפאלמה דה מאיורקה ואם כדורגל זה עדיין הקטע שלו הוא כנראה ימצא קבוצה באזור ואולי אף זו של אביו (שאני לא יודע כמה קבוצות ילדים יש לה, אם בכלל). או שיצטרף לחוג כדורגל כלשהו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/13
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כנראה זו לא הליגה אלא פשוט הגיל. מאז הגיע פאנדיאני לקבוצתו החדשה הוא לא הצליח לכבוש והקבוצה לא ניצחה. יכול להיות שהחלוץ יצליח לתרום יותר למועדון אחרי שיתרגל למשטח הסינתטי עליו הוא עולה במשחקי היציע, או שפשוט יחליט שאיננו יכול עוד להמשיך בענף ממנו חי כל כך הרבה עונות. בו אגב, עוד לא התלבש ככה שקשה לי להאמין שאחרי פרישת אביו נשמע על הקריירה שלו יותר מדי.

בליגה השנייה אלצ'ה ממשיכה להסתכל על כולן הרחק מהפסגה, בעוד אלמרייה במקום השני לא מוצאת סיבה להתגעגע לאוז'ואה (שלושער לפני שבוע באנגליה אגב) עם מלך שערי הליגה כרגע, הברזילאי צ'רלס, שלא מפסיק לכבוש בחודש האחרון.

ויאריאל תחת מרסלינו כבר נמצאת במקום המוביל לפלייאוף ועם ריצה יפה ללא הפסד, אך זה עדיין לא זה ומהסגל החזק מצופה יכולת יותר משכנעת. יכול להיות שהניצחון היפה האחרון בקורדובה, אותו לא ראיתי, מסמן את היציאה לדרך החדשה. כתבנו פה בעבר על השינויים שעשתה הקבוצה בהתקפת הקבוצה בינואר, אבל הייתה החתמה מעניינת נוספת לקראת תום מועד ההעברות. הקיצוני המקסיקני חאבייר אקינו, חגג 23 לא מזמן, הצטרף לקבוצה מקרוס אסול. שחקן לא רע בכלל שיהיה מעניין לראות את ההשתלבות שלו במועדון בהמשך העונה ובעתיד.

13. Valencianista Member

אליאס, מאז שדיברת צ'ארלס הבקיע שער אחד בארבעה משחקים והקבוצה הפסידה שלושה מתוכם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx היום אלמריה מנצחת (סוף סוף, אחרי כל ההפסדים שסיבכו אותה מאוד בתמונת העליה האוטומטית) את או?א?סקה מתחתית הליגה - הופתעתי לגלות שילד הפלא הספרדי (כן...), דני פצ'קו, משחק שם ואף הבקיע היום את הגול היחידי לזכותם היום.

במשחק אחר אלצ'ה התארחה אצל ראסינג סאנטאנדר, שגם נמצאת עמוק בתחתית. אלצ'ה היו יותר טובים, אבל אי-אפשר להתעלם מהבעיה שלהם בהתקפה (לאו דווקא רק במשחק הזה, אני רואה הרבה משחקים שלהם וזה כמעט תמיד חוזר על עצמו, למרות שהמשחק הזה די הדגיש את הבעיה). בחלון העברות האחרונות הם החזירו את אנחל לשורותיהם שהיה מעולה בעונות קודמות ובנתיים הוא מספק את הסחורה, אבל הכל יחסי. לצערי קרלס חיל שמושאל מולנסיה לא בדיוק מנפק מספרים של כישרון עולה כמו שאומרים שהוא וכך גם שאר השחקנים חוץ מקורו שנותן עונה טובה וכל משחק משקיע את הנשמה. הסיבה שאלצ'ה נמצאים היום רחוקים משאר הקבוצות היא בגלל ההגנה ולא בגלל משחק אטרקטיבי במיוחד מהצד שלהם, למרות שברוב המשחקים שלהם אפשר לומר שהם שולטים ומניעים כדור יפה.
    גיא אסולין נכנס באזור הדקה ה 75 ולמרבה ההפתעה (מבחינתי לפחות) כן הצליח להכניס בראסינג משהו שלא היה לפני כן ואף עשה מבצע אחד נהדר. משחק שעבר הוא הבקיע גול (משחק החזרה שלו לאחר הניתוח) וסה"כ אלו חדשות מעולות לנבחרת הצעירה לקראת היורו וכמובן עבורו. אני מצפה שמשחק הבא הוא יקבל יותר דקות ואולי אפילו יפתח.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל מתוכנן וכוחות הנאחס לא מפסיקים לנוח לרגע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx צ'ארלס הפסיק אולי, אבל אוז'ואה ממשיך לחגוג. בכל מקרה הפרידה הייתה כנראה לטובת שני הצדדים, הארגנטינאי גם ככה נראה לא מרוצה ואולי אפילו עשה סוג של שביתה "איטלקית" לפני שעזב.

אסולין אכן יכול להוסיף הרבה לקבוצה האפורה בה הוא משחק, אבל הוא לא יציב מספיק ולכן בניגוד לציפיות לא יקבל מעמד של שחקן מוביל שם לדעתי. לא מדובר רק ממשחק למשחק, אלא גם במשחקים עצמם שהוא משחק הוא עושה פעולה שתיים טובות ונעלם לזמן ארוך. חבל, כי כישרון יש לו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נכון לעכשיו גוואדאלאחארה תרד ליגה למרות שהנקודות שהשיגה על הדשא מספיקות להישארות, כך החליטו בהתאחדות כנראה. הולך להיות מאבק משפטי בנושא ככה שזה לא בטוח, אבל לאחר שלכאורה חשבו שממחזור לסיום 4 היורדות כבר סגורות, עכשיו ל-3 מהן יש תקווה להשי את המקום ה-19 שאולי יזכה להוביל להישארות עקב הצעד הנ"ל.

http://www.marca.com/2013/06/04/futbol/2ad...1370348929.html