דיון הליגות הנמוכות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏15/11/11.

1. riquelme1 Member

ויאדוליד של דיוקיץ' עושה טובה לאליאס ומעיפה את קורדובה, ויאדוליד מנצחת 3-0 ותשחק בשלב הבא נגד אלקורקון.

שמח מאוד בשביל דיוקיץ', כל כך חבל שהוא לא זה שנבחר לאמן את ולנסיה, ולא שאני מספיד את פלגרינו אבל אני אוהב את העבודה שלו בויאדוליד שיש לה לטעמי סגל בינוני גם לליגה השנייה והוא מוציא מימנה את המיטב. לסרבי גם יש ניסיון לא קטן באימון לעומת הארגנטינאי.

לצערו של אליאס קבוצתו האהובה ביותר( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ) הרקולס עפה אחרי 0-0 עם אלקורקון שעולה בגלל שערי חוץ.

האמת שגם לצערי, מאוד רציתי את הקבוצה הנהדרת הזאת חזרה בליגה הראשונה אחרי עונה אחת.

קשה לי להבין, ואולי אליאס יכול להסביר לי איך שחקן ברמה של טיאגו גומס הקשר הפורטגלי שלה משחק בליגה השנייה? הוא פשוט שחקן פנטסטי לדעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/12
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עמי, אני גם פרגנתי רבות לפורטוגזי בחצי הראשון של העונה הקודמת, אבל הוא לא כזה שחקן גדול כמו שחשבנו. גם אם הוא ימצא קבוצה בליגה הבכירה, והוא יכול לדעתי, זו תהייה קבוצה בינונית במקרה הטוב והוא לא בהכרח יהיה שחקן מפתח. הוא עושה עבודת הגנה לא רעה, יודע להניע את הכדור ולא מאבד יותר מדי, אבל לא הרבה יותר מכך (צריך גם לאיים יותר על השער). מי שחזר לבלוט העונה בהרקולס, אחרי עונה מאכזבת בליגה הבכירה, הוא הקולומביאני אבל אגילאר. אבל באמת שלהצטיין (מילה חזקה, זכה בפרס היציבות) בליגה השנייה זה המינימום המצופה ממנו. הרושם שלי מהמשחקים שראיתי והמעקב בפורום האוהדים של הקבוצה, הוא שהרקולס פשוט לא הייתה יציבה מספיק ולצד תצוגות גדולות היו גם אכזבות רבות.

אם כבר בהרקולס עסקנו, אז האימפריה החתימה קולומביאני צעיר ואלמוני מהליגות הנמוכות, למיטב הבנתי הוא מיועד לקישור ההתקפי והופעה מרשימה שלו מול קבוצה קטנה יותר מאליקנטה משכה את תשומת הלב של הרקולס.

---------------

אני לא יודע איך הסגל שלה נחשב על הנייר, אבל ויאדוליד שיחקה כדורגל טוב העונה בכל ההזדמנויות שראיתי אותה, לא נפלה מסלטה ויגו וגם בצבירת הנקודות רואים את הפער הגדול משאר המעפילות לפלייאוף. ככה שאני נוטה להסכים עם הקרדיט שלך למאמן. היריבה, אלקורקון, היא הקבוצה שאני הכי פחות מכיר מצמרת הליגה, אבל גם מבלי להכיר אותה אני מהמר על הסגולים לבנים במשחקים שיפתחו היום ויחתמו ביום שבת אם אני לא טועה.

וכן, אני מאוד מרוצה שקורדובה לא העפילה, למרות האווירה הטובה במשחקי הבית שלה במעט שראיתי, חבל שאלמריה לא קיבלה את הצ'אנס במקומה, אבל ככה זה בכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/12
  3. riquelme1 Member

אז בסופו של דבר מי שמצטרפת לדפורטיבו וסלטה היא ויאדוליד, אחרי שניצחה את אלקורקון במשחק הראשון בחוץ 1-0, אתמול במשחק הבית המכריע המשחק הסתיים ב1-1 וויאדוליד חוזרת לליגה הראשונה.

אלקורקון עוד הובילה 1-0 אבל ויאדוליד השוותה די מהר משער של חאבי גווארה מלך השערים שלה, ראיתי תקציר וויאדוליד יכלה לכבוש לפחות או שתיים שלוש שערים אבל החמיצה די ברשלנות מצבים נוחים מאוד.

כל הכבוד לדיוקיץ', הייתה לי הרגשה שהם יעשו א תזה איתו, הם גם סיימו במקום השלישי והגיע להם העלייה הזאת, כמו שאמרתי לא קבוצה עם כוכבים גדולים אלא של מסודרת ועם אופי כמו המאמן שלהם.

4. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוסף להגרלת המשחקים בליגה הראשונה, נערכה גם ההגרלה בליגה השנייה. קודם כל, תמונת מצב: למי שלא הספיק לעקוב, אל הליגה הראשונה הצטרפו היורדות מהפרמיירה דיביסיון ראסינג סנטאנדר, ויאריאל וספורטינג גיחון, וגם העולות מהליגה השלישית ריאל מדריד קסטיליה, מיראנדס, פונפרדינה ולוגו. מנגד, את הליגה השנייה עוזבות שלושת העולות דפורטיבו לה קורוניה, ויאדוליד וסלטה ויגו בנוסף לארבעת היורדות ויאריאל ב' (ירדה אוטומטית), קרטחנה, אלקויאנו וחימנסטיק.

המחזור הראשון בליגה:
    ברצלונה ב' - אלמריה
    ויאריאל - ריאל מדריד קסטיליה
    ג'ירונה - סבאדל
    לאקורקון - גוואדלחרה
    אלצ'ה - פונפרדינה
    לוגו - הרקולס
    ראסינג סנטאנדר - לאס פלמאס
    ריאל מורסיה - קורדובה
    נומנאסיה - ספורטינג גיחון
    מיראנדס - הואסקה
    חרז - רקראטיבו הואלבה

במחזור השני של הליגה יגיע המיני סופר-קלאסיקו בין ברצלונה ב' וריאל מדריד קסטיליה באצטדיון האלפרדו די סטפאנו של המדרידאים, וללא ספק יהיה אפשר לראות שם את אותה לחימה ויריבות כמו בין הקבוצות הבוגרות, ואת המשחק הזה כל אחד מבין אוהדי הקבוצות ירצה לראות, בלי קשר לכמה הוא מבין במחלקות הנוער של קבוצתו. במחזור השלישי ייפגשו שתי היורדות ראסינג סנטאנדר וספורטינג גיחון למשחק שאולי ייחשב לאחד ממשחקי העונה.

כאן ניתן לראות את לוח המשחקים המלא.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לוקאס ויאטרי יעבור בהשאלה מבוקה לויאריאל תמורת כחצי מ' דולר. החלוץ הארגנטיני כבר היה קרוב לעבור לאירופה לפני מספר שנים, אך חקירה שעמדה הגדו בעוון שוד מזוין של מספרה בו היה מעורב מנע זאת, לאחר מכן הוא גם קרע את הרצועה הצולבת ורק בחודשים האחרונים חזר לכושר (עם גול גדול נגדנו כמובן) ובבוקה לא רואים טעם להשאיר אותו על הספסל בזמן שהוא דורש דקות.

לא חלוץ גדול, אבל אני מאמין שבליגה השניה הוא יצליח ובכל מקרה חושב שהוא יותר מוכשר ממרקו רובן שעזב (לא יותר טוב אולי, אבל יותר מוכשר).

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בסופו של דבר בוקה טירפדה את ההשאלה של ויאטרי, אבל ויאריאל לא נותרה חסרת חלוצים ארגנטינים. ה-9 החדש של הצוללת הצהובה:

http://i48.tinypic.com/eprkih.Xxx

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קאבנאגי השמנמן לא מחכה הרבה ומתחיל לפרוע את השטרות. צמד של ה-9 מסדר לצוללת הצהובה 3 נקודות במחזור הפתיחה לאחר מפגש מול הקבוצה של ריאל מדריד.

למרות שהתקשתה קצת הערב, עם הסגל הנוכחי קשה להאמין שהקבוצה לא תסיים באחד משני המקומות הראשונים. בשקט בשקט גם מלברג השבדי המנוסה חתם בקבוצה, גרם לכאורה לפנדל היום, כשבתקשורת מדווחים על מגעים מתקדמים עם ולס סארספילד על השאלתו של הקטור קאנטרוס. הארגנטיני הוא קשר מרכזי שיכול לשחק את האחורי גם כן, שאני מאוד מעריך ולא מבין איך מאז הפריצה הגדולה שלו חזר להיאבק על מקומו בולס.

-----------

עוד מעניין במחזור - אלמריה וברסה נפרדות עם 9 שערים, אוזו'אה כבש רק אחד למרבה הפלא, והרקולס מפסידה לעולה החדשה לוגו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

8. ייא Member

יש סיכוי לגיחון לעלות? מה התחזיות אומרות לגביה?

9. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול נערך המיני קלאסיקו בין ריאל מדריד קסטיליה וברצלונה ב', וכמו בסופר קופה ביום חמישי, גם הפעם התוצאה הייתה 2-3. הפעם היה תורם של הבלאנקוס לנצח ולהשיג ניצחון בכורה בליגה שנייה מאז שירדו אליה ב-2007. בדיוק כמו בבוגרים, ברצלונה הם אלה שמחזיקים יותר בכדור, אבל ריאל הגיעו ליותר הזדמנויות ותקפו את השער של הקטאלונים במתפרצות קטלניות.

את השער הראשון הבקיע חואנפראן מריאל מדריד קסטיליה בדקה העשירית, אחרי שקיבל כדור מצוין מאלכס פרננדז ובמצב של אחד על אחד לא החמיץ. בדקה ה-24 הגיע השער השני, כשדניס עשה באולינג משחקני הגנת ברצלונה במהלך א-לה קאקה והכניע את השוער הקטאלוני. רבע שעה לאחר מכן כדור חופשי של ג'רארד דלופאו פגש את ראשו של הבלם המדרידאי נאצ'ו פרננדז, אחיו של אלכס, והכדור נכנס אחרי טעות שערורייתית של השוער, בינתיים התוצאה היא 1-2. שבע דקות לאחר פתיחת המחצית השנייה הגיע השער השלישי, אחרי שחלוץ ריאל מדריד אוסקר פלאניו היה בנהדל ברור, אך השופט בנראה החליט שהכדור פגע בשחקן ברצלונה לפני שהגיע לרגליו של החלוץ, שנתן לחסה רודריגז להבקיע מול שער ריק. בדקה ה-66 הגיע השער שקבע את תוצאת המשחק, כשנאצ'ו ביצע עבירה ברחבה על שחקן ברצלונה והשופט שרק לכדור עונשין מ-11 מטרים. סרג'י רוברטו ניגש לבעוט והכניע את תומאס מחייס, השוער המדרידאי.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי קאנטרוס בויאריאל אני מתוודע על עוד העברה מפתיעה בליגה זו - ניקולאס טאגליאפיקו, מגן שמאלי צעיר מבאנפילד, חותם במורסיה. שיחק בכל הנבחרות הצעירות ותמיד בלט לטובה, היה מקושר לכל גדולה ארגנטינאית שחיפשה מגן שמאלי, לקבוצה גדולה במקסיקו, לקבוצות מאיטליה והיו שמועות גם על מעקב של בארסלונה הגדולה (כנראה רק מעקב במקרה הטוב). בסופו של דבר הוא נוחת דווקא במורסיה בעסקה קצת תמוהה. באנפילד נמצאת בבלאגן ניהולי ואולי דברים מסריחים מנעו את מעברו לקבוצה בכירה יותר, כי לי קשה להסביר את זה.

מורסיה כבר החתימה העונה שני יוצאי באנפילד אחרים, גם די צעירים, הבלם דוס סאנטוס (בינוני) והקשר ההתקפי ג'וני גומס (מוכשר, אבל פרווה), שמצטרפים לשני אקס באנפילד אחרים בקבוצה - אל רוסו גארסיה וחוסה לואיס אסיארי ששיחק בבאנפילד דור לפני האחרים. החיבור הזה גם מחזק את התהיות סביב המעבר של טאגליאפיקו.

רק שלא ייעלם שם.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי מנוחה מכיבוש של שבוע אחד, אוז'ואה חוזר לכבוש והפעם מכניע את ריאל מדריד קאסטייה אחרי טעות קשה בהגנתה. אלמריה לא התחזקה ממש בפגרה, אבל היציבות בסגל המוצלח מעונה שעברה עוזרים לה להעמיד מאזן מושלם של 9 נק' אחרי המחזור השלישי.

הפסקול של הסרטון זכה בפרס ההתאמה ההרמונית ביותר בין הפסקול למתרחש בסרטון 2013 (כן, עד כדי כך עשו עבודה טובה שם).

וולטר פאנדיאני הוותיק והמשוגע, כובש שער בכורה בצוללת הצהובה שמביא לה 3 נקודות יקרות. קאבנאגי, אוצ'ה ופאנדיאני... לא חסר ניסיון לחלק הקדמי של הצהובים.

הרקולס ראשונה מהסוף, צפויים זעזועים.

קיקו פמנייה כובש במדי ברסלונה ב', יופי, עכשיו הגיע הזמן לחזור לשחק בליגה הבכירה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אמנם התקשו קצת מול הרקולס, שער ניצחון של קבגול (3 ב-5 משחקים), אבל באמת שלויאריאל יש סגל שחייב לעלות ליגה. איכות וניסיון ברמה שאין לאף קבוצה בליגה כנראה. אולי נקודת התורפה היחידה המהותית היא בדמות המאמן חסר הניסיון, אבל מהראיונות והדיבורים המקצועיים הוא עושה רושם רציני בינתיים.

13. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלושה ימים לפני הדבר האמתי, ברצלונה ב' אירחה את ריאל מדריד קסטיליה למיני קלאסיקו בסמגרות המחזור השני בסיבוב השני בסגונדה. הבלאנקוס היו צריכים להסתדר בלי הכוכב הגדול שלהם חסה רודריגז, אך קיבלו את עזרתם של אלברו מוראטה, תומאס מחייס ונאצ'ו פרננדז שלא הצטרפו לקבוצה הבוגרת במיוחד כדי להישאר למיני קלאסיקו. בהתחלה זה נראה טוב עבורם, כשקסטיליה שיחקה עם קו הגנה גבוה ויציב ועלתה ליתרון מנגיחה נהדרת של מוראטה. במחצית השנייה הם כבר נאלצו להתמודד עם לחץ כבד יותר מצד הקטאלונים ששלטו בדור הרבה יותר מאשר קסטיליה לאורך כל שלבי המשחק, ובדקה ה-90 אראוחו הארגנטינאי אמר מילה לא במקום לאלכס פרננדז מריאל מדריד, והקשר הג'ינג'י הצעיר שלח סטירה לפניו של החלוץ הארגנטינאי וראה את הכרטיס האדום. מאז המדרידאים התפרקו ואראוחו ניצל טעות של נאצ'ו שלקה בשמירה והשווה את התוצאה, כשלאחר מכן הוא ניצל עוד טעות קשה בהגנה של הבלאנקוס וכבש את השני שלו במשחק. 10 דקות לסיום אלברו מוראטה נגע ביד ברחבה והשופט שרק לבעיטת עונשין אשר אותה ג'רארד דאולופאו, הכוכב הגדול ביותר של ברצלונה ב', בעט כמו שצריך והכניע את תומאס מחייס, שבלעדיו התוצאה הייתה גבוהה בהרבה.

מס' ימים אחרי הניצחון של קסטיליה על ברצלונה ב' בסיבוב הקודם ניצחה ריאל מדריד בקלאסיקו בסופרקאפ וזכתה בגביע. האם זה אומר משהו על מה שנראה ביום רביעי הקרוב בקלאסיקו הגדול?

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המשחקים של שתי הקבוצות האלו מהנים למדי בשל כמות השערים שנופלת בהם, אבל אני לא כל כך אוהב את סגנון המשחק של שתי קבוצות המשנה האלו.

אם כבר הקפצת את הנושא, אחת המועמדות העיקריות לעלייה טרם העונה החליפה מאמן. בויאריאל בנו סגל ליותר מ-32 נקודות באמצע העונה, ועקב היכולת והתוצאות הבינוניות הראשון לשלם את המחיר היה המאמן הצעיר וחסר הניסיון ולאסקס. במקומו הוחתם מרסלינו, מאמן יותר מנוסה שכבר ידע הצלחות בליגה הזו, שלכבוד הופעת הבכורה שלו בקבוצה קיבל חמישייה מריאל מדריד כקונטרה לאמונה שקבוצה שמחליפה מאמן מנצחת במחזור שאחרי. אחרי הפתיחה הרעה של קדנציית מרסלינו התאוששו הצהובים עם ניצחון מרשים על סאדאבל החזקה. ככה שלאוהדים יש מקום לתקווה.

שינויים מעטים נעשו בסגל, כנראה יהיו עוד לאור השינויים הרבים בהרכב עצמו וביחס של מרסלינו לשחקנים מסוימים. אחד שאולי לא חשוב כל כך מקצועית, הוא עזיבתו של החלוץ האורוגוואי הוותיק וואלטר פאנדיאני שירד לליגה השלישית ליהנות מהחופים של פאלמה דה מאיורקה. יותר חשוב מקצועית, היא החתמתו של חלוץ מבטיח שאינני מכיר מהליגה הבלגית.

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/13
  15. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסכים אתי שריאל ובארסה שונות לגמרי משאר הקבוצות בסגונדה, גם מבלי לצפות במשחקים שלהם אלא רק בטבלה ניתן לראות כי מדובר בשתי הקבוצות שהבקיעו הכי הרבה וספגו הכי הרבה שערים בו זמנית. ברוב המשחקים של קסטיליה שראיתי אני יכול להגיד לך שהם היו עדיפים על הקבוצה היריבה, אבל ההגנה שלהם לא מצליחה לתפקד בדקות האחרונות וספגת שערים שטותיים שגורמים לה להפסיד את המשחק, במיוחד כשנאצ'ו ומוראטה נמצאים עם הבוגרים. לא מדובר בקבוצות מקצועניות כמו ויאריאל או גיחון, אבל יש שם כישרונות כמו חסה, דאולופאו, מוראטה ואראוחו שגדולים על הליגות הזו בכמה מידות אך חוסר הניסיון של השחקנים פוגע בקבוצות ולכן סגנון המשחק שלהם הוא לא כפי שאתה רגיל לראות.

לגבי ויאריאל, אני מוכן להישבע שלא היה לי מושג שפנדיאני משחק שם. תהיתי לאן הוא הלך אחרי שעזב את אוסאסונה שם הוא היה נהדר לדעתי, הוא לא כ"כ השתלב באספניול (גם בקדנציה הראשונה שלו שם היה לו קשה) והביאו אותו כנראה כדי להחזיר את ויאריאל לליגה הראשונה, אבל לפי מה שאני רואה שם הוא אפילו פחות משתלב וכבר אחרי חצי שנה הוא עוזב לליגה השלישית.

לסלסטה הוא כבר לא יחזור. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx