דיון הכושר הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Puyol5, ‏26/7/07.

1. Dr. Recoba Member

נימוסים יש לי, ואני יודע שחלק מהמילים בתגובה שלי לא במקום, אבל נמאס בכל יום לראות מחדש מישהו שבא ומלכלך על הספורט היפה הזה, והרבה מהעצבים שלי על כך התנקזו בתגובה למעלה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/07
  2. George Best Member

גם אם הצד השני בטוח בדבריו ואתה עוד יותר בטוח שהוא טועה, ובוא נגיד שהוא אכן טועה,
    זה לא נותן לך לגיטימציה להתחיל עם "שמנים ששותים בירה בבר" "טיפשים בורים שפולטים שטויות" ושאר ירקות.
    תתבייש.

3. Dr. Recoba Member

מי שצריכים להתבייש הם אלו שיושבים ושותים בירה בבר (סתם דוגמא), או אנשים ששמעו כל מיני שמועות בעקיפין בלי לבדוק את העניין, ובעיקר אנשים שאין להם הוחכות מדעיות, חותכות וברורות לטענה שלהם, ועדיין באים עם מיתוסים ישנים ומעצבנים שהופרחו עוד לפני שלטון המנדט הבריטי. אתה לא מבין בנושא, אין לך דעה חותכת וברורה עם סימוכין לדבריך? עדיף שאל תטעה אחרים, ככה זה עובד.

כבר אמרתי, ניקזתי חלק מהעצבים שלי לתגובה למעלה וזה לא היה במקום, ולכן ערכתי אותם. אז חלאס לחגוג על העניין כפרה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/07
  4. cazzo Il Capocuoco

יאללה מכות!!!מלחמת פוקלנד 2! :aaa021:

ברצינות: יש שוקו-קוקו לכולם, בטעם פרגיות, שווארמה הודו ושווארמה עגל עם שומן כבש. תרגעו.
    http://www.index.co.il/upload/infocenter/info_images/05072005154617koko.Xxx

5. אלסנדרו דל פיירו Member

יש כזה דבר אבל להשמנה?
    אם כן תנו לי לינק! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. BenBarca Member

אני מתאמן במכון כושר כבר שנה וחצי..

שוקל 84 גובה 1.81

ממליץ לכולכם להתחיל להתאמן ולרזים שבינינו שרוצים להתאמן..תחילו לאכול וקחו אבקות מאסה[;

7. Melixon 15 Member

מתחת לשורת החישוב יש "משמעות התוצאות" בכתום..

8. Bensh Member

תתביישו לכם, כל אלה ששותים בירה בבאר!
    מה אתה מעפן? מה הבעיות שלך?

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

Dr. Recoba,

רק עכשיו קראתי את תגובותיך המלומדות, אני בטוח שאתה משקיע הרבה זמן בחדר כושר, אני בטוח שמאוד מעצבן אותך לראות אנשים כמוני מדברים על זה, אז הנה אני אתחיל לתקן אותך קצת, ובניגוד אליך אני אעשה את זה עם קצת צורה ובלי להתלכלך (רק אל תקרא לי נוב, עוד תפגע ברגשותיי ובנפשי העדינה):

1. לתת לבן אדם להתייעץ בנושא עם "אנשים שמבינים"... כמה מלומד מצידך, איך נקבע "אדם שמתאמן ומבין בפיתוח גוף"? אתה יודע איפה בן אדם כזה יהיה עוד 10 שנים, מה מצבו כרגע, מה הוא באמת יודע בכלל?
    אני לא מתיימר לתת עצות, אני לא לוקח אחריות על חיים של אנשים שאני לא מכיר (בניגוד אליך, שמרגיש שהשנתיים פלוס מינוס שהוא מתאמן והאבקות שהוא בולע אחרי כל אימון נותנות לו לגיטימציה), רופא לא מבין בפיתוח גוף, אבל הוא כן יודע מה תהיינה השלכות של פעולה פיזית מסויימת על הגוף שלך. להתעלם מזה זו טעות בוטה! אתה ברוב טיפשותך יכול לשלוח בן אדם עם עקמת או עם בעיות גב לעשות משקולות! מי שמך בכלל לקבוע מה מתמאים גופנית לבן אדם? יש לך איזשהי הסמכה בנושא? אם מישהו מתיימר להיות פה משהו שהוא לא, זה אתה. מהיום שהתחלתי להתאמן שמעתי 1000 "מבינים" כמוך, כל אחד אומר דבר שונה, מי באמת צודק? אני עוד לא סגור על עצמי, אבל אני יודע שאתה לא זה שאני אסתמך עליו במקרה הצורך.
    2. דיברת על באדיבילדינג במובן של ספורט - באדיבילדינג הוא לא ספורט ולא מוכר ככזה.
    3. לגבי אבקת חלבון, לא יודע לפי מה הזכרת את זה אבל אני לא אמרתי על זה כלום.
    4. עם כל הכבוד לאתר ישראלבודי, הוא לא יותר מאתר העשרה, בטח לא התנ"ך שעשית ממנו.
    5. לגבי השפעת אימונים על הגוף, אני באמת לא יודע, אני לא מדען ואני לא יודע בכלל אם יש הסגות לכאן או לכאן אבל!
    אני ראיתי הרבה מקרים של אנשים שלמדו איתי כשעוד הייתי תלמיד, ראיתי איך חבר שלי עוקף בראש את אח שלו שהתחיל להרים משקולות מוקדם (ולו גם אמרו שהמשקולות עצרו אותו), זה כן יכול לפגוע בגדילה במובנים מסויימים ויש לזה הוכחות, לא סתם לא ממליצים לילדים לעשות את זה - אף אחד לא רוצה שהם יפגעו בעצמם! למה שה"ממסד" האנטי-בודיבילדרי ירצה למנוע מאנשים לפתח את הגוף שלהם?
    6. לדבר בזלזול על אנשים ששותים בירה זה טיפשי, מיותר, מאוס וסתם נסיון לא מוצלח לתת מתחת לחגורה. אם אתה רוצה לפטם את עצמך כל החיים בטונה וחזה עוף זו זכותך, יש אנשים ששמים דברים במקומות שנכונים להם והם קצת שונים משלך, אני רואה חברים שלי שכן בזה מוותרים על הרבה הנאות שעכשיו הם חופשיים להם בלי לדאוג לכולסטרול וכו', פשוט כי הם מאמינים שהגוף שלהם צריך עוד קצת מסת שריר, זו תפיסה מוגזמת, קיצונית ומטופשת בדיוק כמו התופעה ההפוכה, לדעתי אנשים שמתעסקים בזה כל כך הם אנשים שלא שלמים עם עצמם ועם הגוף שלהם ואולי גם טיפהל'ה סובלים מביטחון עצמי נמוך, אם אתה רוצה לחיות חיים מוגבלים זו זכותך אבל אל תלעג לאנשים שלא בחרו כך.
    ואגב, פיינט-שניים בשבוע זה אפילו טוב ממה שהבנתי לבניית הגוף, אבל יכול להיות שסתם שמעתי את זה מעוד "מומחה", כמוך.

10. cazzo Il Capocuoco

מפחיד לקחת את כל האנאבוליק הזה ולהפוך למפתח גוף.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

אצל גברים זה לא נורא אם הכל במידה,אבל אצל נשים זה סכנת מוות כי נשים צריכות יותר שומן להחזיק בגופן.
    אני אמשיך לאכול פסטה ולבלוס בשר מלא שומן עד שאמות מעורקים סתומים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. valery26 Member

אני מתאמן שנה ולא לוקח את כל האבקות האלה ויש תוצאות אומנם זה יותר לאט בלי אבקות אבל למה לפגוע בגוף.
    וגם יש תחושה טובה כשאתה יודע שאתה אחראי לתוצאות האלו ולא איזה אבקה.

12. M_T_A Member

האבקות האלה זה לא אבקות קסם, זה פשוט מקור אחר לחלבון.
    אתה יכול להשיג בדיוק את אותן תוצאות ע"י טונה, ביצים, קוטג' או כל דבר אחר.
    אנשים צריכים להבין שהאבקות האלה לא מנפחות את השרירים מעבר לכל מאכל אחר שמכיל חלבון.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שייקח את האבקות האלה בלי להתאמן סתם ישמין.
    יש בזה כמות חלבון יותר גדולה מקופסת קוטג' או טונה, זה סוג של קיצור דרך אם תרצו או פשוט גורם מזרז, והאבקות הללו מאושרות ע"י משרד הבריאות.

14. Dr. Recoba Member

Hotspur, אתה יכול להמשיך לזלזל, וכמובן לנסח את זה בצורה יפה עד מחר, אבל זה לא הכרחי. ברגע שאתה לא יודע משהו, אל תכתוב אותו ותטעה אחרים, בדיוק כמו בתגובה הזו שלך.

איך נקבע? על ידי מה שאותו אדם מוציא מפה, ולא על ידי שום מסמך או קורס מסויים.

הידע והנסיון שלי נותן לי לגיטימציה לייעץ לאחרים ולנסות לעזור להם בכל מה שקשור לפיתוח גוף. אתה יכול לבחור שלא לקבל את דעתי (שמגובה כאמור על ידי ידע ונסיון, וכמובן - הוחכות), ומצד שני אתה יכול לבחור כן לקבל אותה.

ברגע שיש לבנאדם בעיה כלשהי, לדוגמא; דלקת במפרק כף היד, חובה ללכת ולהיוועץ ברופא! כי זו ההתמחות שלו. אם בן אדם בריא, נורמלי לחלוטין, אין שום סיבה שהוא לא יבחר להתאמן, והיום אחוז גדול מאוד מהרופאים מחזיקים בדעות קדומות בכל מה שקשור לפיתוח גוף, ולכן הם טועים ומטעים.

אני לא מתיימר להיות משהו. אני בסה"כ מביא עובדות בשטח נטו, לא מעבר לכך.

ברור שכל אחד יגיד דבר שונה, מפני שספורט פיתוח הגוף הוא אינדיבידואלי. אך יש נושאים מסויימים שעליהם אין עוררין, כמו למשל השטות שאמרת וחזרת עליה, שמשקולות דופקות את הגביהה.

וואלה. וזה אתה קבעת? לך תגיד את זה לעשרות אלפי ספורטאים שמתעסקים בתחום הזה (שדרך אגב הוא ספורט לכל דבר ועניין).

מהמשפט הזה הגעתי למסקנה שמעולם לא טרחת להסתובב בו קצת. לא עשיתי ממנו שום תנ"ך, הבאתי עובדה - מדובר באתר פיתוח הגוף הטוב ביותר בישראל. וכמו כל אתר פיתוח גוף אחר, גם החברה' שם מביעים את דעותיהם מנסיון וביסוס על הוחכות מדעיות.

1. גם אני יכול להגיד שבראתי את העולם, אבל אין לי הוחכה מדעית לכך. לך ותביא לי הוחכות מדעיות לבולשיט שכתבת פה, וכל עוד אין לך כאלו - אל תכתוב שטויות כאלו ותטעה אחרים.

2. משקולות לא מומלצות לילדים מהסיבה הפשוטה שהמערכת ההורמונלית שלהם עדיין "ישנה", אך ברגע שמגיעים לגיל המתאים (סביבות 15), כל ילד בריא יכול להתעסק עם משקולות (כל עוד הוא עובד נכון, וזה נוגע לכל תחום, ולא רק למשקולות).

3. מי לא ממליץ? רופאים ואנשים שמחזיקים בדעות קדומות ללא כל גיבוי מדעי לדעותיהם.

4. ההמסד האנטי-בודיבלדרי (WTF?!) מונע את זה מפני שהוא מחזיק בדעות מיושנות וללא הוחכות מדעיות, חלק גדול מה"ממסד" הזה הוטעה על ידי אחרים.

הבאתי את הבירה כדוגמא הומוריסטית לחלוטין.

אגב, אני לא מוותר על שום הנאה בחיים שלי, אני לא ידפוק הנאות אחרות אך ורק בגלל שאני רוצה עוד קצת מאסת שריר. אני משלב את הבאדיבילדינג כתחביב בחיי היום יום שלי. אני מאוד מאוד שלם עם עצמי, אך כמו כל אדם שמשפר את הרכב שלו לדוגמא, אני אוהב לשפר ולחזק את הגוף שלי, תחביב יפהיפה. כמו שאדם מסויים אוהב ללכת ולשחק כדורגל, ככה אני אוהב ללכת ולהרים ברזלים באימון.

אגב, גם אני נגד אלו שנעולים חזק בתחום הבאדיבילדינג, משמע חיים בצורה נעולה כמו שאמרת ומוותרים על הנאות אחרות. זה באמת טיפשי ומיותר לחלוטין.

15. Dr. Recoba Member

למה, למה לכתוב שטויות?!

השמנה נובעת כתוצאה ממאזן קלורי חיובי, זהו.

תבדוק את הערכים של כולם לפני שאתה כותב מסקנה שגויה שכזו.