דיון הטקטיקה הגרמני:: בראונשוויג - ברמן, מחזור 1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏23/12/05.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתיאוס - זה העניין. באלאק משחק טוב ומעלה ב 90% מהמשחקים כולל בליגת האלופות. אתה מצפה ממנו שיהיה מארדונה או קאקה והוא לא ובאיירן גם לא בנויה על זה וטוב שכך. באלאק הרבה יותר טוב לקבוצה מקאקה ומרונלדיניו למשל (ומרדונה התאים לתקופה אז עד מונדיאל 90 ולא להיום).
    באיירן היא קבוצה קבוצתית שגם אם באלאק איננו יש מי שיעשה את העבודה במקומו והקבוצה תמשיך באותו הסגנון. בדיוק כמו במשחק הגומלין של באיירן מול ריאל. אפנברג היה מושעה ובמקומו עלה בחור שאף אחד לא הכיר אותו אז (הארגריבס) ועשה בית ספר לפיגו שבדיוק קנו אותו ב 57 מיליון דולר. אותו הארגריבס שבאותה עונה הייתי באימון של באיירן ואחריו חיכנו לשחקנים בחניה לחתימות וכל שחקן נכנס למכונית שאתה יכול רק לדמיין ואילו הארגריבס הלך ברגל ובקושי זיהו אותו. לעומת זאת תראה מה קרה לברצלונה בשני המשחקים שרונלדיניו לא שיחק.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באיירן תמיד הייתה קבוצתית, הטענה שלי היא לא נגד באיירן, היא נגד באלאק. מן הסתם שאם באיירן הייתה תלויה באלאק שנה שעברה לא היינו עוברים את ארסנל, המזל שבאיירן לא תלויה בבאלאק, אלא בקבוצה כיחידה. לאומת זאת גם בתקופת אפנברג, באיירן הייתה מאוד קבוצתית תחת המכונה המשומנת של היצפלד, אבל אתה תמיד ראית את אפנברג מגיע להמשחקים הגדולים! ופה ההבדל! אפה גם כבש, גם בישל - והמון.

באלאק הוא לא מרדונה, אני לא מצפה שהוא ילמד בין לילה לרוץ עם הכדור, אבל גם את הגולים עם הנגיחות שמאפיינות אותו, הוא לא מציג שמגיע יום הדין - ליגת האלופות.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם הוא היה מבקיע היית מתלונן שהוא חלוץ ולא קשר

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זו לא תלונה, זה ויכוח אחר. אין לי ספק שיש לו יכולות נדירים להבקעה יותר מאשר לתת מסירות גאוניות כמו של אפנברג רוזיציקי או כל קשר איכותי אחר עושה משחק (מה שבאלאק לא).
    בכל מקרה זה ויכוח ישן, כמו שאני מבין אין לך שום דבר עליו בליגת האלופות חיובי, קאפיש.

שלא תחשוב שאני שמח או משהו, זו אמת עצובה ביותר, שאני מקווה שתגמר סוף סוף ביום שלישי, בוא נחזיק לו אצבעות, ואני אמשיך להאמין בו ולדבוק בחתימה שלו אצלי לתמיד אם הוא יתן ת'סחורהhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי עליו הרבה חיובי בליגת האלופות גם אם הוא לא הבקיע באותו המשחק.
    באלאק הוא לא מה שאתה היית רוצה שהוא יהיה. הוא באלאק והוא שחקן ענק ונהדר. העובדה היא שרוב המומחים בגרמניה ובעולם חושבים שהוא שחקן ענק.
    הרי אתה עצמך סבור שמאגאת הוא גאון. אז איך זה יש רק שניים בטוחים בהרכב של מאגאת (באלאק וקאן)?
    גם מאמני נבחרת גרמניה אינם מבינים דבר לדעתך שהרי הוא הקפטן והשחקן היחידי הבטוח בהרכב.
    גם הקבוצות שרוצות אותו לא מבינות כלום.
    וגם ראשי באיירן שהביאו את באיירן להיות אימפריה (אתה כנראה לא מכיר או לא זוכר את השנים החשוכות של באיירן באירופה סוף שנות השמונים ותחילת התשעים) לא מבינים שום דבר בזה שהציעו לו 36 מיליון יורו ל 4 שנים נוספות.
    אף אחד לא מבין רק אתה. אתה יודע אצל האנגלים יש אימרה שאומרת שאם אחד אומר לך שאתה שיכור אז כנראה שיש אצלו איזה בעיה אבל אם כולם אומרים אז כדאי שתיקח מונית הביתה.
    אני חושב שאתה צריך להבין שלא יתכן שכולם טועים ורק אתה צודק ופשוט תשנה את התפיסה שלך והקריטריונים שלך.
    ואני חוזר על מה שכבר אמרתי פעם ופעמיים גם אם באלאק יעזוב ימצא הפיתרון. מאגאת הרי גאון (גם לדעתי) ואין הנהלה יותר חכמה מזו של באיירן.

ד"א אל תתפלא אם דוס סנטוס יפתח נגד מילאן כהפתעה.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה שאתה מנסה לומר הוא שגם בקאהם טוב, כי שווה הרבה כסף. באלאק נועד למכור, והקבוצה שמנוהלת הכי רע באירופה (ריאל) ואינטר, היחידות שנשארו "במאבק" עליו. אין קבוצה שפויה שרוצה אותו.

הנקודה לגבי היכולת שלו בליגת האלופות הועברה מבחינתי. זה כל מה שרציתי לדון איתכם עליו במירב ההנאה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

בהצלחה במשחק, לילה טוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אמרתי שהוא טוב בגלל שהוא שווה הרבה כסף וזו פעם שניה שאתה מכניס לי מילים לפה. נו נו נו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx אבל האם אתה אומר שמאגאת מכניס אותו כדי למכור חולצות או שמאגאת לא יודע מה הוא עושה? אני חושב שלא.

הנקודה שלך לגבי ליגת האלופות הועברה, רק חבל שהיא לא נכונה. גם במשחקים בליגת האלופות באלאק היה טוב מאוד - גם אם לא הבקיע שערים.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יש משהו שאני לא כ"כ אוהב בגרמניה,
    למה יש לקבוצות הגרמניות אהבה כזאת גדולה לבלמים ברזילאים?
    באיירן עם לוסיו האוברייטד
    ברמן עם נלדו הפלופ
    שאלקה עם בורדון שהוא לא רע אבל בלם גדול הוא לא
    פרנקפורט עם כריס האלמוני..

ויש גם פורטוגזים,
    מיירה של שטוטגארט שהוא לדעתי הבכיר ברשימה הזאת
    זה אנתוניו של גלדבך

כאילו מה הקטע, שאני רואה כ"כ הרבה בלמים צעירים כמו סינקביץ,מרטסקר והות אני שואל את עצמי למה הקבוצות עושות את זה לעצמן?
    ושאני רואה את נלדו היום שכמעט הוביל את יובה לניצחון היום הכעס שלי רק גובר..
    מה דעתכם?

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן יש משהו במה שאתה אומר. שחקני ההגנה ובמיוחד הבלמים שמביאים לגרמניה ברובם ממש לא משהו וגם אני לא מבין את זה. עם זאת, רוברט הות' לא רק שלא יותר טוב מאף אחד מהבלמים שהזכרת, אלא שהוא גרוע מהם בהרבה.

בכלל ההגנות בגרמניה זה לא מה שהיה פעם והראיה לכך היא שכל (או כמעט כל) הקבוצות הגרמניות ששיחקו באירופה השבוע ושבוע שעבר ספגו שערים ורובן עשו את זה בביתן הן.

עם זאת היה כיף לראות אתמול את פרנהורסט חוזר לשחק ועושה את זה טוב ובשנה הבאה ברמן איתו ועם פר מרדזאקר במרכז ההגנה סוף סוף יוכלו לדבר חזק גם באירופה.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יש משהו במה שאתה אומר, אבל למה דווקא השוק הלטיני-ברזילאי?
    מה גורם למאמנים בניתוח לפני התחלת השנה או בפגרה להגיד חסר לי בלם, טוב אני יחסוך בעלויות וילך על ברזיל ..
    לא ברור לי איך שחקן כמו נלדו משחק בברמן, ואולי חלקיכם לא יבינו את זה, אבל לא ברור לי למה מגאת שם את לוסיו בלם, הוא יותר קשר אחורי לטעמי, כל מי ששם לב, תמיד שמרכז ההגנה הבווארי נפרץ זה נובע משתי סיבות:
    1.דמיקלס לא הספיק לחזור
    2. לוסיו היה איטי מדי\פיספס תיקול \ לא היה במקום \ עמד במקום שגוי וכו.

שימו לב שבזמנו שחצי אירופה רדפה אחרי לסויו בסופו שלדבר רק באיירן נותרה במאבק. לליגה האיטלקית הוא ממש לא בנוי.

תצחקו אבל לטעמי איסמעל מבחינה הגנתית עולה על לוסיו..
    אוברייטד אמרתי!

איפה הימים שמרכז ההגנה של באיירן הכיל את מתיאוס ולינקה , מי היה מצליח לעבור אותם?
    כנראה שאנחנו בעידן המודרני, עידן בו שחקנים אירנים עולים על חשבון כשרונות גרמנים, ושחקנים ברזילאים מאיישים את ההגנות שלנו ושהנציגה היחידה שמביאה כבוד לכדורגל הגרמני היא האב טיפוס של הכדורגל ההתקפי .

כל מי שרואה את הנבחרות הצעירות של גרמניה יגלה שמה כישרונות גדולים, אבל כנראה שלמאמנים הגרמנים לא שווה לבנות עליהם אז הם מייבאים פירות רקובים מברזיל, מה זה פה ליגה ישראלית?!

ונדב, הות בלם גרמני טיפוסי, העובדה שהוא מיובש על הספסל של צ'לסקי לא מיטיבה עימו, אני מבטיח לך עם הות - סינקביץ - מרטסקר ומטצלדר יש לגרמניה את הכלים ההגנתיים גם לעתיד, בשביל זה מרטסקר חייב לעבור לברמן, סינקביץ צריך לשחק לצד בלמים מנוסים ולא בעמדת המגן, מטצלדר צריך להישמר מפציעות והות חייב לשחק.
    ושימו לב על מרסל סושון של שטוטגארט , בלם צעיר בן 19 כישרון אדיר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן

לגבי לוסיו אני מסכים איתך ברוב הדברים אבל הוא גם לא קשר דפנסיבי. לדעתי, אם לא היה לו דרכון ברזילאי אף אחד בכלל לא היה מדבר עליו ברמות האלה.

לגבי מתיאוס ולינקה. כל מילה ברזל ועוד לחשוב שמתיאוס לא היה יודע וגם לא היה יכול לנגוח וחוצמזה גם הוא היה במקור קשר בונה. איפה הימים. וגם בל נשכח את אאוגנטלר והלמר וקופור (שלמד את הכדורגל שלו בבאיירן).

לגבי הות - לא מסכים איתך. בכל המשחקים שראיתי אותו הוא איטי עושה חורים ודוחף עם הידיים כל הזמן. שים לב כמה פנדלים שרקו נגדו בנבחרת. אם כי אולי אם הוא ישחק הוא ישתפר, למרות שזה לא כל כך דברים שאפשר לשפר בגיל כזה.

למה אתה מתעלם מפרנהורסט? בלם נהדר שלא שיחק בלל פציעה ומאז שחזר קצת ייצב את ההגנה של ברמן ובשנה הבאה עם מרטסקר ביחד הם יכולים להיות מעולים גם לנבחרת. וצודק, יש גם את מצלדר.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הרבה מים זרמו בנהר מאז הפעם האחרונה שהדיון הזה היה אקטיבי. (אנשים קראו לי כל הזמן מתיאוס.. מוזר)

בכל מקרה זה בהחלט הזמן לרענן, כי כמה קבוצות עשו כמה דברים מאוד מעניינים בהתארגנות וההתנהלות שלהם כקבוצה עד כה העונה. אני אתחיל מהמוליכה ורדר ברמן, שהיא כמעט לגמרי המשיכה באמון מלא של תואמס שאף במערך 4-1-2-1-2 עם קשר אחורי, 2 קשרים לא קיצוניים במיוחד, וקשר התקפי במרכז שהוא פליימייקר לכל דבר. ברגע שיש אמון בשיטה, והשחקנים מקבלים את הביטחון, אז זה עובד נפלא. דייגו הסתגל לכך שהמשחק עובר הרבה דרכו, ולכן התוצאות בהתאם. החלק החלש בשנים האחרונות של ברמן בהגנה מתחיל להתחבר להם גם הוא, וזה דווקא לא טקטי כמו שזה שיפור באיכות השחקנים בעמדות השונות. אין שינויים מערכתיים בברמן, לכן אין מה להרחיב (אם יש לכם מה להוסיף, אז יותר מרצוי שתעשו כן).

באיירן מינכן עברו שינוי גדול בקיץ בהרבה מאוד שחקנים, ולכן המאמן החליט שהגיע הזמן גם לשנות את השיטה שתתאים לסגנון השחקנים שיש בקבוצה. כידוע לבאיירן יש הרבה מאוד חלוצים, ולכן צריך להתנהל בהתאם לכך. מקאיי לקח את העמדה הקדמית של הקשר ההתקפי (המקום בו באלאק שיחק), ובאותה עמדה שלושת החלוצים עושים החלפות. זה היתרון והחיסרון בבאיירן, שכל שלושת החלוצים מתאימים באופי להיות מאחורי החלוצים, ויכולים במידה מסויימת להתנהל לא רע בכלל קצת רחוק מהשער לפעמיים. החיסרון בכך הוא שלבאיירן אין חלוץ חוד מטרה טבעי כמו טרזגה או אלבר.
    גם באיירן מעבר לשינוי בחוד לא עשו שינויים בחלק האחורי של הקישור (רק שינויים פרסונלים שלא קשורים לדיון) ובהגנה.

ההפתעה עד כה של העונה זו שאלקה. המערך החדש של סלומקה הניב פירות בלי ספק. 4-3-3 ואם רוצים לדייק אז חלוץ מטרה בחוץ ו 2 קיצוניים. המטרה - מתפרצות קטלניות. בתחילת העונה זה הלך יפה, אך משום מה עם הזמן סלומקה חזר לשחק עם 2 חלוצים בחוד, ויותר דרך המרכז מאשר דרך האגפים (בלי קיצוניים). אין לי מושג למה הוא עשה את השינוי הזה, אבל אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

טוב קודם כל ברמן ...
    אכן המערך כמו שכתבת עובד מצויין, אבל אני לא בטוח שאפשר להגדיר את דייגו כפליימייקר, אני רואה ביו יותר קשר התקפי, רינגס ובורבסקי מנווטים את המשחק של ברמן.

באיירן:
    עד עכשיו לא ברור איזה טקטיקה באיירן בחרה לעצמה או יותר נכון מגאת בחר.
    השיטה של 3-3-4 משקרת, כי תמיד אחד מהחלוצים משחק יותר כקשר מאשר כחלוץ. ובכלל העובדה שעד עכשיו באיירן לא הזדהתה עם שיטה אחת מגדירה אולי את הבעיה שיש לבאיירן עד העונה.

שאלקה: שיטה מצליחה?!
    אחת הסיבות ששאלקה עברה לשיטה של שני חלוצים כי שיטת השלוש חלוצים נכשלה.
    כיום ד"א משחקת שאלקה עם חלוץ אחד בודד: 1-1-2-2-4
    שיטה מוזרה אני מודה, שני קשרים עם נטיה דפנסיבית , שני קשרים בצדדים ( האחים אלטינטופ לאחרונה, איך חליל אלטינטופ הפך מסקורר לווינגר בינוני?!) , לינקולן לפני החלוץ היחידי.
    שיטה שעובדת בבית ולא עובדת בחוץ.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהיום שוב הוכח שהטקטיקה שמתבססת על שחקן שהוא מס' 10 קרסה ואני מקווה שגם ראשי באיירן ראו והפנימו.
    שתי הקבוצות שהתבססו על הטקטיקה הזו נחלו היום, במשחקים הקובעים (כמו גם בעוד כמה כאלה) כשלונות צורבים. גם בברמן וגם בשאלקה מס' 10 לא הגיע למשחק (לפחות בשאלקה, כי הוא נסגר הרמטית) וכשקבוצה מגיעה למשחק אחד קובע היא לא יכולה לתלות את כל מה שיש לה על שחקן אחד. דווקא שטוטגרט שגם ניסתה להתבסס על מס' 10 (דה סילבה) וירדה מזה מהר מאוד (במקרה שלה פשוט בגלל שהוא לא מספיק טוב) היא המנצחת הגדולה היום. היא שיחקה ומשחקת קבוצתי כיחידה אחת ולכן, גם אם שחקן זה או אחר פצוע או שלא מגיע למשחק עליה זה משפיע הכי פחות. גם האלופות של השנים הקודמות היו כאלה וגם ברוב אירופה זה ככה. לטעמי, חצי הגמר של מונדיאל 86 היה המשחק האחרון שבו היה מס' 10 אמיתי ומאז אסור להתבסס על זה.
    (אני מקווה שאולי הונס קורא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx )

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

התלות במס' 10 טוב יכולה להיות אדירה, אבל גם פטאלית. כנראה בכדורגל המודרני המאוד קשה ומורכב, לא כדאי לבנות על שחקן אחד כמו שנדב כתב יפה. חילוף מקומות במרכז, יצירתיות בכל עמדות הקישור וכו'. אבל עדיין, אם פעם היה שחקן אחד יצרתי במרכז, היום הכדורגל המודרני מציב רף של יותר משחקן יצרתי אחד בקישור, ואל זה באיירן גם שואפים לפי דבריו של היצפלד.