דיון הטקטיקה הגרמני:: בראונשוויג - ברמן, מחזור 1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏23/12/05.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

התשובה היא כן! כדורגל נכון נעשה בתנועה מתמדת פנימה החוצה של החלוצים מר רוזנר. אני רואה את מקאיי רץ הרבה למרכז, ואז רץ חזרה מהר פנימה כדי שיהיה לו יתרון בתנופה שלו על המגנים בזמן שהוא מקבל מסירת עומק, זה נכון לגבי באלאק ופיזארו גם כן, ויותר מזה, זה נכון לגבי היריבה שלנו מילאן.. שם כמו בכל כדורגל מודרני מתוחכם רואים את שבצ'נקו הולך לאגף שמאל וג'ילארדיניו נכנס למרכז. תשמע זה מסובך לי להסביר לך כאן, אני צריך להראות לך את המסלול שהשחקנים עושים על גבי מסך, אז תבין את מה שאני להעביר כאן.
    הנה תזכורת קטנה שפתאום קפצה לי... שמקאיי רק הגיע לבאיירן לפני 3 שנים, הוא כבש 2 שערים מול סלטיק בליגת האלופות. השער השני היה שהוא הלך רחוק רחוק לאגף מהעמדות שסאניול מרים כדורים, והרים כדור לבאלאק שנכנס עמוק לרחבה (כמו תמיד) ופיפספס את הנגיחה אבל בכל זאת הכדור נכנס. זה קורה הרבה לירן, זה הבסיס של הכדורגל שהחלוצים לא תקועים ברחבה כל הזמן, כי אז קל לבלמים לפקח עליהם.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יא חתיכת חומוס עם פול תקשיב ותקשיב לי טוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    א. יש הבדל בתנועה החוצה של החלוצים ולהגיד שהחלוצים משחקים כקשרים.
    ב. לצערך אני רואה הרבה יותר את באיירן שלך מאשר אתה אז ככה שאפשר להגיד שאני קצת יותר בקיא ממך מאחר ואני לא שומע מה אומרים ברדיו ולפי זה קובע שבאלאק אפס לדוגמא ואני רואה כל משחק את התיפקודים של השחקנים של באיירן ולא מסתמך על לייב טיקר או משוה דומה לזה. ונדב יכול לאשר את דבריי.
    ג. תפסיק לחזור על עצמך.
    ד. מקאיי הוא הכי שפיץ שיש, כל התקפה של באיירן הוא נמצא בתוך רחבת ה 16 של הקבוצה היריבה כיאה לחלוץ. זה נורמאלי שכאשר באיירן מתקשה בהנעת הכדור הוא יורד קצת אחורה, או במתפרצות, אבל זה לא הופך אותו לקשר, ושוב אתה מתבלבל בין באלאק שנכנס כל הזמן לרחבה מעמדת הקשר הקדמי למקאיי שיורד לעיתים אחורה מעמדת החלוץ.

ולפני 3 שנים......אני זוכר......
    לפני 3 שנים שטוטגארט היתה אמפריה והיום היא קבוצה בינונית בגלל הזאמר והטראפ שלך...מה שהיה היה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/2/06
  3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

א. מעולם לא אמרתי שמקאיי או פיזארו לא חלוצים. אבל גם חלוצים הולכים אחורה (נגד יובה אנחנו נראה את זה הרבה כדי לעזור לקישור) אמרתי שמקאיי קשר? אמרתי שפיזארו קשר? לא. אמרתי שכדורגל זה כמו גלים שהולכים אחורה וקדימה.
    ב. חזרתי בי מבאלאק אפס, הוא פשוט לא קשר טיפוסי עושה משחק, ויותר סקורר סטייל חלוץ.

ד. לא חידשת כלום. מקאיי כמובן חלוץ לכל דבר ואין בו חצי יכולת של קשר. אבל תנועה נעשת כל הזמן, לא יודע מה אתה מנסה לומר כאן.

אני חושב שחשוב מאוד לזכור את העבר לטוב ולרע, זה השיעור הטוב ביותר לחיים בכלל. ובקשר לשטוטגארט שלך, אתה צריך לזכור יותר טוב מכולם את העבר ולהתענג ממנו כי לא תראה יותר דברים כאלה יפים בעתיד הקרוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/2/06
  4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן הסכמתי עם מתיאוס לגבי התנועה והכניסה של באלאק לתוך הרחבה מאחורי החלוצים וגם עם הצורך בשליטה מוחלטת במגרש מול מילאן כמו נגד יובה במינכן.

למתיאוס אני מקווה בשבילך שלא ראית את כל המשחק היום של באיירן נגד האנובר (אני ראיתי). קארימי פשוט היה נוכח נפקד עד כדי כך שלאם המסכן ששיחק ברוב המשחק היום כקשר מרכזי דפנסיבי כיסה גם את הצד הימני של קארימי כולל בחלק הקדמי. לעומת זאת באלאק ניהל ואירגן את המשחק (שהיה טוב עם המון מצבים לבאיירן) כולל בישול נהדר לזה רוברטו (שלא יבקיע כנראה גם אם החיים שלו יהיו תלויים בזה).

ד"א - כל הכבוד לפיליפ לאם. היום שיחק את רוב המשחק כקשר דפנסיבי ועשה עבודה מצויינת (כרגיל) למרות שהוא עדיין לא דמיקאליס

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מגאת' עושה כמה דברים מעניינים שקשורים מאוד לעתיד של באיירן מינכן לדעתי. זה שהוא נותן לקארימי לשחק בצד ימין באגף זו טעות ענקית לטעמי, אבל הוא בכל זאת מתעקש שקארימי חייב בצורה כזאת או אחרת לקבל דקות משחק וכמה שיותר (אולי שיצבור מקסימום ניסיון להכנס לעמדה במרכז במגרש עונה הבאה בשל מספיק).
    לגבי באלאק, הוא נתן מסירה טובה?!?!?!? אני בשוק למה אני מפספס משהו שהוא לא גול של באלאק בצורת מסירה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx נס חנוכה, אני רוצה לראות מול מילאן לא מול האנובר, תודה על העידכון שלכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/2/06
  6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הציניות לא בריאה. הוא נתן הרבה יותר ממסירה אחת לגול שלא באשמתו לא הפכה לגול וניהל את כל המשחק. מצטער לחלוק עליך, הוא עושה את זה גם בליגת האלופות וגם במשחקים גדולים וקשים. זה שאלה לא רואה את זה זה חבל. דרך אגב קארימי אתמול היה חלש מאוד עם המון איבודי כדור ומסירות יש לרגלי היריב (לא שזה משמח אותי כי הלוואי והוא יצליח, אלא רק שלא תבנה על זה שהוא שיחק אתמול שזה יעשה לו טוב - ממש לא)

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

איך אוהד באיירן יכול לדבר ככה על באיירן ומצד שני לחלק פרחים למילאן " הקבוצה הטובה בעולם"..וכל זה לפני המשחק?
    האם סלע ידידנו עוסק בפסיכולוגיה הפוכה?!
    או שכפי שהוא טוען הוא ריאליסט?!
    ממש לא, חבל שאף אחד ממכם לא יכול לשמוע את התוכנית דאבל פס ב DSF , פה הם עסקו בבאיירן ובמשחק אתמול נגד הנובר, הם נגעו בנקודה שחלקכם שכחתם, היציבות של באיירן שאף פעם לא מאבדת את הראש , גם שלא הולך!
    אתמול קורות ומשקופים על ימין ועל שמאל וחוסר מזל משווע . קבוצות חלשות אופי כמו שטוטגארט מתפוררות, אבל באיירן המשיכה והמשיכה עד שהגיע השחקן הטוב ביותר שלה באלאק ועשה צדק ומנע מהנובר להנחיל לבאיירן הפסד ראשון אחרי 14 משחקים!
    באיירן היא לטעמי הקבוצה הכי ממשומעת באירופה , זה לא אומר שבגלל עובדה זה הם יפרקו את מילאן, זה אומר שגם יתרון מילאנזי לא ישבור את באיירן !
    מי שלא ראה את המשחק אתמול של באיירן יחשוב שבאיירן נמצאים בפורמה לא טובה, אבל אתמול קיבלנו עוד הוכחה לכך שבאיירן היא עדיין באיירן הגדולה, וכל זה עם לאם כקשר אחורי ובלי לוסיו מול הנובר המאד ביתית ( וקבוצה שהיא באמת בסה"כ קבוצה לא רעה, 11 משחקים בלי הפסד , מקום חמישי בטבלה כרגע הם מעפילים לגביע אופ"א!) .
    לא יעזור מה חלק מ"אוהדי" באיירן חושבים , באיירן לטעמי הפיבוריטית הגדולה, אותי יפתיע מאד אם מילאן תעקוף אותה בסיבוב, על אחד כמה וכמה הבעיות של מילאן בהגנה!

8. tiktin Member

אני מסכים איתך ב100%!
    אם אתה מסתכל על מילאן כולה אתה מפחד. שמות גדולים שכבר נשמעים הרבה שנים: סטאם, נסטה, מלדיני, קפו וכו'. אך יש לזה גם יתרון, ההגנה של מילאן זקנה! ז-ק-נ-ה! כל אחד מהאנשים הנ"ל כבר עבר את השיא שלו לפני 10 שנים... אז נכון, יש להם ניסיון אבל הם עדין זקנים.
    נקודת נוספת אצל מילאן זה השוער, שלפי דעתי לא יהיה בסגל של נבחרת ברזיל למונדיאל הקרוב, שעכשיו הוא לא בתקופה טובה.. כל קרן שלישית נגד מילאן זה גול. באירן זאת קבוצה שיודעת לשים גולים בקרנות כי יש לה שחקני ראש מעולים. מילאן חלשה במצבים נייכים ולאומת זאת באירן חזקה מאוד במצבים נייכים.
    הקישור:קישור חזק יש למילאן, חזק מאוד. כאן נכנס מיכאל בלאק לתמונה. 2 משחקים טובים שלו מעלים את באירן לשלב הבא. כמובן שהוא לא יכול לבד.. בקרב בין בלאק לגטוזו בלאק חייב לנצח. מאחורה על קאקה צריך גם לשים שמירה הגונה כמובן.
    התקפה: מילאן היא קבוצה התקפית, זה לא סוד. למילאן יש התקפה חזקה מאוד ואני חושב שכל עוד הקישור יבוא לעזור אחורה ותהיה שמירה הדוקה על שבצ'נקו, המילאנזים יחזרו הביתה בלי כרטיס לשלב הבא

9. Marcelinho Member

דידה הוא בהחלט לא נקודה חלשה במילאן השנה. דידה הוא פשוט פנומן, שוער ענק לכל הדעות, שגם אם תפס משחק אחד רע בכל העונה הזאת אפשר לסמוך עליו שיציל את מילאן ברגעים הקריטים של הקבוצה. יותר מזה, בניגוד למה שרשמת, אני בטוח בכך שהוא יהיה השוער הראשון בנבחרת ברזיל. גומש של איינדהובן גם שוער מצויין, כנ"ל חוליו סזאר של אינטר, אבל שניהם לא משתויים בניסיון שלהם ובאחריות שהם יכולים לקחת על הכתפיים אם נשוום לדידה.

10. cazzo Il Capocuoco

גם אם ההגנה זקנה וכל הדברים שאתם אומרים,בסופו של דבר שמילאן משחקת עם מלדיני זה יתרון עצום,עצם הנוכחות שלו המגרש עושה כמעט הכל.גם הוא בן 80.יותר נכון להגיד שהגנה של מילאן צריכה ריענון מאשר ההגנה של מילאן זקנה.יש הבדל קטן.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יש לי פה עסק עם חולים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx תגידו אתם לא נורמלים? אתם מכניסים את עצמכם לציפיות ואז באיירן יקבלו בראש מהקבוצה ששלוש עונות ברציפות מועמדות מספר אחת לתואר ורק בנס הם רק עם גביע אירופה אחד במקום צמד כאלה?! איפה באיירן הייתה?! מה באיירן הוכיחה ועל מי?! על האנובר? על זה שבאלאק שוב נוגח גול של חלוץ סטייל טרזגה? (שאין לי בעיה עם זה בכלל ולא קשור לדיון), למה אתם כל כך בטוחים כאילו באיירן מתמודדת מול ויאראל או מישהו שמעולם לא הייתה מעל במה גדולה באירופה כמו מילאן שטעמה מכולם וגם נתנה בראש לכולם.

אנשים, זהירות עם הדברים! אני הכי רוצה בעולם שבאיירן תעשה את זה, אבל לא לזרוק פה לאוויר דברים כאלה:

הדעה שלכם מקובלת, אבל נו בחייאת ראבק זו לא האנובר או ברמן העקומות!

אין ספק בכלל שיש ירידה העונה, אבל לאחרונה זה שוב הולך טוב יותר. מלדיני הוא יצירת מופת של הכדורגל העולמי במידה זהה למתיאוס, שהוא על המגרש רואים שמילאן טובה יותר. הבעיה היא כמובן לא עם מלדיני ובטח לא עם נסטה! אבל המגנים דחלילים השנה, ופה באיירן צריכה להכנס לתמונה, בגלל עובדה זאת מגאת' דאג להריץ את קארימי וזה רוברטו מול האנובר, כי הוא רוצה לשחק מול מילאן דרך האגפים, חכם מגאת'.

אני ראיתי את התקציר המורחב של Sportstudio של ZDF ב 3sat באמצע הלילה (כן חיכיתי לזה!:)) והביקורות על קארימי לחלוטין לא היו רעות, למרות ששוב, הוא לא היה ולא יהיה שחקן אגף כמו שבאלאק לא מתאים להיות תקוע באגף.

אוקי, תוכיח!
    ככה יתאפשר אחת ולתמיד לבדוק את העבודות סביב מיכאל באלאק בליגת האלופות במשחקים המכריעים. ואם לא יגיעו כאלה... תסיקו ת'מסקנות לגבי הדברים שלכם.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

די מתיאוס כמה אפשר לדבר שטויות.

הרי אם באיירן תעבור את מילאן (וכולנו מקווים שכך יהיה) מיד תגיד נו מה החוכמה מילאן חלשה ומגמגת בליגה ואפילו שאלקה הייתה יותר טובה ממנה והייתה צריכה לעלות במקומה והם זקנים וכו' וכו'.

בוא נראה מי באמת אשם ב"כשלונות" של באיירן בליגת האלופות ומול מי זה קרה.

בעונה הראשונה של באלאק בבאיירן אכן באיירן כשלה אבל לא הוא אשם. זו הייתה עונה ראשונה לכמה וכמה שחקנים. התיאום לא היה מוצלח וכבר במשחק הראשון חטפנו שלישיה מלה קורוניה כשבכל שלושת הגולים האשם היה בזה רוברטו שעוד לא ידע שצריך גם להגן ומה רוצים ממנו. אחרי זה באיירן כל הזמן רדפה אחרי הקבוצות האחרות והייתה פגיעה ולכן עפה.

בעונה שאחרי זה באיירן הפסידה בשלב שמינית הגמר לקבוצה החדשה והצנועה ריאל מדריד באמת קבוצה קטנה שאף פעם לא הגיעה לשום מקום ולא שווה כלום. שים לב שאז היא עוד הייתה בשיאה ולא כמו היום שגם היום היא מסוכנת מאוד. ההדחה הזו הייתה על שער חוץ אחד כשבאיירן הייתה הרבה יותר טובה בשני המשחקים ושאוליבר קאן היה אשם באותו שער חוץ אומלל.

בעונה שאחרי זה (העונה שעברה) באיירן עלתה מבית שהכותר אז כבית המוות. בשני המשחקים נגד יובה באיירן שלטה ורק שתי טעויות בהגנה הביאו להפסדים. בשלב שמינית הגמר באיירן מחצה את ארסנל שנחשבה לאחת המועמדות הראשיות לכתר והודחה רק ברבע הגמר מול הקבוצה הקטנה והלא משמעותי צ'לסי. גם זה בגלל שער חוץ ובלל שלוסיו הצליח להבקיע גול עצמי אחד בכל משחק (שניהם זהים אגב ומטופשים לחלוטין) בעוד שכשרוברט הות "ניסה" להבקיע גול עצמי זה פגע בקורה ויצא החוצה. רק אחד מהשלושה היה צריך ללכת בכיוון ההפוך שאז באיירן הייתה עולה ולא צ'לסי.

אכן כן בכל הכשלונות אשם באלאק. די מספיק. אתה אולי מצפה שהוא יעשה הכל החל משוערות דרך הגנה, קישור דפנסיבי ואופנסיבי, יחזיק את האגפים וגם יהיה חלוץ. אתה גם מצפה שהוא ירים במקום סניול וירוץ לנגוח במקום עצמו. אבל זה לא עובד כך.

אני שוב מצר על זה שאתה רואה רק תקצירים ולא את כל המשחק כי בתקציר אכן קארימי עשה פעולה וחצי יפות אבל בשאר המשחק הוא לא עשה כלום ואף יותר מזה רוב הכדורים שהיו ברגליו הלכו לרגלי היריב בין במסירות לא מוצלחות ובין בכידרורים מיותרים. לעומת זאת באלאק גרם לכל הנעת הכדור של באיירן ולכמה וכמה מצבים. זו הבעיה בתקצירים - הם הרבה פעמים מטעים.

אני שב ומזמין אותך לראות אצלי את המשחקים בשידור מלא בכל שבת (יש לי צלחת פרטית ואני בד"כ לא צריך טובות של ערוץ הספורט וכאלה), תקבל יחס טוב ואירוח נאות

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני אשמח להגיע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

שוב, לא הבנת אותי. לא אמרתי שבאלאק אשם בהפסדים של באיירן, היו משחקים שאוליבר ואחרים היו אשמים, אני יודע בדיוק מה היה שם. אתה בעצמך עברת על כל המשחקים, ומה שאני אומר הוא, שבאלאק לא נתן כלום! מקאיי נתן, פיזארו נתן, יש כאלה שהם לא הסטארים הגדולים שלא יתנו כל ערב הופעה טובה, אבל לא ראינו מבאלאק הופעה אחת הולמת, אחת!

עוד פעם, חוזר על עצמי, באלאק לא אשם בהפסדים של באיירן, כמו שקאקא לא אשם בהפסד הקבוצתי של מילאן בגמר שנה שעברה, אבל קאקא הגיע בכל המובנים למשחק והתעלה במשחק שלו כמו ש מולטיסופרסטאר צריך לעשות, מתי באלאק נתן הצגה אחת כזו בכל המשחקים שהזכרת?!

שוב, מי זה מיכאל באלאק חברותי וחבריי?

אני רק מאחל לבאיירן שיעשו מה שהם עשו שנה שעברה לארסנל בלי מוערבות של באלאק או שיעשו מה שעשו מול יובה עם או בלי מעורבות של באלאק. אני רוצה ניצחון של באיירן מינכן, ניצחון מוחץ! וגם אם סביר שבאלאק שוב לא יופיע למשחק ואני כל כך רוצה שכן, תסתכלו שוב על החתימה שלי, יאללה מיכאל הגיע הזמן!

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ביום שאלוהים חילק את השכל ......

מצד אחד אתה אומר שבאיירן חכמה על הנובר וברמן העקומה ( עקומה?! ברמן ?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ), מצד שני מילאן הנהדרת נותנת הצגות על.....
    טרביסו הקטנה נו....?!
    אני שם כסף שהנובר מנצחת את טרביסו איך? האם זה אומר לפי ההבנה המאד מופשטת שלך שמילאן יותר טובה ונמצאת בכושר יותר טוב מאשר באיירן שלך? ממש לא?

אני מחכה כבר למילאן, רק בגללך אני נעשה אוהד של באיירן ושל באלאק כדי לראות אחרי זה את הפיתולים שלך וכן ..אבל אמרתי ש.....
    על אוהד של באיירן אתה, פחחחחחחחחחחחחחחחחחח!

Herrgott du kannst manschmal eine echte Ziege werden

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני אשמח מאוד לראות את באיירן מנצחת, אבל עכשיו זה כלום לאומת זאת שאתה מתחיל להתיישר בכיוון האהדה שלך לכדורגל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx אנשי באיירן בפורום צריכים לומר לי הרבה תודה, המשימה הושלמה.

ואני עדיין מחכה לצדיק שיעלה ויאמר כאן מעל הבמה הזו איפה ומתי באלאק במדי באיירן מינכן בליגת האלופות שיחק משחק טוב למען קבוצותו.
    ככל שתמשכו להתחמק מלענות לגבי זאת (אין לכם תשובה כי לא היה משחק כזה), ככה אתחיל באמת לפתח לעצמי ת'אגו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx