דיון הטניס 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏1/1/11.

1. shlomydavid מנהלים

שלום לכולם.
    אחרי כחודשיים של פגרה, עונת 2011 תצא הלילה לדרך עם 5 טורנירים לגברים ונשים.
    אחרי עונת 2010 שהייתה מעניינת ללא ספק, כולנו בציפיה לקראת פתיחת עונת 2011.
    בעונת 2010 נאדאל חזר למקום ה-1 בעולם עם זכייה בשלושה סלאמים ו-ווז'ניאקי עלתה לראשונה בקריירה למקום ה-1 בנשים.
    ז'סטין הנין עשתה קאמבק אבל לא הצליחה בו כפי שקיוותה. לצערנו נפרדנו מאלנה דמנטייבה, אחת הטניסיאות הטובות והנחמדות בסבב.
    שיהיה לנו דיון פורה ועונה מהנה ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

2. shlomydavid מנהלים

http://img89.imageshack.us/img89/3886/mwtc.Xxx

העונה תיפתח רשמית בימים ראשון ושני, אבל כבר היום יוכתר אלוף טורניר הראווה באבו דאבי (איחוד האמרויות), טורניר בהשתתפות 4 שחקני הטופ 10.
    השחקנים שהשתתפו בטורניר הם: רפאל נאדאל (ספרד, 1), רוג'ר פדרר (שוויץ, 2), רובין סודרלינג (שבדיה, 5), תומאס ברדיך (צ'כיה, 6), ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 13) ו-מרקוס בגדאטיס (קפריסין, 20).

נאדאל ופדרר העפילו אוטומטית לחצי הגמר.

* אמש נקבע משחק הגמר בטורניר הראווה, והוא יפגיש למשחק קלאסי את רפאל נאדאל ו-רוג'ר פדרר !
    נאדאל גבר 4:6, 4:6 על תומאס ברדיך. לעומתו, פדרר נאלץ לחזור מפיגור מערכה, כדי להכניע 7:6 (3), 3:6, 3:6 את רובין סודרלינג .
    שעת המשחק: 15:00

* במשחק על מקומות 4-3 ישחקו רובין סודרלינג ו-תומאס ברדיך.
    שעת המשחק: 13:00

** שני המשחקים ישודרו באתר ה הזה

* טורניר אבו דאבי אינו מעניק נק' דירוג, אבל מחלק לזוכה פרס של 250 אלף דולר.

** הבוקר כבר פורסמו חלק מההגרלות בטורנירים שיפתחו את 2011, ואני אציג אותן כאן בקרוב.

הטניס הישראלי לאן ? כתבה על הטניס הישראלי לקראת 2011 (מתוך nrg).

'אנדיוני' חוזרים לאהבה הראשונה: 'נשוב לטופ-10' - ראיון וידאו (מתוך YNET).

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/11
  3. shlomydavid מנהלים

רפאל נאדאל אלוף אבו דאבי בפעם השנייה ברציפות !

רפאל נאדאל (ספרד, 1) זכה הערב בפעם השנייה ברציפות בטורניר הראווה באבו דאבי, אחרי שגבר 6:7 (4), 6:7 (3) על רוג'ר פדרר (שוויץ, 2).
    בעיקבות הזכייה, נאדאל יהנה מפרס כספי של 250 אלף דולר.

http://img835.imageshack.us/img835/8315/l4929919.Xxx
    נאדאל והגביע.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

שלום לכולם.
    עונת 2011 יוצאת הלילה לדרך, ואני כאן שוב כדי לסקר אותה בצורה הכי טובה שאוכל.
    מקווה שתהנו, ושיהיה בהצלחה לכל הטניסאים והטניסאיות של ישראל !

* שחר פאר (13 בעולם) תפתח את עונת 2011 בטורניר בריסביין (אוסטרליה, International, סה"כ פרסים - 220 אלף דולר).
    פאר (2 בטורניר) תפגוש בסיבוב הראשון את סופי פרגוסון (אוסטרליה, 122).

* המדורגת ראשונה בטורניר היא סמנתה סטוסור (אוסטרליה, 6).
    שחקניות בכירות נוספות בטורניר: נדיה פטרובה (רוסיה, 15), מריון ברטולי (צרפת, 16), אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה, 21).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* גם דודי סלע (75) יפתח את העונה בטורניר בריסביין (סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 372,500 דולר).
    סלע יפגוש בסיבוב הראשון את מיכאל ברר (גרמניה, 58).

* המדורג ראשון בטורניר הוא רובין סודלרינג (שבדיה, 5).
    * שחקנים בכירים בטורניר: אנדי רודיק (ארה"ב, 8), פרננדו ורדאסקו (ספרד, 9), מארדי פיש (ארה"ב, 16).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* גם אנדי רם ויוני ארליך ישתתפו בטורניר הזוגות.

* הטורניר המשותף יחל כבר הלילה, ולהלן לוח המשחקים (קובץ Xxx, יש להפחית 8 שעות מכל שעה רשומה)

* לכל התוצאות בלייב נתונים לחצו כאן

* הטורניר המרכזי לגברים שיפתח את עונת 2011 ביום שני הוא טורניר דוחא (קטאר, סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 1,024,000 דולר).
    המדורג ראשון בטורניר הוא רפאל נאדאל (ספרד, 1 בעולם).
    שחקנים בכירים נוספים בטורניר: רוג'ר פדרר (שוויץ, 2), ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 13), ניקולאי דוידנקו (רוסיה, 22).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* טורניר נוסף לגברים שיפתח ביום שני הוא טורניר צ'נאי (הודו, סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 398,250 דולר).
    המדורג ראשון בטורניר הוא תומאס ברדיך (צ'כיה, 6).
    * שחקנים בכירים בטורניר: מארין סיליץ' (קרואטיה, 14), סטניסלאס וורינקה (שוויץ, 21), רישאר גאסקה (צרפת, 30).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* טורניר נוסף לנשים שיפתח ביום שני הוא טורניר אוקלנד (ניו זילנד, International, סה"כ פרסים - 220 אלף דולר).
    המדורגת ראשונה בטורניר היא מריה שראפובה (רוסיה, 18).
    * שחקניות בכירות בטורניר: ינינה ויקמאייר (בלגיה, 23), סבטלנה קוזנצובה (רוסיה, 27).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* אמש התחיל גביע הופמן שמתקיים אף הוא באוסטרליה ולמעשה הוא הטורניר שפותח את עונת הטניס החל משנת 1989. זהו טורניר למדינות המאורגן ע"י ה-ITF (לא נכלל בניקוד ה-ATP), ומשוחק בשיטת הראונד-רובין (בדומה לטורניר המאסטרס של סוף השנה). בטורניר זה מתחרות 8 מדינות, שבכל מדינה ישנם טניסאי וטניסאית.
    הנשים משחקים אחת מול השנה, אחריהן הגברים, והמשחק השלישי הוא של זוגות מעורבים.
    ספרד זכתה בגביע בשנה שעברה, כשבשורותיה שיחקו טומי רוברדו ומריה חוסה מרטינז סאנצ'ז.
    במשחק הגמר הם ניצחו את בריטניה עם אנדי מארי ולאורה רובסון.

השנה ישחקו בטורניר המדינות הבאות (בסוגרים הדירוג העולמי של השחקנים):

בית 1:

1. סרביה - נובאק ג'וקוביץ' (3) ואנה איבנוביץ' (17)
    2. בלגיה - רובן במלמנס (178) וז'סטין הנין (12)
    3. אוסטרליה - לייטון היואיט (54) ואליסיה מוליק (129)
    4. קזחסטאן - אנדריי גולובב (36) וירוסלבה שבדובה (39)

בית 2:

1. בריטניה - אנדי מארי (4) ולאורה רובסון (217)
    2. איטליה - פוטיטו סטראצ'ה (47) ופרנצ'סקה סקיאבונה (7)
    3. ארה"ב - ג'ון איסנר (34) ובטאני מאטק-סאנדס (48)
    4. צרפת - ניקולאס מהאו (132) וקריסטינה מלאדנוביץ' (300)

להלן תוצאות המשחקים ליום ה-1:

אליסיה מוליק - ז'סטין הנין: 6:4, 6:4.
    לייטון היואיט - רובן במלמנס: 3:6, 4:6.
    היואיט/מוליק - במלמנס/הנין: 6:1, 2:6 ו-8:10 בסופר טייברייק.

אוסטרליה מנצחת 1:2 את בלגיה.

למידע נוסף על הטורניר, כנסו לאתר הרשמי

* אמיר ויינטרוב (281) טייל לסיבוב המוקדמות המכריע בצ'לנג'ר בניו קלנדריה (צרפת, סה"כ פרסים - 75 אלף דולר) עם 2:6, 1:6 על ג'וליאן דלפן (צרפת) שקיבל כרטיס חופשי.
    ויינטרוב יפגוש את לודוביץ' וולטר (צרפת, 324) במאבק על הכרטיס להגרלה הראשית.

** טורנירי בריסביין, צ'נאי, אוקלנד וגביע הופמן ישודרו באתר הזה .

4. shlomydavid מנהלים

רפאל נאדאל אלוף אבו דאבי בפעם השנייה ברציפות !

רפאל נאדאל (ספרד, 1) זכה הערב בפעם השנייה ברציפות בטורניר הראווה באבו דאבי, אחרי שגבר 6:7 (4), 6:7 (3) על רוג'ר פדרר (שוויץ, 2).
    בעיקבות הזכייה, נאדאל יהנה מפרס כספי של 250 אלף דולר.

http://img835.imageshack.us/img835/8315/l4929919.Xxx
    נאדאל והגביע.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

שלום לכולם.
    עונת 2011 יוצאת הלילה לדרך, ואני כאן שוב כדי לסקר אותה בצורה הכי טובה שאוכל.
    מקווה שתהנו, ושיהיה בהצלחה לכל הטניסאים והטניסאיות של ישראל !

* שחר פאר (13 בעולם) תפתח את עונת 2011 בטורניר בריסביין (אוסטרליה, International, סה"כ פרסים - 220 אלף דולר).
    פאר (2 בטורניר) תפגוש בסיבוב הראשון את סופי פרגוסון (אוסטרליה, 122).

* המדורגת ראשונה בטורניר היא סמנתה סטוסור (אוסטרליה, 6).
    שחקניות בכירות נוספות בטורניר: נדיה פטרובה (רוסיה, 15), מריון ברטולי (צרפת, 16), אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה, 21).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* גם דודי סלע (75) יפתח את העונה בטורניר בריסביין (סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 372,500 דולר).
    סלע יפגוש בסיבוב הראשון את מיכאל ברר (גרמניה, 58).

* המדורג ראשון בטורניר הוא רובין סודלרינג (שבדיה, 5).
    * שחקנים בכירים בטורניר: אנדי רודיק (ארה"ב, 8), פרננדו ורדאסקו (ספרד, 9), מארדי פיש (ארה"ב, 16).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* גם אנדי רם ויוני ארליך ישתתפו בטורניר הזוגות.

* הטורניר המשותף יחל כבר הלילה, ולהלן לוח המשחקים (קובץ Xxx, יש להפחית 8 שעות מכל שעה רשומה)

* הטורניר המרכזי לגברים שיפתח את עונת 2011 ביום שני הוא טורניר דוחא (קטאר, סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 1,024,000 דולר).
    המדורג ראשון בטורניר הוא רפאל נאדאל (ספרד, 1 בעולם).
    שחקנים בכירים נוספים בטורניר: רוג'ר פדרר (שוויץ, 2), ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 13), ניקולאי דוידנקו (רוסיה, 22).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* טורניר נוסף לגברים שיפתח ביום שני הוא טורניר צ'נאי (הודו, סבב ה-250 נק', סה"כ פרסים - 398,250 דולר).
    המדורג ראשון בטורניר הוא תומאס ברדיך (צ'כיה, 6).
    * שחקנים בכירים בטורניר: מארין סיליץ' (קרואטיה, 14), סטניסלאס וורינקה (שוויץ, 21), רישאר גאסקה (צרפת, 30).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* טורניר נוסף לנשים שיפתח ביום שני הוא טורניר אוקלנד (ניו זילנד, International, סה"כ פרסים - 220 אלף דולר).
    המדורגת ראשונה בטורניר היא מריה שראפובה (רוסיה, 18).
    * שחקניות בכירות בטורניר: ינינה ויקמאייר (בלגיה, 23), סבטלנה קוזנצובה (רוסיה, 27).

להלן הגרלת הטורניר המלאה

* אמש התחיל גביע הופמן שמתקיים אף הוא באוסטרליה ולמעשה הוא הטורניר שפותח את עונת הטניס החל משנת 1989. זהו טורניר למדינות המאורגן ע"י ה-ITF (לא נכלל בניקוד ה-ATP), ומשוחק בשיטת הראונד-רובין (בדומה לטורניר המאסטרס של סוף השנה). בטורניר זה מתחרות 8 מדינות, שבכל מדינה ישנם טניסאי וטניסאית.
    הנשים משחקים אחת מול השנה, אחריהן הגברים, והמשחק השלישי הוא של זוגות מעורבים.
    ספרד זכתה בגביע בשנה שעברה, כשבשורותיה שיחקו טומי רוברדו ומריה חוסה מרטינז סאנצ'ז.
    במשחק הגמר הם ניצחו את בריטניה עם אנדי מארי ולאורה רובסון.

השנה ישחקו בטורניר המדינות הבאות (בסוגרים הדירוג העולמי של השחקנים):

בית 1:

1. סרביה - נובאק ג'וקוביץ' (3) ואנה איבנוביץ' (17)
    2. בלגיה - רובן במלמנס (178) וז'סטין הנין (12)
    3. אוסטרליה - לייטון היואיט (54) ואליסיה מוליק (129)
    4. קזחסטאן - אנדריי גולובב (36) וירוסלבה שבדובה (39)

בית 2:

1. בריטניה - אנדי מארי (4) ולאורה רובסון (217)
    2. איטליה - פוטיטו סטראצ'ה (47) ופרנצ'סקה סקיאבונה (7)
    3. ארה"ב - ג'ון איסנר (34) ובטאני מאטק-סאנדס (48)
    4. צרפת - ניקולאס מהאו (132) וקריסטינה מלאדנוביץ' (300)

להלן תוצאות המשחקים ליום ה-1:

אליסיה מוליק - ז'סטין הנין: 6:4, 6:4.
    לייטון היואיט - רובן במלמנס: 3:6, 4:6.
    היואיט/מוליק - במלמנס/הנין: 6:1, 2:6 ו-8:10 בסופר טייברייק.

אוסטרליה מנצחת 1:2 את בלגיה.

* אמיר ויינטרוב (281) טייל לסיבוב המוקדמות המכריע בצ'לנג'ר בניו קלנדריה (צרפת, סה"כ פרסים - 75 אלף דולר) עם 2:6, 1:6 על ג'וליאן דלפן (צרפת) שקיבל כרטיס חופשי.
    ויינטרוב יפגוש את לודוביץ' וולטר (צרפת, 324) במאבק על הכרטיס להגרלה הראשית.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מקווה להמשיך להנות מהסיקורים שלך גם השנה שלומי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אני לא מאוהדי הטניס הישראלי המושבעים, אבל יהיה מעניין לראות האם ויינטרוב וגלושקו יכולים להמשיך את היכולת הטובה מסיום העונה האחרונה ולעשות קפיצת מדרגה (מבלי להציב רף גבוה במיוחד), או שרק היה מדובר בתקופה טובה והרבה יותר מכך לא נראה. מבחינת העניין שלי, עדיין לא קם לוחם שירש את מעמדו של וילי קאניאס בשבילי, אבל אני אשמח לראות את נלבי ודלפו נותנים עונה שלמה ללא פציעות ובעיות מיוחדות...

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור לי שבמהלך העונה הקרובה שלומי ימשיך לעדכן ולנהל עם מלא התלהבות ה'סואיסייד' שלנו. ללא ספק ששלומי יכול היה בקלות להיות עיתונאי אמיתי שאפשר בקלות לשלוח אותו בכל העונה לכל הטורנירים בעולם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

כמו לפני כל עונה חדשה יש המון ציפיות והמון שאלות שנקבל עליהן במשך השנה הקרובה תשובות. בצמרת אצל הגברים אני מאמין שנמשיך לראות קרב רציני בין מספר חבר'ה. מי שרוצה ללכת על בטוח הולך כמובן על נדאל, אבל נראה לי שהעונה האחרונה הוכיחה שיש מספר שחקנים שביום טוב מסוגלים לנצח את כולם.

בשבילי השאלות היותר מעניינות הן:
    1) מה יקרה עם רוג'ר פדרר? האם הוא ממשיך לאבד מכוחו?
    2) האם ג'וקוביץ', ומארי יכולים בעונה הקרובה באמת להיות איום מתמיד על נדאל?
    3) האם אנדי מארי יזכה בווימבלדון?
    4) האם דל פוטרו יהיה פקטור אמיתי העונה והאם הוא יקבל עזרה מנלבנדיאן?
    5) האם הטניסאים הצרפתים ימשיכו ללהטט ולגרום להרבה הנאה?
    6) איך תראה העונה של אנדי רודיק?
    7) האם שחקן כמו מארדי פיש יכול לשחזר את היכולת הטובה שלו?

כהולנדי אני אמשיך לעקוב אחרי השחקנים של המולדת שלי. בעונה האחרונה נראה היה שהטניס ההולנדי עומד קצת להתאושש. תימו דה באקר (43) ורובין האסה (65) יהיו שני שחקנים שייצטרכו להתמיד ולהשתפר. כרגע אני עדיין לא יודע אם הימים העליזים של ריצ'רד קרייצ'ק יחזרו, אבל לדעתי הצמד יכול להמשיך ולהעלות בדרוג.

לטניס הנשי אני לא ממש אתייחס. אתם כבר יודעים מה אני חושב על הדור הנוכחי של השחקניות, כולי תקווה שהנין וקלייסטרס יכולות לתת פייט לבחורות הצעירות. ברגע שהאחיות וויליאמס ממשיכות לזלזל בלוח המשחקים ולנצח במעט הטורנירים שבהן הן משתתפות הטניס הנשי ימשיך להעלם. נראה אם שחקנית כמו ווזניאקי יכולה להתפתח לאימת הסבב הנשי. בשנים האחרונות יותר מדי שחקניות כבשו את המקום הראשון כדי שבקלות מפחידה שוב מאבדות את הפסגה. מיותר לציין שחקניות כמו סאפינה עם המנטליות הלא מרשימה שלה, אנה איבנוביץ', ובת ארצה יילנה יאנקוביץ'.

אוי, כמעט שכחתי את שחר שלנו. יהיה מעניין לראות האם שחר באמת יכולה להכנס לעשירייה הראשונה בעולם. כולנו יודעים שיש שחקניות יותר מוכשרות ממנה, אבל בסבב הנוכחית שחר יכולה עם התמדה לעשות היסטוריה. יהיה נורא כיף לראות את זה!

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/11
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התבלבלת קצת שי, טניס זה ספורט יחידים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx סתם, אני מניח שהתכוונת לדייויס, אבל אז השאלה צריכה להיות הפוכה - האם נלבי יקבל עזרה מדלפו (או כל טניסאי אחר) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד חשבתי שמותר בטניס להחליף שחקן באמצע משחק כמו בכדורגל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

פשוט התכוונתי שאני מקווה שדל פוטרו יחזור לשיא כושרו ושגם נראה את נאלבנדיאן בעונה טובה. לדעתי טוב לענף אם יש גם ייצוג טוב מדרום אמריקה. אני מניח שבגלל שמדובר בספורט 'לעשירים' אנחנו לא רואים מדי שחקנים טובים מדרום אמריקה או יש סיבה אחרת למחסור בשחקנים מאמריקה הלטינית?

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תחילה אני רק אומר שאני לא חושב שהיחידת ניתוח של "אמריקה הלטינית" תורמת לנו. שנית, לדעתי האישית אולי בקלישאה של ספורט של עשירים יש אמת, אך עשירים יש גם באמריקה הלטינית בנוסף גם לאלו שמקבלים מלגות טניס בארה"ב. מכיוון שזה ספורט מאוד אינדיבדואלי, זה פחות רלבנטי אני חושב שעוסקים בשאלת ייצוג של מדינה זו או אחרת. יותר קשורה המסורת, שאולי במקורה התקשרה למצב כלכלי אבל מצב כלכלי של מדינות משתנה עם הזמן. לדוג' - ספרד שולטת בענף היום למרות שמצב הכלכלה שלה לא מזהיר. אנגליה, מהמדינות החזקות והעשירות אולי בעולם (אני חושב), בכלל לא בתמונה. כך גם הכלכלות העולות של סין וברזיל לא מובילות לאובר-ייצוג. ובדרא"מ לארגנטינה יש ייצוג מכובד יותר משתי השכנות, שכלכלתן במצב עדיף, ברזיל וצ'ילה. בפולו, שגם נחשב לספורט אלטיסטי לדעתי, ארגנטינה היא מעצמה מובהקת למרות מצבה הכלכלי. נקודה למחשבה.

עכשיו, תגדיר מחסור? לארגנטינה יש 7 נציגים בטופ 100 (ללא דלפו שנפל בדיורג עקב הפציעה, או אקאסוסו ומקסי שגם נפצעו ומבלי לספור את קואבאס), זה יותר ממעצמות טניס כרוסיה וארה"ב, אני אפילו מאמין שהם מדורגים רק אחרי צרפת, ספרד ואולי גרמניה (?). זה נקרא מחסור? לא בטוח. ראוי לציין שאלו גם נתונים שנלקחים מההווה, שנחשב לאחת התקופות הפחות טובות של הטניס הארגנטינאי בשנים האחרונות. תקופה של חילופי דורות לאחר הדעיכה והפרישות של טניסאי טופ כקוריה, גאודיו וקאניאס (שבטח אתה מכיר את ה-3 אם עקבת אחרי הסבב מתחילת האלף).

לגבי שאר המדינות ב"סו קולד" אמריקה הלטינית, ענף הטניס בצ'ילה אכן נמצא בתקופה לא טובה, אך בעבר הלא רחוק היה להם מדורג 1 בעולם ככה שקשה לקשר את מצבם לכלכלה (שדווקא מצבה סביר למיטב ידיעתי). מה גם שהמדינה הזו לא בולטת יותר מדי בהרבה ענפים אחרים של ספורט. ברזיל? אני לא עוקב יותר מדי האמת, אבל נראה לי שאמנם אין אחד כמו קווארטן, אבל בסה"כ יש ייצוג סביר (3 בטופ 100, עוד כמה קרובים). לגבי שאר המדינות, אני לא ממש עוקב, להוציא את קואבאס האורוגוואי-ארגנטינאי, אבל כמו שאמרתי אני לא חושב שניתוח של "אמריקה הלטינית" ככלל תורם.

אם לא הובן עד כה, אני לא חושב שיש כאן מחסור בייצוג, למרות שאף אחת משלוש המדינות בעלות המסורת בענף לא נמצאת בשיאה. אבל אם רוצים להסביר למה אין יותר ייצוג, לדעתי התשובה היא בעיקר בכך שאין מסורת וזה לא מעניין הרבה אנשים בחלק נכבד מהמדינות. לתנאים הכלכליים והמתקנים יש מקום בהסבר, אבל לדעתי מקום שולי ובנוסף הם לא זהים בכל מדינה באותה "אמריקה הלטינית". זה כמו לנסות להסביר למה אין נבחרת רוגבי מוצלחת בהולנד? או ייצוג אנגלי גדול בטניס? התשובה, מן הסתם, לא תהייה דווקא באספקט הכלכלי...

מעבר לכך שלא בכל מקום יש עניין ומסורת של טניס, נכון להרבה מקומות בעולם ולא רק לעולם החדש, יש סיבה\תירוץ נוסף שאני פחות מאמין בו - לשחקנים מדרא"מ יש פחות טורנירים בעלי ניקוד גבוה בארצותיהם או באיזור קרוב, מאשר הטניסאים מאירופה או ארה"ב. כאמור, אני פחות לוקח את זה בחשבון, אבל יש שמעלים את הנקודה הזו.

לסיכום, אם לא הצלחת לקרוא את כל המגילה בעיון (לא מאשים) - אני לא חושב שיש חוסר בייצוג, אני לא חושב שיש קשר מובהק למצב הכלכלה, אני כן חושב שמדינות בהן יש מסורת של טניס שולחות כמות נאה של נציגים בעוד אלו שלא פחות בכל יבשת\מדינה. בנוסף, יש גם תקופות, כיום זה תור הזהב של צרפת וספרד, בעבר היה של ארה"ב, בעתיד אולי של אחרות...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/1/11
  10. shlomydavid מנהלים

אליאס, אני חושב שהוא התכוון למחסור בשחקנים טובים (טופ 20-10), וזה דיי נכון.
    וד"א, למה אתה כ"כ מתנגד לאימרה אמריקה הלטינית ?

שי, לגבי טניס הנשים, אני מסכים איתך לגבי דבר אחד, שהשנה תהיה מעניינת ותצביע על עתיד הסבב.
    כמובן לגבי שחר, אני מצטרף לתקווה שלך ומקווה שהיא תתקע יתד בטופ 10, ולא רק תהיה שם לתקופה קצרה..

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שי רשם שאין יותר מדי "שחקנים טובים" (מילים שלו), לדעתי זה כולל יותר מטופ 20.

אבל גם אם ככה: נלבי ודלפו עד לפציעות היו טופ 20, מונאקו גם היה שם עד שחטף את מחלת הנשיקה. בשנים האחרונות לפני כן היו את השמות שציינתי שפרשו - קוריאה, קאניאס וגאודיו - בנוסף לנלבי. לצ'ילה היה את גונסאלס, שאולי גם יחזור (לא נראה לי) ואת ריוס, לברזיל היה את קווארטן ואולי שכחתי עוד ממדינות אלו ואחרות שהיו טופ 20, לא יודע. בנוסף, ארגנטינה היא אחת מהנבחרות הבולטות של השנים האחרונות בגביע הדייויס. לאור כל זה, אתה (או שי) עדיין חושב שיש מחסור בטניסאים טובים? לדעתי זו אימרה ריקה ממשעמות. לגבי כל שאר התשובה לגבי הסיבות לכך שאין יותר (לא שיש קצת), זה לא משתנה גם אם עוסקים בטופ 20.

לא אמרתי שאני מתנגד למושג אמריקה הלטינית, למרות שהוא מושג בעייתי בלי קשר לטניס. אבל לעניינו של שי, המושג הזה לא רלבנטי או לפחות לא תורם במהומה לענות על השאלה שלו - מה קשורה ארגנטינה לונסואלה בהקשר של הטניס? ברזיל לפאראגוואי? קוסטה ריקה לצ'ילה? מאומה, והשימוש ביחידה ניתוח הזאת קושר אותן יחדיו... אם כבר אתה רוצה לקחת הקבצה של מדינות, תעשה הפרדה בין כאלו שיש להם מסורת מסוימת בטניס, לכאלו שיש קצת, לכאלו שהספורט לא מעניין אותן (או כל חלוקה אחרת יותר מדוייקת). זה יתן לך תמונה יותר ברורה על "מצב" הטניס באמריקה הלטינית מאשר ניתוח של כל אמריקה הלטינית כיחידה אחת. וגם התמונה הזאת תהייה פחות מדוייקת מניתוח של מדינה, מדינה כמובן.

אבל זו רק הערה בשביל להיות יותר מדוייקים, מעבר לכך כמו שציינתי אני לא מסכים עם ההבחנה שלו לגבי ה"מחסור". כשגם במידה ואני מקבל את ההבחנה הזו, אני לא חושב שהסיבה היא בעיקר שזה ספורט של עשירים. כמו שנימקתי יותר לעומק בחפירה מקודם. זו רק דעתי כמובן, אני מנסה לחזק אותה עם נתונים ולא לטעון שהיא האמת, ואני אשמח אם שי יענה ויתפתח דיון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. shlomydavid מנהלים

לדעתי הוא התכוון לשנתיים-שלוש האחרונות, בהם מלבד נלבי ודלפו, לא היו ארגנטינאים שהיו בצמרת.
    אני דווקא חושב שיש עומק בטניס הארגנטינאי, ולראייה העובדות שציינת, אבל לא בטוח שיש כרגע מישהו שמסומן להיות נלבי או דלפו הבא, וזו בעצם הנקודה שלדעתי שי העלה.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא חושב ששי התכוון לכך, אלא יותר בגדול. אבל נשאיר לו את הזכות לענות בשם עצמו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

אני מסכים איתך, השנים האחרונות לא הטיבו עם הטניס הארגנטינאי יותר מדי ביחס לשנים שקדמו להן. אבל אפשר לראות זאת לא רק כתקופה רעה, אלא אולי כחילופי דורות. יורש לדלפו לא צריך למצוא, שכן הוא צעיר מאוד. מונאקו כבר הגיע לטופ 15 ועושה רושם שהוא מתייצב במרכז הטופ 50 לאחר שחזר מהמחלה והפציעה. אחרי זה יש הרבה סימני שאלה, סבאז'וס, שוואנק וחברה יותר צעירים (מאז'ר) עדיין צריכים להוכיח את עצמם. אבל אם אלו שנים רעות, זה רק מראה על העומק שיש לטניס הארגנטינאי כמו שאמרת. מה גם שנלבי עדיין איתנו ואקאסוסו ומקסי גם צריכים להתאושש מפציעות קשות יחסית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

גמר כל ארגנטינאי בגראנד סלאם כמו שהיה לפני 6 שנים (אני לא טועה נכון?) כנראה לא יהיה בקרוב, אבל המצב לא כזה שחור.

14. shlomydavid מנהלים

* שחר פאר (13) תפתח הלילה את עונת 2011, כשיפגוש בסיבוב הראשון בטורניר בריסביין אתסופי פרגוסון (אוסטרליה, 122).
    המגרש המרכזי ע"ש פטריק ראפטר
    שעה: 2:30 בלילה

* גם דודי סלע (75) יפתח הלילה את העונה בבריסביין, כשיפגוש בסיבוב הראשון את מיכאל ברר (גרמניה, 58)..
    מגרש 2
    שעה: 2:30 בלילה

להלן תוצאות היום ה-1 בטורניר הנשים.

להלן תוצאות היום ה-1 בטורניר הגברים.

לוח המשחקים המלא ליום ה-2 (יש להוריד 8 שעות מכל שעה רשומה)

טורניר דוחא:

לוח המשחקים המלא ליום ה-1 (יש להוריד שעה מכל שעה רשומה)

טורניר צ'נאי:

לוח המשחקים המלא ליום ה-1 (למטה, יש להוריד 3.5 שעות מכל שעה רשומה)

טורניר אוקלנד לנשים:

לוח המשחקים המלא ליום ה-1 (למטה, יש להוריד 11 שעות מכל שעה רשומה)

גביע הופמן - תוצאות משחקי הלילה:

סרביה 3 - 0 קזחסטאן

אנה איבנוביץ' - ירוסלבה שבדובה: 6:7(6), 1:6.
    נובאק ג'וקוביץ' - אנדריי גולובב: 6:4, 3:6, 1:6
    איבנוביץ'/ג'וקוביץ' - שבדובה/גולובב: 6:7(7), 4:6.

משחקי היום ה-3:

החל מ-3:30 בלילה: בריטניה - איטליה
    החל מ-11:00 בבוקר: צרפת - ארה"ב

* אמיר ויינטרוב (281) העפיל להגרלה הראשית בצ'לנג'ר בניו קלנדריה, אחרי שגבר 4:6, 3:6 על לודוביץ' וולטר (צרפת, 324).
    ויינטרוב יפגוש בסיבוב הראשון את אוליבייה פאסיונס (צרפת, 195).

15. shlomydavid מנהלים

שחר פאר העפילה לשמינית הגמר בבריסביין !

שחר פאר (13) פתחה ברגל ימין את עונת 2011, כשגברה 4:6, 2:6 על סופי פרגוסון (אוסטרליה, 122) והעפילה לשמינית הגמר בבריסביין.
    פאר שהבטיחה לעצמה 30 נק' ו-2,950 דולר, תפגוש מחר בבוקר בשמינית הגמר את לוסי ספארובה (צ'כיה, 33).
    המגרש המרכזי ע"ש פטריק ראפטר
    שעה (משוערת): 4:15 בבוקר

* לעומתה, דודי סלע (75) הודח כבר בסיבוב הראשון בבריסביין, אחרי שנכנע 1:6, 7:6 (3), 6:2 למיכאל ברר (גרמניה, 58).
    סלע שצפוי לאבד 90 נק' דירוג ולהידרדר בדירוג, אמור לשחק במוקדמות סידני או אוקלנד.
    לידיעת אליאס, דויד נלבנדיאן (ארגנטינה, 27) ישתתף באוקלנד ו-חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 258) קיבל כרטיס חופשי לסידני.