דיון הטניס הרשמי 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏1/1/09.

1. Selby Member

האמת הוא די אלמוני וגם אני הופתעתי מהכישרון שלו.
    הוא מזכיר לי את השחקנים הגרמנים עם הבקהאנד יד אחת ובכלל עם סגנון המשחק ההתקפי...

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/09
  2. VaN Member

ברור שלא ניתן להסיק מהמשחק של היום לגבי משחק על חימר בגד נדאל, אבל כן אפשר לראות שמונפיס הוא כן אחד השחקנים שמסוגל לעשות את החיים שלו קשים גם מהקו האחורי (למרות שידענו שהוא מהיר כמו שד, לא מספיק להגיע אל הכדור אלא לדעת להחזיר אותו נכון וחזק כמו שמונפיס עשה היום).
    אבל שיהיה ברור, אני לא באמת מצפה מאף שחקן לנצח את נדאל על חימר אבל אני כן חושב שבמצב הנוכחי יש לכמה שחקנים סיכוי (מעבר לקלוש) לעשות את זה והמשחק היום קצת אושש את זה.

בקשר לבקיאות של הטניסאים הישראלים (והישראלים בכלל) בטניס, רק בראיון האחרון שלו דודי אמר שהוא לא עוקב בכלל אחרי המשחקים בסבב הגברים ולא מכיר (אפילו בשם) את רוב השחקניות המובילות בנשים.
    באופן כללי הוא עשה עליי רושם רע, זרק כל מיני עקיצות טיפשיות לפאר והמשיך עם ההתנשאות שלו על הראל לוי.

3. shlomydavid מנהלים

סרגיי סטחובקי זכה בשנה שעברה בטורניר באולם בזאגרב, והוא עשה זאת אחרי שעלה להגרלה הראשית כ'לאקי לוזר'.
    זה כמובן היה תואר ה-ATP הראשון שלו. הוא עשה זאת בזמנו מהמקום ה-209, ומאז התקדם כמובן בדירוג..אבל רק דרך הישגים בצ'לנג'רים.

VaN, אתה יכול למצוא לי את הראיון המדובר ?

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דודי עוקץ את הטניס נשים כבר הרבה זמן שלומי, בטוח שגם אתה שמת לב לזה בכמה ראיונות.

5. VaN Member

לצערי העיתון למטה בפח מיחזור...
    אני חושב שזה פורסם יום לפני הטורניר בארץ. ראיון משותף של שחר ושלו.

אני אחפש את זה באינטרנט אבל קשה לי להאמין שאני אמצא.

6. דנידין Member

הניצחון של פדרר וההדחה של נדאל לא מצמצמים את הפער?

7. Selby Member

זה יצמצם אבל ממש ממש בקצת, דוחא זה רק 250 נק' שזה לא ברור לי בכלל איך כי אם מחלקים את זה ב2 אנחנו מקבלים טורניר שבשנה שעברה היה מחלק 125 נק' שזה בעצם צ'לנג'ר גדול.
    לא מובן...

עריכה: שיטה מאוד מצחיקה, גם בשנה שעברה דוחא היה 250 נק', כלומר הכפילו את הניקוד של השחקנים אבל שכחו להכפיל את הניקוד של הטורנירים הקטנים, איזה דבילי זה.
    והכל בגלל שהATP רוצים שלמאסטרסים שלהם יקראו בשם היפה ATP World Tour Masters 1000, וואו, איזה תינוקות...

8. אבו Member

למה יורוספורט המרגיזים לא משדרים את תחילת המשחק? ******** עם סקי, את מי זה מעניין.

ראיתי היום את המשחק של גאסקה מול טסונגה, משחק נהדר של גאסקה בשתי המערכות הראשונות, אחרי מערכה ראשונה בינונית(6-1 זה נשמע ממש גרוע, אבל הפערים לא היו עד כדי כך גדולים).
    מה שבלט אצל גאסקה, לשם שינוי, זה קור רוח בנקודות החשובות, במצב קריטי במערכה השנייה למשל, 30-30 על הסרב שלו במצב של 4-4, קור רוח מצויין של ריצ'י. לאחר מכן ריצ'י הצליח לשבור.
    המערכה השלישית כבר לא הייתה כוחות, כי הראש של טסונגה לא היה במשחק, עם טעויות מפדחות וDF במצבים קריטיים. הבקהנד שלו די מפדח, והיום לפחות הוא לא הציג את ההגשות המצויינות שלו שבד"כ מצילות אותו במצבים קריטיים. בקיצור, משחק רע לפיינליסט של הAO מהעונה שעברה.

מתאים לי מאוד דרבי צרפתי בגמר, יכול להיות אחלה משחק. מקווה מאוד שאף אחד מהצרפתים לא יימעד.

________
    על פי מה שאני רואה, רוג'ר ראשיד יחד עם מונפיס שינו טקטיקה לעונה הזאת. אני מקווה מאוד שזה לא זמני או משהו כזה, או מקרי, כי אני מאוד אוהב את הטקטיקה החדשה של מונפיס.

9. Selby Member

ללא ספק שינו טקטיקה, והם בעצם עשו מה שהם היו צריכים לעשות, שזה להשתמש ביכולות הכי חזקות של מונפיס שזה מלבד המהירות גם הכוח והפיזיות שאפשר לנצל אותם גם להתקפה ועכשיו במקום להכות כדורים קצרים וחלשים ולחכות לטעות של היריב מונפיס מכה כדורים חזקים והוא דומיננטי.

AROD נשבר... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

איזה טייברייק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

עריכה:שנה עברה וכלום לא השתנה, רודיק נשאר בין השחקנים היחידים בסבב שלא מסוגלים להעלות את הרמה שלהם במאני טיים, דווקא כשמונפיס חזר לטקטיקה ההגנתית שלו שהיא להזמין את AROD לרשת ולקוות להעביר אותו רודיק משחק גרוע, למונפיס היה מזל אבל עדיין.
    לשבור ולא לשמור זה אחד הדברים שהכי מצביע על יכולת מנטלית גרועה.
    אני תוהה איך אין זכר לפורהאנד העצום והפצצתי ההוא מתחילת הקריירה.

ישששששששששש!!!!! :aaa021:
    וואו, כמה זמן לא ראיתי את AROD מנצח משחקים מהסוג הזה.
    לגבי מונפיס, הוא חזר להיות ברוב המשחק מונפיס ההגנתי, מונפיס הישן והרע וזה המחיר.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/09
  10. אבו Member

ניצחון מוצדק לרודיק ללא ספק, היה טוב יותר ולטעמי זה היה שוד אם מונפיס היה בסוף שובר ואז גם מנצח(ברור שאם היה שובר רודיק היה מתפרק). רודיק שיחק פשוט מצויין, מאוד הפתיע אותי, ואני מקווה שכל אלה, הקשקשנים, שאמרו שאין לו כלום חוץ מהגשות- שייראו את המשחק הזה, ויחזרו אליי.
    מונפיס עצמו, במשחק סביר, אבל לא מתקרב לרמה של אתמול מן הסתם, ופשוט היה פחות טוב מרודיק. simple as that.

עכשיו שרוג'ר ייתן כבר בראש לבריטי הארור, לעזעזאל.

11. Selby Member

קדימה Muzza, הממלכה איתך!
    AROD כנראה אוהב ערבושקים, אה? בדובאי 08 הוא היה בשיאו ועכשיו בדוחא הוא משחק די טוב.
    אבו, שלומי סיפר לך על המשחק שהוא רוצה לארגן פה?

12. אבו Member

בהחלט, אני מכיר את המשחק והוא חביב לגמרי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. Selby Member

deuce במשחקון השלישי על ההגשה של פדרר, כדור של מארי הכי IN שבעולם, אבל יש לפדרר את היכולת לגרום לכדורים להיראות עמוקים מדי כי הוא עומד בתוך המגרש, מארי זוכה בצ'לנג' וכמובן שבמקום אפשרות שבירה למארי עוד פעם deuce.
    מקומם...

בלי הוקאיי עכשיו, חזרנו לשנות השמונים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    פדרר ביקש צ'לנג' והדליקו בשבילו שוב את המערכת...

אני אוהב את המאמן של מארי, פרפקטציוניסט, כל טעות הוא צועק עליו בטון אבהי כזה...
    איך פדרר שומר על הסרב לא ברור לי כי מארי משחק הרבה יותר טוב.

איכס, כמה מזל, הקוון הנכה קורא OUT לכדור על הקו ולפדרר יש שוב סרב ראשון וכצפוי טיפיקאל אייס.
    פאקן לאקי SOB
    למארי הגיעה המערכה, אני עדיין חושב שהוא משחק הרבה יותר טוב

14. shlomydavid מנהלים

הפער יצטמצם ב-90 אם פדרר יפסיד עכשיו, ב-150 אם יפסיד בגמר, וב-250 אם יזכה.
    לגבי המסקנה שלך, אני מתאר לעצמי שזו הדיעה שלך ? אני לא מאמין ששינו את השיטה בגלל זה..
    האמת זה נשמע לא כ"כ הוגן שטורניר שמחלק כ-1.1 מיליון דולר סה"כ פרסים, יחלק אותם מ"ס נק' לזוכה כמו טורניר שמחלק 450 דולר סה"כ פרסים..אבל זה מה שהחליטו ב-ATP.

15. Selby Member

לי אין ספק שקיימת איזושהי תחרות על היוקרה בין הATP לבין הגראנד סלאמים , וששינוי השיטה היה איזשהו צעד שיווקי.

אני מאוכזב ממארי שהוא לא שובר כי זה לא שפדרר היום מגיש יותר מדי מיוחד.