דיון הטניס הרשמי 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏1/1/09.

1. Selby Member

זה כמו הביצה והתרנגולת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    http://www.youtube.com/watch?v=hegI5VVqGbM

לא צריך ללמד אוהד רודיק לא לפתח ציפיות וגם אני אופתע לטובה אם יסיים בטופ 5, אבל מה שכן, תפתח סקורבורד או שידור של המשחק עצמו, מי אמר בכלל שנאדאל הוא זה שישחק נגד AROD?

2. אבו Member

מונפיס מנצח והוא בחצי. משחק נהדר של מונפיס, שאחרי סדרת משחקים שהושפל ע"י נדאל, סוף סוף הגיע מוכן מבחינה טקטית ויחד עם זאת הציג טניס מצויין. משחק פנטסטי של מונפיס, הגיש נהדר והפורהנד שלו יכולה להפחיד ציפורים עפות.

אבל עדיין, משחק ממש גרוע של נדאל. ביכולת הזאת עדיף שלא יגיע לאוסטרליה.

3. VaN Member

כיף לראות את מונפיס מנצח את נדאל מהקו האחורי. זה לא היה המשחק הרגיל של נדאל ולא על המשטח הנכון אבל ניצחון כזה מחזק את התחשוב שלי שהתואר לא בטוח ישאר אצל הספרדי, הלוואי.
    השטויות של נדאל במשחקונים המכריעים גמרו את המשחק, אבל גפ בלי הטעויות האלה מונפיס היה עדיף והנצחון מגיע לו.
    עכשיו פדרר חייב להגיע לפחות לגמר, אסור לפספס הזדמנויות כאלה לקראת הAO.

4. אבו Member

מהקו האחורי אמנם, אבל לא קו אחורי סטייל הניצחון של מארי עליו(על נדאל), אלא הפצצות ווינרים על ימין ועל שמאל. מונפיס באמת שיחק מצויין. גם שעלה לרשת השיג את הנקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/09
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ענק :aaarofl:
    משחק גרוע (acting) שלו אבל פרסומת גדולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

6. Selby Member

מונפיס עשה בדיוק את מה שצריך לעשות נגד נדאל על קשים שזה להיות דומיננטי מהקו האחורי וטוב לראות שמונפיס יודע להיות דומיננטי ולא רק להתבצר 900 מטר מאחורי הבייסליין כי את זה שהוא מהיר כמו שד אנחנו כבר יודעים.
    בכל מקרה, אין לעשות שום קישור בין הניצחון על זה של מונפיס על נאדאל לבין החימר כי למדתי שתי עובדות בשנים שאני רואה טניס: א. הדרך היחידה לשבור את פדרר(של פעם) היא לעלות ל 40-0 ורק אז יש לך סיכוי קלוש ו ב.בסופו של דבר נאדאל על חימר יכפה את סגנון המשחק שלו ואם לא תשלים עם זה ותנסה להתחכם ולעשות ניסויים תקבל בייגל בראש כמו פדרר.
    וכרגע היחיד שיכול לנצח נאדאל בריא 100% בסגנון ההגנתי שלו הוא מארי, רק שמארי עשה את זה על קשים ב USO וחימר זה סרט אחר לגמרי.
    בניגוד למארי, היום מונפיס כפה על נאדאל את סגנון המשחק ההתקפי שלו. (מונפיס?! התקפי???!!)

קולשי=פאתט, שובר ונשבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

7. Selby Member

מתוך הסיקור המביך של ספורט 5:

נכון, מדובר רק בטורניר ראווה. ונכון, רפאל נדאל עדיין חוזר לכושר אחרי פציעה לא קלה. אבל תירוצים בצד, שמונה ימים לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה והמדורג 1 בעולם לא נראה מוכן עדיין. אחרי שהפסיד בגמר טורניר אבו דאבי, הערב (חמישי) הוא הפסיד ברבע הגמר בדוחא.
    גאל מונפיס הצרפתי, אחרי שלושה הפסדים לספרדי, הצליח סוף סוף לנצח אותו עם 4:6, 4:6. פעמיים הוא הצליח לשבור את נדאל במשחקון העשירי, מה שהספיק לו לניצחון היוקרתי ולמקום בטופ-4.

המשוכה הבאה של מונפיס, המדורג 5 בעולם, תבוא בדמותו של אנדי רודיק האמריקאי (8), שגבר 3:6, 2:6 על הרומני ויקטור הנסקו.

במשחק רבע גמר נוסף ייפגשו בהמשך היום רוג'ר פדרר ואנדי מארי.

----------
    אין היום אף גוף תקשורת בישראל שמבין קמצוץ בטניס(אולי רק וואלה קצת), כולם חובבנים, אפילו הטניסאים הישראלים בעצמם לא מבינים הרבה ממה שהולך סביבם והם מרוכזים רק בבועה שלהם.

8. אבו Member

:aaarofl:

פדרר!!! איזה טיי ברייק עצום!! ישששששששששש! :aaa021: :aaa021:

9. shlomydavid מנהלים

למה אתה אומר זאת ?

10. Selby Member

מאינספור ראיונות שלהם שכולנו שמענו.
    למשל אם שואלים אותם על יריב שלהם, אין להם בדר"כ הרבה מה לספר ולפעמים מספרים פרטים לא נכונים.
    אין לי ספק שטניס עצמו הם יודעים, אבל על עולם הטניס הם יודעים פחות.

קולשי כזה Bottler...

11. shlomydavid מנהלים

אולי תזכיר מקרים ספציפים ? סה"כ רב הטניסאים בעולם לא מרבים להתייחס ליריבים שלהם לפני משחק, אלא להגיד את המשפטים הבנאלים הרגילים: 'יהיה קשה, הוא יריב טוב'. וכו'..

12. אבו Member

אבל עם בקהנד אחד היפים שראיתי. יש לו כ"כ הרבה כישרון, אחד מהשחקנים האיכותיים ששווה יותר ממה שהוא נמצא. כישרון מפוספס עד כה לפחות.

13. Selby Member

שלומי אני לא זוכר כרגע אבל אני אשתדל להזכיר אם יהיו מקרים בולטים כאלה בעתיד, בעיקרון לפני כל יריב בעיקר ברמות הנמוכות שהרבה שחקנים אלמוניים אמור להיות דו"ח סקאוטינג מזורז כזה.

סטאחובסקי!!! וואו הבקהאנד!!!!!! המשחקון הרביעי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

14. shlomydavid מנהלים

שחר פאר הודחה ברבע גמר אוקלנד ע"י דמנטייבה.

שחר פאר סיימה לפנות בוקר את דרכה בטורניר אוקלנד, אחרי שנכנעה 6:3, 6:1 לאלנה דמנטייבה (רוסיה, 4 בעולם) ברבע הגמר.
    פאר נאלצה להתייחס אחרי המשחק שוב למצב הביטחוני בארץ, ואמרה: "אני לא ממשלת ישראל ואני לא פוליטיקאית שמייצגת את המדינה. אני כאן כטניסאית ישראלית וזה מה שאני מייצגת".
    פאר דיברה גם על האירוע בתחילת המשחק (נשמעה מהיציעים הקריאה 'פלסטינה'): "שמעתי את זה רק בנקודה הראשונה או השנייה, אבל בהמשך הכל היה בסדר. מה שקרה כאן לא מייצג, אני אחזור לטורניר הזה גם בשנה הבאה".
    פאר שסיימה את טורניר היחידות עם 70 נק' דירוג ופרס כספי של 5,340 דולר, תמשיך לטורניר הורבאט (אוסטרליה, International, סה"כ פרסים - 220 אלף דולר), שיהווה הכנה אחרונה עבורה לאליפות אוסטרליה הפתוחה.

להלן תוצאות היום ה-4 בטורניר.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-5 (למטה, יש להפחית 11 שעות מכל שעה רשומה)

* לכל התוצאות בלייב נתונים לחצו כאן

* גם דודי סלע סיים הבוקר את דרכו בשמינית הגמר בטורניר צ'נאי, אחרי שנכנע 7:6(3), 6:4 ליאנקו טיפסרביץ' (סרביה, 47).
    סלע שסיים את טורניר היחידים עם 20 נק' דירוג ופרס כספי של 6,350 דולר, ימשיך למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה, וינסה להעפיל להגרלה הראשית.

להלן תוצאות היום ה-4 בטורניר צ'נאי (באמצע).

לוח המשחקים המלא בצ'נאי ליום ה-5 (יש להוריד 3 וחצי שעות מכל שעה רשומה)

טורניר דוחא - נאדאל הודח ברבע הגמר ע"י מונפיס ! פדרר, רודיק ומארי העפילו לחצי הגמר !

הפתעה גדולה הערב בטורניר דוחא, כשרפאל נאדאל (ספרד, 1) הודח ברבע הגמר, אחרי שנכנע 6:4, 6:4 לגאאל מונפיס (צרפת, 13).
    מונפיס יפגוש בחצי הגמר את אנדי רודיק (ארה"ב, 8) שניצח בקלות 3:6, 2:6 את ויקטור האנסקו (רומניה).
    רוג'ר פדרר (שוויץ, 2) העפיל לחצי הגמר עם ניצחון 2:6, 6:7(6) על פיליפ קולשרייבר (גרמניה), ושם הוא יפגוש את אנדי מארי (בריטניה, 4), שניצח 4:6, 2:6 את סרגיי סטחובסקי (אוקראינה).

משחקי חצי הגמר:

15:00: אנדי רודיק - גאאל מונפיס
    16:45 (משוער): רוג'ר פדרר - אנדי מארי

* השידור ביורוספורט יחל ב-15:45. (ע"פ הלו"ז באתר היורוספורט ובממיר).

טורניר בריסביין:

* אנדי רם ו-מקס מירני (בלארוס) הודחו ברבע גמר הזוגות, אחרי שנכנעו 6:4, 6:4 לקארסטן בל וכריס גוצ'יוני (אוסטרליה).
    רם ומירני סיימו את הטורניר עם 45 דירוג ופרס כספי משותף של 3,550 דולר.

* פול-הנרי מת'יו (צרפת, 31) יפגוש בחצי הגמר היחידים את פרננדו ורדאסקו (ספרד, 15).
    ברבע הגמר, מת'יו ניצח 3:6, 4:6 את קיי נישיקורי (יפן), ולעומתו ורדאסקו חזר מפיגור מערכה וגבר 6:4, 0:6, 3:6 על פלורן סרה (צרפת).

משחקי רבע הגמר (מחר):

3:45 לפנות בוקר (משוער) ראדק סטפאנק (צ'כיה, 26) - רובין סודרלינג (שבדיה, 17)
    11:00 בבוקר: רישאר גאסקה (צרפת, 23) - ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 7)

להלן תוצאות היום ה-5 בטורניר הנשים.

* להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-6 (קובץ Xxx, יש להפחית 8 שעות מכל שעה רשומה)

גביע הופמן - למידע נוסף על הטורניר, כנסו לאתר הרשמי

** טורנירי דוחא, בריסבן, צ'נאי, אוקלנד וגביע הופמן ישודרו באתרים הללו: זה או זה. וגם באתר הזה.
    ------------------------------------------------------------------------------------

עידכונים נוספים:

* הראל לוי הודח היום בשמינית הגמר בצ'לנג'ר סאו פאולו, אחרי שנכנע 6:4, 6:4 להוראסיו סבאז'וס (ארגנטינה, 196).
    לוי ימשיך למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה, וינסה להעפיל להגרלה הראשית בגראנד סלאם הראשון של השנה.

כל המידע באדיבות האתרים:

הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר

15. דקו Member

תגידו מי זה סטאחובסקי הזה? יש לו כלים לא רעים אבל מארי בכושר שלו דורס כל אחד ואני לא יופתע עם זה ימשך גם מחר מול פדרר.
    איזה משחק של מונפיס בכלל לא דומה לעצמו לפעמים היה קשה לזהות אותו בסגנון משחק שלו
    נדאל הפתיע אותי במשחק הרע שלו אבל נראה לי שהוא גם הופתע מהמשחק של מונפיס מעניין עם היה לזה המשך מצד מונפיס.
    מחר צונגה מול גאסקה בדרבי צרפתי אני מקווה שהוא יבוא מרוכז ולא יצא לי התקפי לב כמו פעם שעברה (הפסיד מערכה ראשונה 6.0 ומנצח אחרי זה 7.6,7.6)