דיון הטניס הרשמי 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/7/07.

1. shlomydavid מנהלים

http://img61.imageshack.us/img61/7016/59695704mw7.Xxx

שחר פאר והראל לוי הם אלופי ישראל לשנת 2008 !

אחרי שהגשם שיבש קצת את משחקי האליפות, הם הסתיימו הערב עם זוכים ישנים-חדשים.
    שחר פאר גברה במשחק דרמטי 4:6, 6:1, 6:7(2) על ציפי אובזילר, וזכתה בפעם השלישית ברציפות וחמישית בסה"כ בתואר 'אלופת ישראל'.

סיקור המשחק:

המערכה הראשונה הייתה צמודה מאוד ושתי השחקניות שמרו על הגשותיהן עד המשחקון ה-10. אז הצליחה פאר לשבור את אובזילר ולקחה את המערכה - 4:6.
    אובזילר פתחה בסערה את המערכה השנייה, שברה את פאר כבר במשחקון השלישי ועלתה ל-1:2. כאן היה נראה שפאר איבדה את הריכוז כשביצעה הרבה טעויות, נשברה פעמיים נוספות, ואובזילר השלימה ניצחון גדול במערכה - 1:6.
    פאר המשיכה את המומנטום השלילי גם במערכה המכרעת, נשברה כבר במשחקון הרביעי ואובזילר עלתה ל-1:4. כאן פאר סוף סוף התעוררה, ניצחה 3 משחקונים ברצף תוך כדי שהיא שוברת את אובזילר פעם אחת, והשוותה ל-4:4. בהמשך שתי השחקניות שמרו על הגשותיהם, והמשחק הלך לשובר שיוויון. בשובר שיוויון הייתה רק שחקנית אחת על המגרש, וזוהי שחר פאר שהשלימה ניצחון 2:7 בשובר שיוויון, ו-1:2 במשחק כולו.

פאר אמרה אחרי המשחק: "שיחקתי טוב. אני לא חושבת שהתקרבתי לרמה הזאת במשך כל השבוע. גם אני וגם ציפי שיחקנו טוב ואני מקווה שהקהל נהנה. הייתי קצת עייפה כי היה לי משחק לפני כן ולא ממש הספקתי לנוח, אבל חייכתי ונהנתי ואני חושבת שהיה לי משחק טוב."
    על הגשם ששינה את מועדי המשחקים בימים האחרונים, אמרה פאר: "מזג האוויר זה חלק מהעניין. אני מקווה שבשנים הבאות הכל יילך יותר חלק והמסקנות יוסקו, כי לנו הספורטאים אין יותר מדי זמן פנוי בלו"ז, מלבד השבוע הזה".
    לסיכום, פאר התייחסה למפגש בגביע הפדרציה באוקראינה: "יהיה מאוד קשה מול אוקראינה. זה משחק חוץ והן הולכות לשחק על משטח מהיר שיעזור להן, אבל יש עוד זמן ונעשה את ההכנות הדרושות כדי להגיע מוכנות".

ציפי אובזילר הייתה מאוכזבת מאוד והסכימה לדבר רק 20 דק' אחרי המשחק: "אני מאוכזבת אפילו עד עכשיו. בשלב מסוים שחר נפלה במשחק והיתה לי הזדמנות לברוח, הובלתי אמנם 1:4 במערכה השלישית, אבל צריך לזכור שזה לא כדורגל בדקה ה-90 ואפשר לחזור. שחר העלתה את הרמה שלה ושיחקה מצוין בסיום. בסה"כ היה לי שבוע עמוס כי לא שיחקתי חודשיים וחצי ולשחק במשחק מול שחקנית ברמה ממש גבוהה כמו שחר זה היה קשה. אני מאוד לא מרוצה מהיכולת שלי במשחק הזה. אני לא יודעת מה שחר אמרה, אבל זה היה משחק חלש של שתינו, אחד הגרועים שהיה לנו. יכולת כזאת לא תספיק לנו מול האוקראיניות בפדרציה. אני מקווה שנשחק הרבה משחקים באוסטרליה כדי להיכנס לכושר".

להלן תקציר המשחק בוידאו.

גם אצל הגברים היה מאוד צמוד, והראל לוי הפתיע עם ניצחון 4:6, 6:3, 5:7 על דודי סלע, וזכה בפעם השנייה ברציפות וחמישית בסה"כ בתואר 'אלוף ישראל'.

סיקור המשחק:

לוי פתח מצויין את המשחק, כששבר את סלע כבר בהגשתו הראשונה ועלה ל-0:2. סלע הצליח לשמור על הגשתו הבאה, וצימק ל-1:2. לוי שמר על הגשתו הבאה ומיד הוסיף שבירה נוספת ועלה ל-1:4.
    כאן סלע התעורר, שבר פעמיים את לוי והוסיף שמירה בתווך כדי להשוות ל-4:4. אבל לרוע מזלו הוא נשבר שוב במשחקון התשיעי, ולוי השלים את הניצחון במשחקון העשירי - 4:6.
    לוי פתח היטב גם את המערכה השנייה, כששבר את סלע כבר במשחקון השלישי ועלה ל-1:2. סלע לא נכנע, שבר חזרה והוסיף שמירה כדי לעלות ל-2:3. בהמשך סלע שיפר את יכולתו, שבר שוב את לוי במשחקון השביעי, ועלה ל-3:4. אחרי שמירה מוצלחת במשחקון השמיני, דודי סלע הצליח לשבור שוב את הראל לוי, השלים ניצחון 3:6 במערכה, והשווה ל-1:1 את מניין המערכות.
    המערכה השלישית הייתה צמודה מאוד, ועד למשחקון השישי לא היו שבירות - 3:3. סלע הצליח להשיג את השבירה הראשונה ועלה ל-3:4. אבל לוי לא התכוון לוותר על התואר, החזיר שבירה והשווה ל-4:4. בהמשך שני השחקנים שמרו על הגשותיהם, והראל לוי עלה ל-5:6 אחרי משחקון ארוך במיוחד. דווקא במשחקון ה-12 כשהוא מגיש כדי להישאר במשחק, דודי סלע נשבר, והראל לוי השלים ניצחון 5:7 במערכה, ובמשחק כולו.

הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל, האתר, האתר

נערך לאחרונה ב: ‏27/12/08
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים עם VAN וציפי אובזילר אכן היה משחק ברמה מאוד נמוכה , לא מבין מאיפה הביאה שחר את המסקנה שזה היה משחק טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

את הגברים לא ראיתי

3. shlomydavid מנהלים

שנת 2008 תסתיים הלילה, ואני החלטתי לנעול את הדיון המופלא הזה ולפתוח דיון חדש לעונת הטניס הבאה עלינו לטובה.
    שנת 2008 בטניס הייתה שנה מופלאה עם הרבה דרמות ורגעים מרגשים. אבל השינוי המשמעותי ב-2008 היה המהפך בפיסגת הדירוג.
    237 שבועות רצופים רוג'ר פדרר היה בראש הדירוג, ואז הגיע ה-18 באוגוסט כשרפאל נאדאל הצליח להדיח אותו משם והעפיל למקום ה-1.
    לספרדי הצעיר ממאיורקה זאת הייתה גם השנה הטובה בקריירה, עם הזכייה ההיסטורית בווימבלדון אחרי גמר בלתי נשכח. נאדאל הוסיף מדליית זהב אולימפית בבייג'ינג, וכמובן זכה ברולאן גארוס בפעם הרביעית ברציפות.
    אז מה מתכננת לנו שנת 2009 בטניס ? קודם כל, בעונה הקרובה יהיו שינויים בשיטת הניקוד והטורנירים..גם בנשים וגם בגברים. אני ינסה בנושא החדש שיפתח בקרוב לסקור את השינויים, אבל האמת שאני לא הכי שולט בכל השינויים כך שאצטרך ללמוד אותם תוך כדי העונה.
    ברצוני לסיים במשפט תודה לכל הכותבים בדיון. אני מקווה שנהנתם, ונתראה בדיון לשנת 2009 ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. guyholl Member

בטח שנהנהנו, בזכותך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. VaN Member

תודה רבה לך על הכל, באמת דיון מופלא ושנה איכותית ולא צפויה של טניס.
    נקווה ש2009 תעמוד בציפיות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שנה טובה לחברי דיון הטניס :aaa021:

7. אבו Member

שנה טובה. כבר אמרתי לשלומי, שהשנה סוף סוף עומדת להתחיל!

מחר עם טורניר ראווה, אבל הדבר האמיתי ב-4 לחודש(טורנירי ATP. אוסטרליה שבועיים אחרי) מגיע סוף סוף. :aaa021:

לצערי השנה אני אהיה פחות פעיל בדיונים, בייחוד מפברואר. אבל בחודש הקרוב אני אהיה פה.
    שתהיה שנה טובה לכולם, ומי ייתן 4 טורנירי גראנד סלאם לרוג'ר! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx