דיון הטניס הרשמי 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/7/07.

 1. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  טניס (Tennis) הוא משחק כדור הנערך בין שני שחקנים (משחק יחידים) או שני זוגות (משחק זוגות) באמצעות מחבט וכדור במגרש פתוח או אולם. הטניס הוא ספורט אולימפי מהמובילים בעולם, אשר משוחק ונצפה במדינות רבות ברחבי העולם.


  ההיסטוריה של הטניס:

  כבר ביוון העתיקה אנו מוצאים לראשונה משחק שביסודו העברת כדור מצד לצד. הם קראו למשחק ספיריסטיקה, שם נרדף לצורה עגולה (SPHERE).
  מקור השם "טניס" כנראה נובע מהעיר Tell al-Hajar) Tanis) באיזור מצרים, אליה הגיעו נזירים מהכנסיה הפרנציסקנית .
  עד המאה ה-13 שיחקו עם כף היד באולמות מיוחדים שהיו במנזרים, כאשר הנזירים קראו למשחק "Jue de Paume", והתאימו אותו לעולם המושגים שלהם. את הכדורים שלהם מילאו בכותנה שמקורה במצרים, ואולי מאותה עיר, כך שמאוד ייתכן שזו הסיבה לשם "טניס".
  מהמאה ה-14 עד המאה ה-18 המשחק התפשט אף בין המוני העם ששיחקו אותו ברחובות והימרו על כסף רב, עד שהמלוכה נאלצה להחרים את המשחק.
  אחת הסברות לספירה המיוחדת בטניס ייתכן ונעוצה במשחקי המזל, כאשר העם הטיל מטבעות בני 15 - 30 - 45 - 60 סו (מטבע צרפתי עתיק). בצרפתית 45 מבטאים ב- 3 מילים (קרנט - א - סנק) כך שנקטע ההמשך ואילו 60 היה מיותר כי כאן זכה המנצח בקופה. (משחקון = JUE).
  המחבט עבר גלגולים החל מכפפה, מחבטים קצרים מעץ אשר לאט לאט התארכו. את המיתרים יצרו ממעיים של בהמות.
  בשנת 1850 צ'רלס גודייר המציא את כדור הטניס המגופר מגומי שגרם לכדור לקפץ גבוה יותר גם על דשא, עובדה שתרמה רבות לקידום משחק.
  בשנת 1874 נרשם השינוי המשמעותי באופי המשחק, כאשר מייג'ור קליפטון וינגפילד השתחרר משירות המלכה בהודו. הוא ערך מסיבה בביתו בווילס, שינה את מבנה מחבט, מבנה המגרש (דמוי שעון חול) ומיקומו המגרש (בחוץ על הדשא), קבע כללים והפתיע את אורחיו כשהראה להם את משחק ה"ספריסטיקה" שהמציא. כשנוכח בהצלחת המשחק מיהר לרשום את זה כפטנט על שמו.
  בשנת 1877 נערכה תחרות ראשונה על טניס-דשא, בווימבלדון. המגרש שונה לממדים דומים להיום, ספירה עם שוויון - יתרון ו-2 ניסיונות הגשה.


  עקרונות משחק הטניס:

  המשחק משוחק בעזרת מחבט שמסגרתו עשויה ממתכת קלה (בעבר הוכנו המסגרות מעץ) ובו שזורה רשת של גידים מפלסטיק שבאמצעותם חובטים בכדור. כדור המשחק עשוי מגומי גמיש ומצופה בשערות קצרות ודקות, קוטרו של הכדור הוא כ-5 ס"מ וצבעו בדרך כלל צהוב זוהר. אין הגבלת זמן למשחק הטניס.
  את המגרש חוצה רשת בגובה של 91.4 ס"מ (במרכזה) עשויה חבלי בד דקים התלויה על גבי עמודים משני צידי המגרש. כאשר נערך משחק זוגות מוסיפים לתחומי המגרש גם את תחומי הצד של המגרש המרחיבים את שטח המשחק. ניתן לערוך את המשחק באולם סגור או באצטדיון פתוח.
  ישנם ארבעה סוגים של משטחים עליהם יכול להתקיים משחק הטניס: דשא, חימר, אספלט (משטח קשה) ושטיח (דמוי גומי).
  כדור הטניס הוא כדור קטן יחסית לכדורים המשמשים במשחקי כדור אחרים. הכדור ממולא באוויר (בשיטת ואקום), למרות שישנם גם כדורים מיוחדים (כדורי טראטון) שאותם ממלאים באבקה לבנה של כדוריות אשר מתרחבות בזמן החבטה בכדור ושומרות על לחץ אוויר אחיד בכדור. כדורים אלו קשים מהרגיל. כדורי הטניס הם בד"כ בצבע צהוב זוהר.
  מטרת המשחק היא לחבוט בכדור באמצעות המחבט מעל לרשת אל עבר צדו השני של המגרש בתוך תחומי המגרש המסומנים על הקרקע, זאת לאחר לא יותר מנגיעה אחת של הכדור בצד אחד של המגרש ונגיעה אחת במחבט.
  שיטת הניקוד בטניס מתחילה בבסיסה בנקודה (הספירה היא 15 לנקודה הראשונה, 30 לשנייה, 40 לשלישית ולאחר מכן נצחון בגיים. במידה והתוצאה בתוך גיים היא 40:40, יש להשיג יתרון של שתי נקודות על מנת לזכות בגיים). זכייה במספר משחקונים (בין 6 ל-7) מקנה זכייה במערכה.
  כדי לזכות במשחק כולו יש צורך לזכות במספר מסוים של מערכות על ידי שחקן אחד או כאשר אחד השחקנים נפצע ואינו ממשיך, המשחק מוכרע על פי היתרון של אחד השחקנים עד לרגע פרישת השחקן הפצוע מהמשחק.
  מקובלים בטניס שני סוגי משחקים: במשחק "הטוב משלוש מערכות" יש לזכות בשתי מערכות כדי לנצח את המשחק ובמשחק "הטוב מחמש מערכות" יש לזכות בשלוש מערכות כדי לנצח.
  שיטת "הטוב מ-3 מערכות" נהוגה בכל התחרויות לנשים ובחלק מהתחרויות לגברים. שיטת "הטוב מ-5 מערכות" נהוגה רק אצל הגברים בטורנירי: גרנד-סלאם, בגביע דיוויס ובמשחקי גמר של טורנירים אחרים.


  סוגי החבטות:

  בטניס יש 5 סוגי חבטות עיקריות: הגשה, כף יד, גב יד, יעף והנחתה. (החבטות מתייחסות לשחקנים המכים ביד ימין):
  חבטת הגשה (סרב): במכה זו משתמשים בתחילת כל נקודה. כל שחקן בתורו מגיש למשך משחקון את החבטה ההתחלתית. בחבטה זו יד שמאל שאוחזת בכדור במקביל למחבט, זורקת אותו אנכית, ובו זמנית יד ימין מביאה את המחבט אל אחורי הגב דרך הכתף, ומכה בכדור כאשר הוא יורד ומגיע מעל גוף השחקן.
  חבטת כף יד (פור-הנד): החבטה שנחביטת מצידם הימני של שחקנים ימניים ובה כף היד מופנית לכיוון הרשת.
  חבטת גב יד (בק-הנד): חבטה שנחבטת מצידם השמאלי של שחקנים ימניים ובה גב היד מופנה לכיוון הרשת. כיום מקובלת גם חבטת "גב יד" בשתי ידיים, כלומר גם יד ימין וגם יד שמאל אוחזות במחבט וחובטות בכדור כמתואר למעלה.
  חבטת יעף (וולי): במכה זו משתמשים כאשר מתקרבים לרשת. מכה זו נעשית מן האוויר. חבטה זו נחשבת להתקפית.
  חבטת הנחתה (סמאש): במכה זו משתמשים כאשר מגיעים לשחקן כדורים גבוהים, ואז הוא ירצה להגיע במהירות אל הכדור ולהנחית אותו בחוזקה אל מגרש היריב.

  חבטות נפוצות נוספות:

  חבטת סיבוב עילי (top-spin): כאשר חובטים בכדור עם סיבוב עילי ביעילות, הכדור יאיץ לאחר המגע עם הקרקע.
  חבטת חיתוך (סלייס): חבטה בה כיוון המחבט לחבטה הוא מלמעלה למטה ועל ידי כך ניתן להפעיל סיבוב אחורי על הכדור, שבולם את התקדמותו כאשר הוא פוגע במשטח. זו חבטה דיי חלשה מהאחרות, ומשתמשים בה לרוב בתור חבטה הגנתית או בתור חבטת עלייה לרשת.
  חבטת דרופ שופ: חבטת סלייס דיי חזקה (בקהנד או פורהנד), שרצוי שתנחת כמה שיותר קרוב לרשת (מהצד השני) ותקפוץ פעמיים על המגרש, או שתביא את היריב למכה חלשה ולא יעילה, שתוביל קרוב לוודאי לווינר מהצד השני.
  חבטה בלי סיבוב (flat): חבטה בה מכים את הכדור בלי סיבוב עליו. הכדור ינוע מהר יותר מכיוון שכך הוא יוצר פחות התנגדות לאוויר.
  חבטת העברה (passing shot): מטרתה של חבטה זו היא להעביר את השחקן שעלה לרשת משני צדיו.
  חבטת תילול (לוב): מכה של השחקן כאשר יריבו נמצא קרוב לרשת. המכה היא מכה גבוהה שעולה גבוה מעל השחקן היריב.

  *כאשר שחקנים שמאליים חובטים החבטה מבוצעת בצורה הפוכה.


  תלבושת:

  בעבר היה נהוג לשחק בתלבושת המסורתית - לגברים חולצה לבנה ומכנסיים לבנים קצרים עם כיסים, ולנשים חולצה לבנה וחצאית טניס קצרה (סיבה נוספת לכינוי "הספורט הלבן"). כיום רשאים טניסאים ללבוש בגדים בצבעים ובסגנונות שונים ברוב התחרויות, מלבד בטורניר וימבלדון בו שומרים על המסורת של לבוש לבן. המשחק משוחק בנעלי ספורט המותאמות במיוחד לאופי המשחק והמשטח.


  אצטדיון טניס (האצטדיון ע"ש ארתור אש בניו יורק, עליו משוחק גמר ה-US OPEN)

  [​IMG]  כדור ומחבט טניס

  [​IMG][​IMG]


  אתרים שימושיים של טניס :

  ההתאחדות הטניס העולמית, הסבב המקצועני בגברים, הסבב המקצועני בנשים, איגוד הטניס בישראל, המרכז לטניס בישראל, האתר הרשמי של אליפות אוסטרליה הפתוחה, האתר הרשמי של הרולאן גארוס, האתר הרשמי של ווימבלדון, האתר הרשמי של ה-US OPEN (אליפות ארה"ב הפתוחה)


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  ויקיפדיה, האתר, האתר, הפורום (באדיבות המשתמש "PHILGYM")
  קרדיט מיוחד על הבאנר למשתמש "Beitar".
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/7/07
 2. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  המדריך המלא לדירוג הטניס העולמי

  כמו שכולנו יודעים, ישנו דירוג שבועי המדרג את כל הטניסאים בעולם (גברים ונשים לחוד כמובן, וזוגות). כאן אנסה לפרט איך זה בדיוק עובד.


  קודם כל, מה הדירוג הזה אומר בכלל ?

  הדירוג השבועי הוא בעצם כרטיס הכניסה לטורנירים (ע"פ נכנסים השחקנים והשחקניות לטורנירים, ונקבע דירוגם בטורנירים עצמם).
  עונת הטניס חופפת לשנה הקלנדרית ומתחילה בחודש ינואר, אך ניקוד הטניסאים מתייחס ל-52 השבועות האחרונים (כלומר בשנה) שלפני תאריך הדירוג.
  הדירוגים מתפרסמים כל יום שני, למעט בשבוע השני של טורנירי גרנד סלאם (מכיוון שהם נמשכים שבועיים). בכל שבוע נמחקות התוצאות שהושגו בשבוע המקביל בשנה שעברה (שבועיים כשהדירוג מתפרסם אחרי גרנד-סלאם), ונכנסות התוצאות שהושגו בשבוע האחרון.
  הניקוד בטורנירים קטנים (פיוצ'רים וסטלייטים לגברים, ITF עד 25K לנשים) נכנס רק שבוע אחרי הטורניר.


  כיצד הדירוג עובד ביחידים ?

  שחקני ושחקניות טניס משחקים בשנה בטורנירים רבים, אך לא כולם נכנסים לדירוג העולמי. מ"ס הטורנירים שנכנסים לדירוג העולמי הן התוצאות הטובות ביותר ב-18 טורנירים בגברים ו-17 בנשים, כאשר אצל הגברים נכנסים תמיד 4 טורנירי הגראנד סלאם ו-9 טורנירי המאסטרס סירייס (ביחד 13 טורנירים), ואצל הנשים ישנם 5 טורנירים שתמיד נכנסים לדירוג (4 הגראנד סלאמים וטורניר מיאמי).

  * הטורנירים מחולקים לכמה דרגות קושי כשהיוקרתיים שבהם מזכים את הטניסאים במספר הנקודות הרב ביותר. אלה הם טורנירי הגראנד סלאם, שמעניקים 1,000 נקודות לזוכה המאושר, שמתכבד גם בסכומי כסף גדולים. למשל, רוג'ר פדרר ו-ונוס וויליאמס, שזכו בטורניר ווימבלדון האחרון הכניסו לחשבון הבנק שלהם 700 אלף ליש"ט.
  הפיינאליסטים בטורנירים הללו זוכים ב-700 נק', הפסד בחצי הגמר שווה 450 נק', רבע הגמר - 250 נק' ומי שמגיע לשמינית הגמר מקבל 150 נק'.
  הניקוד כמובן יורד משלב לשלב כשגם עצם ההשתתפות בסיבוב הראשון של המפעל שווה 5 נקודות דירוג. אפילו על ניצחונות במוקדמות של הטורנירים הללו מעניקים נקודות.
  כמו שרובנו יודעים, קיימים 4 טורנירי גראנד סלאם: אליפות אוסטרליה הפתוחה (נערכת בינואר במלבורן), רולאן גארוס (נערך בסוף מאי בפאריס), ווימלבדון (נערך בסוף יוני בבריטניה) וה-US OEPN (נערך בסוף אוגוסט בניו יורק).

  * הקטגורייה השניה בחשיבותה היא טורנירי המאסטרס בגברים וטורניר מיאמי בנשים (סה"כ פרסים - 3.45 מיליון דולר). בטורנירים הללו מעניקים לזוכים 500 נק' דירוג. הפסד בגמר שווה 350 נק' ובחצי הגמר - 225 נק'.

  * שאר הטורנירים מסווגים על-פי סך הפרסים שלהם. הקטגורייה הבאה היא סדרת טורנירי הזהב אצל הגברים (סה"כ פרסים - למעלה ממיליון דולר), שמעניקים 300 נק' למנצחים ו-210 לפיינאליסטים. אצל הנשים הדרגה הבאה הוא טורניר האינדיאן וולס בקליפורניה (סה"כ פרסים - 2.1 מיליון דולר), המעניק 465 נק' למנצחות ו-325 נק' לפיינאליסטיות.
  טורנירים דומים אצל הגברים, שמעניקים פרסים נמוכים יותר של לפחות 800 אלף דולר, נותנים 250 נק' דירוג לאלוף ו-175 נק' לסגנו.
  אצל הנשים הקטגוריה הבאה היא טורנירי הטייר 1 (סה"כ הפרסים - 1.34 מיליון דולר), והם מעניקים 430 נק' למנצחות, ו-300 נק' לפינאליסטיות.
  סדרת הטורנירים הבאה היא טורנירי הסבב העולמי (וה-WTA אצל הנשים), שמעניקים ניקוד על פי סך הפרסים: מ-175 נקודות לאלוף טורניר ע"ס פרסים של 400 אלף דולר, עד 250 נקודות לאלוף טורניר של מיליון דולר. אצל הנשים זה מחולק ע"פ דרגה (טייר), כאשר הדרגה הכי נמוכה (סה"כ פרסים - 145 אלך דולר) מעניקה לאלופה 115 נק', וזה מגיע עד ל-300 נק' למנצחת בדרגה הכי גבוהה (סה"כ פרסים - 650 אלך דולר).
  כידוע לכולנו, רוג'ר פדרר (שוויץ) הוא המדורג 1 בעולם בגברים, כאשר יש לו 7,290 נק', והוא מקדים את רפאל נאדאל (ספרד) ב-1,835 נקודות "בלבד".
  אצל הנשים, ז'סטין הנין (בלגיה) היא המדורגת 1 בעולם, כאשר יש לה 4457 נק', והיא מקדימה את מריה שראפובה (רוסיה) ב-779 נק'.

  הדרגה הבאה היא טורנירי הצ'לנג'רים והפיוצ'רים.

  עכשיו הגענו לתחום של הישראלים - הצ'לנג'רים והפיוצ'רים.

  לצערנו טניס הגברים הישראלי לא נמצא בשיאו, ובעצם מלבד שחר פאר וקצת ציפי אובזילר, שאר הטניסאים והטניסיאיות הישראלים משחקים רב השנה בטורנירי הצ'לנג'רים והפיוצ'רים.
  הצ'לנג'רים הם טורנירים קטנים יחסית לטורנירי הסבב העולמי ומיועדים לשחקנים בדירוגים נמוכים (בד"כ מתחת ל-100).
  גם כאן הניקוד נקבע על-פי סך הפרסים כשצ'לנג'ר גדול (סה"כ פרסים - 150 אלף דולר) מסדר 100 נקודות דירוג לאלוף, וצ'לנג'ר קטן (סה"כ פרסים - 25 אלף דולר) שווה 50 נקודות בלבד לאלוף.

  * הקטגורייה הנמוכה ביותר היא הפיוצ'רים כשכמה מהם אפילו נערכים בארץ. אלה הם באמת טורנירים קטנים ולא נוצצים. הטניסאים טסים למחוזות רחוקים ומוצאים את עצמם חובטים בפיוצ'רים בניגריה ובאתיופיה במטרה להשיג נקודות דירוג בודדות. כאן הפרסים מכסים במקרה הטוב את הוצאות הנסיעה.
  סך הפרסים בטורנירים הללו נע בין עשרת אלפים ל-15 אלף דולר והזכיה בהם שווה בין 12 ל-24 נקודות דירוג, אבל כל טניסאי לא ישכח את היום שבו הוא צבר את הנקודה הראשונה שלו באיזה פיוצ'ר נידח, שהכניסה אותו לדירוג העולמי.

  להלן טבלאות הניקוד המלאות של הטורנירים: גברים, נשים (קובץ PTF - ניתן לפתיחה ע"י תוכנת Adobe Reader )


  איך עובד הדירוג בזוגות:

  גברים: בדירוג נכללות 14 התוצאות הטובות בשנה הקודמת למעט המאסטרס קאפ. אין טורנירי חובה כמו ביחידים.
  נשים: בדירוג נכללות 11 התוצאות הטובות בשנה החולפת. לא ידוע על כך שיש טורנירי חובה, אבל אני לא בטוח.


  קיים עוד דירוג שנקרא דירוג ה-Race (המירוץ לאליפות סוף השנה):

  דירוג זה מתייחס לאליפות סוף השנה - מאסטרס בגברים ו-"Sony Ericsson Championships" בנשים, ואליהם מגיעים 8 הטניסיאים והטניסאיות שהשיגו את המ"ס הרב ביותר של נק' בשנה הקלנדרית (מתחילת ינואר).

  * אצל הגברים הדירוג למאסטרס שונה רק בניקוד שמקבלים עבור כל טורניר (נכלל בו התוצאות מ-4 הגראנד סלאמים ו-9 טורניר המאסטרס סירייס + 5 התוצאות הנוספות הטובות של השנה).

  הניקוד למאסטרס

  * בדירוג של המירוץ לאליפות WTA נכללות כל הנקודות שנצברו בטורנירי גרנד סלאם וסבב WTA (אבל לא בטורנירי ITF) מתחילת השנה הקלנדרית, ללא הגבלה על מספר הטורנירים.  לסיום, להלן הדירוג העולמי המלא (כולל הנק') של כל הישראלים (נכון ל-23.7):


  נשים:

  שחר פאר (18 בעולם) - 1529 נק'
  ציפי אובזילר (76 בעולם) - 383 נק'
  אנה סמאשנובה (פרשה, 183 בעולם) - 171 נק'
  יבגניה סברנסקי (278 בעולם) - 93.5 נק'
  קרן שלמה (666 בעולם) - 17 נק'
  יוליה גלושקו (1120 בעולם) - 4 נק'

  גברים:

  דודי סלע (129 בעולם) - 332 נק'
  נועם אוקון (143 בעולם) - 294 הק'
  הראל לוי (215 בעולם) - 184 נק'
  אמיר וינטרוב (420 בעולם) - 73 נק'
  דקל ולצר (522 בעולם) - 47 נק'
  עמית ענבר (850 בעולם) - 14 נק'
  אמיר חדד (865 בעולם) - 13 נק'
  ויקטור קוליק (922 בעולם) - 10 נק'
  עידן מרק (994 בעולם) - 8 נק'
  אלמוג משיח (1246 בעולם) - 3 נק'
  יואב שאב (1289 בעולם) - 3 נק'
  גיא קובי (1382 בעולם) - 2 נק'
  סער סטייל, תומר חודורוב ויונתן ציפריס (1512 בעולם) - 1 נק'


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, אתר איגוד הטניס בישראל,הפורום (באדיבות המשתמש "nitsansh")
  קרדיט מיוחד על הבאנר למשתמש "Beitar".
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/7/07
 3. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]

  טורניר סטנפורד, קליפורניה (ארה"ב): 23.7 - 29.7
  סה"כ פרסים: 600,000 דולר.
  משטח: קשה.
  סוג טורניר (חשיבות): טייר 2 (השלישי בחשיבותו אחרי הגראנד סלאמים).  ההגרלה של שחר פאר (5 בטורניר, מתוך 28 משתתפות בהגרלה הראשית):

  סיבוב ראשון: קמיל פן (צרפת, 84 בעולם).
  סיבוב שני: המנצחת בין קטאלינה קסטאנו (קולומביה, 97 בעולם) לאולגה גובורצובה (בלארוס, 100 בעולם).
  רבע הגמר (משוער): דניאלה האנטוחובה (סלובקיה, 12 בעולם, 3 בטורניר).
  חצי הגמר (משוער): אנה צ'קווטאדזה (רוסיה, 8 בעולם, 1 בטורניר).

  * שחר פאר תשחק היום בבוקר (7:00 - משוער) במגרש המרכזי מול קמיל פן.

  * שחר פאר תשחק גם בטורניר הזוגות, ותשתף פעולה עם סאניה מירזה (הודו), והן ידורגו 3 בטורניר.
  בסיבוב הראשון הן יתמודדו מול טטיאנה פוצ'ק (בלארוס) ואנסטסיה רודיונובה (רוסיה).


  * ערוץ יורוספורט ישדר את חצאי הגמר והגמר (29-28.7).


  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  "CLICK HERE FOR LIVE SCORES" מצד ימין באמצע העמוד.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  עידכונים נוספים:

  * אחרי הזכייה בטוגליאטי, המשיך דודי סלע לטורניר פנזה (רוסיה, סה"כ פרסים - 50 אלף דולר), ופתח אותו בניצחון 6:7, 2:6 על טי צ'ן (טיוואן, 310 בעולם).
  סלע (1 בטורניר) מחכה בשמינית הגמר למנצח במפגש בין מיכאל קוקושקין (רוסיה, 450 בעולם) לאיליה מרצ'נקו (אוקראינה, 413 בעולם).
  ובנוסף, עלה סלע לסיבוב השני בטורניר הזוגות, כשניצח יחד עם שותפו ואסיליס מזראקיס (יוון) את ארבנד גספריאן וגאורגי קורוצ'קין (רוסיה) - 1:6, 2:6.

  * אמיר וינטרוב שעלה לטורניר פנזה מהמוקדמות, הפסיד בסיבוב הראשון לביורן רנקוויסט (שבדיה, 305 בעולם) - 6:1, 6:7, 6:3.

  * גם הראל לוי פתח ברגל ימין את טורניר הצ'לנג'ר בנוטינגהאם (בריטניה, סה"כ פרסים - 25 אלף דולר), כשניצח בסיבוב הראשון את סמואל גרות' (אוסטרליה, 478 בעולם) - 4:6, 2:6.
  לוי מחכה בשמינית הגמר למנצח במפגש בין פטר ווסלס (הולנד, 203 בעולם) ללוק בורג'ויס (אוסטרליה, 653 בעולם).

  * נועם אוקון ישחק השבוע בטורניר הצ'לנג'ר בגרנבי (קנדה, סה"כ פרסים - 50 אלף דולר), ויתמודד בסיבוב הראשון מול לוקה גרוגרץ' (סלובניה, 494 בעולם).

  * קרן שלמה ניצחה בסיבוב הראשון בטורניר הפיוצ'ר בבנקוק (תאילנד, סה"כ פרסים - 10 אלף דולר) את אנקיטה בהאמרי (הודו, 506 בעולם, 8 בטורניר) - 4:6, 6:1, 5:7.


  * בצמרת דירוג הגברים היו מ"ס שינויים, כאשר ניקולאי דוידנקו (רוסיה) עלה למקום ה-4, והחליף מקומות עם אנדי רודיק (ארה"ב) שירד 5. טומי האס (גרמניה) חזר ל-TOP 10, למקום ה-9, על חשבונם של ג'יימס בלייק (ארה"ב) שירד ל-10, ותומאס ברדיץ' (צ'כיה) שנדחק למקום ה-11.
  ראדק סטפאנק (צ'כיה) שזכה שלשום בטורניר לוס אנג'לס, רשם את הזינוק המשמעותי של השבוע, כשקפץ 37 מקומות, עד למקום ה-64.

  * ובצמרת דירוג הנשים היה שינוי אחד, כשאנה צ'קבטאדזה (רוסיה) שזכתה בטורניר סינסיטי, עלתה למקום ה-7, והחליפה מקומות עם סרינה וויליאמס (ארה"ב) שירדה ל-8.  *למרות העלייה בדירוג העולמי, ניקולאי דוידנקו הודח כבר בסיבוב הראשון של טורניר אומאג (קרואטיה, סה"כ פרסים - 353,450 יורו). דוידנקו (2 בטורניר) הפסיד לז'יל סימון (צרפת, 50 בעולם) - 6:2, 2:6, 6:3.
  לעומתו נובאק דיוקוביץ' (סרביה, 3 בעולם, 1 בטורניר), גבר בקלות בסיבוב הראשון על פאבלו אנדוחאר (ספרד) - 1:6, 3:6.


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר, האתר, האתר
   
 4. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  ווואווו שלמי! ענקקק [​IMG]
   
 5. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  שוב זה קרה - שחר פאר חזרה מפיגור 5:0 במע' ה-1, ועלתה לשמינית גמר בסטנפורד אחרי 6:7, 2:6 על קמיל פן (צרפת).


  סיקור המשחק:

  שחר פאר התחילה היום בבוקר את עונת המשטחים הקשים, ואיך שהמשחק התחיל ראו שיש עליה הרבה חלודה (שבועיים ללא משחקים בסבב). פאר שנקלעה לפיגור 5:0 במערכה הראשונה, חזרה עם קאמבק אדיר של 6 משחקונים רצופים (כולל 6 אייסים), ועלתה ל-5:6. פן הצליחה לעצור אותה ושלחה את המשחק לשובר שיוויון, בו שלטה שחר פאר מתחילתו, והשלימה ניצחון 5:7, ו-6:7 במערכה הראשונה.
  המערכה השנייה הייתה כולה של שחר, שהצליחה לשבור פעמיים את פן כדי לברוח ל-0:4. הצרפתייה עוד הספיקה לקחת 2 משחקונים, אך לא יותר מזה, ופאר השלימה ניצחון 2:6 במערכה, ובמשחק כולו.
  פאר תשחק בשמינית הגמר מול אולגה גובורצובה (בלארוס, 100 בעולם) שהדיחה את קטאלינה קסטאנו (קולומביה, 97 בעולם) - 4:6, 2:6.

  * שחר פאר תשחק מחר (המגרש המרכזי, 3:00 לפנות בוקר - משוערת) בסיבוב הראשון בטורניר הזוגות, יחד עם סאניה מירזה (הודו) מול טטיאנה פוצ'ק (בלארוס) ואנסטסיה רודיונובה (רוסיה).


  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  "CLICK HERE FOR LIVE SCORES" מצד ימין באמצע העמוד.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  עידכונים נוספים:

  * יבגניה סברנסקי (278 בעולם) עלתה לשמינית גמר טורניר ה-ITF על חימר במונטרוני דה ארביה (איטליה, סה"כ פרסים - 25 אלף דולר), לאחר שניצחה 4:6, 1:6 את ולנטינה סאסי (איטליה, 340 בעולם). סברנסקי תפגוש בשמינית הגמר את אן שייפר (גרמניה, 352 בעולם).


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר, האתר
   
 6. שגיא

  שגיא Guest

  חזק!
  תמיד עניין אותי כל הפרטים הקטנים האלה על שיטת הדירוג של הטניס

  כל הכבוד!!
   
 7. Football God

  Football God Member

  הצטרף ב:
  ‏31/3/07
  הודעות:
  628
  לייקים שהתקבלו:
  0
  פשש עכשיו אני קלטתי את כל הטורנירים הקטנים האלה,פיוצ'ר וצ'לנגר.
  כל הכבוד על העבודה!
   
 8. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  * שחר פאר עלתה לרבע גמר טורניר הזוגות, אחרי שניצחה יחד עם סאניה מירזה (הודו) את טטיאנה פוצ'ק (בלארוס) ואנסטסיה רודיונובה (רוסיה) - 1:6, 6:0 ו-9:11 בסופר טיי ברייק.
  כבר הלילה (2:00 - משוערת) ישחקו הצמד הישראלי/הודי (3 בטורניר) ברבע הגמר מול ואקגול אמנמוראדובה (אוזבקיסטן) ואנג'ליקה באכמן (גרמניה).
  יש לציין ששחר פאר זכתה בטורניר הזוגות בשנה שעברה יחד עם אנה לנה גרונפלד (גרמניה).

  * עוד בטורניר היחידות, מריון ברטולי (11 בעולם, 2 בטורניר) שהגיעה לגמר ווימבלדון, הודחה כבר בשמינית הגמר ע"י ליליה אוסטרלו (ארה"ב, 106 בעולם) - 5:7, 6:4, 6:3.
  אוסטרלו תשחק ברבע הגמר מול סיביל באמר (אוסטריה, 8 בטורניר) שניצחה את מילן טו (ארה"ב) - 4:6, 2:6.
  ברטולי אמרה בסיום המשחק: "אני לא לגמרי בריאה והגוף שלי לא הבריא מחודשיים של מאמץ" (זה היה משחקה הראשון מאז גמר ווימבלדון). יש לציין שברטולי קיבלה טיפול רפואי במערכה הראשונה.

  *הלילה נערכו 2 משחקים נוספים משמינית הגמר, כאשר דניאלה האנטוחובה (סלובקיה, 8 בעולם, 3 בטורניר) שגברה 4:6, 2:6 על על שוואי פנג (סין), ממתינה ברבע הגמר למנצחת במשחק בין אולגה גובורצובה לשחר פאר. וקתרינה סרבוטניק (סלובניה, 7 בטורניר) שניצחה 0:6, 6:7 את מריה קירילנקו (רוסיה), ממתינה ברבע הגמר למנצחת במשחק בין אנה צ'קווטאדזה (רוסיה, 8 בעולם, 1 בטורניר) לאלני דנילידו (יוון).


  הערב - שמינית הגמר:


  [​IMG] אולגה גובורצובה (100 בעולם) VS שחר פאר [​IMG]

  [​IMG] VS [​IMG]

  המגרש המרכזי
  שעה: 21:00  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  "CLICK HERE FOR LIVE SCORES" מצד ימין באמצע העמוד.
  ------------------------------------------------------------------------------------

  עידכונים נוספים:


  אנדי רם הפסיד לפיט סאמפרס ביחידים, וגם ניצח אותו בזוגות יחד יוני ארליך.

  אנדי רם ויוני ארליך לקחו בשבועות האחרונים הפסקה קצרה מהסבב, כדי לשחק קצת בליגת הקבוצות בארה"ב (הליגה מיוחדת בכך שכל קבוצה בונה את עצמה משחקני הסבב כיום ושחקנים וותיקים שכבר פרשו).
  ושלשום, "אנדיוני" חוו חוויה אותה לא ישכחו כנראה הרבה זמן. רם וארליך, שמשחקים בסבב הנוכחי כחברים בקבוצת "סנט לואיס אייסס" (סרינה וויליאמס גם רשומה בה), זכו לעמוד על אותו מגרש ולשחק נגד לא אחר מאשר פיט סמפראס, אחד הטניסאים הגדולים בכל הזמנים.
  "פיסטול פיט", מי שמחזיק בשיא הזכיות בתארי גראנד סלאם, הגיע עם קבוצת "ניופורט ביץ'" למשחק ליגה מול קבוצת הישראלים. אנדי רם זכה לשחק ביחידים מול סמפראס בן ה-35 והפסיד לו 5:3 (שיטת הניקוד במשחקי הליגה שונה).
  בהמשך ניצחו אנדי רם ויוני ארליך את פיט סמפראס וריק ליץ' (ארה"ב, בעלה של לינדזי דבנפורט) - 4:5.
  עוד במפגש, אנדי רם וג'סמין ווהר (גרמניה) גברו במשחק המעורבים על ליץ' ומיכאלה פאסטיקובה (צ'כיה) - 3:5, ובסופו של המפגש קבוצתו של פיט סמפראס הפסידה 22:18.

  סמפראס אמר בסיום המפגש: "אני רוצה לשחק טוב, אבל לפעמים אני גם מעדיף לשתף קצת את הקהל. שחקנים צעירים שמגיעים למשחקי הליגה רעבים יותר והם משקיעים יותר ממני, לכן הם מנצחים. אבל נראה לי שאני בכל זאת משחק בסדר".
  היה לסמפראס גם קטע נחמד במהלך המשחק מול אנדי רם, שאמר לאחד מהמארגנים: "מה זו המוזיקה הזו של שנות ה-80 ?", והכרוז לא התבייש לענות לו: "האם יש לך בקשות מיוחדות, פיט?".

  למי שרוצה, להלן לינק לאתר הרשמי של הליגה


  * הפתעה נוספת נרשמה בטורניר החימר באומאג (קרואטיה, סה"כ פרסים - 353,450 יורו), כאשר נובאק דיוקוביץ' (סרביה, 3 בעולם, 1 בטורניר) הודח כבר בסיבוב השני ע"י ויקטור טרויסקי (סרביה, 176 בעולם) - 2:6, 6:4, 7:5.
  המדהים בכל העניין שזהו טורניר ה-ATP השלישי בקריירה של טרויסקי בן ה-21, והמאזן שלו הוא ניצחון בודד בשנה שעברה על פרננדו ויסנטה (ספרד) בטוקיו, שלאחריו פגש את רוג'ר פדרר (שוויץ) והפסיד לו "רק" 7:6, 7:6.


  * דודי סלע המשיך את הצלחותיו בטורניר הצ'לנג'ר בפנזה (רוסיה) , ואמש גבר בשמינית הגמר על איליה מרצ'נקו (אוקראינה, 413 בעולם) - 6:7, 3:6. סלע ישחק ברבע הגמר מול בנדיקט דורש (גרמניה, 262 בעולם).
  מאוחר יותר עלה סלע גם לחצי הגמר בטורניר הזוגות, כשניצח יחד עם שותפו ואסיליס מזראקיס (יוון) את ברונסטרום ורנקוויסט (שבדיה) - 5:7, 6:2, 5:10. בחצי הגמר הם יתמודדו מול מוראד אינויאטוב ודניס איסטומין (אוזבקיסטן) - 1 בטורניר.

  * גם הראל לוי ממשיך בהצלחותיו, ואמש גם הוא העפיל לרבע הגמר בטורניר הצ'לנג'ר בנוטינגאהם (בריטניה), אחרי שגבר 2:6, 6:3, 6:7 על לוק בורגואה (אוסטרליה, 653 בעולם).
  לוי ישחק ברבע הגמר מול אנדיס ז'וסקה (לטביה, 267 בעולם).

  * לעומתם, נועם אוקון הודח כבר בסיבוב הראשון של טורניר הצ'לנג'ר בגרנבי (קנדה) ע"י לוקה גרוגרץ' (סלובניה, 494 בעולם) - 7:6, 7:6.


  * יבגניה סברנסקי הודחה מטורניר ה-ITF על חימר במונטרוני דה ארביה (איטליה), לאחר שהפסידה בשמינית הגמר לאן שייפר (גרמניה, 352 בעולם) - 7:6, 6:1.

  * גם קרן שלמה הודחה מטורניר הפיוצ'ר על החימר בבנקוק (תאילנד), לאחר שהפסידה בשמינית הגמר לנופאוואן לרטוצ'ואקארן (תאילנד) - 6:1, 6:2.


  הבאנר, התמונות והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר, האתר, האתר, האתר, האתר, האתר הרשמי של טורניר ווימבלדון
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/7/07
 9. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יש בטורניר הזה שחקניות סוג ז'. היא חייבת לקחת או לפחות להגיע לגמר.
   
 10. Football God

  Football God Member

  הצטרף ב:
  ‏31/3/07
  הודעות:
  628
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא צריך להגזים,יש עוד הרבה טורנירים הרבה גרועים מזה.יש בטורניר הזה שחקניות טופ 10,אסור לזלזל.
   
 11. ERIC_CANTONA

  ERIC_CANTONA Member

  הצטרף ב:
  ‏23/11/06
  הודעות:
  853
  לייקים שהתקבלו:
  3
  רק עכשיו ראיתי את הדיון הזה, ואני פשוט חייב להגיד תודה וכל הכבוד למי שהכין אותו, השקעה ענקית.

  הרבה זמן אני מתעניין בטניס ואף לא הבנתי את השמות של החבטות או את שיטת הדירוג.

  עכשיו אני יודע [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/7/07
 12. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  שחר פאר הודחה בשמינית הגמר בסטנפורד.

  אכזבה לטניסאית מ"ס 1 בישראל, אחרי שהערב הודחה בשמינית גמר טורניר סטנפורד (ארה"ב, סה"כ פרסים - 600 אלף דולר) ע"י אולגה גובורצובה (בלארוס, 100 בעולם) - 4:6, 7:5, 6:2.


  סיקור המשחק:

  כמו בסיבוב הראשון, גם היום פאר פתחה לא טוב את המשחק, ונקלעה לפיגור 3:1. שתי השחקניות שמרו על הגשותיהן עד למשחקון ה-8, בו שחר פאר הצליחה לשבור, והשוותה ל-4:4. פאר שמרה על הגשה שלה, והצליחה לשבור שוב את גובורצובה כדי להשלים ניצחון 4:6 במערכה הראשונה.
  גם את המערכה השנייה פאר פתחה בצורה לא טובה, ונקלעה לפיגור 2:0. פאר הצליחה לחזור ל-2:2, אבל נשברה שוב במשחקון ה-6, והבלארוסית ברחה ל-4:2 ו-5:3. אז שחר התעוררה, והצליחה לשבור חזרה כדי להשוות ל-5:5.
  למרות השבירה, פאר לא המשיכה במומנטום, ונשברה שוב ל-6:5. גובורצובה הגישה בהצלחה, וניצחה 5:7 במערכה - 1:1 במערכות.
  כנראה שהשבירה במשחקון ה-11, השפיעה מאוד על שחר, שנשברה פעמיים במערכה השלישית, והבלארוסית ברחה ל-4:0. פאר הצליחה רק לצמק ל-4:1 ו-5:2, אך לא יותר מזה, והיא הפסידה 6:2 במערכה השלישית, ובמשחק כולו.

  * אחרי האכזבה הערב, פאר תמשיך לטורניר סן דייגו (ארה"ב, סה"כ פרסים - 1.34 מיליון דולר).


  * בהמשך הלילה תשחק פאר יחד עם סאניה מירזה (הודו) ברבע גמר טורניר הזוגות מול ואקגול אמנמוראדובה (אוזבקיסטן) ואנג'ליקה באכמן (גרמניה).


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר
   
  נערך לאחרונה ב: ‏27/7/07
 13. Dimitar Berbatov

  Dimitar Berbatov Member

  הצטרף ב:
  ‏17/1/07
  הודעות:
  7,763
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אכזבה גדולה מאוד. הייתי בטוח ששחר תגיע לפחות לחצי גמר ואפילו לזכות בטורניר.
  חבל...
   
 14. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  כ-3 שעות אחרי האכזבה ביחידות, עלתה שחר פאר יחד עם סאניה מירזה (הודו) לחצי הגמר טורניר הזוגות, אחרי שגברו על אנג'ליקה בכמאן (גרמניה) ואקגול אמנמוראדובה (אוזבקיסטן) - 7:5, 3:6 ו-6:10 בסופר טיי ברייק.
  בחצי הגמר הן יפגשו את אלה קודריבצבה (רוסיה) וסו הסיה (טייוואן).


  שחר פאר אחרי ההפסד לגובורצובה: "זה היה שבוע קשה ולא שיחקתי בו טוב. לא הגעתי לכדורים בזמן וחבטתי חבטות קצרות מדי, לא שיחקתי בהתאם ליכולת שלי. עכשיו אני צריכה לעבוד קשה כדי לחזור לפורמה".


  הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר


   
 15. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  שחר פאר וסניה מירזה עלו לגמר הזוגות בסטנפורד.

  שחר פאר ושותפתה סניה מירזה (3 בטורניר) העפילו הלילה לגמר טורניר הזוגות בסטנפורד (סה"כ פרסים - 600 אלף דולר), אחרי שניצחו את אליה קודרייצבה (רוסיה) וסו ויי הסיה (טיוואן) - 3:6, 4:6.
  במשחק הגמר (3:00 לפנות בוקר - משוער) הן ישחקו מול יקטוריה אזרנקה (בלארוס) ואנה צ'קוואטדזה (רוסיה), שגברו 4:6, 7:5, 7:10 על קטרינה סרבוטניק (סלובניה) ואיי סוגיאמה (יפן) - 1 בטורניר.

  * זהו גמר הזוגות השלישי של פאר בקריירה, והמאזן שלה הוא 0:2 (פראג וסטנפורד בשנה שעברה).

  * ובנתיים בטורניר היחידות, נקבע משחק הגמר שיפגיש את סניה מירזה (הודו) לאנה צ'קווטאדזה (רוסיה).
  הגמר ישודר ביורוספורט החל מ-23:00.
  מירזה עלתה לגמר אחרי שגברה על סיביל באמר (אוסטריה) - 2:6, 5:7, 3:6.
  צ'קווטאדזה הגיעה לגמר אחרי שגברה 7:6, 3:6, 2:6 על דניאלה האנטוחובה (סלובקיה).


  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  "CLICK HERE FOR LIVE SCORES" מצד ימין באמצע העמוד.
  -------------------------------------------------------------------------

  למרות ששחר פאר לא סיימה את טורניר סטנפורד, כבר אמש התפרסמה ההגרלה לטורניר הבא בו היא תשתתף:

  [​IMG]

  טורניר סן דייגו, קליפורניה (ארה"ב): 30.7 - 5.8
  סה"כ פרסים: 1,340,000 דולר.
  משטח: קשה.
  סוג טורניר (חשיבות): טייר 1.  ההגרלה של שחר פאר (12 בטורניר, מתוך 56 משתתפות בהגרלה הראשית):

  סיבוב ראשון: סניה מירזה (הודו, 35 בעולם).
  סיבוב שני: המנצחת בין אלני דאנילידו (יוון, 41 בעולם) לג'יל קרייבאס (ארה"ב, 64 בעולם).
  שמינית הגמר (משוער): דינארה סאפינה (רוסיה, 14 בעולם, 8 בטורניר).
  רבע הגמר (משוער): מריה שראפובה (רוסיה, 2 בעולם, 1 בטורניר).

  * שחר פאר תשחק גם בטורניר הזוגות, ותשתף פעולה עם סניה מירזה (הודו).


  * ערוץ יורוספורט ישדר את חצאי הגמר והגמר (4.8-5).


  ** הדירוגים מתחייסים לדירוג הקודם (ע"פ נקבע הדירוג בטורניר).

  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  המשבצת "LIVE SCORES" מצד ימין למעלה.
  -----------------------------------------------------------------------------------

  גם אנדי רם ויוני ארליך (17 בעולם, 9 במירוץ השנתי) חוזרים לסבב, ומחר יתחיל הטורניר שלהם:


  [​IMG]

  טורניר וושינגטון (ארה"ב): 29.7 - 5.8
  סה"כ פרסים: 600,000 דולר.
  משטח: קשה.
  סוג טורניר (חשיבות): טורניר מסבב העולמי (השלישי בחשיבותו אחרי הגראנדסאלמים).  ההגרלה של אנדי רם ויוני ארליך (4 בטורניר, מתוך 16 זוגות בהגרלה הראשית):

  סיבוב ראשון: ג'ורדן קאר (אוסטרליה) וג'ים תומאס (ארה"ב).
  סיבוב שני: המנצחים בין סקוט ליפסקי ודויד מרטין (ארה"ב) לבנג'מין בקר (גרמניה) ויגור קוניטסין (רוסיה).
  חצי הגמר (משוער): מרטין דאם (צ'כיה) וליאנדר פאס (הודו) - 2 בטורניר.


  כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

  "LIVE SCORES" למטה בשורה האדומה.

  * משתתפים בולטים בטורניר היחידים: אנדי רודיק (ארה"ב), תומאס האס (גרמניה) ומארט סאפין (רוסיה).
  ----------------------------------------------------------

  עידכונים נוספים:

  * בסופ"ש היו שתי הפתעות גדולות בטורניר אינדיאנפוליס (ארה"ב, סה"כ פרסים - 600 אלף דולר), כאשר האלוף אשתקד, ג'יימס בלייק (ארה"ב, 10 בעולם, 2 בטורניר) הודח ברבע הגמר ע"י סם קוורי (ארה"ב, 90 בעולם), ואנדי רודיק (ארה"ב, 5 בעולם, 1 בטורניר) הודח בחצי הגמר ע"י פרנק דנקביץ' (קנדה, 109 בעולם). במשחק הגמר דנקביץ' יפגוש את דימיטרי טורסנוב (רוסיה, 27 בעולם, 3 בטורניר).

  * הרצף הנפלא של דודי סלע (11 ניצחונות ב-12 משחקים) נעצר שלשום, לאחר שהפסיד 6:4, 6:3 לבנדיקט דורש (גרמניה, 262 בעולם) ברבע הגמר בצ'לנג'ר פנזה (רוסיה, סה"כ פרסים - 50 אלף דולר).
  בנוסף הודחו סלע ושותפו ואסיליס מזראקיס (יוון) בחצי הגמר טורניר הזוגות ע"י מוראד אינויאטוב ודניס איסטומין (אוזבקיסטן) - 1 בטורניר.
  למרות ההפסד, דודי סלע אמור להתקדם לדירוג שיא נוסף בקריירה. הטורניר הבא של סלע יהיה טורניר הצ'לנג'ר על חימר בסראנסק (רוסיה, סה"כ פרסים - 25 אלף דולר).

  * גם הראל לוי נעצר אחרי 8 ניצחונות רצופים, כשהפסיד 6:4, 6:1 לאלון ג'ונס (אוסטרליה, 170 בעולם) בחצי גמר טורניר הצ'לנג'ר בנוטינגהאם (סה"כ פרסים 25 אלף דולר). לא ידוע מה יהיה הטורניר הבא של הראל לוי.

  * נועם אוקון ישתתף השבוע בטורניר הצ'לנג'ר בונקובר (קנדה, סה"כ פרסים - 100 אלף דולר), והוא מדורג 7 בטורניר שנחשב לחזק (המדורג 1 בטורניר הוא סם קוורי).


  הבאנרים והמידע באדיבות האתרים:

  הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר, האתר, האתר, האתר, האתר, האתר,
   
  נערך לאחרונה ב: ‏29/7/07

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!