דיון החדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏25/5/19.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מסכים איתך לחלוטין, אבל אם כבר מעמידים לדין קבוצות אחרות על דברים כאלה, מן הראוי שלפחות זה יזכה לאיזכור.
    בכל מקרה, מדובר ביותר משניים-שלושה, יעידו גם יושבי היציע.

מזמין אותך לקרוא שוב את התגובה שלי.
    וכן, זה סיפור חוזר, ממש לא רק פלומיין, היה גם לבלקמן וגררו וזכור לי במעורפל גם נוסא איגיבור.

2. G.B7 ירוק עולה

על איגיבור אני לא באמת זוכר (אולי).
    על גררו (אני לא יודע) אבל כנראה שזה קרה כאשר הוא הלך לחגוג בסמי עופר ממש על היציע הצפוני, על בלקמן זרקו ארטיק אבל גם על טב"ח.
    מקרה פלומיין הוא היחיד לפחות בשנים האחרונות שבו מאות או אפילו יותר נהמו.
    בכל מקרה מקומם של גזענים הוא לא ביציע ויש גזענים בכל מקום (הלוואי שלא), אבל הקהל של מכבי חיפה וגזענות זה פשוט 2 מושגים שלא קשורים אחד בשני בשום צורה (בניגוד לאיזה 2 קבוצות אחרות בליגה)...

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בלקמן התלונן על נהמות של אוהדי חיפה עוד בקדנציה הראשונה בצהוב.
    אוהד מכבי עשה שרשור טוויטר על זה. אזכורונים קטנים בכל פעם, אבל זו תופעה חוזרת שצריך לטפל בה:

4. Melikson24 Member

חבל שהגזענות ושירי האונס בגוש של שער 11 לא מטרידה אתכם כמו "הגזענות" של כמה ילדים בקהל של חיפה שאפשר להגיד עליו הרבה דברים, גזען לא אחד מהם.

G.B7 ו-oranfu אוהבים את זה.
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא מבין למה לא פשוט להתייחס לזה, מאשר לשלוח אותי לתופעה שגם היא דוחה (וזוכה ליחס לטיפול בשוטף, גם במכבי וגם בבית"ר).

לנהום שוב ושוב לשחקנים שחורים זו גזענות, בלי מרכאות.

6. oranfu Member

לא היה אאוט או קרן במשחק הזה ששחקנים של חיפה לא קיבלו עליהם גשם של מצתים וכוסות שתיה. אני ממש רואה איך התקשורת מתייחסת לעניין.

יש פה הקלטה בווליום גבוה ששומעים אפילו בנאדם אחד צועק שם כל הזמן פאק יו, אז שמעו גם איזה מישהו נוהם ככל הנראה.
    לא מפתיע שאין לזה התייחסות כי בשום מקום בשידור לא שמעו את זה וככל הנראה אף אחד על הדשא גם לא שמע.
    אה סליחה, זה כן מפתיע כי כבר ראינו בעבר שלא צריך בכלל שאף אחד ישמע כזה דבר בשביל להאשים את הקהל.

אבל מצאו שיטה להאשים את הקהל של חיפה

מחכה מתי בתקשורת תהיה התייחסות לשיר האונס.
    אה, לא, זה רק איזה שני ילדים שרים את זה.

במכבי ת"א מטפלים בזה, ברור. כשצילמו אוהד עם פוקוס על הפנים שלו קורא קריאות גזעניות - הוא נענש. כי מזה באמת אי אפשר להתחמק.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  7. Melikson24 Member

מטפלים? לא חושב שהיה משחק בשנים האחרונות שלא שמענו את הגוש בשער 11 מדקלם את הפלייליסט המוכר.
    "מטפלים" רק כשצריך להציג ראיות לבית דין.

oranfu ו-G.B7 אוהבים את זה.
  8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש יותר יצורים מגזענים בקהל של מכבי חיפה, עם המעבר לסמי עופר חלקם עוברים תהליך שבמדינות מסוימות מצדיק אשפוז במוסד סגור.
    הם באים בהמוניהם למשחקי בית וחוץ וזה מטשטש את הפעולות המוזרות שלהם, אנשים מבוגרים שהחליטו שהם הופכים לקהל הפנאטי ביותר בישראל ונוקטים בכל צעד אפשרי, לכן גם יש נהמות מאנשים מסוימים לעבר שחקנים שחורים שחורים, כי כשהמוח לא עובד קורים אירועים כאלה, לא חושב שזו גזענות, סתם ניסיון להיות הקהל הכי הכי הכי בכל פרמטר אפשרי, גם בשנאה לשחקנים יריבים בלי סיבה, ושמדובר בכהי עור אז גם הנהמות יוצאים על אוטומט. כל ה"ר.ב.י.מ" או איך שהם לא כותבים את זה והניסיון להפוך את היריבות הספורטיבית עם מכבי ת"א לאיזה דרבי דתי של המזרח התיכון והכל בצורה מוגזמת ומאולצת, בדיוק כמו ההתנהגות של חזיזה כלפי היריבים שלו על המגרש. מביך באמת.

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

במכבי תל אביב מרחיקים אוהדים בגבול החוקי ויוצאים נגד זה בפומבי.
    על שיר האונס לא ניתן חוקית להרחיק למיטב ידיעתי, אין בזה עבירה פלילית. להגיד שלא מתייחסים אליו זה מופרך, הוא הגיע לכנסת.

מכבי עומדת לדין על זריקת החפצים, יש לכך התייחסות באופן מפורש.

"הקלטה בווליום גבוה" זה גדול. זה אולי זר לך @oranfu אבל ככה נשמע משחק ביציע כדורגל, וכך השחקנים שומעים אותו. מה זה משנה שלא נשמע בשידור? גם קללות לראדי בזמנו לא נשמעו בשידור.

10. oranfu Member

מרחיקים מי שנתפס בצורה חד משמעית, כזאת שאי אפשר להתחמק מזה.
    וכשזה עושה רעש ברשתות.

תמצא אוהד של חיפה שנתפס באמירות גזעניות בקהל, כשאין שום ספק מי הוא ומה הוא עשה - ואני משוכנע שגם במכבי חיפה ירחיקו אותו ככל שמאפשר להם החוק.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם טמטום היה כתב הגנה קביל, חצי מתאי המאסר היו ריקים. גם אם לא מתכוונים, זו גזענות.

12. קשר שמאלי Member

מדוייק.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מכבי הרחיקו הרבה יותר מאוהד אחד בשנים האחרונות, חצי מראשי ארגון האוהדים מורחקים או היו מורחקים לתקופה לא מבוטלת בשנים האחרונות.

14. Melikson24 Member

אז אתה רוצה להגיד לי שמתנהל מאבק כבר שנים מול הגזענות הנוראית בשער 11, ועדיין אין תוצאות?
    כישלון גדול של ההנהלה שלכם או שפשוט זה יותר מסתם עשבים שוטים בודדים כפי שתמיד אומרים בתקשורת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש תוצאות ובלתי אפשרי לפספס אותן עבור מי שמגיע למשחקי מכבי באופן קבוע. ניתן לפספס אותן - או להתעלם מהן - אם אתה טרול אינטרנטי שמאוהב בעצמו ובאג'נדה.

Ori8 ו-orimor2212 אוהבים את זה.