דיון החדשות 2018/2019

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏21/5/18.

1. עידן444 Member

יש שם כמות מטורפת של שחקנים.
    קצת מצחיקה באופן כללי ההשוואה של ישראל ליבשת שלמה, כן? אבל אפשר להביא שחקנים במעט מאוד כסף. השכר שם הוא שואף לכלום. לעומת שחקנים בארץ שגם לצעירים כבר יש סוכן ואפילו לילדים בני 15-16 כבר משלמים לא מעט כסף בדרכים לא דרכים...
    זה מאוד שונה. וקל לשלוף משם שחקנים, שמה לעשות, גם יש להם נתונים פיזיים טובים משל ישראלי ממוצע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Drama2 הסמל מעל הכל

עידן לכל ילד מוכשר (וגם פחות, אפילו לחלק מהחובבים) באפריקה יש סוכן ו/או הוא משוייך לאקדמיה ולא ניתן להוציא אותו משם. ללכת לעשות סקאוטינג באופן עצמאי זה דורש משאבים שכבר עדיף (וזה מה שעושים) לשלם למתווכים או אקדמיות שם.

אם אתה מדבר על שחקני נוער אז השימוש בהם הוא נטו לעלות את רמת הליגה, וזה בכך שנותנים לבלמים לשמור על שחקן אחד פיזי מהם ועם משחק ראש עדיף מהם לרוב. רוב השחקנים הללו לא ממשיכים כאן לבוגרים.

השחקנים האפריקאים שמגיעים ישירות מאפריקה צריכים להיבנות דרך הליגה הלאומית או ליגות הנוער, ולפי דעתי (וגם לפי העובדות) לזרוק אותם לליגת העל לא מוכיח את עצמו.

ובקשר לנושא שהתחלנו לדבר עליו, עד כמה שידוע לי לא משחק אפילו אפריקאי אחד שלא שילמו עליו, שהגיע ישירות מאפריקה, בליגת העל.

3. עידן444 Member

אני בכלל לא מדבר על ליגת העל.
    דיברתי באופן כללי כי זרקו כאן- תראו איך האפריקאים כן מגיעים לאירופה לעומת ישראלים. אמירה והשוואה כל כך מגוחכת.

ואוהד כהן דיבר בהקשר של הארץ על האפריקאים שמשחקים ברמות יותר נמוכות.
    קבוצה ישראלית לא יכולה לעשות סקאוטינג באליפות אפריקה לנוער- כי כל אירופה שם.
    לעומת זאת יש טורנירים זוטרים יותר שמשם אפשר לשלוף שחקנים טובים ובעלויות מגוחכות.
    7,000-8,000 ש״ח לחודש לשחקן והוא שלך.

4. גלצ Member

לא הבנתי את הנקודה. אין שחקן ישראלי בליגה ברמה של נוואקמה.
    איזה ישראלים קרובים לדומיננטיות שנוואקמה הפגין בליגה הזאת יש בנמצא? הכי הרבה שאני מוצא זה בן שהר וגם בשביל זה התאמצתי. במכבי אני אפילו לא מוצא כאלה. אלירן עטר?
    נוואקמה היה די רמה (יותר כמו שתיים) מעל כולם וכמו שהזכירו כאן- הוא גם הצליח מאוד עם באר שבע באירופה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/4/19
  5. עידן444 Member

אני לא אגיד לך כמו איתי- ״תתאמץ״.
    הכוונה היתה שבליגת העל נוואקמה היה רמה מעל ובא לטורקיה והינה... חחח... תראו ששם הוא לא שווהה הרבה...

אז זהו.. ש...

6. גלצ Member

ערכתי כדי שתבין יותר טוב את שאלתי

7. עידן444 Member

אחרי ההסבר איבדתי אותך לגמרי.
    לא משנה.

8. גלצ Member

אתה רשמת ששחקן שלא מצליח בליגה בינונית יכול להצליח בליגה חזקה כי זה לא שחור ולבן והבאת את נוואקמה כדוגמא למרות שזו לא השוואה נכונה כי הוא כן הוכיח שהליגה הזאת קטנה עליו והוכיח דומיננטיות (אולי ציינת את זה בלי קשר ולא הבנתי)- ההנחה של כמעט כולם הייתה שהוא יכול להצליח יחסית בליגה טובה יותר, אמנם לא כמו שהצליח כאן. אז בשורה התחתונה לא הבאת כאן דוגמא ששחקן צעיר ממכבי למשל כן יכול להצליח בליגה גדולה. *אם יש לך דוגמאות לשחקן שהיה לא דומיננטי בליגה והצליח מחוצה לה אתה יכול לתת.

אשאל שאלה אחת-בצ'יראי יכול להצליח באירופה לדעתך על פי הרמה שהוא מציג בליגה ואם כן באיזו ליגה?

נערך לאחרונה ב: ‏24/4/19
  9. Telkiyski Member

אבל שוב, וואקמה הרשים מאוד עם ב"ש גם באירופה מול יריבות קצת יותר רציניות ממה שיש בליגת העל.
    תבדיל בין שחקנים ישראלים שמככבכים רק פה בליגת העל על בני יהודה ורעננה (כל האצילי, עטר והחבר'ה האלה) לבין כאלה שמעבר לזה שהם השחילו את חדרה הם גם השחילו את אולימפיאקוס, לודוגורץ ואינטר.
    ברור שיש להם על הנייר סיכוי גבוה יותר להצליח באירופה.

ושוב, כמו שאתה מביא את וואקמה כדוגמא לשחקן שהצליח בישראל ואז גם באירופה, אני יכול לתת לך 10 דוגמאות לשחקנים שהשחילו פה את הליגה ואז קיבלו מנוי ליציע בליגה רצינית.

רוצה שנתחיל?

10. סיונרה Member

יש בכדורגל כמו בכל תחום דבר שנקרא לוקליזציה. עצם העובדה שמשהו אחד הוא טוב יותר ממשהו אחר, לא בהכרח אומר שהוא יצליח במדינה ותרבות אחרת. זה שאצילי היה המחליף של קואנקה בספרד לא סותר את העובדה שאצילי הוא כוכב בליגה שלנו וקואנקה נזרק מפה אחרי כמה חודשים.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  11. גלצ Member

כנראה שזה נכון אבל לרוב זה לא קורה. שחקן שלא יצליח בליגה שלנו סיכוי טוב שייכשל בליגה ברמה גבוהה יותר אלא אם יש לו מזל מטורף או שעוזרים לו מאוד מכמה בחינות. בליגות כמו האיטלקית, הספרדית והאנגלית בכלל סיכוי אפסי גם לזה.
    בקשר לקואנקה הוא נפצע פה עוד לפני שהתחילה העונה ולכן אני לוקח בעירבון מוגבל את התרומה שלו בעונה שעברה.

אומרים שדור פרץ מתאים לאירופה? אני לא רואה את זה בכלל. אם הוא באמת כל כך דומיננטי בליגה שלנו אז הרמה העונה בקרשים.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/19
  12. סמואל אטו Member

לא יודע איפה כתבתי דבר כזה.
    אתה רוצה לדבר על תוצאות? לבריאות, תתחיל להגדיר לי איך בוחנים תוצאות של מחלקת נוער. אני אשמח לשמוע.

13. סמואל אטו Member

הרעיון הוא לא ששחקן שנכשל בישראל יכול לשחק ברמה גבוהה יותר, אלא שברמה גבוהה יותר לא חסר שחקנים שהם לא באמת טובים יותר מחלק(דגש על חלק) מהשחקנים שנמצאים בישראל.
    הזכירו כאן את הפודקאסט עם אוהד כהן ומה שהוא אמר שם זה נכון לחלוטין. יכול שחקן ברמה של מתן חוזז לגדול במחלקת הנוער של ויאריאל, אבל בגלל שזו ויאריאל הוא מתחיל את הקריירה שלו בליגה הספרדית(לא בגלל שזה מתן חוזז-"דס") ולכן הוא נחשב לשחקן יותר טוב מהמקביל הישראלי שלו "מתן חוזז" כשבפועל הוא לא.
    עכשיו יבוא אדם מסויים ויטען "אם שחקנים ברמה של מתן חוזז מקבלים דקות בויאריאל, אז למה חוזז לא מצא לעצמו קבוצה בספרד?" התשובה העיקרית תהיה שקבוצות בספרד יצרפו ישראלי שיש לו פוטנציאל בולט ולא כזה שהוא עוד אחד מיני רבים במחלקת הנוער שלהם.

abcd, oFiRzZz ו-עידן444 אוהבים את זה.
  14. עידן444 Member

זו לא הדוגמה.
    כנראה שגם אתה וגם גלץ לא הבנתם את הנקודה.
    העניין הוא שיש 1000 סיבות למה להצליח במקום אחד ולא במקום אחר בלי קשר לרמה שלך ולרמה של הליגה. לפעמים זמן התאקלמות, לפעמים חיבור, לפעמים התאמה.
    בתחילת העונה כולם אמרו לסלובו- תגיד, מי זה העגלה הזה שהבאת? הוא ענה- הוא חלוץ מצויין. סבלנות. והיתה לו סבלנות. וגם עם קייטה שהחל מצויין ונעלם היתה לו סבלנות- עם קייטה זה לא עבד- עם באציריי כן. אם זה היה מאמן אחר אולי באציריי היה מוחלף בינואר והיינו שמים עוד חותמת על כשלון. זה הכי קל.

15. Telkiyski Member

בצ'יריי שיחק בליגה הרוסית והוא חלוץ נבחרת מונטנגרו.
    יש לו גם שער ניצחון בדנמרק במדי הנבחרת.
    אני זוכר ויודע את זה כי הוא היה מועמד להפועל לדעתי בינואר 16. לפני שהתחיל כל הפירוק.

גם להיקה יש אחלה רזומה. שחקן נבחרת אלבניה ושיחק שנים בליגה ראשונה בשוויץ.

הוא ובצ'יריי בהחלט אמורים לבלוט פה בליגת העל.

הבאתם אחלה זרים.

גלצ אוהב/ת את זה.