דיון החדשות 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י עומר, ‏27/6/15.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוסף לכל הצרות שלה, וולפסבורג מאבדת את נאלדו עד לסוף העונה.

2. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

איינטרכט פרנקפורט פיטרה את ארמין פה.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אמשיך את זה פה:
    חיפוש קצר העלה את הכתבה הזו מהמירור: European big four leagues: Goals per game in the Premier League, La Liga, Serie A and Bundesliga - Mirror Online
    כמו שאפשר לראות, הייתה עלייה הדרגתית ועקבית מ2010 עד ל2014 (פרט ל-2012 אז הממוצע ירד וב-2013 עלה בחזרה). אני לא יודע אם הם מתכוונים ש-2010 (לצורך העניין) היא עונת 2009/10, 10/11 או השנה הקלנדרית, אבל זה לא משנה את התמונה הכוללת.

העונה יש ירידה וכרגע הממוצע הוא 2.78. מה הסיבות לכך זו שאלה מעניינת, כמה השערות שלי:
    1. מקריות - נניח והממוצע בבונדסליגה מאז 2010 הוא 2.9, יש סטיות תקן למעלה ולמטה. העונה יש סטיית תקן למטה והיא נובעת בעיקר ממקריות.
    2. קבוצות הגנתיות יותר - העונה יש בבונדסליגה כמה קבוצות הגנתיות יותר לעומת עונות קודמות - קלן הפכה לעוד יותר הגנתית, דרמשטט הגנתית יחסית, פרנקפורט והאנובר ממעטות לכבוש וגול של אינגולשטט זה לא מחזה נפוץ. הבעיה בטיעון הזה היא שגם בעונות קודמות היו קבוצות שמיעטו לכבוש (בעונה שעברה פאדרבורן והמבורג קופצות לראש), ועדיין - יכול להיות שהשכיחות של קבוצות כאלו בבונדסליגה עלתה.
    3. קבוצות הצמרת התחתונה המסורתיות חלשות העונה, הרטה ומיינץ המפתיעות לא כובשות הרבה גם כן (היוצאת מן הכלל מבין אלו זו גלאדבך). שאלקה, לברקוזן, הרטה, וולפסבורג ומיינץ עדיין לא כבשו 40 שערי ליגה העונה (אז מה אם שלוש מהן על 39 ;)).
    4. זה טיעון פחות רציני, אבל בכל זאת - אם כל הכבוד לשטוטגרט (ולגלאדבך), אין קבוצות ״משוגעות״ העונה כמו הופנהיים של 13/14, שהיה לה ממוצע שערים למשחק הזוי לחלוטין של 4.1. כן, אני יודע שגם בעונה שעברה לא הייתה אחת כזאת, ובכל זאת רציתי להזכיר את הקבוצה המטורפת ההיא.

אם למישהו יש עוד רעיונות, מוזמנים לשתף.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא רואה מספיק לאורך השנים בשביל שיהיו לי רעיונות, אבל ממוצע של כמעט 2.8 למשחק הוא בהחלט גבוה.

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הוא גבוה לעומת הממוצע בליגות הגדולות האחרות, אבל עדיין מהווה ירידה מסוימת לעומת הממוצע מהבונדסליגה בשנים קודמות.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיבורים על עזיבה של גונדוגן מתגברים. כנראה שמנצ'סטר סיטי היא היעד.

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

חתיכת feierabend

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא שאכפת לי כבר כי אני יודע מה תיהיה התוצאה הסופית, אבל שאקה של גלאדבך מקושר לארסנל כבר במשך חודשים ותהיתי מה דעתכם לגביו? (חוץ מזה, כל אפשרות שתגרום לפלאמיני לשחק פחות תעשה אותי מעט פחות עצוב בחיי העלובים). לא ראיתי אותו מספיק ואני מודה שאני לא זוכר אפילו הופעה דומיננטית אחת שלו בשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל אם אני לא תוהה כל הקבוצה דאז הייתה בתקופה לא טובה.

בכל מקרה, אני קיבלתי את הרושם שהוא סוג של שחקן שונגר היה צריך להביא כבר לפני שנתיים, קרי תואם ארטטה משודרג: טכני ורואה טוב את המשחק, אבל יותר צעיר, נייד ואגרסיבי ממנו. מישהו שיכול להשלים, לפחות על הנייר, ברמה אידיאלית את ראמזי ואוזיל, עם הלה בכלל יישאר.

רב תודות ולייקים מובטחים לעוזרים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/16
  11. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

דבר ראשון - ונגר אישר שפלאמיני, ארטטה ורוזיצקי יעזבו בקיץ. אז אתה לא צריך לדאוג לגבי פלאמיני :)

לגבי שאקה, רק מציין שלמרות שראיתי אותו די הרבה - העונה פחות שמתי לב אליו ויותר ליהלום השני בקישור האחורי של גלאדבך, מוחמד דאהוד.
    הוא די מזכיר את צ'אבי אלונסו. מוסר טוב מאוד (מן הסתם לא ברמה של הספרדי), במיוחד כדורים ארוכים ושטוחים כמו הבישול שלו לתורגאן הזאר היום. בועט טוב מרחוק, בא אחורה כדי לקבל את הכדור ומניע את המשחק, סולידי בהגנה, די איטי אבל מחפה על זה (בדרך כלל) עם קריאת משחק טובה. יחסית גדול וחזק - לא כמו בלם ממוצע של לסטר, אבל הנוכחות הפיזית שלו די מורגשת.

הוא יותר מדי אגרסיבי וביסס את עצמו העונה כמכונת כרטיסים. אחרי שבדקתי התברר שבעונה שעברה הוא קיבל צהוב כל שלושה משחקים, העונה הוא "השתדרג" וקיבל שלושה אדומים בליגה. אני מניח שהוא עובד על זה, מתברר שמאז האדום האחרון שלו (אדום ישיר מול דרמשטט, הושעה לשלושה משחקים) הוא קיבל רק צהוב אחד ב-13 משחקים.

זהו בגדול, אני לא בטוח שהוא שווה את המחיר שמוזכר (בערך 40 מיליון יורו) אבל אם הסכום היה נמוך יותר הייתי חושב שארסנל עושה פה עסקה טובה מאוד, במחיר כזה אני קצת סקפטי. לגבי פרטנרים אפשריים, מי שמשחק לצדו העונה הוא דאהוד, שהוא box to box ואמור להיות די דומה לראמזי בסגנון, בעונה שעברה שאקה שיחק לצד קראמר שהוא יותר קשר הגנתי.

אלעד אוהב/ת את זה.
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האנובר מתחילה כבר בהכנות לליגה השנייה ומחתימה את הובנר, בלם שמגיע מסאנדאוסן אם אני לא טועה, ואת סבאסטיאן מאייר מסט פאולי. השני קשר התקפי צעיר שבמעט שראיתי נראה כמו שחקן עם יכולות טכניות וראיית משחק טובה. שאלתי קצת עליו ואמרו לי שהוא לא יציב בתרומה שלו, אבל מהמעט שראיתי נראה בהחלט שחקן שיכול עוד להתפוצץ בעונה גדולה.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

האוורד נורדוויט עוזב את גלדבאך לווסטהאם. בעיניי, קצת הזוי ומאוד מצער. והרבה מהמניות של השחקן הזה ירדו בעיניי.

14. golding מנהלים

מתי זה קרה?!

אבידה קשה לגלדבאך. צפיתי בלא מעט ממשחקיה העונה - במטרה לעקוב אחרי כריסטנסן כמובן - ודי ברור שהוא בורג מרכזי שם. בהתחשב בכך ששאקה ככל הנראה גם יעבור לאנשהו הקיץ, גלדבאך תהיה חייבת לפגוע ברכישות שלה. מבאס מאוד.

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון. ומילא ששאקה הולך לארסנל אז עוד אפשר להבין. אבל לעבור מגלדבאך לווסטהאם? מקבוצה שבונה את עצמה לצמרת הגבוה בגרמניה, שמשחקת בליגת האלופות שיכולה אולי לתת פייט על האליפות או הגביע לקבוצה שבאמת אני לא יודע מה השאיפות שלה ושמקום שביעי העונה היה דבר חריג מאוד ומעל לצפיות. בעיניי זה עצוב.