דיון החדשות עונת 2014/15:: אלצ'ה יורדת בגלל חובות, אייבר נשארת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

1. Civil Anti Madridista

ההתאחדות הספרדית הודיעה על כוונתה להשבית את פעילות כל הליגות החל מה16 במאי, במחאה על התערבות הממשלה במדריד בהסכם השידורים החדש שיזמה הממשלה. פירוש הדבר - אם ההשבתה שאמורה להיפתח בשבוע הבא אכן תיכנס לתוקף, קיימת אפשרות סבירה ששני המחזורים הנותרים לא יידחו, אלא יבוטלו לחלוטין. תרחיש שכזה עשוי להעניק לברצלונה, שמוליכה את הטבלה ונמצאת בפער של שתי נקודות מריאל מדריד השנייה, את תואר האליפות כבר לאחר 36 מחזורים.
    היום אגב הצטרף ארגון השחקנים הספרדי למאבק, בכינוס בהשתתפות בכירי השחקנים בלה ליגה, ובהם צ'אבי, אינייסטה וקסיאס.

2. golding מנהלים

עד כמה שאני יודע מנהלת הליגה מאוד לא מרוצה מההודעה של ההתאחדות והיא מתייצבת לצד הממשלה בעניין הזה. באופן כללי יש היענות מצד רוב הגורמים הרלוונטיים ליוזמה של הממשלה, אלא שההתאחדות לא מוכנה שיתערבו לה בהחלטות.

אגב, על פי חוקי אופ״א מהלך כזה יכול להשליך על הקבוצות הספרדיות שמשתתפות במפעלים האירופים. בקיצור, ההתאחדות תיאלץ להתקפל.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

להתאחדות יש בעיה עם ההסכם עצמו או עם עצם ההתערבות בהסכם? ואם יש להם בעיה עם ההסכם עצמו, מה הבעיה שלהם בדיוק?

4. golding מנהלים

ממה שאני מבין הבעיה היא עם ההתערבות עצמה. אני לא חושב שההסכם מפריע לה יותר מדי. תקנו אותי אם אני טועה...

5. Ever Banega Member

לפי מה שאני הבנתי היא מתלוננת על זה שהיא מקבלת רק 4 נקודה משהו אחוז מההכנסות מזכויות השידור.

golding אוהב/ת את זה.
  6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

7. Messi#10 Member

8. Raulito Madridista

http://cdn-7.insidespanishfootball.com/wp-content/uploads/2015/04/a.espncdn.com_.Xxx.pagespeed.ce.QFupbr1w4j.Xxx

לוסיאנו וייטו:"הכי טוב אם קבוצה תשלם את סעיף השחרור". שאלת עתידו של החלוץ הארגנטינאי בן ה-21 מטרידה מאוד ומדירה שינה מהנהלת ויאריאל שלא רוצה לוותר על היהלום שלה. החלוץ שכבש את שער הבכורה שלו במחזור הרביעי, הספיק להגיע ל-18 שערים בכל המסגרות וצד את עיניהן של הקבוצות הגדולות באירופה. דייגו סימאונה, שאימן את החלוץ בארגנטינה ועזר לו לפרוץ, שמר עם וייטו על קשר מיוחד ובקבוצה מפנטזים לצרף את המלפפון הכי לוהט של הליגה הספרדית. כמוכן מעריכים שהשחקן יעדיף להישאר בליגה הספרדית ולשחק תחת המאמן שאימן אותו ומשכורת עתק פחות חשובה לו כרגע. "20 מליון יורו, ולא יורו אחד פחות", אומרים בויאריאל, משמע שקבוצה שתרצה את וייטו תצטרך לשלם את סעיף השחרור שלו. הילד מצר על העובדה שכאבי גב חזקים מנעו ממנו לסיים את העונה כמו שצריך וזו אחת הסיבות לירידה הדרסטית בכושרה של ויאריאל. "אמרו שאני חושב על מועדונים אחרים אבל זה ממש לא נכון, 'אכלתי את עצמי' כשהייתי ביציע", סיפר. הילד התראיין היום ל-AS והתייחס בצורה מפתיעה לעתידו - "אני חושב כרגע על ויאריאל אבל אין לי בעיה לעזוב. הכי טוב שקבוצה תשלם את סעיף השחרור שלי וככה כל הצדדים ירוויחו". בינתיים הסוכן של השחקן חורחה סיטרסיפלר עשה סיבוב באנגליה והוא כבר 'בדרך לברלין' לצפות בגמר ליגת האלופות. הקבוצות יצטרכו לחכות.

- אם אתה נשאר בויאריאל אז מדוע כל השמועות?
    - "אני מרוכז בויאריאל והנה ההוכחה היא שאני במשחק הידידות הזה באוסטרליה. העונה נגמרת לאחר-מכן וגם אני יוצא לחופשה כמו כל השחקנים, וחוזר לפתיחת האימונים בויאריאל, נכון לעכשיו, בחודש יולי.
    - אתלטיקו מוכנה לשלם את סעיף השחרור שלך
    - "אם מועדון כמו אתלטיקו או קבוצה ברמה הזו מוכנה לשלם את סעיף השחרור שלי, אז זה משהו שאני אצטרך לשקול עם בני המשפחה והסוכן שלי. לאחר מכן, אני אקבל החלטה".
    - אז אתה לא יכול להבטיח שהעתיד שלך בויאריאל?
    "כרגע אני מרוכז ב-100% בקבוצה אבל העתיד שלי הוא משהו שאני לא באמת יכול לדבר עליו, הכל יכול לקרות".

9. Raulito Madridista

עדכון חדשות קצר:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/06/03/futbol/equipos/espanyol/1433325100_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

* אספניול ביקשה מאוהדיה לבחור את השחקנים האהובים בתולדות המועדון ובמקום הראשון נבחר ראול טאמודו כמובן. לא פחות מ-32 אלף אוהדים לקחו חלק בבחירת השחקנים. איבן דלה-פנייה מדורג רק במקום התשיעי. לואיס גארסיה מדורג גבוה מאוד - במקום הרביעי ומאוריסיו פוצ'טינו במקום השביעי. זאמורה מדורג במקום העשירי. מהחבר'ה הנוכחיים - סרחיו גארסיה למקום ה-12.
    * סביליה שמחה להודיע אמש על החתמתו של הקשר קרון-דלהי(32) מסלטה ויגו שמצטרף לקבוצה בהעברה חופשית. הקשר היה באנקר בהרכב בכל המאמנים שהדריכו את סלטה בשנים האחרונות. "אני נרגש מאוד להגיע לקבוצה כזו בגיל כזה ומוכן לאתגר", אמר השחקן.
    * אתלטיק בילבאו מפנטזת על החתמתו של נאצ'ו מונראל מארסנל במקומו של איראולה שעזב את הקבוצה. "אעשה מה שונגר יגיד לי, אם ארצה שיישאר אז אמשיך בארסנל" אמר המגן שיש לו עוד עונה אחת בחוזה. בילבאו מציעה 8 מליון יורו עבורו

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אייבאר אולי נשארת ליגה בכל זאת!

אלצ'ה בדרך לליגה השנייה בשל חובות והמשמעות של כך היא שהמועדון הקטן בהיסטוריה של ה-לה ליגה ישמור על מקומו בליגה הבכירה לעוד עונה.

11. Raulito Madridista

קצת חדשות מהיום:

כפי ששמעתם בטח, אלצ'ה יורדת לליגה השנייה בגלל חובות עצומים ולעובדה שסיימה במקום ה-13 אין שום משמעות. מי שאולי תפתח שמפניות היא אייבר, העולה החדשה הצנועה שלא הצליחה להישאר בליגה וסיימה רק במקום ה-18 למרות שניצחה במחזור האחרון את קורדובה, והיא עשויה להחליף אותה. מי שעדיין מאמין שאלצ'ה תשחק בליגה הראשונה בעונה הבאה הוא נשיא המועדון חואן אנגויס, שהוציא מכתב לאוהדי הקבוצה. "אלצ'ה היתה ותהיה חלק מליגה הראשונה בספרד. אנחנו בטוחים שהחוק לצידנו לאחר שהבטחנו את מקומנו על המגרש", כתב הנשיא.

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/06/05/primera/1433517675_471224_1433519241_noticia_normal.Xxx

- לאפורטה, הבלם הצעיר(21) הנפלא והמבוקש, יש לציין, של אתלטיק בילבאו - האריך את חוזהו בקבוצה עד 2019 וסעיף השחרור החדש שלו עומד על 50 מליון יורו. ב-AS מדברים על כך שהמטרה המרכזית של בילבאו לקיץ כבר הושגה וחושפים פרט מעניין - זה השדרוג הרביעי בשכרו של לאפורטה בתוך שנתיים! "זה נכון שיש לי עוד שנתיים בחוזה אבל אני יודע מה אני רוצה לעשות ואני רוצה להמשיך בבילבאו", אמר הבלם המאושר.
    - בסביליה הגיעו למסקנה שהפציעה הקשה של ניקו פארחה רגע לפני סיום העונה מחייבת רכישת בלם איכותי בקיץ והיא בודקת מועמדים. כמוכן, בסביליה מנתחים את העונה החולפת ולא היו מרוצים מכך שהקבוצה ספגה כמות שערים גבוהה מדי(42), הרבה יותר גבוהה מולנסיה, אתלטיקו מדריד או ויאריאל. עם שובה של סביליה לליגת האלופות בעונה הבאה - המטרה היא לחזק את הסגל ולא רק לשמור על שחקני המפתח. עוד בסביליה, ידיעה משמעותית יותר - נראה שאוני אמארי יכבד את חוזהו ויישאר בקבוצה לפחות עד סיום העונה הבאה כאשר יזכה לשדרוג בשכרו. בינתיים, אבר באנגה מסכם שנה אדירה בסביליה כאשר בזמן שהגיע לא התקבל בתשואות, נקרא לזה ככה. "היו לי ימים לא קלים, ההתחלה הייתה מסובכת אבל אני מאושר, ההחלטה להגיע לסביליה היא הטובה בקריירה שלי", אמר מי שנבחר ל-MVP של גמר הליגה האירופית. אחרי שאיכזב גם בולנסיה וגם באתלטיקו - באנגה ממצה את כישרונו בסביליה ומשבח את הקהל והמועדון.
    - אוטמאנדי עדיין לא מגלה היכן ישחק בעונה הבאה והוא מרוכז כל-כולו בקופה אמריקה עם ארגנטינה ונהנה מהריחוק מהתקשורת כשהוא משתעשע באימונים עם קון אגווארו. לא מזמן אמר סוכנו אוחניו לופז - 'אוטמאנדי נחוש לעזוב את ולנסיה' ובקבוצה הגיבו בזעם ואמרו שהמחיר הוא 50 מליון יורו, לא פחות.
    - נסיים עם ויאריאל. מרסליניו שובר את הראש מה הוא עושה לקראת העונה הבאה והוא יודע שמצפה לו קיץ ארוך, קשה ומורט עצבים. החלוץ וייטו אמנם אומר 'הראשון שלי רק בויאריאל' אך הוא מבוקש ע"י אתלטיקו מדריד וקבוצות נוספות, כל זה בזמן שדניס צ'רישב, מלך הבישולים שלה ושחקן מאוד משמעותי - חוזר אוטומטית לריאל מדריד לאחר עונת השאלה וגם קמפבל חוזר לארסנל. פרננדו רויג הנשיא עושה מהלכים מאחורי הקלעים כדי להשאיר את צ'רישב אך ייתכן שהשחקן יקבל צ'אנס מבניטס. לגבי קמפבל, שלא הבריק - בויאריאל מעט יותר אופטימיים. קאני ואספינוזה שאמורים לחזור לויאריאל לא נמצאים בתוכניות.

12. AS R Member

אלכס וידאל כנראה סגור בברצלונה. לדעתי לא שחקן ברמה הכי גבוהה, אבל יכול לשחק גם כקיצוני וגם כמגן ימני שיודע לתקוף, ובכל מקרה המחיר שלו לא יקר (כ-11 מיליון אירו).

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יגיע רק אחרי שהעונש ייגמר לא?

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זו לא בושה להמשיך עם העונש ועם החקירות מול אטלטיקו וריאל? לא מדובר במתן שוחד במיליוני יורו אלא רק בעיכוב ביצוע של תקנה חדשה של FIFA. ומה זה FIFA?

15. Raulito Madridista

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Comp_Matches/02/10/61/78/2106178_w2.Xxx

אוני אמארי האריך את חוזהו בסביליה עד 2017
    . חוזהו של המאמן היה אמור להסתיים בתום העונה הבאה אך הארכת חוזהו של אמארי שמה סוף לספוקלציות על מעבר אפשרי שלו למילאן או נאפולי. המאמן שהוביל את סביליה לזכייה שנייה ברציפות בליגה האירופית ירצה להוביל את הקבוצה שלב אחד קדימה ולהצליח גם בליגת האלופות. מי זוכר שאמארי הגיע לסביליה עם לא מעט סימני שאלה, בינואר 2013, בעת משבר והעונה הראשונה הייתה איומה וסביליה סיימה רק במקום התשיעית! אמארי רשם 142 משחקים כמאמן סביליה והוא מדורג רביעי בכל הזמנים: מקדימים אותו רק ראמון אנקינס(179), מנולו קרדו(188) וחואקין קאפרוס(226). "יש לו מספיק זמן כדי להתגבר על כל השיאים האלו", נכתב באתר הרישמי של סביליה. הרקורד המלא של אמארי: 142 משחקים - 78 נצ', 30 תוצאות תיקו ו-34 הפס'. הרקורד שלו מאפיל על זה של חואנדה ראמוס.

- באתר הרישמי של סביליה הודו לאוהדים על הדחיפה האדירה וציינו את השנה הכי טובה בתולדות המועדון, כמעט. סביליה סיימה במקום החמישי אך סיימה את העונה עם 76 נקודות, משמע לקחה 2 נקודות מכל משחק. זו העונה הטובה ביותר שלה חוץ מעונת האליפות ההיא איי-שם ב-1945/46 אז סביליה הייתה עם 69.2% הצלחה, עונה עם אחוזי הצלחה גבוהים יותר מאשר סביליה סיימה במקום השני(65% הצלחה בעונת 1956/57), סגנות נוספת בעונת 1939/40(63.6% הצלחה), ועוד שתי סגנויות עם אחוזי הצלחה נמוכים יותר(1942/43 - 63/4% אחוזי הצלחה| וגם 1950/51 - 63.3% הצלחה) סביליה של חואנדה ראמוס שסיימה שלישית ב-2006/07 רשמה 62.8% הצלחה והייתה רחוקה רק 5 נקודות מאליפות. היא התפרקה בשני המחזורים האחרונים.