דיון החדשות, השמועות וההעברות החדש - עונת 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/6/15.

1. gilad16 Member

לא חושב שראיין יותר טוב מיואל
    אבל זו השקעה לטווח ארוך שיכולה להשתלם.
    ראיין בן 23 והתחרות עם יואל תעשה לו טוב.
    ברור לכולם שאם אלבס חוזר מהפציעה כמו שהיה לפני
    הוא חוזר לשער.

2. Karlsruher SC Vamos Karlsruhe

זה לא בטוח ובגלל זה היה עדיף לולנסיה לשאול שוער ולא לרכוש.
    לדוגמה - מה שהיה עם קסיאס כשהוא שבר את היד לפני כמה שנים והיה צריך להיעדר חודש. ריאל רכשה את דייגו לופס וכולם חשבו שקסיאס יחזור מיד להרכב אחרי שיבריא. ומאז התחילה הדעיכה שלו. אני מקווה שזה לא מה שיקרה עם אלבס כי הוא שוער נהדר.

3. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/07/21/primera/1437476434_490900_1437476565_noticia_normal.Xxx

מריאנו פריירה הוצג כשחקן סביליה. הוא ברזילאי, הוא משחק בעמדת המגן הימני והוא הוצג כשחקנה החדש של סביליה. מראינו פריירה חולם להיות דניאל אלבס. המגן בן ה-29 שמצטרף מבורדו היה נרגש. הנשיא פפה קסטרו שיבח "סביליה חיזקה את צד ימין כפי שרצתה ו אני מקווה שיצליח כפי שכבר עשה במועדונים אחרים". מריאנו - "אני מאוד שמח להגיע לסביליה. זה מועדון גדול, בשבילי זו הזדמנות מצוינת ואני מקווה להצליח כמו ברזילאיים אחרים ששיחקו כאן". "ידעתי שסביליה היא מועדון גדול שזכה בליגה האירופית, פעמיים, ובעונה הבאה היא תשחק בליגת האלופות. אני כבר להוט לשחק בקבוצה החדשה. השחקן כבר שיבח את הקהל - "הופתעתי מקבלת הפנים הנהדרת של הקהל ואני מקווה לשמח אותם כפי שגרמו לי להנאה גדולה כשהצטרפתי. שמעתי הרבה על האווירה בפיחואן". פריירה סיפק מבט לאחור - "הגעתי לבורדו עם 25 ועכשיו אני בצוות שמחפש תארים, זה חשוב בשבילי בלי קשר לגיל, אני יכול לתרום הרבה., בשבילי זה חשוב ללא קשר לגיל שיש לי. אני יכול לתרום הרבה". כאן עבר השחקן לפרט את סגנון המשחק שלו - "אני אוהב לשחק התקפי, זו התכונה החזקה ביותר שלי". לאחר-מכן הוא דיבר על דניאל אלבס - "הוא עשה דברים גדולים בסביליה ובברצלונה והוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של סביליה. הוא מהווה מודל לחיקוי".

4. gilad16 Member

בטוח זה לא.
    התכוונתי שלופס ביכולת הרגילה שלו הרבה יותר טוב מראיין ויואל.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלוצה הארגנטינאי של סלטה דה ויגו, חואקין לאריביי, עוזב את המועדון אחרי עונה בה כבש 11 שערי ליגה ועוד שער אחד בגביע. לאריביי עוזב את ספרד, קודם לכן שיחק בראיו (12 שערים) וחותם בדובאי אם אני לא טועה. חלוץ סביר בסה"כ שכבש מעל 10 שערים בכל אחת משתי העונות שלו בלה ליגה, אבל גם לא אבידה גדולה מדי. בסלטה הוא כנראה לא היה אמור לפתוח העונה, החתימו את אספאס וגידטי השבדי, מה שבטח נתן לו עוד דחיפה קטנה לעבור למזרח התיכון.

מריאנו מריח כמו החתמה טובה, לא עקבתי אחריו מקרוב אבל הבנתי שהוא מציג יכולת טובה בעונות האחרונות וגם שומר על יציבות ביכולת הזו. הוא עזב את הליגה הברזילאית בדיוק כשהתחלתי לעקוב אחריה יותר מקרוב, אבל ממה שאני זוכר מדובר במגן שעושה עבודה טובה בשני צדדי המגרש.

6. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/07/22/primera/1437563973_951823_1437564047_noticia_normal.Xxx
    צעד משמעותי מאוד של סביליה בדרכה להישאר בצמרת - המנהל הספורטיבי הכל-יכול, מונצ'י, מאריך את חוזהו בקבוצה עד 2020. מסתבר שמונצ'י קיבל הצעות מפתות מקבוצות אחרות אך העדיף להישאר בבית. העניין הפך לרשמי ממש אתמול. "לא אוכל להרגיש טוב יותר במקום אחר, נכונו לי ולסביליה עוד אתגרים רבים", אמר מונצ'י.

- ועכשיו קצת להעברות, באמת: ויאריאל מתחילה להתעורר. המאמן מרסליניו רוצה לצרף את קווין גמיירו הצרפתי של סביליה כמחליף ללוסיאנו וייטו שנמכר לאתלטיקו מדריד. גמיירו שהעמיד רקורד כיבושים טוב גם אשתקד(סה"כ 39 שערים ב-87 משחקים בשנתיים) מעוניין להישאר והוא מקווה להיות החלוץ המרכזי של סביליה, תרתי משמע, בעונה הבאה, לאחר שקרלוס באקה עזב. מצד שני, סביליה עוד יכולה להפתיע והיום נכתב שהיא במירוץ אחרי רוברטו סולדאדו שלא מוצא את עצמו בטוטנהאם ויישמח לחזור לספרד בהנחה שיצליח להגיע לסיכום על שכרו.

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/07/22/primera/1437556852_700761_1437556921_noticia_normal.Xxx

לאריביי נפרד מסלטה. החלוץ עוזב את סלטה ויגו ועובר לשחק בדובאי בתמורה להצעה כלכלית שאי-אפשר לסרב לה. החלוץ נפרד מהאוהדים והמועדון בדרך מרגשת כשעלה לחשבון האינסטגרם שלו תמונה אחת שמורכבת מאוסף תמונות מהעונה שלו בקבוצה וכתב - 'אני כבר לא אשחק בסלטה ויגו אבל תמיד אשאר אוהד, תודה רבה על עונה בלתי-נשכחת'. 'אני מודה לכל אנשי המועדון והאוהדים שגרמו לי ולמשפחתי להרגיש בבית, הייתם כמו עוד משפחה יקרה עבורי. וכמובן לכל השחקנים שבלעדיהם לא הייתי מצליח להתבלט, הם היו חברים טובים. תשמרו איתי על קשר!'. לאריביי סיכם - "ויגו היא עיר יפה עם אנשים יפים, המקום הרבה יותר גדול ומחבק ממה שנראה כלפי חוץ, זה מה שאני אומר כששואלים אותי על סלטה, נהנתי מכל רגע כאן". החלוץ בן ה-31 כבש אשתקד 11 שערי ליגה ב-35 הופעות. סלטה ויגו תקבל תמורתו סכום זעום של 2 מליון יורו.

7. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/07/23/futbol/1adivision/1437665486_extras_noticia_foton_7_0.Xxx

ההתאחדות הספרדית פירסמה את הלו"ז לשני המחזורים הראשונים. ריאל וברצלונה ייצאו לדרך רק ביום ראשון ה-23/8. המשחק שייפתח את העונה, כבר ביום שישי: מאלגה מארחת את סביליה בלה-רוסאלדה ב-21:30. יום שבת יהיה די שומם עם שלושה משחקים, אם כי אתלטיקו תארח את העולה החדשה לאס-פלמאס. בארסה בסאן-ממס ב-19:30 וב-21:30 ריאל מדריד תתארח בגיחון. ערב הכדורגל הארוך יסתיים עם משחק בין בטיס לויאריאל ב-23:30, שעה מאוחרת יחסית. לשלושה משחקים לא אטרקטיביים במיוחד עדיין לא נקבע מועד. ומה לגבי המחזור השני? המשחק הכל-כך מרתק בין סביליה לאתלטיקו מדריד בפיחואן ייערך ביום ראשון ב-21:30. שתי הגדולות ישחקו בבית ביום שבת - בארסה נגד מאלגה ב-21:30 וריאל מדריד נגד בטיס ב-23:30. גם המשחק השני של גראנדה נשאר ללא תאריך, אני במקומם הייתי נעלב.

למי שכואב לו הראש:
    הלו"ז של המחזור הראשון -

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2015/07/23/primera/1437663731_170894_1437667869_noticia_grande.Xxx

שישי
    Málaga-Sevilla (20:30)

שבת
    Depor-Real Sociedad (18:30)
    Atlético-Las Palmas (20:30)
    Rayo-Valencia (22:30)

ראשון
    Athletic-Barça (18:30)
    Sporting-Real Madrid (20:30)
    Betis-Villarreal (22:30)

לא נקבע

Espanyol-Getafe
    Levante-Celta
    Granada-Eibar

מחזור 2:

שישי
    Villarreal-Espanyol 20:30

שבת
    Celta-Rayo (18:30)
    Barça-Málaga (20:30)
    Real Madrid-Betis (22:30)

ראשון
    Eibar-Athletic (18:30)
    Sevilla-Atlético (20:30)
    Valencia-Depor (20:30)
    Las Palmas-Levante (22:30)

לא נקבע
    Getafe-Granada
    Real Sociedad-Sporting

8. Raulito Madridista

ואן דר-וארט - "בכל מקום שאנחנו הולכים תמיד יש איזה בטיקו".

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/07/27/futbol/equipos/betis/1437954312_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

עם הילת כוכב כדורגל בניגוד לפשטות ולהקרבה שלו, רפאל ואן דר-וארט בן ה-32 מצפה לאתגר חדש בבטיס. ההולנדי הבינלאומי דיבר בגלוי על שתי העונות המתסכלות האחרונות בבונדסליגה בהן לא הצליח לסחוב את המבורג והקבוצה נשארה בליגה 'עם הבאזר' פעמיים ברציפות. לקראת המעבר לבטיס הוא מרגיש שוב כמו ילד שמתרגש לפני המשחק הראשון שלו. הוא מוקסם מהתשוקה של האוהדים, מספר שדחה הצעות כספיות הרבה יותר טובות מסין או קטאר וגם סיפר כמה בדיחות בדרך כמו העובדה שהצהיר על הרצון של בטיס לזכות באליפות כשהוצג לתקשורת, וחולם לחזור לסגל נבחרת הולנד לקראת היורו.

ספר על הימים הראשונים של קדם העונה
    - "אני בסדר עם כמה בעיות של חום, המזג-אוויר לא קל. אבל בסדר. אני בכושר טוב ואני מאוד רוצה להתחיל לשחק במשחקים האמיתיים!".

עדיין מסתגל למועדון החדש?
    - "היום הראשון הוא תמיד אחר, קצת עצבני, אבל זו קבוצה טובה מאוד עם אווירה מדהימה. ביליתי שלוש שנים בגרמניה, וזה שונה מאוד לשחק כאן. בנקודה זו בקריירה שלי זה הרבה יותר טוב עבורי לשחק בספרד. כמובן שאמשיך לעקוב אחרי הכדורגל הגרמני".

מה דעתך על השחקנים החדשים של בטיס?
    - "קיבלו אותנו יפה מאוד, הכל טוב, שקט. יש שחקנים מוכשרים רבים וגם הרבה ניסיון. אני חושב שנעשה עונה יפה".

האם היה לך כבר מספיק זמן 'לספוג' את ההתנהלות בבטיס?
    - "זה מדהים, במצגת שלי לפני כמה ימים, בחצות, היו אלפי אנשים באצטדיון, אוהדים רבים. הקבוצה ירדה לליגת המשנה ושברה לקהל את הלב ובכל-זאת יש כמעט 40,000 אנשים באצטדיון בכל יום ראשון. זה אומר הרבה, מבהיר כי מדובר בקבוצה גדולה, ולכן אני גאה מאוד להיות כאן. צפיתי בקבוצה ביוטיוב".

התקשורת סיקרה בהרחבה את מסיבת העיתונאים שלך בבטיס. האם דיברו איתך מגרמניה והתעניינו?
    - "כן, יש לי קשרים טובים בגרמניה ורבים התקשרו אלי לשאול איך היה, מה ההתרשמות שלי מהקבוצה ומהעיר"..

כשעזבת את ריאל מדריד ללכת לטוטנהאם, ביקשת עצה מאדגר דווידס. עם מי דיברת לפני הבחירה בבטיס?
    - "אני לא דיברתי עם אף אחד, רק עם אדוארדו. זה היה בהמבורג, הייתה לנו פגישה. מאוד חשוב לי איך גורמים לי להרגיש והפרויקט הזה נורא מצא חן בעיני. מעבר לאנשים חמים, יש שאיפות גדולות למועדון. בגיל 32 קיבלתי הצעה יפה - חוזה לשלוש עונות והראו לי שסומכים עליי מאוד. כמוכן צפיתי בבטיס הרבה ביוטיוב לפני שהגעתי ואהבתי את מה שראיתי!".

מתי יצרו איתך קשר לראשונה?
    - "השיחה הראשונה שלי עם אנשים מבטיס הגיעה לפני חודשיים בערך".

אולי בגלל שהראיון שבו דיברת על האפשרות לסיים את הקריירה בקאדיז
    - "זה משהו שאמרתי בצחוק באותו הראיון. דיברו על הסיפור של סבא וסבתא שלי, ואז אמרתי שאני אחזור לספרד, לעיר קאדיז, שזה יכול להיות מעניין. אבל קיבלתי הצעה מבטיס וזה טוב יותר!", צוחק.

מה אדוארדו מאסיה אמר ששיכנע אותך לחתום בבטיס?
    - "הדבר החשוב הוא שראיתי פרוייקט רציני לטווח הארוך עם שאיפות גדולות. בונים בבטיס קבוצה טובה, כסף זה לא הכל. הקבוצה אוהבת להחזיק בכדור וזה משהו שאני מאוד אוהב. בהמבורג למשל היו לנו משחקים רבים שרצנו ונלחמנו אך לא נגענו בכדור, היינו מאוד מתוסכלים. המטרה הייתה להישאר באירופה אבל להגיע לקבוצה עם סגנון מסוים. רק ככה אוכל להביא לידי ביטוי את היכולת שלי".

עשה ברור מלכתחילה שחתמו לטיס היה הטוב ביותר לקריירה שלך?
    כן, בהתחלה אתה מדבר על המשפחה שלך כדי לראות מה הוא הטוב ביותר, דן באפשרות של המתנה קצת יותר, אבל יש לי הרבה כבוד לאנשים כאן, בטיס, ולכן החלטתי שלא להמתין ולשחק כאן.

יש לך לאיבוד כסף על ידי משחק בטיס?
    כן, הייתה לי העסקות הטובות ביותר מבחינה כלכלית, אבל אין לי רצון לנסוע לסין או קטאר ... כולם יודע את הקריירה שלי ומה שאני רוצה עכשיו הוא להמשיך ליהנות מכדורגל הוא את העבודה הטובה ביותר בעולם. וזה משהו שאני חושב שאני יכול לעשות במועדון הזה.

האם זה כל כצפוי בטיס?
    כן, כל מה שהוא כפי שציפיתי. יש לנו צוות עם אנרגיה גדולה, מצפה. זה החיים שלי, הוא הדם שלי ... עכשיו אנחנו רק צריכים לנצח משחקים.

"האירו הוא אחת המטרות שלי, אבל עכשיו אני רק רוצה לעזור בטיס"
    מה הפתיע אותך בימים הראשונים אלה כבטיס?
    יותר מ מופתע, אהבתי את כולם במועדון מאוד מקצועיים. אנשים ברחוב מתייחסים אליי טוב מאוד, מאוד אכפתיות, הרבה דם, שאפתן מאוד ... והרבה בטיס! בכל מקום שאנחנו הולכים תמיד יש איזה בטיס, כבר יודע שזה מועדון גדול מאוד.

החלק כאחד מהבעלים התיאורטי, אבל מל והזהיר כי אם זה לא היה טוב מבחינה פיזית, לא לשחק. מה מצב אתה?
    אני כן, במצב טוב. אני מתאמן כל רגע וליהנות. זה יהיה עונה ארוכה מאוד, לא יהיו פציעות ודברים אחרים, אבל אנחנו קבוצה ומי שנמצאים במצב טוב יותר יהיו לשחק.

השנתיים האחרונות שלך בגרמניה היו לא טובות, 'נעלמת'.
    - "אני לא מכחיש שבהמבורג השנתיים האחרונות לא היו טובות, אבל זה נורמלי. כדורגל הוא משחק קבוצתי, אני לא משחק לבד. ואם אתה חסר ביטחון ואין איכות מספקת בשאר הסגל - קשה לי לשחק טוב. היו שנתיים רעות, אני מודה, אבל זה מאחוריי, אני רוצה לחזור לרמה שלי וליהנות מהכדורגל עם בטיס, מצפה לי חוויה גדולה".

מה פפה מל דורש ממך?
    - "המאמן מנוסה מאוד בכדורגל ואנחנו מדברים הרבה. ביקשתי לשחק כפי שאני רגיל - לגעת הרבה בכדור ושההתקפות יעברו דרכי, לשחק בקצב מהיר, אני יודע לבשל ולכבוש שערים. אני מנסה לעזור לצעירים להתקדם, זה משהו שחשוב לקבוצה ולעתיד המועדון".

האם נוח לך בעמדה שאתה משחק?
    - "כרגע אני משחק בערך בעמדה של צ'אבי, קשר עם חופש תנועה, ואני מרגיש בנוח. אבל אני יכול לשחק גם יותר מקדימה ובעמדות רבות".

האם שמת לב הרבה הבדלים בדרך בה אנשים עובדים בטיס ביחס לשלב האחרון שלה בבונדסליגה?
    - "האימונים בהמבורג היו שונים, עבדנו הרבה יותר על הפן הפיזי, לעומת זאת בבטיס משחקים יותר עם הכדור ואני נהנה. אבל אני מקצוען ואעשה מה שאדרש".

אמרת כשהוצגת לתקשורת שהמטרה היא לזכות באליפות. מה באמת המטרה?
    - "הרגשתי שהייתה חסרה קצת קלילות במסיבת העיתונאים, אז סיפרתי בדיחה כדי שאנשים יהיו פחות רציניים. אני לא חושב שאנחנו צריכים להגדיר לעצמנו יעד, דיברנו על הנושא הזה הרבה בקבוצה. לא ליגה אירופית, לא מקום עשירי, לא שום דבר. המשחק הראשון נגד ויאריאל הוא החשוב ביותר".

האם דיברת בקבוצה על ההגרלה הקשה של המשחקים בחודש הראשון?
    - "כן, לוח הזמנים הוא קשה, יש לנו משחקים נגד ויאריאל, אחר-כך נשחק בברנבאו וכעבור שבועיים נשחק נגד ולנסיה. אבל זו תהיה חוויה גדולה, גם ככה המוטיבצייה תהיה בשיאה".

האם אתה מודע לסוגיות המשפטיות וענייני הכספים סביב בטיס?
    - "לא, אני לא ידעתי דבר, ואני לא דואג. אני צריך לשחק טוב ולהוביל את הקבוצה, וזהו. יש מי שמטפל בשאר הנושאים".

אמרת שאחת מהמטרות שלו הוא לשחק עם הנבחרת ביורו שייערך בצרפת. האם אתה חושב שבטיס יכול לעזור לך לקבל את זה?
    - כן, אני מקווה. המטרה שלי היא לשחק ביורו, אבל עכשיו הדבר היחיד שהחשוב הוא לעזור בטיס. חובת ההוכחה עליי. אני צריך לשחק טוב ולשחזר את היכולת הטובה שלי, בעונה שעברה לא הצגתי את הכדורגל שאני מסוגל לשחק, ורק אחר-כך לראות מה קורה עם הנבחרת

לבסוף, כמה שאלות על האקסית ריאל מדריד. האם אתה חושב שהיא מתחזקת טוב בהשוואה לברצלונה הטרבליסטית?
    - "לא משנה איזה שחקנים ריאל מדריד תצטרף, ריאל מדריד היא כבר קבוצה גדולה עם שחקנים איכותיים בכל עמדה. אני לא חושב שהם צריכים חיזוק משמעותי".

יש רק ארבעה שחקנים שנשארו מאז הזמן שלך בריאל מדריד - ראמוס, פפה, מרסלו וארבלואה. איקר קסיאס עזב. מה דעתך?
    - "איקר הוא בחור נהדר, יש לי הרבה מאוד מכבד אותו, הוא שיחק בקבוצה זמן רב וזכה בהכל, גם במדי הנבחרת. אני חושב שזה טוב מאוד שהוא עובר לפורטו. זו חוויה חדשה ואתגר חדש. הוא תמיד יהיה חלק מריאל מדריד וזה הגיל המושלם עבורו לחוות משהו שונה בקריירה שלו".

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חואן קרלוס, שוערה של קורדובה בעונות האחרונות, חוזר לקבוצת נעוריו וחותם בראיו. כמיטב ההעברות ברמות האלו של הכדורגל הספרדי, ראיו השקיעה בשוער סכום של כ-100 א' אירו לא יותר.

הקטור מורנו, בלמה המקסיקני של אספניול, בדרך חזרה להולנד (הפעם פ.ס.וו) אחרי תקופה של 4 עונות במועדון הספרדי. מבחינת אספניול יש צדדים חיוביים בעסקה - הבלם לא היה טוב בעונה האחרונה והוא מסיים חוזה בסיום העונה הקרובה, אבל מורנו יצטרף לרשימה של שחקנים משמעותיים שעזבו בפגרה הנוכחית ועושה רושם שהקבוצה נחלשת. שחקן מעניין שעושה את הכיוון ההפוך ומצטרף לשורות אספניול, הוא שוער הנבחרות הצעירות של איטליה פרנצ'סקו בארדי.

בטיס ממשיכה להתחזק והפעם זה הבלם הגרמני הייקו ווסטרמן שמגיעה בהעברה חופשית מהמבורג. מקווה שלא יאכזבו החברה מסבייה, טוב לליגה מועדון כמו בטיס במקום כל מיני מועדונים... מממ...חטאפה... אחרים :)

golding אוהב/ת את זה.
  10. golding מנהלים

אני שומע לחשושים על ג׳רמי בוגה לראיו בהשאלה. שחקן צעיר וסופר מוכשר שיכול למלא את החלל שמשאיר קאקוטה במידה וישתלב. כן, גם הוא קשר התקפי צרפתי.

11. Raulito Madridista

קצת הפסקה מכדורגל.
    זוכרים את חארקה.

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2015/08/08/portada/1439045285_152811_1439045364_doscolumnas_normal.Xxx

6 שנים בדיוק חלפו מאז היום הנורא ב-8 באוגוסט אז מת דניאל חארקה, קפטן אספניול, באחד הימים העצובים בתולדות הכדורגל הספרדי(בצוותא עם מותו של פוארטה). הבלם התמוטט במהלך מחנה אימונים באיטליה. בסה"כ חארקה שיחק 14 עונות באספניול אליה הצטרף כילד בן 12. הוא זכה עם הקבוצה בגביע המלך ב-2006 אחרי ניצחון על סראגוסה. הוא רשם 255 משחקי ליגה בהם כבש 9 שערים.
    היום אספניול שוב פתחה את שעריה - יציע מס' 21 נפתח לקהל הרחב שהגיע כמיטב המסורת לחלוק כבוד 'לקפטן הנצחי' של הקבוצה. ב-11:30 בבוקר הגיעו הוריו של השחקן, חוסה וסילביה לואיס, והניחו פרחים על הקבר. זמן קצר לאחר-מכן הגיעו הקפטנים של אספניול והניחו זר מטעם הקבוצה. מיותר לציין שכל שחקני הקבוצה השתתפו. גם שחקני קבוצת הנוער הגיעו. כולם מחאו כפיים והיו עם פרצופים עצובים. אין אחד שלא שמע על המורשת. דיברנו על האוהדים הרבים שהגיעו. גם שחקני אספניול בעבר ובהווה. קיקו קאסייה פירסם פוסט ברשתות החברתיות וכך עשה גם ניקו פארחה שהיה שותפו להגנה של חארקה. פארחה כתב - "שש שנים עברו מאז היום הקשה ההוא. אין רגע שאנחנו לא חושבים עליך. נזכור אותך לעד". הוידאו הרישמי - לחצו כאן | גלריית תמונות מהקריירה של השחקן| הת'רד באייסוקר שנפתח בזמנו

הנה הטקסט שכתבו במועדון יחד עם האוהדים:
    לפני שש שנים עזב אותנו בפתאומיות דני חארקה, אחד השחקנים הטובים ביותר שצמחו בנוער שלנו. הוא היה אישיות גדולה עם עתיד מבטיח לפניו. מאז אותו היום, הקפטן שלנו הפך לאגדה, סמל לאומיות ספרדית ואמת מידה לכל הדורות של אוהדי אספניול. השנים חלפו ואספניול עדיין מקללת את אחר-הצהריים הנוראיים באיטליה. המועדון לא שכח את חארקה ובכל משחק בדקה ה-21 האוהדים שרים לזיכרו. הוא היה שחקן שצמח מתוך הקהל ואחד האהובים ביותר בקבוצה. דני חארקה עד'יין בליבנו. הדמות והמורשת שהשאיר אחריו תישאר לנצח בליבם של כל הפריקוס. לא ביזבזנו שום הזדמנות להמשיך את המורשת. שש שנים בלעדיך אבל אתה תמיד תהיה נצחי. דני חארקה, אגדה בלתי-נשכחת באספניול, אנחנו אוהבים אותך"

Civil אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

מאמנים וגם שחקנים. 14 מתוך 20 המאמנים שיעמדו על הקווים העונה שיחקו בליגה הספרדית. להלן הגרף:
    בכחול - מס' משחקי הליגה כשחקן כמובן.
    בכתום - מס' המשחקים בהם אימן.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/11/futbol/1adivision/1439282452_extras_noticia_foton_7_2.Xxx

רפא בניטס לא שיחק בליגה הבכירה אבל רשם למעלה מ-500 משחקים כמאמן בליגות הגדולות - ספרד, אנגליה, איטליה. בליגה הספרדית עצמה הוא רשם 175 משחקים, בעיקר כמאמן ולנסיה. צ'ולו סימאונה מתקרב למשחקו ה-200 כמאמן. לואיס אנריקה שאימן בשנתיים האחרונות, הוא השחקן שרשם הכי הרבה הופעות ליגה מבין המאמנים - 400! ארנסטו ואלוורדה מציג מאזן שיוויוני! 269 הופעות כשחקן לעומת 272 משחקנים כמאמן. הוא עדיין רחוק מאוד וכנראה לא יגיע לעולם לרזומה של ארגוניס שרשם 1116 משחקים כמאמן ושחקן. אלברו מגיחון יאמן לראשונה בפרמיירה אבל יש לו היסטוריה ארוכה על הדשא. גם נונו מולנסיה יחסית 'צעיר'. נציין את אוני אמארי מסביליה שהגיע ל-285 משחקי ליגה כמאמן באלמריה, ולנסיה וסביליה קבוצתו הנוכחית - הוא מדורג במקום ה-34 מבין מאמני הליגה בכל הזמנים. אשתקד הוא חלף על פני אגדות כמו קרויף ודי-סטפאנו. דיוויד מויס מאוד מנוסה, מעט כשחקן בסקוטלנד ברמות הנמוכות אבל המון כמאמן בליגה האנגלית כמובן שם הצליח באברטון ונכשל ביונייטד.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חואן מנואל וארגאס הוותיק עוזב את פיורנטינה וחותם בבטיס. עוד שחקן מנוסה ואיכותי, יחסית, שמצטרף לירוקים-לבנים.

http://i58.tinypic.com/358nfde.Xxx

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הקשר הדפנסיבי של אתלטיקו הוילה, ג'פרסון לרמה, יעבור בהשאלה ללבנטה, עד ה-31 במאי 2016. שחקן חזק, בעל בעיטות חזקות מאוד מרחוק וגם אחד שיודע לקחת כדורים חופשיים, כמו הגולאסו שכבש רק לפני 6 ימים בליגה (הבחור בלבן)

Franco אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

קצת חדשות:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/13/futbol/equipos/betis/1439424883_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

- פפ מלל שולל פחות או יותר את חזרתו של חואקין לבטיס. המאמן התראיין לקנדה סר ודיבר על הפרסום במארקה ב-25 ביוני אך אין בשורות. "יש הרבה אמת בחזרה של חואקין כי בסופו של דבר הוא נולד כאן וזה הבית שלו", אמר המאמן, אך הקיץ זה כנראה לא יקרה. האמצעים הכלכליים של בטיס די מוגבלים - סכום העברה ומשכורת, שחקן קישור לא נמצא בראש סדר העדיפויות. "מערכת היחסים שלי עם חואקין היא טובה, הדלתות של בטיס תמיד יהיו פתוחות כלפיו והוא נתן למועדון המון". מל הוסיף גם כן שנערכו שיחות אבל לא משהו רציני ויש שלושה גורמים בעניין מה שמקשה את הפעולה. מייד אח"כ התראיין נשיא הקבוצה ולדבריו אפילו לא היו שיחות בנושא.
    בינתיים בטיס ממשיכה לחפש חיזוק לחלק הקדמי לאחר שהמאמן פפ מל כבר גיבש את קו ההגנה של הקבוצה לדבריו. אחרי שהגישה הצעה מפתה לדניאל אוסבלאדו ששיחק בעבר באספניול ולא הצליחה לצרף אותו - בטיס ניסתה לשים את ידה על ג'ראד מורנו מויאריאל אך מורנו עושה דרכו לאספניול.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/13/futbol/equipos/espanyol/1439455547_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

- אספניול ממשיכה במכירת החיסול והפעם הקטור מורנו עם רגל וחצי בפ.סוו איינדהובן ההולנדית שתשלם תמורתו 5 מיליון יורו, אך בקבוצה של סרחיו גונזאלס מנסים להרגיע את האוהדים ואומרים שזו העזיבה האחרונה לקיץ. אספניול איבדה שישה שחקנים שהיוו את שלד הקבוצה בעונה שעברה והכל בגלל בעיות כלכליות קשות - השוער קיקו קאסיה, הקטור מורנו לב ההגנה, הקשר לוקאס ואסקס, החלוץ והקפטן סרחיו גארסיה וגם סטואני והחלוץ בון פסטון. קאבלה ויואן יורדן עשויים להיות מושאלים. אספניול הכניסה לקופת המועדון 19.5 מיליון יורו ולעומת זאת סכום הרכש מסתכם ב-0!

- במאלגה מתוחים מאוד לגבי סאגת סרחיו דרדאר. הקשר לא שיחק ולו דקה אחת בקדם העונה וכבר היה בדרך לליון הצרפתית אך העיסקה פוצצה בינתיים. במאלגה מקווים שהקשר יוכל לעשות את הסוויץ' המנטאלי ובונים עליו לקראת העונה החדשה, בטח לאור היכולת הטובה שלו בשנתיים האחרונות וגם מכת הפציעות.

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/15