דיון ההיכלים

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י kfiros, ‏27/12/11.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  נערך לאחרונה ב: ‏23/1/20
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  ישראל היום בכתבה על ההיערכות של קבוצות שונות בליגה הלאומית בכדורסל (ושל הערים בהן הן משחקות) לאפשרות שתעפלנה לליגת העל וידרשו לתקציבים גדולים יותר וכמובן לאולמות ראויים לליגת העל כשלחלקן יש תוכניות המתבססות על הרחבת אולמות קיימים, וסלחו לי אבל מההתרשמות שלי מהרחבת אולם הקרייה באשדוד למשל או אולם גן נר, אף אולם מורחב לא משתווה לאולם שמלכתחילה תוכנן ונבנה בסדר גודל הסופי כמו נגיד אולם עין שרה בנהריה, אנרבוקס בחדרה וכו' וגם אם תהיה להם חזות אחידה מבפנים סידור הישיבה יהיה מאולתר יותר כמו בית מכבי בראשל"צ או אולם בגין באילת. יש לציין שנתוני הכתבה חלקיים ולא כוללים את כל המידע על כל קבוצות הליגה הלאומית וגם מתעלמים מכמה תוכניות שאני יודע שישנן. ונ.ב. אל תשכחו לקרן המתקנים היתה תוכנית לממן בניית 8-7 אולמות ברמה ראויה לליגת העל שהקטנים בהם היו אמורים להכיל 3000-2000 צופים והגדולים יותר כ5000. אבל כמובן שלא רק ערים בעלות קבוצות קיימות בליגת העל והלאומית נכללות בתכנון ההיכלים ויש נוספות שמעוניינות בהם כמו טבריה, פתח תקווה, רחובות וערים אחרות.
  https://www.israelhayom.co.il/article/727279

  אז ניגש בקצרה למסקנות.

  עפולה תוכנית להרחבת אולם חסון המכיל 1000 מקומות (בתיאוריה קראתי פעם שמדובר על בניית יציע נוסף בו מה שאומר הכפלתו ל2000 מקומות) ובהמשך לארנה עירונית רב תכליתית חדשה לספורט והופעות עם כ3500 מקומות. בזמנו הציעו למקם אותה לצד תחנת הרכבת של העיר כדי שתהיה נגישה אבל הבנתי שגם הוצע להקימה לצד האצטדיון העירוני.
  http://www.mynetemek.co.il/ספורט/החלום-שראשי-הכדורסל-בעפולה-רוצים-שאבי-אלקבץ-יגשים-להם-365141/4

  הרצליה
  למרות כל הדיבורים על היכל עירוני לעד 5000 צופים שבגלגול האחרון שלו הציעו להקימו בשטח בו ממוקם היום האצטדיון העירוני, לדברי הכתבה נכון לעכשיו מלבד אולם היובל הותיק המכיל כ1350 מקומות, אין היכל עירוני חדש שבתכנון.
  הרצליה מתכננת: האצטדיון ייהרס, איחוד בדרך?

  חיפה הפועל חיפה משחקת גם היא בהיכל רוממה שמכיל 5000 מקומות ומתאים למשחקי ליגת העל כמו למשל של מכבי חיפה בכדורסל. אפשר להזכיר גם את אשקלון שההיכל שלה מכיל 3000 מקומות וראוי לליגת העל.

  היכל רוממה בחיפה, אולי יום אחד יוקם בכלל בעיר היכל נוסף ליד אצטדיון סמי עופר והיכל רוממה יישאר רק להפועל חיפה?
  [​IMG]

  גליל עליון משחקת באולם בכפר בלום (שבעבר שימש גם כאולם להפועל גליל לפני שעברה לאולם גן נר) המכיל כ1500 מקומות עם יציעים מתקפלים וניתן להרחיבו בעוד כמה מאות מקומות. בתיאוריה גם יכלה לשקול מעבר לאולם בעיר גדולה יותר כמו למשל ההיכל שמתוכנן בעתיד בקריית הספורט בטבריה.

  אולם כפר בלום
  [​IMG]

  קרית אתא האולם העירוני הנוכחי החדש למדיי מכיל 1000 מקומות, משום מה הכתבה מדווחת כי אין תוכניות לאולם חדש אף שיש תוכניות לאולם של 3000 מקומות ליד האצטדיון העירוני שבעצמו מיועד להשתדרג.

  אולם הספורט ל3000 צופים שתוכנן בקרית אתא ליד האצטדיון העירוני שבעצמו נועד להיבנות מחדש
  [​IMG]

  קריית מוצקין אולם גושן הותיק מכיל כ1000 מקומות. בעיר נבנה אולם חדש (להבנתי בשכונת משכנות האמנים) שיכיל 750 מקומות תחילה ביציע, אך ניתן להרחבה ל2500 מקומות (כנראה אם יורחב ל4 יציעים או שגובה 2 היציעים יוכפל). בשכונת משכנות האמנים מתוכנן בכלל קומפלקס רב תכליתי כולל מגרש כדורגל עירוני.

  אולם ספורט שנבנה בימים אלו בקריית מוצקין במשכנות האמנים, אני לא בטוח האם זה ההיכל שניתן להרחבה ל2500 מקומות
  [​IMG]

  יבנה היכל רלף קליין מכיל בהווה כ1000 מקומות שיכולים לגדול בתוספת מאות מקומות מאחורי הסלים אף שבתכנונו המקורי כללו אופציות להרחבתו עד ל3000 מקומות.

  האולם ביבנה, ניתן להרחבה מ1000 ביציע אחד ל3000 מקומות ב4 יציעים
  [​IMG]

  בכתבה לא כללו את רעננה ורמת גן (לשתיהן אולמות ותיקים, מטרווסט וזיסמן שניתן בטווח הקצר להכפיל ביציע נוסף כמו למשל באולם בעפולה ולגדול לכ2000 מקומות כל אחד), ותוכניות בטווח הרחוק יותר להקים היכלי כדורסל עירוניים חדשים וגדולים יותר כשברמת גן בצד המוגזם יותר של התוכניות השאפתניות אפילו לא פוחדים מהיכל של 10,000 צופים לשימוש רב תכליתי באזור קניון איילון. גם הוד השרון שמשחקת באולם של 400 מקומות בלבד אבל הכינה מזמן את תוכניות ההיכל העירוני העתידי שלה שאמור להיות דומה להיכל אנרבוקס בחדרה שייחנך בחודש בקרוב, ולהכיל 2500 מקומות בערך וכנ"ל גם נתניה שיש לה תוכנית לאולם דומה לקונכייה של באר שבע עם 3000 מקומות בתכנון אך גם אופציה ללכת על תכנון היכל גדול יותר (כי בעבר בחנה אפשרות להקים ע"י יזמים פרטיים אולם ל5000 צופים). חבל מודיעין משחקת זמנית בהיכל קרית מנחם ברמלה וכנראה זה מה שתעשה גם בעתיד אם תעפיל לליגת העל אלא אם יורחב ההיכל בעיר מודיעין ל2000 צופים כפי שתוכנן, אך בטח אין הצדקה להיכל בגודל ליגת על במועצת חבל מודיעין. רמת השרון רצתה בכלל לשתף פעולה עם הקמת היכל ספורט לאומי (עם מכבי ת"א) שהיה אמור לכלול גם אולם משני לאימונים, אירועים קטנים יותר ואני מניח שהיה בעל פוטנציאל גם לקבוצות רמת השרון, אבל גם נראה שניתן בטווח הקצר לקדם את הרחבת אולם אורנים ואולי גם להשתלב בתוכניות הרחבת קומפלקס מרכז הטניס ברמת השרון ליצירת אולם רב תכליתי המתאים לטניס וכדורסל וכמובן אם יוקמו אולמות בהרצליה ורעננה ואולי גם כפר סבא והוד השרון יהיו לה אופציות קרובות מחוץ לעיר. וכמובן מה מאשימים את הליגה הלאומית בהיעדר תשתיות לליגת העל כשגם בליגת העל אילת ונס ציונה למשל משחקות באולמות קטנים יחסית ולא הקימו את האולמות העירוניים החדשים שתכננו, וגם ראשל"צ ואשדוד למשל נערכות להקים בעתיד אולמות עם 5000 מקומות ויותר, כלומר האולמות הנוכחיים שלהם קטנים למדיי, וגם ת"א נערכת עם תוכניות להרחבת האולם של הפועל ת"א לצד אולם נוסף של מעל 5000 מקומות בהדר יוסף.

  אולם הספורט שתוכנן בנתניה 3000 מקומות
  [​IMG]

  אולם הספורט שתוכנן בהוד השרון, 2500 מקומות
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏29/1/20
 3. HHFC1924

  HHFC1924 Member

  הצטרף ב:
  ‏3/2/19
  הודעות:
  576
  לייקים שהתקבלו:
  67
  מין:
  זכר
  חלום שלי שרוממה יהיה רק שלנו. לא אכפת לי שיהיה להם היכל גדול יותר כל עוד רוממה תהיה רק שלנו.
   
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  כרגע התוכנית הקיימת היחידה ליד סמי עופר היא לאולם של 1000 צופים בביה"ס של נאות פרס. אבל אישית חושב שבלי קשר לכדורסל, חיפה צריכה ללכת אחרי ת"א וירושלים ולהקים היכל רב תכליתי לספורט והופעות וכו' עם כ10,000 מקומות. זה גדול מדיי ליכולות של מכבי חיפה בכדורסל, אבל צריך אולם אזורי גדול בצפון שקודם כל ישרת את חיפה ומטרופולין הקריות ושהוא גם במרחק נסיעה נוח מערים מרכזיות בעמק יזרעאל (עפולה/מגדל העמק ועוד) והגליל התחתון (נצרת/נוף הגליל ועוד) והגליל המערבי (עכו/נהריה ועוד) ואפילו לאזור השרון הצפוני (חדרה/זכרון יעקב ועוד) וכמובן גם יכול להיות שימושי לציבור הערבי, בדיוק כמו שהארנה בירושלים למשל שימושית לציבור החרדי. לצורך העניין ניתן לתכנן אולם בסדר גודל של ביתן 2 בגני התערוכה עם יציעים מתקפלים או משהו כזה כדי שיתאים יותר גם לתערוכות למשל (בארנה בירושלים ניתן לקפל רק כ1600 מקומות ועדיין נוצר שם משטח של כ2,200 מ"ר לתערוכות, לעומת זאת עם יציעים מתקפלים לחלוטין יכול להיווצר אולם של 6,400 מ"ר, שאותו גם ניתן לחלק לכמה אולמות קטנים יותר כמו בביתנים באקספו ת"א) ואפילו להצמיד אותו למרכז הקונגרסים של חיפה כדי שיהיה כמו אגף נוסף במרכז הקונגרסים שמשולב בפעילות שלו, או לחלופין להצמיד אותו לסמי עופר כדי ליצור קריית ספורט (יחד עם הבריכה האולימפית שגם מתוכננת לידו). במילא אם חיפה מתכננת ללכת בעתיד על אירוח אירועי ספורט גדולים יותר (למשל שקלה פעם להתמודד על אירוח המשחקים האירופאים ב2023), אז חלק מהיצע המתקנים שיהיה עליה להציע ידרוש אולמות נוספים כי היכל רוממה ואולם הספורט בנשר לא מספיקים. וגם אם ישראל תרצה לארח טורנירים גדולים יותר כמו אליפות אירופה בכדורסל וכו', היא גם צריכה עוד אולמות גדולים ולא להסתפק רק בהיכלים בירושלים ות"א. וחיפה היא מיקום מאוד הגיוני להיכל הספורט השלישי בגודלו בישראל.

  ביתן 2 באקספו תל אביב, בערך הגודל לאולם של 10,000 מקומות בעל שימוש רב תכליתי.
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/1/20
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  עוד תמונות מאנרבוקס חדרה

  [​IMG]

  [​IMG]

  יש כבר פרקט, אבל בינתיים לא רואה שיש קוביית מסכי תוצאות
  [​IMG]

  עד כמה עיצוב הפנים דומה להדמייה
  [​IMG]

  ועם תוספת שורות מתקפלות (כ600 מקומות בו מתקפלים) שייפתחו בכדורסל (2,600 מקומות) ויקופלו בכדוריד וכו' (2,000 מקומות) וכמובן בהופעות יוכל להכיל מעל 3,000 צופים כולל אלו שישבו על הפרקט.
  [​IMG]

  והדמיית החוץ
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏29/1/20
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  למה ממשיכים בישראל לקיים את משחקי האולסטאר בכדורסל בפעם הרביעית ברציפות בהיכל מנורה מבטחים, במקום לקיים רוטציה בין אולמות, כולל אולמות רחוקים בפריפריה שהיו נהוגים בעבר? למשל אני זוכר שרמזו על אפשרות שהיכל אנרבוקס יארח את המשחק, או למשל ירושלים שעד עכשיו לא אירחה את האולסטאר בארנה..
  ???????? ????? ?-27.3 ????? ????? ??????
   
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  למה ממשיכים בישראל לקיים את משחקי האולסטאר בכדורסל בפעם הרביעית ברציפות בהיכל מנורה מבטחים, במקום לקיים רוטציה בין אולמות, כולל אולמות רחוקים בפריפריה שהיו נהוגים בעבר? למשל אני זוכר שרמזו על אפשרות שהיכל אנרבוקס יארח את המשחק, או למשל אשדוד ונהריה שלא אירחו.. וגם אם נגיד שרוצים להפוך את זה לאירוע בומבסטי יותר מהיכלים קטנים, אז ירושלים עד עכשיו לא אירחה את האולסטאר בארנה..
  ???????? ????? ?-27.3 ????? ????? ??????
   
 8. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  בימים האחרונים החליטו למלא את ולודרום הדר יוסף במזרוני ג'ודו כחלק מעונת הג'ודו העמוסה שכללה את גרנד פרי תל אביב ושבוע אימונים בוינגייט לג'ודאיסטים מרחבי העולם. זה רק מדגיש בעיניי עד כמה חבל שהוולודרום אינו היכל ספורט סגור וממוזג אלא מתקן פתוח עם קירוי.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏2/2/20
 9. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  היכל הכדורעף של טוקיו 2020 נחנך היום. כמו בהיכל ההתעמלות הסמוך ובאצטדיון האתלטיקה האולימפי, גם בהיכל הזה דחפו לא מעט עץ בחיפויים. בעוד אולם ההתעמלות מיועד לפירוק לאחר האולימפיאדה, היכל הכדורעף יישאר כהיכל קבוע בעיר.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/2/20
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  טקס קביעת מזוזות באנרבוקס חדרה

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  מכרזים בארנה בירושלים.

  הראשון מכרז לשטחים תחת ההיכל
  קול קורא להפעלת מתחם המצוי בהיכל הפיס ××¨× ×” בירושלים - אריאל

  כזכור תחת להיכל יש חלל לא מנוצל של כ6000 מ"ר המחולקים ל2 מפלסים, הראשון ממש מתחת לזירה של ההיכל בשטח של כ3,600 מ"ר והשני במפלס גבוה יותר תחת היציע וטרקלין הכניסה המערבי בשטח של כ2,400 מ"ר שבין הצעות הפיתוח השונות שהציעו עבורם כללו הקמת בריכה אולימפית, אולם אירועים, משטח החלקה חצי אולימפי של 900 מ"ר (כמו גודל המשטח הקיים באייס פארק בחולון), מרכז לרפואת ספורט (כיום אגב פועל מרכז רפואת ספורט במבנה של אצטדיון טדי) ועוד.

  המכרז השני הוא לחידוש ותחזוקת התאורה בהיכל
  מכרז מס' 06/2020 לאספקת ×•×”×ª×§× ×ª גופי תאורת זירה להחלפת גופי תאורה הקיימים בהיכל הפיס "××¨× ×”" בירושלים - אריאל
   
  נערך לאחרונה ב: ‏11/2/20
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
 13. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  דיון ההיכלים | עמוד 91 | Asoccer.co.il - לאנשים שאוהבים כדורגל

  הושלם חלקית האוהל המנופח שהוקם במכון וינגייט לאימוני ההתעמלות לקראת האולימפיאדה. עד סוף החודש יושלמו בו גם עבודות הפנים וייפתח לפעילות. בעבר נמסר שיעלה כ3 מיליון שקלים וגובהו בחלקו המרכזי כ20 מטרים. האוהל הוקם כמענה זמני למצוקת האולמות במתחם וינגייט (ובהדר יוסף ובחולון) במיוחד כשבו זמנית מתאמנים ספורטאים אולימפיים בענפים השונים לקראת המשחקים בטוקיו. בעתיד אמור לקום במכון וינגייט קומפלקס בנוי חדש שיכלול מספר אולמות וחדרי אימונים ואולי גם אולם מרכזי מותאם לתחרויות עם קהל צופים גדול. כך שייתכן שהאוהל יעמוד מספר שנים במכון עד שיקופל ואולי יוצב בשטח אחר בו יהיה נחוץ (כי כרגע הוא מוצב על חלק ממגרש הכדורגל הישן במכון).
  ????? ????: ????? ???? ?? ???? ???????

  האוהל
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏27/2/20
 14. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431
  היכל אנרבוקס קיבל ביום ראשון, 16 בפברואר, את טופס 4 המאפשר את הפעילות בו. המופע הראשון בו יתקיים ב20 בפברואר.

  [​IMG]

  כך נראית במת ההופעות שהוקמה באנרבוקס חדרה. כזכור האולם מיועד לכ3000 צופים בהופעות


  להיכל כבר יש אתר משלו
  ENERBOX! החברה הכלכלית חדרה

  ופייסבוק משלו
  היכל אנרבוקס חדרה - דף הבית | פייסבוק
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/2/20
 15. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  5,421
  לייקים שהתקבלו:
  431

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!