דיון הג'ודו: מדלית ארד לזאבי

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י REAL MADRID, ‏26/2/07.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הוא עבר יותר מידי פציעות. בסופו של דבר למרות שהוא לא בא בשיאו בלשון המעטה, הוא התעלה לא לחזור בידיים ריקות.

2. shlomydavid מנהלים

http://img90.imageshack.us/img90/2135/judovh6.Xxx

אריק זאבי זכה במדליית ארד !

אריק זאבי (עד 100 ק"ג) השיג אחר הצהריים (ראשון) עוד הישג מרשים לרזומה שלו, כשזכה במדליית ארד באליפות אירופה. הוא התאושש מהפסד ברבע הגמר, ודרך בית הניחומים השיג את המדלייה. שאר הג'ודאים איכזבו.

* אריק זאבי ניצח בקרב הראשון שלו את פרנצ'סקו לפרה (איטליה) ב"קוקה", והמשיך בעוד ניצחון ב"ווזארי" על אמל מקיץ' (בוסניה). ברבע הגמר הוא נכנע ליריב הוותיק אלקו ואן דר חיסט (הולנד) בגלל ניקוד עונש, וירד לבית התנחומים.
    שם ניצח את פרנץ בירקפלנר (אוסטריה) ב"ווזארי ושני יוקו", והמשיך לניצחון ב"שני ווזארי ויוקו" על דמיטרי פיטרס (גרמניה).
    בקרב על מדליית הארד חיכה לו לבאן זורזוליאני (גיאורגיה). זאבי לא נבהל מהמעמד, גבר על יריבו ב"קוקה", וקטף את המדלייה המיוחלת.

בכך, זאבי השיג את הקריטריון הישראלי, ונמצא בעמדה מצויינת להשגת הקריטריון הבינלאומי לאולימפיאדה שתתקיים ב-2008 בבייג'ין.

זאבי נשמע עייף אך מרוצה בסיום: "למרות היום הקשה שעבר עלי, אני שמח שאני חוזר עם מדליה. אני מודה לאיגוד הג'ודו, לוועד האולימפי וליחידה לספורט הישגי שמאמינים ותומכים בי לאורך כל הדרך".

יו"ר איגוד הג'ודו אדי קואז: "אריק זאבי ווינר, נבחרת ישראל חוזרת עם הישגים רבים. אני מאמין בספורטאים ובצוות המקצועי ואנחנו נמשיך לעבוד קשה. המגזר העסקי צריך לשים לב, אילו ענפים מביאים מזה שנים כבוד ספורטיבי לישראל".

* אלון ששון (עד 90 ק"ג) ניצח בווזארי בקרב הראשון את סרג'יו רמרנקו (מולדובה), אך לאחר מכן הפסיד ביוקה וקוקו ליבגניס בורודבקו (לטביה) ויצא מהתחרות.

* רוסטיק ליס (100+ ק"ג) עלה אוטומטית לשלב השני, אבל שם הפסיד לאנדרס מלצר (גרמניהי) בשני ווזארי, והודח מהתחרות.

ההמידע באדיבות האתרים:

הרשמי של התחרות, האתר

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/07
  3. Spanish Weapon Member

כל הכבוד לאריק זהבי , אני מאמין שככל שהוא יתגבר פסיכולוגית ופיזית על מכת הפציעות שפקדה אותו בשנים האחרונות הוא יוכל לעלות עוד מדרגה ברף הזכיות.

ברכות גם לגל יקותיאל על זכייתו באליפות אירופה עד משקל 69 ק"ג (אם אני לא טועה)

4. דנידין Member

לא מסתמן מצב כזה לפי גילו ולפי הפציעות שעבר. את ההשיגים שלו כולנו זוכרים והם כמובן היו בשיאו.
    כדרך הטבע, הסיכויים לשחזר את שעשה בציעירותו הם לא גבוהים כלל.