דיון האלכוהול המחודש!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏7/12/07.

1. חל יל Member

וויסקי בושמילס עם קרח
    המועדף

2. Riki Member

אני אף פעם לא התחברתי לוודקה, רק שזה מהול ורק כשזה בא בשלוק נקבתי בצורה יוצאת דופן.
    אצלי בבית, כמו בכל בית גרוזיני אני מניחה, יש מדפים מלאים של ויסקי משובח. האמת שרק ''השגרתיים'' הצלחתי איך שהוא לטעום בלי להחנק, שיבאס ג'וני וכו'.

3. Shiran- Rossonera Member

אלכוהול הוא אחד הדברים שכנראה אני לעולם לא אוותר עליהם...
    בד"כ בירה וודקה הם הדברים הנפוצים שאני שותה...
    אם בירות אז: פאולנר, קירקלן, הוגרדיאן.. ואם אין את הבירות האיכותיות האלה אז אפשר להתפשר גם על סטלה וגולדסטאר....

וודקה: אבסולוט, סמירנוף, פינלנדיה גרייגוס... וגם האמת ששתיתי פעם וודקה אצל ידיד רוסי שלי והיא הייתה ממש טובה אבל אין לי מושג איך קוראים לה...

דברים שבאים בטוב: ייגר, ייגר דבש, ג'יימסון, אבסנט( על כל סוגיו)...
    האמת ששתיתי אתמול גם מן משקה כזה שהבקבוק עצמו מחולק כזה לשניים וצד אחד לבן וצד אחד חום וכשמוזגים זה יוצא ביחד ויש לזה טעם של קפה... טעים...

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהמשך למה ששירן אמרה, אני רוצה להמליץ על הייגרמייסטר. שמו נקשר למרבה הצער בשימוש על ידי ערסים מתלהבים בפאבים או מסיבות, שזה גם יקר שם באופן מדהים. ההמלצה היא להחזיק בקבוק בטמפרטורה קפואה (שימו במקפיא רק תוודאו שזה נשאר במצב נוזל, כמו שזה אמור) ולקחת שוט אחרי ארוחה כבדה בבית, בעיקר ארוחה בשרית טובה או על האש. זה עוזר לעיכול ועוזר כנגד תחושת הכבדות שאחרי הארוחה הרצינית. אותו כנ"ל לגבי הייגר דבש כמובן.
    אגב, ברור שאם אתם עושים איזה מסיבה או משהו זה מסמר הערב :)

לגבי המחיר, אני ממליץ למצוא מישהו שנוסע לגרמניה ולבקש ממנו להביא בקבוק של ליטר (גם המכס לא יגידו לכם כלום) שבסופרמרקטים שם עולים בערך כמו 2-3 שוטים כאן בפאב, וזה מחזיק מן הסתם לא מעט זמן. אם לא גרמניה, מן הסתם גם בדיוטי פרי זה זול יותר מבחנויות בארץ, אבל לא זול כמו בסופרמרקט גרמני ממוצע.

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/07
  5. Gass12 Member

שירן למשקה ששתית קוראים sheridan's ליקר קפה-שוקולד שמיוצר באירלנד:) לבריאות

6. Shiran- Rossonera Member

כן!!! בדיוק... אחד הדברים.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים לגבי מה שצויין פה:
    מבחינת השפעה, ייגר מצויין. מבחינת טעם - וואחס. תרופה. מי שבאמת אוהב את זה, זה לא כזה יקר בארץ ואפשר למצוא בחנויות אלכוהול מוזלות (כמו זו שליד העבודה שלי) בממש לא הרבה.
    ייגר דבש זה עוד סביר, אני אוהב את הוודקה (?) דבש, הבקבוק הלבן שרואים בכל באר עם ציור של דבורה עליו. מתוק, חזק, פנטסטי לצ'ייסר.
    שירן,
    1. אין לי מושג איך אפשר לומר שהוגארדן טוב מסטלה, למרות ששניהם מצויינים. הפייבוריטס שלי הם סטלה, סמואל אדאמס (בירה כמו שבירה צריכה להיות), ניוקאסל ופאולנר. בדרג ב' שלי יש את וויינשטאפן, הוגארדן, וגם טובורג רד שלא רע בכלל מחבית.
    2. אבסינת'... נהדר בשביל לתפוס ראש מהר. הטעם לא משהו עד דוחה (תלוי בטעם), אבל כמו שאמרתי, מצויין למסיבות וכו', פשוט עושה מראש את העבודה. אגב, לשתות כמויות גדולות של זה לא מומלץ בכלל (מנסיון עם חברים שעשו זאת, זה באמת לא בריא ואפילו מסוכן). אחת הסיבות שאני רוצה לנסוע לפראג היא ששם יש את האבסינת' המקורי שהוא אפילו יותר חזק.
    יש לי בבית אבסינת' מהדיוטי פרי, עוד לא פתחתי אותו. אני שומר אותו... לזמנים קשים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

8. KirkH Member

האמת, אף פעם לא הבנתי איך אנשים יכולים להתעמק ולטבוע כל כך עמוק לתוך טעמים של אלכוהול על רוב סוגיו. יש כל כך מעט משקאות אלכוהוליים שאני שותה אותם כי הם טעימים לי או כי אני נהנה מהם - רובם בכלל קוקטיילים או ליקרים נשיים כגון אייריש קרים.

כמעט כל משקה אלכוהולי שלא עונה להגדרה הנ"ל הוא דיי מגעיל במידה כזו או אחרת. כשזה נע בין מגעיל ברמה שאי אפשר לשתות למגעיל ברמה שאפשר לשתות בכיף בלי ממש לשים לב שזה מגעיל.

כשאני שותה אלכוהול אני שותה את זה כדי לתפוס ראש, או במקרים קשים יותר, פשוט לדפוק אותו טוטאלית. על המדף בבית יש וויסקי גראנץ שכאמור אין לי מושג אם הוא סינגל מאלט או השם יודע מה - אבל העיקר שהוא זורם בגרון בצורה הכי חלקה ואפשר לשתות ממנו בלי להיות מודאג שחצי מהשוט שהרגע הורדת עושה את דרכו במעלה הגרון שלך שלוש שניות מאוחר יותר. וודקה אבסולוט נקי או טקילה מהסוגים שחברים שחוזרים ממקסיקו מביאים גם כן עושה את העבודה.

אגב, מבחינתי - מי שמסוגל לשתות ערק, צריך לתלות אותו בכיכר העיר. רק מהריח אני מסוגל להקיא.

9. Shiran- Rossonera Member

אממ את האמת גיא שהם בערך באותה רמה מבחינתי אבל פשוט לא בכל מקום מוכרים הוגרדיאן אז אני לוקחת סטלה!...
    אבסנית' זה באמת משקה שאסור לשתות בהגזמה.......... זה נוראי אם שותים יותר מידי..
    פעם ראשונה ששתיתי את זה חשבתי שמתתי והגעתי לגהנום.......

KirkH
    ערק אשכוליות מהול היטב עם קרח ונענע זה אחלה!

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין על וודקה פנלאנדיה:

http://hipernet24.com.pl/sklep/img_items/b/003/325.Xxx

סתם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx , אני לא מתקרב לכל זה

11. ACBenb Member

הפעם היחידה שאלכוהול נכנס לי לגוף זה כשנפלתי בגן על הגדר וחיטאו לי את הפצע עם אלכוהול.
    לא יצא לי לשתות הרבה בחיים שלי והמקסימוםש הגעתי אליו זה XL ופעם שתיתי בירה, לא מבין בכל התחום ואני יכול לחיות בלי זה.
    היה נחמד אם הייתי קצת מבין בזה, אבל אין מצב שאני יבין במשקאות כמו שהייתי רוצה לדעת למרות שיש לי מלא יינות ו-וודקות בבית (של אבא שלי בעיקר מממש מזמן, מכירים את הקטע שלאבא שלכם יש מלא משקאות בויטרינה ואף אחד לא נוגע בזה שנים?).

12. קלייברט Member

XL זה לא אלכוהול, זה סתם משקה אנרגיה.

13. ACBenb Member

לא אמרתי שזה אלכוהול, אמרתי "לא יצא לי לשתות הרבה בחיים שלי והמקסימוםש הגעתי אליו זה XL ופעם שתיתי בירה"
    זה לא אלכוהול אבל זה משקה אנרגיה כזה אז אמרתי שזה המקסימום ששתיתי, אבל זה טעים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת התפלאתי מה אתה עושה פה 1908, זכרתי שאסור לכם את זה. אגב, לא מזמן הייתי בעכו עם חברים וראיתי חנות של ערבים שמכרה וויסקים (שחשדתי כמזוייפים ולכן לא קניתי). הכיצד? אני מניח שהם נוצרים?

קירק, מדי פעם אני פוגש אנשים שלא אוהבים אלכוהול וזה לגיטימי. כמו כל דבר זה עניין של טעם. מבחינתי יש 3 אסכולות בשתייה - אנשים שאוהבים אלכוהול (מסויים, מן הסתם, הרי יש כל כך הרבה סוגים), אנשים שלא אוהבים ושותים כדי להנות מהשפעת האלכוהול ואנשים שלא נוגעים באלכוהול.
    בסופו של דבר על טעם וריח אין מה להתווכח, אבל באותה מידה שאני לא מבין איך יש אנשים שאוהבים לאכול קישואים כך אתה לא מסוגל להבין אנשים שנהנים מאלכוהול. כך או כך, שני סוגי האנשים קיימים (למרות שעדיין אני לא מבין איך אפשר לאכול קישואים).
    יין, פעם לא הרגשתי הבדל ושנאתי את הטעם, אבל אתמול בארוחה משפחתית שתיתי יין פשוט כי אהבתי את הבקבוק שהיה על השולחן, משהו כמו 3 כוסות, לאט ובכיף, מרצון. אני מסכים איתך שאלכוהול הוא בעל טעם שעל פניו אין בו שום דבר מושך - הוא מר ומזכיר תרופה, אבל בערבוב הנכון, ובמקום הנכון, הוא בילוי בפני עצמו. וויסקי, יין, בירות וגם ליקרים ושות' שאין להם כל כך טעם של אלכוהול אבל יכולים לצאת טעימים (שנאפס מלון... גאוני) - Bring it on. נשבע לך שלמדתי איך להנות מוויסקי והטעם שהוא משאיר.
    אגב, גראנטס הוא דווקא וויסקי די חזק מבחינת הטעם, יש וויסקים הרבה יותר קלילים ממנו. גראנטס הוא באסכולת הרד לייבל מבחינתי, הטעם שלו חזק יחסית למחיר שלו (ואני מדגיש שבחזק אני מתכוון בעל מרקם כבד יותר לשתייה, לא מבחינת כמות אלכוהול). לכן, J&B, ג'יימסון שציינתי, בלנטיין, טלאמור דיו - הרבה יותר טובים למטרות הללו מאשר גרנטס (וויסקי שאני, באופן אישי, לא אוהב).

ACBenb, לא חבל על הכסף של אבא שלך? קח שלוק פה ושם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

15. ACBenb Member

אין לי מושג מאיפה הוא הביא את זה כי יש מלא משקאות שם ואני לא מאמין שהוא קנה הכל מזמן, תיכף אני יילך וירשום את כל המשקאות שיש שם ותמליצו לי על איזה משהו, נמאס לי שמדברים על אלכוהול ואני לא יכול להתערב בשיחה.
    עריכה: לא הבנתי מה השם של חלק מהמשקאות וחלק היו ממש בסוף הארון ולא הגעתי אליהם, אבל אלה 2 השורות הראשונות או מה שהבנתי מהם. (מי שרוצה לקנות 200 שקל על כולם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx גם ככה אין לי מה לעשות עם זה)
    קברנט סוביניון-יין אדום
    רקאנטי-יין אדום
    ליקר בננה
    ליקר פירות
    ליקר מלון
    סקוטש טיצרס קרים-וויסקי
    אמרלנד ריזלינג-יין לבן
    לימונצ'ה-ליקר לימונים
    וודקה בטעם טופי (לא הבנתי את השם של זה באנגלית זה כתב מסובך ולא ברור)
    רום בקארדי
    ליקר קרם קרולנס (או משו כזה)
    ברקן יין אדום
    'וודקה הבירה' (זה מה שהיה כתוב שם ממש מוזר)

אני חושב שאני יישאר עם הבירה נשר או המאלט לעוד כמה זמן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    דרך אגב חבר שלי אומר שיש לו ליקר ורדים, יש כזה דבר או שזה חירטוט?