דיון האירוחים - רוסיה תארח את מונדיאל 2018

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י צהוב שחור בנשמה!!!!, ‏13/4/09.

1. danielone Member

2018
    אנגליה
    סיבה אווירה יותר טובה בירת הכדורגל אצטדיונים ברמה מעל כולם
    יותר נח לנסוע לאנגליה מאשר לרוסיה כאילו יותר כיף זה אנגליה מאשר רוסיה
    2022
    ארה"ב
    למען האמת כל היריבות ל2022 הם חלשות מאוד
    והסיבה שאני רוצה את ארה"ב זה ברירית מחדל
    אין פשוט ראויה אוסטרליה הליגה המקצוענית שם הוקמה לפני 4 שנים
    כך שאין שם מסורת והפרשי השעות מאירופה ומשאר העולם זה נתון שמדבר בעד עצמו
    אסור שתארח
    קטאר
    הסיבה מדינת מדבר בחום אימים ושום פתרון כמו קירור באצטדיונים לא יעזור
    כי יש גם רחוב ושמה מן הסתם יהיה חם עוד סיבה מדינה מוסלמית שמרנית שונאת ישראל שמאפשרת לישראלים להגיע רק בגלל שהיא מוכנה לעשות את זה בכל מחיר כולל שתית אלכוהול האסור במדינות המוסלמיות אין מסורת מדינה קטנה מאוד אם 1.7 מיליון אנשים
    אם פיפ"א באמת רוצה לטווח ארוך אז עדיף שתקיים את זה במדינה שיהיה לה המשכיות אחרי המונדיאל הבעיה שיש לקטאר כל כך הרבה כסף שמסנוור את העניים של פיפ"א קטאר זה לא מדינה של כדורגל ולא ראויה לארח את הטורניר הגדול בעולם במדינתה
    אני חושב צריכה לבחור מחר ל2018 ולחכות עוד שנה שנתיים שזה מספיק זמן ורק אז תבחר אם עוד הצעות חדשות כי אם קטאר תארח זה אסון לכדורגל !!

2. xavi6 Member

הייתי נותן לאנגליה ולאוסטרליה. כל השאר לא רלוונטי. רוסיה? על מה הם ישחקו, על השלג?

3. alexshw Member

ברוסיה יש מלא מקומות בהם בקיץ הטמפרטורות יכולות להגיע לאלה שבארץ.
    גם בסיביר.
    זה לא רלוונטי.

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/10
  4. Carlo Zampa Member

ב2018 שיהיה באנגליה. למרות שגם בספרד והולנד זה יהיה נפלא, אבל אני מאמין שרוב עולם הכדורגל מחכה כבר לרגע של מונדיאל באנגליה.
    ב2022 אני רוצה לראות את ארה"ב, הכדורגל שם מתפתח ובכל הקשור לגביע העולם הם לוקחים את העניין בכל הרצינות. המתקנים ברמה הכי גבוהה שיש.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה שבסופו של דבר מדובר ב-22 אנשים שמחליטים, כך שכל ההערכות והניתוחים מסביב עלולים להיות לא רלוונטיים. מי יודע מה עובר להם בראש. 12 אנשים שמקובעים בדעתם לטובת הצעה מסוימת - בין אם קיבלו שוחד, בין אם הם סתם מאמינים שהענקת הטורניר למדינה כזו או אחרת תתרום לכדורגל כלכלית, אולי תעזור לו לפרוץ בשוק גדול נוסף, גם אם קיום טורניר שם זה לא קלאסי כרגע - סוגרים סיפור.

אפשר לדבר על המשבר הכלכלי בספרד ובפורטוגל (זה יכול להיות אחלה שימוש לכספי החילוץ, אם וכאשר...), על החום בקטאר והעובדה שמדובר במדינה קטנה וצפופה מבחינת האיצטדיונים המיועדים לארח, וכו' וכו'. אבל יכול להיות שלאנשים עם הקול כל זה לא משנה, יש להם נושא אחד שמבחינתם הוא חיובי והשאר שטויות. דרום אפריקה עבר בסדר חרף כל החששות, אז מה זה משנה.

ידוע שפיפ"א לא מתלהבת מהצעות משותפות ואני לא מבין למה היא פשוט לא אוסרת על כך. השותפות של ספרד ופורטוגל ממש תמוהה כי רוב האיצטדיונים בהצעה שלהן הם גם כך בספרד. העובדה שיפן ודרום קוריאה בכלל יכולות להגיש הצעה לאירוח טורניר שייערך 20 שנה אחרי הקודם במדינות האלה היא גם לא תקינה. חייבת להיות תקופת צינון ארוכה יותר, אם כי ברור שאף אחד מהן לא תקבל את האירוח.

בקיצור, אין לי תקווה גדולה. אני שואף לאנגליה ולאוסטרליה/ארצות הברית. חושש שניתקע עם רוסיה, קטאר, והוכחה נוספת מהו סדר העדיפויות של הנוכלים שמנהלים את המשחק הזה.

6. danielone Member

לדעתי זה טעות לבחור עכשיו ל2022 צריכים לבחור ל2018
    ובעוד 2-4 שנים לבחור ל2022 כי זה גורם שרוב ההצעות ילכו ל2018 כי זה באירופה
    ושמדינות יעשו שהם יבחרו במדינה ל2018 והם בתמורה יבחרו בהם
    מה שכן כרגע על 2018 יש יריבות גדולה מאוד וכולם ראויים כמעט לעומת 2022
    שנוצר מצב שכמעט כולם לא מתאימים לדעתי רק עוד כמה שנים יגלו שזה טעות לבחור
    ל2022 אבל מה לעשות אנחנו לא מחליטים !

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מהמר שרוסיה לוקחת ב-2018, הכל מכור כי הולנד לא מוכנה לתת למשך חודש לתת למאפיונר בלאטר את השליטה במדינה. במהלך החודשים האחרונים הביאה את התקשורת רשימה חלקית של דרישות בלאטר. האיש פשוט דיקטטור מהסוג הכי גרוע. בנוסף לזה העלויות האדירות של ארוח הטורניר מוגזמות, הולנד עם צבאה הכתום גם יכולה להגיע לגמר המונדיאל באנגליה...אני רק חושב שפוטין כבר הכניס את בלאטר לכיס שלו...

אני פשוט מקווה שקאטר לא תזכה בארוח הטורניר ולא בגלל שזו מדינה ערבית מוסלמית אלא פשוט בגלל שהאזור הזה בכלל לא נושם כדורגל וספורט. על העניינים הפוליטים או למשל זכויות נשים אני כרגע בכלל לא נכנס. אני מקווה שאוסטרליה תקבל את המינוי, אבל לא נראה לי שהיא תקבל אותה. ארה"ב? עדיף על קטאר מכל הבחינות, אבל בלאטר חושב רק על כסף...

אני רק יכול לקוות ליום שבלאטר יהיה מחוץ לפיפ"א...

אגב עוד פאשלה של השוויצרי. בבוקר בפתיחת אירועי היום הוא איחל לקרויף בפומבי יום הולדת שמח, הקהל שהיה בארוע מחא כפיים בהתרגשות אבל בלאטר טעה בתאריך. לקרויף יש יום הולדת ב-25 באפריל...

8. Rudess Member

גם אני מהמר על רוסיה, למרות שכמובן אני רוצה שאנגליה תזכה באירוח של 2018. זה בסופו של דבר החלטה של פוליטיקה וכמובן של שוחד (אחרי הכל זה פיפ"א). הראו בתוכנית התחקירים הבריטית Panorama ביום שני את המסמכים ההולנדיים שאתה מדבר עליהם, בהחלט לא יאומן איזה דרישות יש לפיפ"א מבחינת מיסוי וכו'.

9. danielone Member

שאלתי מישהו מבין למה בוחרים עכשיו ל2022
    הוא ענה בגלל שאם יבחרו עוד כמה שנים בלאטר לא יהיה
    שם והוא רוצה להיות זה שיבחר

10. דנידין Member

העדיפות של קאטר על ארה"ב היא ברורה גם בגלל שהאמרקאים אירחו יחסית לא מזמן וגם שעות השידור הטובות שקאטר יכולה להציע לעולם כולו.

11. riquelme1 Member

2018, אספנייה, אספנייה אספנייה, וגם פורטגל.

מחזיק אצבעות.

12. אלי מתחן Member

ספרד אירחה ב82, אנגליה ב66. אם מסתכלים על זה אז עדיף לתת לאנגלים.
    מעניין שכמעט ולא מתייחסים למונדיאל באוסטרליה, זה כי הסיכוי שלהם נמוך או סתם כי לא מעניין?

13. דנידין Member

גם אוסטרליה וגם ארה"ב הן לא מדינות כדרוגל, אך ארה"ב מציעה בדברים מעבר הרבה יותר אטרקטיביים (איצטדיונים, שלל מדינות וצבעים וכו'). אך שתיהן מציעות חרא שעות לשידורי המשחקים, מה שקאטר שנמצאת בדיוק באמצע כן יכולה להציע למרבית העולם.

14. riquelme1 Member

מסכים לחלוטין, אוסטרליה היא לא מדינת כדורגל, אפילו רחוקה משם שנות אור, ממש לא רוצה מונדיאל שם, חוץ מיזה שהפרשי השעות גדולים מידי.

ארצות הברית כבר אירחה את 94, עוד אחד?

חבל שאי אפשר פעמיים באירופה, פעם אחד ספרד פעם אחד אנגליה או הולנד. זה היה פנטסטי.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגיוני מבחינה אנוכית, אבל אסור ששעות המשחקים יהוו גורם כלשהו. אחרת בואו פשוט נגביל את זהות המדינות שיכולות להגיש הצעה מראש. מקו הרוחב המערבי הדרומי של בריטניה ואפריקה, עד לאיפשהו באמצע אסיה. כמובן שגם תחשבו למשל שלא כל 22 הנציגים שבוחרים באים מתחומי האזור הזה בכלל.

לקטאר יש כסף ופאר, אבל היא קטנה פיסית, היא לוהטת בקיץ. היא פשוט לא מתאימה למונדיאל. לא היום ולא בעוד 20 שנה. זה מצער, אבל נכון. לא כל מדינה מתאימה לטורניר הזה.

אני גם לא חושב שהשאלה אם מדינה היא מדינת כדורגל צריכה לפסול מועמדות. כמובן שאם המשמעות היא איצטדיונים ריקים, אז זו בעיה. אבל זה לא יהיה כך בארצות הברית (ו-28 שנה מאז המונדיאל האחרון שם זה לא נורא) ואני בספק אם גם באוסטרליה. לאוהדים זה יהיה אחלה מסע. צריך לחשוב גם עליהם. איפה הם רוצים להיות, בקטאר, בדרום קוריאה או באוסטרליה?