דיון האירוחים - רוסיה תארח את מונדיאל 2018

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י צהוב שחור בנשמה!!!!, ‏13/4/09.

1. cazzo Il Capocuoco

בטח פלאטיני קנה אותו...

2. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

עדכונים לגבי מונדיאל 2018+2022 ויורו 2020:

המדינות האסיאתיות ממשיכות לברוח מאירוח מונדיאל 2018.
    אם בהתחלה רק דר' קוריאה וקטאר הגישו הצעה לאירוח ב2022 בלבד, עכשיו מדובר ב4 מדינות אסיאתיות שיתמודדו על אירוח מונדיאל 2022 בלבד - אוסטרליה, יפן, דר' קוריאה וקטאר.
    מה שאומר, שעל אירוח המונדיאל ב2018 יתמודדו 4 מועמדות אירופאיות+ארה"ב.
    במקרה של זכייה של ארה"ב באירוח, ככל הנראה נזכה לראות אירופאית מארחת את מונדיאל 2022 או למרבה ההפתעה, מדינה אסיאתית.
    במקרה של זכייה של אירופאית באירוח, אסור יהיה למועמדת אירופאית נוספת לארח את המונדיאל שאחריו כך שנשאר עם ארבעת האסיאתיות+ארה"ב, שזו היא האופציה הריאלית יותר מכיוון שהמונדיאל כבר נודד פעמיים רצוף מחוץ לאירופה וקשה להאמין שזה יקרה בפעם השלישית.
    המועמדות לאירוח ב2018 ו2022 נכון להרגע הן:

אנגליה, רוסיה, ארה"ב, הולנד ובלגיה (הצעה משותפת) וספרד ופורטוגל (הצעה משותפת).

חוץ מרוסיה, כל המועמדות פרסמו כבר פחות או יותר את האצטדיונים בהם הן מעוניינות לארח.

המדינה הבולטת ביותר מבחינת כמות האצטדיונים וכמות המושבים היא ארה"ב, כשהיא מגישה לא פחות מ20 אצטדיונים, כש5 מהם כוללים 90,000 מושבים ומעלה (פסדנה, לוס אנג'לס, דלאס, לנדאובר וארלינגטון), והאצטדיון הכי קטן מבין ה20 כולל 66,500 מושבים, מה שנחשב לכמות יפה במונדיאל הנוכחי למשל.
    איך זה יכול להיות במדינה שאין לה קשר לכדורגל אתם שואלים?
    בדומה למונדיאל 1994 אותו אירחה ארה"ב, התוכנית היא להפוך את אצטדיוני הפוטבול והבייסבול הפופולרים במדינה הזאת, לאצטדיוני כדורגל, מה שלא דורש שיפוץ גדול.
    להצעה האמריקאית יש תמיכה גדולה מהממשל, אפילו ברק אובמה הבהיר שהוא מעוניין בכך מאוד.
    קשה להאמין שארה"ב תארח את מונדיאל 2018 והיא צריכה לשאוף ל2022.

מבין האירופאיות, המדינה הבולטת ביותר היא כמובן אנגליה מולדת הכדורגל שרוצה לארח את המונדיאל השני שלה, כמו ארה"ב.
    ספ בלאטר בעצמו כבר רמז על הסיכויים הגבוהים של אנגליה כשטען שאנגליה היא מולדת הכדורגל ולא יכול להיות שהיא עדיין לא אירחה 2 מונדיאלים.
    חוץ מהרמיזות שלו ניתן לראות את איכות האצטדיונים ברמה גבוהה בהרבה משאר המתמודדות - 15 אצטדיונים הוגשו לאירוח, ביניהם וומבלי, האצטדיון האולימפי, אולד טראפורד, האצטדיון החדש של ליברפול וטוטנהאם, האמירויות ועוד אצטדיונים רבים שיביאו את המונדיאל לרמה הגבוהה ביותר.
    6 שנים אחרי שתארח את האולימפיאדה, באנגליה חולמים לארח את המונדיאל ב2018 והם יהיו מוכנים אפילו להקריב את האולימפיאדה בשבילו.

ההצעות של הולנד ובלגיה, ספרד ופורטוגל ובטח של רוסיה שאפילו לא הגישה אצטדיונים רחוקות מהתגשמות.
    בהולנד ובלגיה טוענים שהם ישתדלו לשפץ את האמסטרדם ארינה ו85,000 מקומות והם אפילו לא הבטיחו, ההבטחה הגדולה היחידה שלהן היא האצטדיון החדש שיוקם באנטוורפון שיכלול 85,000 מקומות, שהוא בעצם ייחשב לאצטדיון הגדול ביותר.
    חוץ מהאצטדיון החדש בבריסל שיכלול 65,000 מקומות, השאר יכללו בסביבות ה40,000 מקומות.
    ולא רק אלו הבעיות של הולנד ובלגיה.
    בבלגיה טוענים שההולנדים לא לוקחים ברצינות את האירוח ונערכים ריבים בלתי פוסקים בין ההתאחדיות על רשימת האצטדיונים.

גם המצב בספרד ופורטוגל לא מזהיר במיוחד.
    אמנם, רמת האצטדיונים תהיה גבוהה.
    הקאמפ נואו והסנטיאגו ברנבאו כבר לא יהיו האצטדיונים המרכזיים היחידים, אחרי שיסתיימו להיבנות האצטדיונים החדשים של ולנסיה ושל אתלטיקו מדריד.
    גם אצטדיון דה לוז של בנפיקה ואצטדיון לה קרטויה של סביליה יוסיפו הרבה.
    ספרד, הגישה תחילה את ההצעה לבד, וצירפה אליה את פורטוגל בשל המשבר הכלכלי.
    בפורטוגל טוענים שהם מרגישים חסרי תועלת.
    מתוך רשימה עצומה של 21 אצטדיונים, 3 אצטדיונים בלבד באים מפורטוגל.
    בפיפ"א במיוחד לא התלהבו מהרעיון, מכיוון שאם ספרד ופורטוגל יזכו באירוח, שתיהן יעפילו אוטומטית למונדיאל בתור המארחות ואין ספק שפורטוגל תעלה למונדיאל בחסד, כאשר המונדיאל כמעט ולא ישוחק בה.

רוסיה עוד לא הגישה רשימת אצטדיונים והיא קרובה לביטול המועמדות לאירוח, והיא כבר שואפת לאירוח יורו 2020.

בקרוב אני אתן עדכונים למועמדויות של יורו 2020 ושל מונדיאל 2022

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/10
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני אתקדם כאן מעט לכיוון 2026. שלשום הועלתה אפשרות בפרו לארח את המונדיאל בשנה זו יחד עם אקואדור וקולומביה, אבל כמעט כל כלי התקשורת במדינות הללו שוללות על הסף את הרעיון ההזוי הזה. נשיאה של קולומביה, אלבארו אוריבה, דווקא תלהב מהרעיון בעוד שסגנו טען כי קולומביה יכולה לארח את המונדיאל לבד וגם תגיש בקשה לאירוח ב-2026, לאחר שהפסידה את המועמדות לבראזיל ב-2014. מעבר לבעיות הרציניות והשאלות הפתוחות בכל הנוגע לאירוח משולש, אם אכן יקרה דבר כזה, הרי שהמוקדמות באיזור דרא"מ יהפכו להזויים, שכן 3 נבחרות מתוך 10 יעפילו אוטומטית ו-7 ישחקו על כמה מקומות? אגב, שנה אח"כ צפויה קולומביה לארח את הקופה אמריקה, יכול להיות יופי של הכנה....

מקווה שאכן קולומביה תגיש וגם תזכה באירוח, אבל עד אז יש לא מעט זמן, נסתפק בינתיים באירוח של המונדיאליטו ב-2011.

4. SeRgInHo Member

הקטע הזה של האירוחים המשותפים זאת פשוט מחלה.
    מקווה מאד שמונדיאל 2018 יחזור למקום הטבעי שלו.

5. SeRgInHo Member

צחר בצהריים נדע מי תארח את המונדיאלים 2018 ו 2022.
    מונדיאל 2018 יארך באירופה והמועמדות הן אנגליה, רוסיה, ספרד ופורטוגל והולנד ובלגיה.
    מונדיאל 2022 יארך באסיה או צפון אמריקה כאשר המועמדות הן ארה"ב, קטאר, יפן, קוריאה ואוסטרליה.

רוסיה ואנגליה המועמדות הכי גדולות ל 2018 ואני בטוח שאחת מהן תזכה. לגבי 2022 הבחירה לדעתי די שקופה - אוסטרליה. ארה"ב כבר אירחה, יפן וקוריאה אירחו ממש לא מזמן וקטאר פשוט איכשהו לא נראת לי שתקבל את האירוח.

6. אלי מתחן Member

מונדיאל באוסטרליה יכול להיות מאוד מוצלח, שאר המתמודדות או אירחו לא מזמן (קוריאה, יפן וארה"ב) או לא באמת מתאימות לסדר גודל כזה (קטאר). באירופה נראה לי שחוץ מרוסיה לכל המתמודדות יש סיכוי טוב בגלל שיש להן תשתית מוכנה.

7. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

נקווה שקטאר לא אחרת אין כניסה לישראל (הנבחרת בכל מקרה לא תגיע אבל מה עם האוהדים) . מונדיאל בספרד/הולנד/פוטוגל או בלגיה הם בגדר חלום אצטרך לקנות רק כרטיסי כניסה + טיסה לדודים, ואת החבילות שידחפו... (אתם יודעים לאן) .

אגב, יערך ולא יארך .

8. SeRgInHo Member

גם אני הייתי רוצה ש 2022 יהיה באוסטרליה.
    לגבי רוסיה 2018 עם כל התמיכה של האוליגרכים ושל הממשלה רוסיה תהיה מוכנה יופי טופי לאירוח. אל תדאג לזה. אני כמובן בעד אנגליה אבל מעדיף את רוסיה ע"פ שתי ההצעות המשותפות (ספרד/פורטוגל והולנד/בלגיה).

9. אלי מתחן Member

מכל מדינות המפרץ קטאר היא הכי פחות מתנגדת לישראל. חוץ מזה שאני מניח שאחד התנאים לאירוח זה שלא תהיה בעיה לאף אחד שרוצה להיכנס.

10. Muurad Member

בוא נגיד שהם לא ממש בונים על זה שנעלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx האמת גם אנחנו לא.

11. StevieG Member

לאנגליה יש את ההצעה הכי טובה, BY FAR. אם זה מבחינת האצטדיונים, התחבורה, התשתיות(לונדון תארח את האולימפיאדה 6 שנים לפני המונדיאל), הביטחון והאווירה. זה יהיה אסון אם אנגליה לא תארח את מונדיאל 2018.

12. itay7 Member

מבחינת סוכניות ההימורים הקרב מאוד צמוד בין אנגליה לרוסיה, שבפעם זו מקבלת את היחס הנמוך ביותר (כלומר הסיכוי הגבוה) ופעם זו. אגב, אנגליה תמיד מקבלת יחס נמוך יחסי, בגלל שאנגלים מהמרים הרבה על המדינה שלהם (ע"ע: כל ההימורים על זוכה במונדיאל אי-פעם), אז יש לי הרגשה שאנחנו בדרך לרוסיה.
    מצד שני, פוטין ביטל את הגעתו לאסיפה, מה שיכול להצביע על-כך שהוא לא רוצה שיידבק בו הכישלון הצפוי.

לגבי 2022, קטאר היא By-Far הפייבוריטית כרגע, יש לה תמיכה רחבה מאוד של מדינות ערב ושאר האיסלמיות, ונראה שכמעט בלתי-אפשרי שהמונדיאל הזה לא ייערך שם, אלא אם יירקם איזה דיל בין ארה"ב לאוסטרליה, או שארה"ב תתחיל להפעיל מכבש לחצים. לא נראה שזה יקרה כי עד עכשיו ארה"ב עושה הכול כדי לא לזכות באירוח, שלא מעניין את הממשל יותר מדי.

13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

גם שיקאגו הייתה בטוחה לאירוח האולימפידה ב-2016 אפילו ברק אובמה התגייס למטרה להביא את המשחקים האולימפים לשם כך, והסוף ידוע לכולם .

14. SeRgInHo Member

קטאר הפייבוריטית?!?!? אני דווקא קראתי לפני כמה זמן שהסיכוי שלהם הכי נמוך מכולן בעיקר בגלל שבקיץ המזג אוויר שם בלתי נסבל.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כך ההחלטה מחר: מי תארח את המונדיאל באירופה 2018? ובשאר העולם 2022?

המון לחץ, שחיתות, ובעיות סביב ההחלטה כמו תמיד, מזכיר את הביזיון שהיה בשנת 2000 עם גרמניה ודרום אפריקה (אבל עדיין תודה לפיפ"א בסופו של דבר שנתנה לנו מונדיאל גדול ב-2006 ובזכות זה גם מונדיאל ב-2010 כי אין שום מצב שבעולם שהאפריקאים היו עומדים בדד ליין עד 2006 בתוך 6 שנים בלבד)

אז ככה: מה יש לנו?

אירופה 2018:

אנגליה

רוסיה

ספרד + פורטו וליסבון (זה לא באמת פורטוגל עם כל הכבוד)

הולנד + בלגיה

שאר העולם 2022:

קטאר

ארה"ב

אוסטרליה

יפן

דרום קוריאה

----

מי לדעתכם ראוי לזכות? מאיזה סיבה? מי אסור שיארח? מאיזה סיבה? ונא לא לתת תשובות של שורה אחת, אלא עדיף עם פלוסים ומינוסים, תודה. אני ייתן את שלי בהמשך.

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/10