דיון האירוחים - רוסיה תארח את מונדיאל 2018

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י צהוב שחור בנשמה!!!!, ‏13/4/09.

1. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

הולנד לא מעצמת כדורגל?! אולי רק מבחינת ליגה...
    ומדינות כמו לוקסמבורג וליכטנשטיין לא יכולות לארח אירועים כאלה כי כל האוכלוסיה שיש ב2 המדינות האלה ביחד קטנה יותר מכל כמות האנשים שבאים לראות את המשחקים

2. דנידין Member

בהולנד אפשר לעשות חגיגת כדורגל מרגשת ומרהיבה כי יש את זה, פשוט ככה. מדינת כדורגל עם אווירה נפלאה ברחובות, מתקנים מהנים ביותר לצפייה (שאפילו עוד ישופרו ויוגדלו ואז בכלל יהיה מושלם).

גם איטליה יכול להיות יוצא מן הכלל, אבל שם הפרוייקט גדול בהרבה, כי אין שם מתקן אחד ראוי. הגיע הזמן לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

הבעיה של איטליה וצרפת זה שהם אירחו כל אחת 2 יורואים ו2 מונדיאלים, ובאופ"א בשנים האחרונות מקפידים על רוטציה.
    לדעתי טורקיה תבחר בסופו של דבר

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא כ"כ מסכים איתך. לדעתי כיום לקולומביה יש את היכולת לארגן מונדיאל, אני לא חושב שהנשיא שדיבר בפומבי על אירוח וגייס את כל המדינה לפרוייקט היה עושה זאת רק כגימיק. קולומביה כבר נבחרה לארח את המונדיאל ב-1986 אך פרשה ב-1983 כי אז לא יכולה היתה לעמוד בדרישות פיפ"א. מאז הקופה אמריקה ב-2001 שהיתה הצלחה גדולה (לא שאני משווה בין אירוח מונדיאל לאירוח קופה), קולומביה מנסה לארח טורנירים בינ"ל וכבר קיבלה את אירוח אליפות דרא"מ עד גיל 20 ב-2005 ואולי ההישג הכי גדול עד עכשיו, לקבל מפיפ"א את אירוח המונדיאליטו עד גיל 20 ב-2011.

בנוגע לשאר הטענות שהועלו פה, אני מצטרף לשאר מתנגדי הטורנירים המשותפים, בייחוד של 3 מדינות (2 זה עוד נסבל), עם דגש על לתת כמה שיותר אירוחים למדינות שעדיין לא אירחו, מאחר וגם ככה הטורנירים האלו נערכים אחת ל-4 שנים. לגבי סבב היבשות, על פניו זה נראה רעיון נחמד, למרות שמצד שני בתור אוהד קולומביה, אני יודע שכנראה הצ'אנס שלי לראות שם מונדיאל הוא קלוש עד שואף ל-0 מאחר וההזדמנות הבאה שלנו תהיה נדמה ב-2030 או 2034 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx .

דבר נוסף שמפריע לי זה העובדה שביטלו את הכרטיס האוטומטי לאלופה. עם כל הכבוד לזה שכעבור 4 שנים רוב הנבחרות משנות את פניהן ולכן אולי יהיו כאלו שיטענו שלא מגיע למדינה האלופה כרטיס אוטומטי, אני חושב שמעבר ליוקרה והכסף, מגיע לאלופת היורו והעולם לזכות בכרטיס אוטומטי ולאפשרות להגן על תוארה בטורניר.

ודבר אחרון- אולי נעשה עצומה, לא למונדיאל באסיה! הדבר ה"טוב" שיצא לי מהעובדה שקולומביה לא העפילה למונדיאל ב-2002 שהיה לי מאוד קשה לראות את המשחקים שהתקיימו כולם בבוקר ולרוב ראיתי רק תקצירים מפאת העבודה אליה הלכתי, כמו רוב האנשים הנורמלים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx . אין כמו מונדיאל באירופה, אחלה שעות שבעולם. גם יבשת אמריקה מקובלת עלי, הרי אני רגיל בין כו וכו......

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך עצומות. הסיכוי שהמונדיאל יחזור לאסיה אחרי 2002 הוא לא גדול. זה לא היה מונדיאל מוצלח ממש בלשון המעטה.

אוסטרליה זה רעיון לא רע, בעיקר כי זה יעזור לפיתוח הכדורגל שם. מה שבטוח, ב-2018 זה חייב לחזור למולדת.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים איתך, הבעיה שאני לא חושב שבלאטר מסכים איתך גם כן. החבר'ה שם בפיפ"א חזק בקטע שכל יבשת צריכה לארח, כך שלצערי עוד נראה מונדיאלים באסיה, בסין בטוח.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובדיוק בשביל זה יש את אוסטרליה. היא חברה ב-AFC, ככה שפיפ"א יוכלו להחליק את זה בכיף.

8. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

הסיכויים שהמונדיאל ב2022 יהיה באוסטרליה גבוהים מאוד, אני בטוח ב90 אחוז שיתנו אותו להם, עם כל הכבוד ליפנים ולקוריאנים, וגם לאינדונזים ולקאטרים על האומץ. למרות שאוסטרליה בAFC, מונדיאל באוסטרליה זה שונה ממונדיאל במדינה אחרת באסיה.

לגבי קולומביה, עם כל הכבוד אני אישית לא חושב שהם יכולים לארח טורניר ברמה של מונדיאל. ב86 נתנו להם לארח כי אז המונדיאלים משום מה היו רק באמריקה ואירופה ולא היו הצעות משום מה...ואפילו אז זה לא הצליח להם. אני חושב שהמונדיאליטו שהם יארחו ב2011 יכול לתת להם צ'אנס להוכיח לפיפ"א שהם מסוגלים לארח טורנירים גדולים, נראה אם הם ינצלו את זה טוב (אגב..הם זכו לאירוח הטורניר כשהמועמדת השנייה היחידה הייתה ונצואלה שזאת גם כן לא חוכמה גדולה)

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא יודע להגיד לך איך קולומביה יכולה להתסדר באירוח של מונדיאל אבל לגבי המונדיאליטו פיפ"א נוטה לתת את האירוחים לכל מיני מדינות בעולם שכן האירוח מן הסתם מצריך פחות כאב ראש, אני מניח כדי לבחון את המדינה עצמה לגבי אירוחים גדולים יותר בעתיד. השני המונדיאליטו יהיה במצרים, ב-2003 הוא היה באיחוד האמירויות ב-2005 היה בהולנד...אני מאמין שקולומביה יארחו את הטורניר כ]י שעשו בקופה 2001 שאז בלאטר גם היה אורח והתרשם מהאירגון, אבל בלי קשר לקולומביה, צריך לבדוק אופציות לתת למדינות לא אירחו בעבר, רק כאלה אם יכולת כלכלית כמובן.

10. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

בעקבות שפעת החזירים מקסיקו ככל הנראה תסיר את מועמדותה, הטענות הן שלא יהיה להם מספיק זמן להתארגן עד בחירת המארחות. כך למעשה המתמודדת היחידה שנותרת מצפון אמריקה היא ארה"ב, וסיכוייה לארח עוד מונדיאל ב2022 או ב2026 גבוהים.

11. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

אני מקפיץ את הדיון בחזרה בעקבות מספר התחדשויות לגבי הצעות אירוח המונדיאל.

למי ששכח, 7 מדינות הגישו הצעות רשמיות לאירוח הטורניר והוא מוזמן לקרוא על כל הצעה בתחילת הדיון.
    היו עוד 4 הצעות לא רשמיות, ועכשיו - כולם הפכו לרשמיות, כך שמספר ההצעות למונדיאל 2018 ו2022 הופך ל11.

4 ההצעות הנוספות:

יפן

היפנים מתמודדים על 2 המונדיאל, גם ב2018 וגם ב2022.
    ליפנים היו התלבטויות רבות לגבי האירוח בעקבות הצעתם, הדי רצינית לאירוח אולימפיאדת 2016 בטוקיו, אך לבסוף החליטו להגיש את ההצעה, מכיוון שהם רוצים להראות להתאחדות הספורט העולמית קודם כל את הרצון שלהם לאירוח תחרויות ספורט גדולות כמו המונדיאל מה שאולי ישפיע על החלטתם לבחור בטוקיו לארח את האולימפיאדה.
    במקרה שיפן תזכה באירוח האולימפיאדה, יתוכן להיבנות איצטדיון בעל 100,000 מקומות בנוסף לאיצטדיון בעל 80,000 מקומות שאירח את המונדיאל ב2002, שזאת ההבעיה של היפנים - האירוח ב2002 עם דרום קוריאה מוריד את סיכוייה של יפן לאירוח בעקבות הרצון של פיפ"א לגוון.
    לפי דעתי היפנים לא חכמים במיוחד כאשר ראש עיריית טוקיו דיבר בראיון לעיתון המקומי על האי רצון שלו לאירוח המונדיאל שלפי דעתו יהיה די מיותר ביפן והסיכויים של יפן לאירוח המונדיאל קלושים בעיקר בעקבות הסיבה של המשחקים האולימפיים.

קטאר

לאחר שהצעתה לאירוח אולימפיאדת 2016 נפסלה באופן סופי, בקטאר מכוונים למטרה הבאה - אירוח מונדיאל 2022.
    הקטארים לא הגישו הצעה לאירוח ב2018 בעקבות כך שלא יהיה להם מספיק זמן להשקיע באיצטדיונים.
    קטאר היא המדינה הקטנה ביותר אי פעם שהגישה הצעה לאירוח המונדיאל, גם מבחינה גיאוגרפית וגם מבחינה אנושית (1.3 מליון איש).
    לקטאר גם יש מחסור באצטדיונים, אך הם טוענים שהם בכל זאת ילחמו על האירוח ומטרתם היא להיות המדינה הערבית הראשונה שתארח את המונדיאל, ומטרת האירוח הוא לאחד את המגזר הערבי (בחיים לא שמעתי כזה בולשיט...), סביר להניח שהם אומרים זאת כדי לקבל תמיכה ערבית בבחירות של פיפ"א.
    יו"ר ועדת ההצעה של קטאר הוא בנו של נשיא קטאר.

רוסיה

רוסיה, שהייתה מועמדת די רצינית לאירוח יורו 2016, ויתרה על אירוח היורו לטובת אירוח המונדיאל.
    מי שגרם לרוסיה לשנות את דעתה הוא לא אחר מרוה"מ רוסיה, ולדימיר פוטין שדרש מיו"ר התאחדות הכדורגל הרוסית ומשר הספורט לבטל את ההצעה ליורו 2016 ולהגיש הצעה למונדיאל 2018 או למונדיאל 2022.
    לרוסים יש כבר 5 אצטדיונים שרשאים לארח מונדיאל, 2 אצטדיונים במוסקבה, ועוד 3 אצטדיונים - בסט. פטרסבורג, בקזאן ובסוצ'י.
    כמובן שהרוסים מתכננים לשפץ את כולם במקרה של זכיה באירוח.
    למרות שרוסיה היא מדינה גדולה שלפי דעתי גם מגיע לה לארח מונדיאל, בפיפ"א לא אוהבים את ההצעה כי הם לא מתלהבים מהרעיון שמונדיאל יערך ברוסיה 6 שנים לאחר שהיורו 2012 יערך באוקראינה ופולין, 2 מדינות עם תשתית דומה, שלפי דעתי זה בולשיט כי הם התלהבו מהרעיון האנגלי שהוא גם כן 6 שנים לאחר אירוח האולימפיאדה בלונדון.

דרום קוריאה

דרום קוריאה הגישה הצעה לאירוח ב2022 בלבד.
    לדרום קוריאה אין מספיק תנאים טובים לאירוח המונדיאל לבד (למרות שכבר אירחה אותו ב2002 עם יפן), אך הם מבטיחים לשפר בצורה משמעותית את כל האצטדיונים בהם אירחו ב2002 כולל הגדלה של כולם, למרות שחלקם מכילים מספר מכובד של 60,000 מקומות (בסיאול ובדאגו) וכמובן לבנות אצטדיונים גדולים חדשים המתאימים לאירוח.

חדשות משמעותיות נוספות:

שימו לב!
    בעוד כחודשיים פיפ"א תערוך ישיבה מיוחדת בבלגיה, בה ידונו בנושא האישור לאירוח מונדיאל 2018 באירופה.
    רוב חברי פיפ"א שואפים למונדיאל ב2018 באירופה, כולל נשיא פיפ"א ספ בלאטר והסיכויים שמונדיאל 2018 לא יתקיים באירופה שואפים ל0.
    כל 11 ההצעות שהוגשו סופיות ולא ניתן עוד להוסיף הצעות, כך שבמידה ומונדיאל 2018 יתקיים באירופה, מה שיקרה כמעט בטוח, רשימת המועמדות תצטמצם ל4:

1. רוסיה.
    2. אנגליה.
    3. הולנד ובלגיה.
    4. ספרד ופורטוגל.

סביר להניח שרוב הסיכויים שהמונדיאל ילך או לאנגליה שפיפ"א כרגע מרוצה ביותר מהקמפיין שלהם.

במקום להתעסק בהכנות לאולימפיאדה בלונדון, האנגלים שואפים לארח את גם את המונדיאל 6 שנים לאחר מכן והחלו בזרוזים של ההכנות עם תמיכה מלאה מהממשלה ועם ועדה מבצעת שפועלת במרץ.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/10/England_20182022_biddinglogo.Xxx
    לוגו ההצעה של אנגליה, האם זה יהיה לוגו המונדיאל ב2018?

סיכויים טובים יש גם לבלגיה והולנד שהעלו למעשה את הדרישה לקיים את המונדיאל ב2018 באירופה, וסביר להניח שאם הם הצליחו לשכנע את רוב חברי פיפ"א לעשות זאת יהיו להם סיכויים טובים לשכנע אותם שהמונדיאל צריך להיות אצלן.

מה שאומר למעשה שרשימת המועמדות למונדיאל 2022 תצטמצם ל7 מועמדות:

1. אוסטרליה.
    2. מקסיקו.
    3. קטאר.
    4. דרום קוריאה.
    5. ארה"ב.
    6. אינדונזיה.
    7. יפן.

מקסיקו לבסוף החליטה להמשיך את ההצעה לאירוח למרות שפעת החזירים שמתפשטת שם, אך סביר להניח שסיכוייה לארח מונדיאל שלישי חלשים, מה עוד שארה"ב ככל הנראה תתחיל ללכת יותר ברצינות על אירוח המונדיאל במקרה שיוחלט שהוא יערך בצפון אמריקה, שלא לדבר על העובדה שברק אובמה החליט לקחת את האירוח של המונדיאל בארה"ב כמטרה והוא מזרז את תהליכי ההצעה.

מה שבארה"ב שוכחים זה שפיפ"א לא פוסלת בכלל את ההצעות של אסיה, שחלקן מושקעות לא פחות משל ארה"ב.

המדינה מאסיה, או יותר נכון המדינה שמחשיבים אותה מאסיה, שעל הנייר נראית כאילו היא לוקחת את ההצעה הכי ברצינות היא אוסטרליה שהוסיפה עוד מליוני פאונדים להצעה בנוסף ל45.6 שכבר החליטה להשקיע.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/dc/Aus18-22bidlogo.Xxx
    טירוף הכדורגל יגיע בקרוב לעוד יבשת? הלוגו של אוסטרליה.

חוץ מאתר רשמי להצעה האוסטרלים החלו גם בפרסום וידאו באינטרנט ובטלויזיה: My Webpage

כפי שזה נראה, המונדיאל ב2022 יערך או בארה"ב או באוסטרליה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/09
  12. cazzo Il Capocuoco

יותר אקטואלי היא הבחירה של הרשויות הברזילאיות על האיצטדיונים שיארחו את המונדיאל ב2014. בדקתי את הרשימה ואני קצת מבואס. האיצטדיון הכי חדש בברזיל שנבנה למשחקי הפאנאמריקנוס וכרוי ע"ש ז'ואו הבאלנז' לא נכלל ברשימה של 12 האיצטדיונים. מה שכן, לברזיל לא תהיה הרבה עבודה כמו לדרום אפריקאים ועליהם בעיקר להתעסק בחידוש שדות התעופה ושאר מבני התחבורה. בין השאר צריך רק לשפץ את האיצטדיונים הקיימים, לשים גגות ולחדש אותם. רק 3 מגרשי כדורגל צריך לבנות מחדש ממה שהבנתי, ברסיפי, בנטאל ובקויאבה. בהשוואה למונדיאל 1950 רק ערי החוף הגדולות אירחו את המשחקים {אם מחשיבים את בלו הוריזונטצ'י וקוריצ'יבה כערי חוף כי במושגים ברזילאים הן "קרובות לחוף"}. במונדיאל של 2014, נבחרות יצטרכו לסוע מרחקים עצומים לתוך האמאזונאס, לערים כמו מנאוס, קויאבה, ברזיליה, יצטרכו לסוע גם לערי צפון המזרח, פורטאלזה, נטאל וסלבדור.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/09
  13. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

בעוד 5 ימים אופ"א תחליט על זהות מארחת יורו 2016.
    לאחר פרישתן של שבדיה ונורבגיה, המועמדות היחידות שהציעו הצעה משותפת, נשארו 3 הצעות בודדות וסוף סוף תהיה מדינה מארחת אחת ליורו מאז 2004.
    3 המועמדות הן צרפת, איטליה וטורקיה והן ילחמו על הזכות לארח את טורניר היורו הראשון שיכלול 24 נבחרות.

אז בשביל לעשות לכם קצת סדר בראש, זה מה שיש למועמדות להציע:

http://www.gunkaragoz.net/wp-content/uploads/2010/01/turkey2016.Xxx

טורקיה

אירוחים בעבר: גמר ליגת האלופות (2005), גמר גביע אופ"א (2009), אליפות אירופה לנוער (1967) ואליפות אירופה לנערים (1993, 2008).

לטורקיה הייתה הצעה עם סיכוי גבוה מאוד להצליח לקראת יורו 2012, ובמפתיע אופ"א סיננה אותה עוד לפני השלב המכריע.
    טורקיה החליטה לקחת עוד צ'אנס, לאחר שיו"ר ההתאחדות שלה, חסאן דוגאן שנפטר ב2008 אמר לפני שנפטר שהוא שואף שטורקיה תארח טורניר גדול בסדר גודל של היורו, וההצעה הזאת למעשה מוקדשת בשבילו.

טורקיה הגישה 8 ערים מארחות ועוד 3 ערים לגיבוי במקרה של תקלות באחד מהאצטדיונים.

הערים והאצטדיונים הטורקים שהוצעו:

אנקרה (יכיל 41,379 מקומות).
    אנטליה (יכיל 41,703 מקומות).
    בורסה (יכיל 43,000 מקומות).
    אסקישהיר (יכיל 37,072 מקומות).
    איזמיר (יכיל 41,540 מקומות).
    קייסרי (מוכן, מכיל 33,296 מקומות).
    קוניה (יכיל 37,000 מקומות).

הערים שמוכנות לגיבוי:

אדנה (יכיל 30,000 מקומות).
    טראבזון (יכיל 40,000 מקומות).
    אורפה (יכיל 30,000 מקומות).

איסטנבול

איסטנבול תגיש 2 אצטדיונים בהצעה שלה.
    אצטדיון אטאטורק של גלטסראיי שאירח את הגמר המפורסם בין ליברפול למילאן מכיל כרגע 76,072 מקומות, ולאחר שיפוץ, אם טורקיה תזכה בהצעה כמובן, הוא יוכל להכיל 81,106 מקומות.
    כרגע נבנה אצטדיון נוסף באיסטנבול שיקרא טורק טלקום ארינה, והוא יכיל 52,647 מקומות.

http://fransizusulu.com/wp-content/uploads/2009/07/fransa-logo.Xxx

צרפת

אירוחים בעבר: מונדיאל (1938, 1998), יורו (1960, 1984), גמר ליגת האלופות (1956, 1975, 1981, 2001, 2006), גמר גביע אופ"א (1998), אליפות אירופה עד גיל 21 (1994), אליפות אירופה לנוער (1951, 1968, 1996, 2010) ואליפות אירופה לנערים (1987, 2004).

צרפת הכריזה על ההצעה לאירוח עוד ב2007.
    צרפת באה עם הצעה מושקעת ותמיכה מלאה של הממשלה.

צרפת הגישה 12 אצטדיונים בהצעה, 8 מוכנים וחלקם יעברו שיפוץ במידה ויזכו, ו4 מתוכננים להיבנות.

האצטדיונים המוכנים:

סט. דניס (81,338).
    מארסיי (60,013, ישופץ ל70,000).
    לאנס (41,809, ישופץ ל50,000).
    פאריס (48,713).
    סט. אטיין (35,616, ישופץ ל42,000).
    טולוז (35,472, ישופץ ל40,000).
    שטרסבורג (29,320, ישופץ ל36,000).
    נאנסי (20,087, ישופץ ל35,000).

האצטדיונים שמתוכננים להיבנות:

ליון - יכיל 62,500 מקומות.
    ליל - יכיל 50,000 מקומות.
    בורדו - יכיל 42,000 מקומות.
    ניס - יכיל 40,000 מקומות.

http://www.puntosport.net/puntosport-incorso/images/Image/CALCIO%202010/Varie/Italia_Euro2016.Xxx

איטליה

אירוחים בעבר: מונדיאל (1934, 1990), יורו (1968, 1980), גמר ליגת האלופות (1965, 1977, 1984, 1991, 1996, 2001, 2009), אליפות אירופה לנוער (1973), אליפות אירופה לנערים (1982, 2005), אליפות העולם לנערים (1991).

לאחר הכישלון בנסיון אירוח יורו 2012, לאיטלקים היו הרבה ספיקולציות אם לתת צ'אנס נוסף לאירוח.
    בסופו של דבר, איטליה הכריזה ב2009 על ההצעה לאירוח.
    הממשל האיטלקי תומך תמיכה מלאה באירוח הטורניר ואף טוען שהיורו ישפר את מעמד המדינה באירופה, וייתן דחיפה להקמת האצטדיונים החדשים שמתוכננים להיבנות זמן רב.

איטליה בחרה 12 ערים מארחות לטורניר, חלקם ישופצו, עוד לא ידוע עד כמה:

בארי - 58,248, ישופץ.
    קליארי - 23,486.
    צסנה - 23,860, ישופץ.
    פירנצה - 47,282.
    מילאנו - 80,74.
    נאפולי - 60,240, ישופץ.
    פאלרמו - 37,619.
    פארמה - 27,906, ישופץ.
    רומא - 72,700.
    טורינו - אצטדיון "יובנטוס ארינה" החדש שנמצא בבנייה, יכיל 41,000 מקומות.
    אודינזה - 41,652, ישופץ.
    ורונה - 39,211, ישופץ.

על הנייר נראה שההצעה של צרפת היא הרצינית ביותר, פלאטיני ורוב ההתאחדות האירופאית צרפתים בעצמם, הטורניר האחרון המשמעותי שאירוח היה ב1998 שזה 18 שנה לפני הטורניר הזה והצעת האצטדיונים הכי מושקעת.
    אבל, אסור לשכוח שפלאטיני יכול להפתיע, וכמו שהוא הפתיע עם פולין ואוקראינה, הוא יכול לתת העדפה לטורקים שלא אירחו אף יורו בהשוואה לצרפתים ולאיטלקים שאירחו 2 יורואים כל אחת.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/10
  14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעדיף צרפת ותורכיה למרות שגם איטליה יהיה לא רע אבל לדעתי 2 הראשונות מציגות תכנית רצינית יותר והייתי מעדיף לראות אחת מהם מארחת את היורו.
    מונדיאל 98' שנערך בצרפת והיה אחד הטורניר הטובים שאני זוכר הוא הזיכרון הראשון שלי מהטורנירים הבינלאומים כי הוא הראשון שעקבתי אחריו ברצינות עם אהדה לאחד והיחיד זידאן והעשרה הנוספים שהיו איתו בהרכב, יהיה מרגש לראות שוב טורניר גדול בצרפת.

15. N כמוני Member

אל תהיו מצחיקים, אי אפשר פה בדיון בפורום לבחון איזה מבין ההצעות היא הרצינית ביותר, כי חוץ מבניית ושיפוץ איצטדיונים (שעוד לא ידוע באיזה היקף), יש עוד הרבה קריטריונים שלא ידועים לנו. כמו דרכי גישה לאיטדיונים, מלונות, סדרי אבטחה וכו'. לכל היותר יכולה להיות העדפה מטעמים סובייקטבים לגמרי.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/10