דיון האוטובוסים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י הגבר באדום, ‏31/10/07.

1. spiderman18 Member

אחת הסיבות שנסיעה באוטובוס בארץ היא סיוט היא הקטע עם החיילים שנוסעים חינם, במדינות אחרות לא מתמודדים עם פלח כל כך גדול של אוכלוסיה שנוסע בחינם וממלא אוטובוסים.
    נכון שזה גם עניין של תרבות בארץ וכל הסיבות שצוינו למעלה אבל זה גם כן גורם מרכזי.

2. בית"רי מלידה Member

גיא,

דווקא בנושא הרכבת אתה לא מעודכן: בקו ת"א חיפה, נוסעים הרבה אנשי עסקים ועורכי דין, ואל תשכח שהקו הזה עובר בעוד כמה תחנות אטרקטיביות.

הרכבת כאן עשתה קפיצה עצומה, וצריך להמשיך ולהשקיע בה.

אוטובוסים? היתה קפיצת ליגה בתחילת שנות השמונים עם כניסתם של אוטובוסים מסוג מרצדס 303 ( מיתלי אוויר, אוטומטיים, ממוזגים ), שהיו עולם חדש ומודרני לעומת הליילנדים הישנים והרועשים, חסרי המיזוג .
    היה גם שיפור בתחנות, בעיקר במרכזיות, אבל בזה תם ונשלם.

תיקח את האוטובוס הכי טוב ( כרגע המרצדס 500 שעובד רק בקוים לאילת ) , ותדחוס בו 70 איש, מה קיבלת? ליילנד מודל 1965.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

spiderman18, דווקא נושא החיילים צריך להוות עילה לשיפור התשתית. גם הידיעה שמלכתחילה יש פלח אוכלוסיה עצום שמשתמש בהם (ועל כך מקבלות החברות הללו לא מעט כסף מדי שנה) וגם לדעת שהפלח הזה תורם לביטחון המדינה. איך אומרים? יד רוחצת יד.

4. בית"רי מלידה Member

חיילים החלו לנסוע חינם רק אחרי שהיו מקרים של חטיפות חיילים - אני עוד הספקתי לשלם מחיר מלא בתחילת השרות שלי.

בהתחלה רק חיילות נסעו חינם ורק אחרי זה גם חיילים.

אם אני זוכר נכון, היה שלב ביניים של מחיר מופחת, ורק אחרי זה חינם.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני? הייתם משלמים מחיר מלא על אוטובוס?
    אני לא יודע איך היה אז, במובנים של היום זה טירוף! אתה אומר לי שביציאה מכל בסיס היו עומדים עשרות חיילים וחיכו לטרמפ?
    אני מנסה לעשות את החישוב כמה הייתה שווה משכורת צבאית פחות עלות של כרטיסי אוטובוס, רק על זה המשכורת הייתה מתבזבזת.

6. בית"רי מלידה Member

כן, היינו משלמים. אני לא זוכר שנסעתי חינם, רק במחיר מוזל. המחירים של כרטיסי חייל היו לא עגולים, לא היו כרטיסיות, אז הנהג היה מזיע מלחבר כמה כרטיסים, ומתקתק במכשיר של העודף כמו מטורף.

עכשיו תאר לך מה קורה ב 17:00 בצומת קסטינה כשמגיע אוטובוס...

פריט שסחרו בו אז היה "תעודת תושב אילת", כי ההנחות היו עד באר שבע....

רכבת למיטב ידיעתי היתה תמיד חינם לחיילים, והקו לחיפה היה תמיד עמוס בחיילים.

טרמפיאדות? היו מפוצצות בחיילים, והיה פחד לנסוע אם אתה לא חמוש.

פעם בשירות מילואים יצאתי מבסיס ליד אילת, ורציתי לנסוע צפונה. יצאתי על אזרחי ובלי נשק, והחל להחשיך. האוטובוס איחר, וזה היה גם האחרון לאותו ערב.

עברתי בלית ברירה לצד השני של הכביש, תפסתי טרמפ לאילת ברכב צבאי, הסתובבתי שם עד חצות וחצי ( בירות...), כדי לעלות על האוטובוס לתל אביב...עצירה ביוטבתה...ואז נחירות עד ת"א...

במשך שנים לקחתי חיילים טרמפ, ובלילה אפילו לקחתי לא פעם חיילים עד הבית או עד פתח הבסיס.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נשמע מטורף על גבול ההפקרות.
    אני יודע מהורים שלי שפעם טרמפים באופן כללי היו נפוצים הרבה יותר והרבה יותר מקובלים, אבל אני מנסה לדמיין את הסיטואציה של טרמפיאדה מפוצצת חיילים כמו שכתבת, במונחים של היום לדעתי זה הופך למכות מי עולה על טרמפ לת"א.
    אני בכלל לא מבין את הקטע בטרמפים ולדעתי מקומם מחוץ לחוק, כולל הריסת כל הטרמפיאדות (כיום זה מחוץ לחוק, אבל בשושו).
    ממש מביך לדעתי שהצבא היה מפקיר ככה חיילים. אם זה היה המצב ג'ובניק מתחיל כל חודש עם פחות כסף משסיים את קודמו. אבסורד.

8. בית"רי מלידה Member

גם אז היו מכות, ואפילו סכינים.

חיילים היו מתפרצים לכביש כשמכונית היתה מאיטה.

במילואים היה לנו פיתרון טוב: כל פעם מישהו אחר היה מביא את האוטו שלו, והיינו מתחלקים בדלק.

דווקא היה כיף: היינו מתקלחים בערב אחרי האימון,עולים על אזרחי, יורדים לאילת, שותים, מבלים, וחוזרים לא לפני 2 בלילה...בבוקר היינו קמים עם עיניים אדומות... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

9. wolf89 Member

חוויות רעות מאוטובוסים:

אוטובוס לאילת, גיהינום עלי אדמות, אני נסעתי בקו תל אביב-אילת מספיק פעמים כדי לקלל את האוטובוסים הארורים האלו, אבל הייתה נסיעה אחת נוראית במיוחד -
    אני, ועוד שניים מחבריי היינו בפסטיבל הג'אז באילת בקיץ האחרון, טיולון לפני הגיוס. הצפי היה לחזור במכונית של אמא של אחד מהחברים, שגם בילתה בפסטיבל, ואף הסיעה אותנו לאילת (ת-ע-נ-ו-ג). בסוף, היא רצתה להישאר עוד, ואנחנו מרוששים תחת, חזרנו כבר באוטובוס לילה של יום חמישי.
    האוטובוס היה מלא באנשי הפסטיבל, ועוד כל מיני אנשים. התיישבנו אני וחבר שלי על זוג מושבים אחד, מחזיקים את הגיטרה של החבר השלישי, שישב במקום אחר.
    נוסעים נוסעים, עוברת חצי שעה, שעה. אנחנו גמורים מעייפות, מנסים לישון, האוטובוסי "מרצדס" עלק האלה נוחים כמו שמיטת קוצים נוחה לבייגה שוחט. אתה מנסה לחפש כל תנוחה שתתמוך בחלק גב התחתון, ופשוט אין. אין!!! ואתה צריך להישען עם חלק הגב העליון, לסבול, וגם לנסות לישון, כי אתה עייף מכדי לדבר בכלל, אבל כל כך לא נוח שאי אפשר להירדם.
    בסוף מצאתי תנוחה שאפשרה לי לישון לפרקים של 5 דקות, שהייתה תלוייה בלדפוק את הברכיים עמוק במושב של האיש ממול.
    חבר שלי ניסה את זה, אבל כל אימת ברכו נגעה במושב ממול. הבחור המקריח שישב מולו היה מתחיל להזיז את הראש ולהתלונן בלי מילים. סיוט.

בסוף, ירדו כמה אנשים בתחנת באר שבע, אני עברתי לשבת ליד איש מבוגר אחר, כדי שלא נצטרך להתקע עם הגיטרה הארורה הזאת על הברכיים שלי, אותו איש ארור פתח את המזגן על שיא הקור, וכל האוטו היה דביק ומגעיל יחד עם זה. כיביתי לו את זה בזמן שהוא לא שם לב. עבד! בינתיים, הוא התחיל להוציא מתרמילו כל מיני ירקות מרקיבים, בעיקר עגבניות בתוך לחם, והתחיל לאכול אותם בהנאה מרובה. זה היה כל כך כל כך כל כך כל כך מסריח!!!
    תחשבו לעצמכם, שיא החום והג'יפה באוגוסט, אבל נסיעה במדבר מקפיא, הכל דביק, מגעיל, וקר. והוא מוציא ירקות מסריחים ומתחיל לאכול.
    אחרי חמש דקות, באורח מדהים, גם המקריח שישב מול חבר שלי מוציא מלפפונים שנטפו ריח של זיעה מסריחה, והתחיל לאכול.

שתיהם ירדו באחת העצירות להשתין בתחנת דלק, אני וחבר שלי התחלנו להשתין מצחוק סימולטאנית על הירקות המסריחים שלהם. ואיך שהם עולו לאוטובוס יחד עם שאר האנשים, אנחנו המשכנו לצחוק, וזה היה בלתי ניתן לעצירה. כל אימת שהרחתי את ריח-זיעת-המלפפונים או העגבניות התחלתי לצחוק.

בסופו של דבר, הנהג האלוהי שנסע על 130 קמ"ש לפחות חצה את כל המסלול בארבע שעות, מהנוראיות שעברתי בתוך אוטובוס בחיי.

וגם האוטובוסים פה, בתל אביב, נוראיים. פשוט יש יותר מדי סיפורים קטנים ומעצבנים. כמו הנהג שעשה תאונה עם העץ שליד התחנה, הוריד את כל מראת הצד שלו בבום. הוריד את כל הנוסעים בטענה "אסור לי לנסוע ככה", ונסע לבדו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/07
  10. בית"רי מלידה Member

אז זה המקום לבדיחה על צפיפות באוטובוסים:

באוטובוס צפוף ,נזרק מישהו על איזה כוסית בכל ברקס קטן. אחרי כמה פעמים היא שואלת אותו: "אתה רוצה לדפוק אותי? " ההוא עונה " חס וחליה גברת, סליחה"

הכוסית עונה לו : " אז יאללה תזוז , תן למישהו אחר" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/07
  11. George Best Member

אם כבר בדיחת אוטובוס:
    איש זקן מאוד עולה על האוטובוס (עם מקל ההליכה שלו) שמפוצץ לגמרי.רואה ילד קטן שיושב על כסא ולא מציע לאיש הקשיש לשבת במקומו.הנהג נוסע, ולוחץ על הברקס באופן פתאומי.הזקן נופל, ולאחר שקם אומר לו הילד הקטן:"אם היית שם גומי בקצה של המקל, לא היית נופל".
    ענה לו הזקן:"אם אבא שלך היה עושה אותו דבר, היה לי איפה לשבת היום".

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

12. spiderman18 Member

דווקא מקרה החיילים גורם לחברות האוטובוסים לזלזל בלקוח, זה לא שיש למדינה אלטרנטיבה, היא חייבת להשתמש בתחבורה הציבורית הקיימת בכדי להסיע חיילים.
    חברות התחבורה יודעות שלא משנה כמה התנאים שלהם יהיו גרועים החיילים ימשיכו לנסוע והכסף מהמדינה ימשיך להכנס.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

האוטובוסים של אילת היו דווקא חוויה די נעימה בתיכון. הם לא נוחים לשינה בעליל זה נכון, אבל אני יכול לומר שפעם אחרונה שנסעתי לאילת באוטובוס הייתה דווקא כשהיה לי אוטו עם דלקן. אני לא רואה שום בושה להעדיף להוציא 110 שקלים על נסיעות הלוך וחזור שקטות ורגועות מאשר לטרטר עצמי על כביש הערבה. חשוב לציין שהפעם ההיא הייתה כבר בסתיו (זמן מושלם לצאת לאילת ד"א).
    אם נוסעים עם בחורה זה כבר עניין אחר ולפעמים עדיף פשוט לטוס. יקר יקר, אבל אין לי כוח לריב איתה כל הדרך או להיתפס כקמצן.

14. בית"רי מלידה Member

גם אם תטוס זה יקח לך 4 שעות:

אתה צריך להגיע לטרמינל לפני הזמן, למצוא חניה לאוטו גם לוקח זמן ועולה כסף,ואז אותו דבר גם ביציאה מהטרמינל שלא לדבר על הזמן עד שיוצאות המזוודות, ואחר כך נהגי המוניות באילת קורעים לך את הכיס.

שורה תחתונה - לא חסכת כלום, בטח לא זמן. ואפשר לחשוב שמטוסי הטורבו-פרופ לאילת יותר מרווחים מהאוטובוסים.

חוץ מזה, האוטובוס עוצר ביוטבתה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

15. wolf89 Member

למה ביתרי? טיסה זה תענוג טיפ טופ.
    נסענו לסיני לפני חודש וחצי בערך, אבא לא הסכים להתפשר על אוטובוס. טיסה הלוך-חזור. תענוג. נסיעה מחורבנת באוטובוס חזרה יכולה להרוס את הטיול כולו. אם כבר הדיל הכי משתלם, הלוך באוטובוס, שאתה לא סחוט וגמור כולך מהטיול. ובחזרה, תהנה מטיסה מהירה וכיפית במטוס ביודעין שחסכת לעצמך מסע נוראי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx