דו"ח מצב - Serie A (וגם קצת Serie B)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏16/3/08.

1. bonjo Guest

לגרמניות יש יותר משאבים ובכלל מצב כלכלי טוב יותר .
    כמעט ואין קבוצה גרמנית עם חובות ,תמיד רק רווחים .
    תראה את המתקנים - אם זה מגרשיי אימונים ,אצטדיונים ,יש בכלל שאלה ? - שאם באיטליה הקבוצות יתחילו לבנות מגרשים בסדר גודל כזה המשאבים שישארו להם יהיו דומים לאלו של מכבי חיפה .

מבחינת האוהדים - תראה ,בגרמניה ממוצע הצופים הגדול באירופה ,מן הסתם גם זה מנייה בטוחה להכנסות .

כך או כך ,בגרמניה וספרד זורם יותר כסף מאשר באיטליה .

2. bonjo Guest

אגב ,ההתכחשות למצב הכלכלי העגום באיטליה מצדכם עוברת גבולות .
    נכון שקשה לכם לקבל את זה אבל אלו עובדות .
    אנגליה ספרד וגרמניה ממוקמות בכול מה שקשור בכסף מעל איטליה .

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תתן לבירוקרטיה האיטלקית הנוראית להטעות אותך. יובנטוס וסיינה בונות איצטדיונים חדשים, כשסמפדוריה, לאציו ופאלרמו נמצאות במאבק כל אחת עם הרשות המקומית שלה ואודינזה כבר הגישה את התוכניות שלה לעיריית אודינה, תוכניות שזקוקות לאישור בסה"כ. היא מתכננת להוציא 75 מיליון פאונד על שיפוץ הפריולי. לפי מה שאני זוכר, גם קליארי, ברשיה, קטאניה ובולוניה מתכננות איצטדיונים משלהן. עובדה גם שהממשלה הייתה מוכנה להשקיע סכומים אדירים של כסף באירוח היורו ב-2012, סכומים שהיו הולכים גם לשיפוץ איצטדיונים קיימים וגם לבניית חדשים.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה היא לכאורה בירוקרטית. לא רק אנשים פרטיים סובלים ממצב כלכלי ירוד, גם המדינה סובלת מכך. מדינה לא יכולה סתם להדפיס עוד כסף, הכל עניין של יצוא מול יבוא ועוד... כאשר המדינה במצב כלכלי לא טוב היא לא יכולה לעזור לקבוצות לבנות איצטדיונים ובדוודאי שהעיריות לא אמורות לתרום את בעלותן על אדמות לאנשים פרטיים (כמו בעלים של קבוצות). גם אירוח היורו, כמו כל טורניר בסדר גודל כזה, זו השקעה שבסופה אתה יוצא מרווח\ לכן אין סיבה שאיטליה, שעדיין מדינה העומדת על רגליים תוותר על כך. נכון, שכתוצאה מכך ירוויחו גם המועדונים. בינתיים פרט ליובנטוס, כמעט ואין איצטדיונים חדשים בבניה ושיפוצים שעולים כמו תא שירותים של איצטדיונים מודרנים זה לא דוגמה.

בכל אופן, אני חייב לרוץ יש לי מבחן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/7/08
  5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב,ההתנהלות של יובה ומילאן לא נובעות מחוסר כסף,זה לא אומר שכל אחת מהם צריכה לזרוק 600 מיליון יורו על רכש וגם לא 45 על אדבאיור כי זה טיפשי,אבל רכש חכם כן אפשר לעשות,מבחינתי הבאת סטנקוביץ' או אפילו אלונסו,שלא לדבר על פאולסן זו בינוניות,לא בגלל תג המחיר אלא בגלל השחקן עצמו,אני הייתי מעדיף לראות את האמסיק אצלנו,אם ליובה נגיד יש כסף להוציא על צ'אבי אלונסו,20 מיליון יורו נניח,אני לא בטוח שנאפולי לא תקבל סכום כזה עבור האמסיק.
    יותר מזה אני בטוח שיש עוד המון כשרים מרכזיים שאנחנו יכולים להביא שפשוט לא עולים לי כרגע לראש.
    ההתנהלות של יובה ומילאן היא קצת קמצנות אך יותר מכך שאיפה לבינוניות,בעיקר אצלנו,וזה מה שמפריע לי.

אני לא מתכחש,אף לא לרגע לעוצמ ההכלכלית של אנגליה והעדפה שלה על פנינו,אין ספק שאנחנו לא היינו מוציאים בחיים 24 מיליון יורו על ג'ו,כי ככה זה שיש לך כלכך הרבה כסף שפשוט לא אכפת לך כמה אתה מוציא.
    מה שאני רוצה להגיד זה שלאנגליות יש המון כסף,אבל זה לא אומר שליובה/מילאן ובייחוד אינטר אין.

סך הכל לאינטר למשל אין מה לבוא בתלונות כלכך,היא לא צריכה חיזוקים של 100 מיליון יורו,בכל זאת מדובר באחת הקבוצות המפחידות באירופה,גם אם הסגל הקיים,לא כל קיץ חייבים לשפוך הרבה רק כדי להגיד אנחנו פה.

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהצלחה. ברשותך, אני אמשיך.
    לא תמיד מדובר בחוסר רצון של עיריות להעניק סתם כך שטחים לאנשים פרטיים. קח את מקרה לאציו למשל - לוטיטו בין השאר עוסק בנדל"ן. יש לו שטחים שנמצאים תחת בעלותו ברומא והעירייה פשוט לא רוצה לאשר לו לבנות שם איצטדיון. למה? לא יודע. כנ"ל לגבי סמפדוריה. ראש עיריית ג'נובה אמר במסגרת ראיון נרחב שנערך בחודש מאי, ששני איצטדיוני כדורגל זה לוקסוס בשביל עיר כמו ג'נובה. למה? גם כאן אני לא יכול להסביר. גארונה הרים תוכנית שבה הוא ועוד איזה חברה מגרמניה או הולנד (לא וכר כבר) שמים כסף על הפרוייקט, הם השיגו אנשי מקצוע שיעצבו את המתקן, יש להם את המקום האולטימטיבי (ליד שדה התעופה), רק חסר אישור של העירייה.

אתה מדבר על המצב הכללי באיטליה ככזה שמשפיע לרעה על כלכלת המועודנים. האם הכלכלה הספדרית למשל נמצאת במצב עד כדי כך יותר טוב? ספרד ופורטוגל (בעיקר פורטוגל, אבל גם ספרד) תמיד פיגרו כלכלית מאחורי המייסדות המקוריות של האיחוד האירופי. זה תמיד היה כך וזה כך גם כיום. במקרה הכי גרוע, משבר כלכלי באיטליה אמור להעמיד אותה בעמק השווה עם הכלכלה הספרדית.

אם נחזור לרמת המועדונים - גם אם הגרמניות מרוויחות כרגע יותר כסף מהאיצטדיונים עצמם, אל תשכח שחוזי השידור באיטליה גבוהים מאלו שבגרמניה. זה כבר מאזן את המצב, אם לא מטה את הכף לטובת האיטלקיות. יכול להיות שעם הזמן המועדונים בגרמניה יצברו יותר ויותר כסף וישיגו גם הם חוזי שידור ענקיים, אבל מה מבטיח לך שעד אותו יום האיטלקים לא יתגברו על הבירוקרטיה ויבנו איצטדיונים מפוארים משלהם?

7. yonmu Member

במקרה של מילאן המצב שונה - למילאן יש את גב הכלכלי מהחזקים ביותר באירופה, אבל ברלוסקוני החליט שהוא רוצה שהקבוצה תהיה ריווחית - הכסף שנכנס הוא הכסף שיוצא, מילאן תסתדר בעצמה. אולי עם ניהול נכון ומשחקי ראווה בקטאר ובסין מילאן יכלה להיות ריווחית ולהישאר ברמה הגבוהה. אני לא רואה חשבון, אני לא יודע. העובדות כרגע מראות שבשנתיים האחרונות (ובהחלט יכול להיות שזו לא תקופת זמן מספיקה) מילאן יורדת ברמה ונחלשת בשביל להישאר במאזן כלכלי לא שלילי.

בספרד רק ריאל ובארסה שופכות כסף. אני די בטוח ששאר הליגה (אולי מלבד אתלטיקו, שגם הם די עשירים) לא ברמה גבוהה יותר משאר הליגה באיטליה, גם מבחינת כדורגל וגם מבחינת כסף.
    רק באנגליה זורם המון כסף גם בקבוצות מרכז טבלה. כמו שאנחנו רואים, זה לא ממש עוזר להם בגביע אופא (ליגת האלופות היא לא מדד. למילאן ואינטר יש גב לא חלש יותר מאשר מנצ'סטר וצ'לסי. אברמוביץ מעדיף להפסיד כסף בשביל קבוצה מהטופ, ברלוסקוני לא).

8. cazzo Il Capocuoco

כל עוד ברלוסקה מתעסק בG8, צנזורה של עיתונאים קומוניסטים, חרא פוליטי, ובעיקר ניהול מדינת בובות כמו איטליה, מילאן תהיה במצב כזה סטאטי. אני חושב שהגיע הזמן להחליף מנהל טכני חדש, כי להיות ריווחי הוא לא צריך להיות, הרי הוא יכול לפרנס עוד עשרה דורות ואת כל הצאצאים שיוציאו הבנים והנכדים. איזו קמצנות.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אולי לך זה נראה כך, המגמות מראות כרגע לאן אנחנו עומדים ללכת, עוד שיקול שלקחתי על עצמי בתחילת הדיון הוא ההנחה שהן יובנטוס והן מילאן דיברו שהן רוצות להגיע לתחילת האימונים עם הסגל הסופי. אם זאת תכנית העבודה אני לא חושב שנראה שם שינויים רבים. אם יובנטוס עומדת להתחזק בפאולסן אז המצב ממש לא מזהיר, אם מילאן ממשיכה בדרך הנוכחית אז אפשר להסיק מסקנות.לא סופיות אבל עדיין.

טוב לשמוע ממך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

יובנטוס אכן יצאה לדרך עם התכניות אבל איפה קראת על סיינה? יצא לי לקרוא על תוכניות שהגישו לעירייה ומחכים כמו במקרה של פאלרמו ולאציו לאישור של העירייה

ערים פחות טובות מג'נובה מתהדרות ביותר בשני אצטדיונים (או יותר) בעיר וחבל שהוא מעדיף להרים קשיים על גארונה.בכל מקרה הקשיים הבירוקרטיים באיטליה ממש קשים לפי מה שיוצא לי לקרוא.

אני רוצה שוב להתעכב על יובנטוס, מילא שההגנה אפורה (מלברג שחקן טוב אבל לא ברמה שיובה רוצה לשאוף לחזור אליה, בלם בינוני) אבל הקישור לא ברמה המתאימה להסתדר עם קבוצות העילית של אירופה, למה לא ללכת על ואן דר וארט שכבר קושר לקבוצה(וגם התלהב מהאפשרות)? ישנם שמות שיעזרו הרבה יותר ליובנטוס מאשר פאולסן.

בנוגע למילאן, אם ברלוסקוני רוצה שהקבוצה תחזור לליגת האלופות ותחזור להרוויח אז הוא צריך להשקיע בשחקנים שיביאו את הסקודטו ושיביאו את הקבוצה להעפלה, בינתיים הוא מכוון לבינוניות ומקווה שאחת מהארבע שיהיו בליגת האלופות בעונה הבאה לא תצליח לנווט בין שתי הזירות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/7/08
  10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכל הקשור להוצאות, הנה הנתונים שחישבתי הכוללים את כל ההכנסות וההוצאות של הקבוצות כולל דמי השאלה ותשלומים על רכש.

(הנתונים הם במיליוני אירו)

אטאלנטה - הכנסות: 8.7 הוצאות: 2.9
    בולוניה - הכנסות: 2.7 הוצאות: 5.5
    קאליירי - הכנסות: 5.35 הוצאת: 0
    קאטניה - הכנסות: 12 הוצאות: 6
    קייבו - הכנסות: 0 הוצאות: 1
    פיורנטינה - הכנסות: 7.6 הוצאות: 47
    ג'נואה - הכנסות: 20.7 הוצאות: 33.9
    אינטר - הכנסות: 0 הוצאות: 5
    יובנטוס - הכנסות: 22.2 הוצאות: 28
    לאציו - הכנסות: 0 הוצאות: 17.6
    לצ'ה - הכנסות: 14.1 הוצאות: 0.5
    מילאן - הכנסות: 32.35 הוצאות: 21
    נאפולי - הכנסות: 3.6 הוצאות: 24
    פאלרמו - הכנסות: 52.7 הוצאות: 24
    רג'ינה - הכנסות: 10.5 הוצאות: 6.8
    רומא - הכנסות: 3.5 הוצאות: 21.05
    סמפדוריה - הכנסות: 8.8 הוצאות: 3.2
    סיינה - הכנסות: 7.05 הוצאות: 13.55
    טורינו - הכנסות: 0 הוצאות: 5.65
    אודינזה - הכנסות: 15 הוצאות: 7.9

סה"כ כל הקבוצות האיטלקיות יחד עומדות על: 61.4-

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/7/08
  11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מקריאה על כותרות העיתונים באיטליה אפשר לבשר על כותרת משמעותית אחת שקשורה לדיון והיא ההתלהבות המדהימה של אוהדי ג'נואה לקראת פתיחת העונה. לא פחות מ-16,000 מנויים נרכשו על ידי האוהדים! תסתכלו על התאריך ותבינו איזה הישג זה והקבוצה אכן ראויה לאור קמפיין הרכש שמתבצע.

אוהדי מילאן אגב רכשו 8,500, כמות יפה אך ירידה קלה לעומת השנה שעברה. כאן האיום כנראה ריק מתוכן. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

12. 亚历山大帕托 Member

היום מילאן עומדת על 10+ אלף מנויים, עם הכנסות של כ-3.8 מיליון יורו.

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא זוכר איפה בדיוק, אבל קראתי איפשהו שהתוכניות של סיינה אושרו ושסיינה נמצאת במצב טוב יותר מסאמפ', לאציו ופאלרמו, שאצלהן התוכניות בעצם נמצאות במצב של קיפאון מוחלט.

עוד מעט אני אנסה להביא לפה את הנתונים על המוניים מהעונה האחרונה. זה ייתן לנו אפשרות לעשות הערכה טובה יותר לגבי קצב ההתקדמות של הקבוצות לקראת העונה הקרובה.

14. yonmu Member

בלאטר אמר שבמקרה והמונדיאל לא יצא לפועל בדרום אפריקה, יש 3 מדינות שיכולות לעשות את זה בהתראה של שנה. אנגליה בטוח, ספרד גם כנראה. גם בגמניה האצטדיונים מתאימים, אבל אין סיכוי שהם יקבלו את זה אחרי המונדיאל הקודם, אז יכול להיות שמדובר באיטליה? אם כן, זה יכול להיות מצוין, כי אז ממשלת איטליה תאיץ בניית אצטדיונים חדשים.

15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

איטליה ממש לא מוכנה למונדיאל...