דו"ח מצב - Serie A (וגם קצת Serie B)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏16/3/08.

1. Chievo Member

ועוד איך.
    את העונש כמובן יובה וכל המעורבות בפרשה היו צריכות לקבל, אבל כאב לי לראות את הכוכבים של הסרייה אה בורחים לספרד, כאב לי לראות ליגה בלי יובה, כאב לי לראות שכמות הצופים ירדה. הליגה עברה מפנה שלילי אז, בין אם זה היה הדבר הנכון או הדבר הלא נכון, זה לא ממש משנה, זה השפיע לרעה.

2. רפאל Member

מה?!
    לפני שנה היו במקום הקבוצות האלו קבוצות קטנות שהשנה חזרו למקומם הטבעי, קבוצות עם בקושי כמה אוהדים.
    השנה כולם ציפו לעלייה משמעותית של אוהדים בעיקר בזכות עלייתן של הקבוצות הגדולות בחזרה לסיירה A ולמשחק הדרבי שחיכו כל כך הרבה זמן יובה - טורינו וסמפדויה - גנואה.
    עם כל זה בשאר הקבוצות האחרות ממוצא הצופים ממשיך לרדת במשחקי ליגה רגילים.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/08
  3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נבדוק:

אטלאנטה - 12,200 צופים בממוצע בעונת 06/07 - 10,000 צופים בממוצע בעונת 07/08 - ירידה
    קטאניה - 16,100 בעונה שעברה - 17,400 העונה - עלייה
    אמפולי - 5,300 בעונה שעברה - 8,200 העונה - עלייה
    פיורנטינה - 29,900 בעונה שעברה - 31,000 העונה - עלייה
    אינטר - 48,200 בעונה שעברה - 49,100 העונה - עלייה
    לאציו - 25,000 בעונה שעברה - 22,000 העונה - ירידה
    ליבורנו - 8,400 בעונה שעברה - 9,400 העונה - עלייה
    מילאן - 47,100 בעונה שעברה - 54,500 העונה - עלייה
    פאלרמו - 23,800 בעונה שעברה - 25,800 העונה - עלייה
    פארמה - 14,600 בעונה שעברה - 14,400 העונה - ירידה
    רג'ינה - 12,500 בעונה שעברה - 12,500 העונה - ללא שינוי
    רומא - 38,700 בעונה שעברה - 38,300 העונה - ירידה
    סמפדוריה - 19,000 בעונה שעברה - 21,200 העונה - עלייה
    סיינה - 8,000 בעונה שעברה - 10,000 העונה - עלייה
    טורינו - 20,500 בעונה שעברה - 18,600 העונה - ירידה
    אודינזה - 14,600 בעונה שעברה - 15,400 העונה - עלייה

הרי לך, רוב הקבוצות העלו את הממוצעים שלהן. ואם תסתכל על ההפרשים תראה שגם אם נחשב את יובנטוס בתור מושכת קהל, במקרה הכי טוב קבוצה תביא נניח בין 8 ל-10 אלף צופים יותר כשהיא מארחת את יובה, ובמקרה כזה כשמחלקים את הכמות ב-19 משחקי בית, יוצא שהקבוצות צריכות להעלות את הממוצע בכ400-500 צופים.

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרתי כבר, במקרה ולאציו, רומא, פארמה ופיורנטינה לא היו על סף פשיטות רגל בשנים האחרונות, השחקנים היו משתלבים בקבוצות האלה. חוץ מזה רוב השחקנים שעזבו את יובה נשארו בסריה א'. ליגה בלי יובנטוס שהיא הקבוצה האיטלקית הטובה בכל הזמנים זה דבר שלילי אבל לעורך השחיטויות של השנים האחרונות היה עדיף לא להמתיק את העונש הראשוני שהם קיבלו, דבר שהיה מרחיק אותם אולי לשנתיים מסריה א'. כמות הצופים הייתה בירידה גם לפני הקאלצ'יופולי ומי ישמע כמה צופים מביאה יובה. לא יודע מה היה קורה אם לא היו מגלים את כל השחיטות הזאת והכל היה נמשך כרגיל.

5. רפאל Member

תביא לי את הנתונים האלו בסיום העונה שבמחזורים האחרונים המגרשים בכלל יהיו ריקים מחוסר עניין ותראה שהשנה אין הבדל גדול.

וכמו שאמרתי היה צפייה גדולה מדיי השנה ממשחקים גדולים עקב הצטרפותם של הקבוצות שהזכרתי ולכן נקנו הרבה יותר מנוייים.
    ירידה במספר הצופים הורגש במיוחד באוהדי הקבוצות האורחות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/08
  6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש מאבק על האליפות, יש מאבק על מקום בליגת האלופות ויש מאבק מטורף בתחתית. לא רק שהמגרשים לא יהיו ריקים, אלא שהממוצעים אפילו יעלו במעט.
    גם במקרה שהמגרשים יהיו כביכול ריקים, בהתחשב בכך שלכל קבוצה נשארו פחות או יותר 3 משחקי בית, המחסור האפשרי הזה בקהל שאתה מדבר עליו (שאין סיכוי שיקרה) לא יהיה מספיק כדי להסיט ממוצעים של 16 משחקי בית קודמים.

אבל אין בעיה. בוא לפה בסוף העונה ותזכיר לי, אני אביא לך את הממוצעים המעודכנים.

7. רפאל Member

הלוואי ואני יבוא לפה ויגיד שטעיתי, אבל בלי שום קשר כל עיוור יכול לשים לב לירידה העצומה בכמות הקהל במגרשים בשנים האחרונות ובכלל לכל הקשור בליגה האיטלקית לצערנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

פורצה איטליה.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

רפאל נכון שיש ירידה באיכות ואולי ירידה במספר האוהדים שמגיעים למגרשים אבל תשכח שאולי זו האלימות ואולי זה גם מצב המתקנים העלוב של האיטלקים. בכל אופן אנחנו צריכים להפסיק להגן על עצמנו, אני מעדיף את המצב הזה מהמצב של האנגלים שבו אין ייצוג ללאום בקבוצות ובגלל זה לאנגלים לא תהיה נבחרת בטורניר החשוב ביותר באירופה, אני מעדיף את המצב הנוכחי כי ללא הכסף הגדול שנכנס שם בשנים האחרונות ספק מלבד איכות האוהדים הנפלאה שלהם הרמה היייתה כה משתדרגת וספק אם היו מגיעות 3 אנגליות שנתיים רצוף לחצי גמר ליגת האלופות.

תתחילו להיות גאים במה שאתם אוהבים, המצב לא טוב אבל יש הרבה במה להתגאות ותמיד נקווה לטוב ונקווה שהמצב ישתפר והוא יכול.

9. אחד_מנתניה Member

איזה שטויות, לאנגליה יש נבחרת מצויינת, אותה נבחרת בדיוק הגיע לרבע גמר מונדיאל/יורו והיתה קרובה מרחק פנדלים כדי לעבור לחצי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/08
  10. Commander vimes Member

http://sport.walla.co.il/?w=//1263225

אני לא צופה בליגה האיטלקית, אבל התופעה שהכתבה הזאת מתארת רק פוגעת בליגה.
    לאף מאמן אין יכולת לשנות משהו ב2/3 חודשים... ואם יש תמיד פחד להיות מפותר זה רק פוגע באיכות הכדורגל.

11. Chievo Member

ושוב ממש היום ג'יאני דה ביאסי המאמן שאיתו עלתה טורינו ליגה בשנת 2006 מונה כמאמן הקבוצה של השוורים לאחר שאורבאנו קאירו הפזיז פיטר את וולטר נוולינו מאחר והאחרון לא הצליח להוביל את טורינו לחלק העליון של הטבלה כמו שהיה צפוי והשאיר את טורינו צמודה לקו האדום לאורך כל העונה. ג'יאני דה ביאסי פוטר פעמים והוחזר ע"י הבוס של הקבוצה, מי יודע כמה זמן זה ייקח עד שהוא שוב יפוטר (סיפור ממש דומה לזה של פרנצ'סקו גווידולין בפאלרמו).

http://images.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2008/04/16/0JZFDNTL--346x212.Xxx
    הנשיא קאירו שוב מציג לאוהדי קבוצתו את המאמן החדש-ישן, דה ביאסי בן ה-51

אני יכול להבין את זה שהבוס של הקבוצה קאירו מאוד כועס על כך שגם אחרי ההשקעה שלו בשוק ההעברות בקיץ הקבוצה לא רק שלא הצליחה להילחם על כרטיס לאירופה, היא גם לא הצליחה לברוח מהתחתית, ללא ספק טורינו היא אחת מהקבוצות המאכזבות של העונה, מי היה מאמין שאחרי שלל החיזוקים בכל מקום ובכל חלק בסגל הקבוצה, טורינו עדין נאבקת על הישרדות בסרייה אה ונמצאת בסכנת ירידה ממשית.

זאת היא הפעם השלוש עשרה שבה מאמן פוטר העונה בסרייה אה, כולם היו מאמני קבוצות תחתית, יש לציין גם שבאמפולי ג'יג'י קאני פוטר בנובמבר והוחזר לפני שלושה שבועות לעבודה, אז בעצם הם רק מתחלפים, קשה לחפש אחרי מאמנים חדשים?

השאלה שנשאלת כאן, האם הבעיה היא דווקא במאמן? אם כן אז למה ראשי המועדונים בוחרים במאמנים הלא נכונים כל פעם? למה הם מחזירים אותם מאמנים שפוטרו מתפקידם אחרי כמה חודשים? האם המאמנים האיטלקים פשוט לא מספיק טובים, אין להם ידע טקטי, לא יודעים איך לנהל קבוצה!! האם בכלל הבעיה בראשי הקבוצות, האם הם צריכים להיות יותר סבלניים.

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/08
  12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

עכשיו גם ליבורנו מפטרת מאמן וזה מחזיר אותי לתהות מה לעזאזל חושבים שם שפיטורי מאמן יכולים לעזור שאתה נמצא במצב של כמעט מוות (יורדת כמעט בטוחה)ועוד מחזירים את המאמן שפתח את העונה, מישהו צריך להסביר מה פשר התופעה המוזרה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/08
  13. Chievo Member

תופעה מאוד מוזרה, תראו איך טורינו הובסה במחזור האחרון ע"י רומא, אפשר להבחין שהדבר הזה לא מועיל, הוא ממש לא.
    הפיתרון היחיד זה שצריכים להעמיד את המשקיעים שרוצים לרכוש קבוצות למבחן איי קיו לפני שנותנים להם אישור לרכוש את המועדון.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניסיון לזעזע ולתת את אותו אפקט שדיברתי עליו לא מזמן, אפקט שנותן לקבוצה ניצחון כמעט ודאי לאחר החלפת מאמן. כמובן שאם מנצלים את זה בלי סוף, האפקט מאבד מההשפעה שלו. מבחינתו של קאירו למשל, זה לא משנה את מי הוא ממנה כמאמן, העיקר שיבוא הזעזוע. זה הימור - אם זה עובד, הרווחת עונה נוספת בסרייה A. לא עבד? צ'או.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כל כך מפתיע בהפסד של טורינו לרומא? כבר שנה שלישית שרומא מביסה את היריבות שלה כשהיא תופסת יום טוב. כשמחליפים מאמן, חושבים קצת יותר רחוק מהמשחק הקרוב. הבוסט המורלי של החלפת המאמן לא מחייב נצחון וזאת גם לא הסיבה להחלפה.